Witam Szanownych Grupowiczów,
Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Od kilku dni jestem posiadaczem Tomtom Start 20 i mam następujący problem. Po pobraniu najnowszych map i aktualizacji map share (ustawionych nie tylko na zweryfikowane przez Tomtoma ale także tych przesłanych przez "kilku użytkowników") nawigacja wyznacza trasę przez zamknięte drogi (będące w remoncie). Sprawdziłem całą Warszawę (m.in Aleja Armii Krajowej, most Łazienkowski, fragment ul. Grębockiej) i tylko nieliczne drogi/zjazdy były zamknięte. Także w Łodzi (roboty na Piłsudzkiego i drogach sąsiednich). W Toruniu żadna z w rzeczywistości zamkniętych dróg nie była zaznaczona w nawigacji.
Co ciekawe wszystkie te roboty były uwzględnione na
http://livetraffic.tomtom.com.
Czy to jest normalne?
Spędziłem ponad godzinę analizując te miasta i zamykając drogi wg wspomnianej już strony Tomtoma (dodatkowo weryfikując z targeo, navi expert i gogle maps jak czegoś nie byłem pewien). Tylko kilka dróg (zjazdów) było właściwie zamkniętych. Resztę musiałem poprawiać. Po wprowadzeniu tych zmian nawigacja zaczęła dobrze wyznaczać trasy, ale chyba przecież nie o to chodzi abym za każdym razem analizował miasta do których jadę.
Kupując tę nawigację miałem świadomość, że nie mam life traffic ale przecież zamknięte drogi to co innego. Skoro są uwzględnione na mapie to co za problem dodać je w poprawkach map share?
W takiej sytuacji ta nawigacja wydaje się być mało wartościowa.
Rozważam odesłanie jej do sklepu (do dziś mam czas) i kupienie używanego go400. Chyba, że ktoś pomoże mi w rozwiązaniu problemu. Bo w sumie nawigacja jest fajna, ładnie wygląda, przemyślane menu, ale co mi potym jak źle prowadzi.
Jest to już moje drugie urządzenie, pierwszym był tom tom one 3-rd edition i mam doświadczenie w jego użytkowaniu w tym usługi map share.
I może ktoś wie, co się dzieje z poprawkami mapshare po wgraniu nowej mapy. Czy jeśli jakaś droga jest nadal w remoncie to nowa mapa to zachowuje czy "resetuje" wszystkie wprowadzone poprawki.
Pozdrawiam,