Jakiego TomToma wybrać?

  • 110 Odpowiedzi
  • 52789 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 16, 2010, 15:02:22 »
A czy serie x40 i x50 też mają te funkcje?

Tak.

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2010, 20:10:35 »
Jakie poi są zainstalowane w go 750, a jakie w XL IQ?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2010, 22:18:50 »
Jakie poi są zainstalowane w go 750, a jakie w XL IQ?

To zależy od mapy, która jest zainstalowana a nie od urządzenia.

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2010, 18:14:19 »
Czy w każdej nowej mapie na tomtoma są POI typu: hotele,restauracje,stacje benzynowe?

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2010, 18:26:22 »
Czy w każdej nowej mapie na tomtoma są POI typu: hotele,restauracje,stacje benzynowe?
są ..

z każdą nową mapą jest ich więcej  :)

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:46:52 »
To w końcu go750 ma lepszy procesor od IQ XL? Czy warto brać z TMC ?

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 05, 2010, 19:09:42 »
To w końcu go750 ma lepszy procesor od IQ XL? Czy warto brać z TMC ?
cała seria GO ma mocniejszy procesor ..  400 MHz.. a wszelkie inne mają(czyli niższe modele) , bodajże 266 MHz ..

przyznam że jeżeli ja będę zmieniał sprzęt, to tylko na wersje z LIVE a co do TMC to jakoś nie mam przekonania , chociażby z tego powodu że LIVE bazuje na aktualnych danych drogowych a w TMC bywają opóźnienia .. chociaż są też zwolennicy TMC .. moje zdanie jest inne..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 19:12:01 wysłana przez jansol »

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2010, 19:25:36 »
Dodatkowo urządzenia z LIVE nie wykluczają kozystania z TMC  :proud:
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 08, 2010, 19:50:40 »
Czy za korzystanie z funkcji LIVE są jakieś opłaty? Z chęcią przeczytałbym test takiego urządzenia ( w googlach polskiego nie znalazłem).

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 08, 2010, 20:57:12 »
Tak, jest opłata 9.95 EUR/mc i jesli użytkujesz NAVI w krajach, w których full LIVE jest dostępny to warto zapłacić.
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 08, 2010, 21:12:41 »
A kiedy przypuszczalnie będzie w Polsce w sprzedaży GO LIVE?

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:20:46 »
Usługa live w polsce - to jeszcze trzeba poczekać - ja stawiam wiosna 2012  :wink:

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:30:55 »
Usługa live w polsce - to jeszcze trzeba poczekać - ja stawiam wiosna 2012  :wink:

Może też tak być że Polski wcale nie obejmie ta usługa. I wcale bym się tym nie zdziwił.  :(

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:59:18 »
Chodzi mi, kiedy będzie można kupić oficjalnie urządzenie tomtom go LIVE w Polsce?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 18:01:17 wysłana przez rawemon »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:51:01 »
W sumie taka sama odpowiedź jak wyżej.

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 26, 2010, 13:32:20 »
Witam, Mam pytanie. Szukam nawigacji w cenie do 900 zł. Zastanawiam się nad modelem TomTom GO 750 traffic. Dobrze rozumiem, że 750 traffic, różni się od zwykłej 750, odbiornikiem RDS-TMC w zestawie? (co w ogóle daje ten odbiornik) Chcę kupić moje pierwsze urządzenie, nawigacje, mapa polski i zastanawiam się nad tym modele (750 traffic). Liczę na pomoc.

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2010, 20:52:15 »
Ja kupiłem w tej cenie ten model z 2letnią aktualizacją map. Jeszcze nie testowałem w trasie.

Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:35:06 »
Cześć,

mam do Was prośbę o pomoc w wyborze TT zgodnie z priorytetami, które ustaliłem sobie poniżej. Przeczytałem sporą cześć forum pdaclub.pl, ale konkretnie takiego wątku nie znalazłem. Wielkie dzięki za pomoc!

Ostatnio jechałem z Warszawy nad Bałtyk i z powrotem pierwszy raz i z tej okazji pożyczyłem XL2 IQ Routes i zależałoby mi na takim właśnie mniej więcej urządzeniu na około dwumiesięczny wypad, który planuję zrobić po Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Czarnogórze.

Generalnie oprócz wakacji to TT będzie raczej leżakował - nie jeżdżę samochodem po mieście i po Polsce w sumie też nie za dużo poruszam się.

Istotne jest dla mnie to, żeby można było sobie wpisać dowolną liczbę POI bezspośrednio do urządzenia - używam w domu Linuksa, nie Windows, więc ten tryb byłby dla mnie wygodniejszy niż synchronizacja przez programy Windowsowe. Czytałem na forum [1], że w niektórych modelach możliwość dodawania własnych POI będzie/miała być blokowana, a zależy mi na możliwości wpisywania, że pod takimi współrzędnymi geograficznymi jest np. zamek czy camping, w sumie jest to kluczowa sprawa. Inną sprawą z POI jest to, że jak rozumiem np. Czarnogóra będzie miała zaznaczone tylko główne drogi, ale pomimo tego chciałbym mieć możliwość wpisania POI pod danymi współrzędnymi, mimo tego, że TT nie będzie w stanie do tego POI nawigować (po prostu sam dojadę z mapy drogowej, a TT-a chciałbym użyć jako czegoś co mnie do miejsca ogólnie tylko naprowadzi i będzie pokazywało brakującą odległość).

Zajrzałem do instrukcji XL2 IQ Routes [2] i tutaj w sumie średnio jest opisany proces tworzenia POI, prawdę mówiąc to wynika z niej, że można dodawać ulubione miejsca, ale nie POI, o ile nie mylę się?

Nie wiem czy o tym trzeba pisać, bo właściwie nadal nie wiem czy producenci działają albo nie działają w ten sposób, ale urządzenie powinno mieć możliwość dogrywania dowolnych map, w sensie dowolnych oferowanych przez producenta - wspominam o tym tylko dlatego, że nie  jestem pewien czy jeśli kupię TT w Polsce to będę mógł pojechać z nim kiedyś, załóżmy, do Armenii. Chodzi mi o to, żeby urządzenie nie miało jakiejś wewnętrznej blokady, że tylko w danej części świata działa, lub, że tylko mapy z danej części świata akceptuje.

Z tego co czytałem na forum to dobrze jest też mieć urządzenie wspierające karty SD, i tak jak widzę część map może mieć powyżej 2GB, więc TT, którego kupię powinien wspierać karty minimum 4GB.

Rzeczą z zupełnie innej beczki jest to o czym czytałem kiedyś i chyba to nie był TT, a mianowicie o możliwości podpięcia kamery czujnika parkowania do urządzenia. Rozumiem jednak, że mogą to mieć tylko urządzenia z wyższych przedziałów cenowych. Wspominam jednak dla pewności :-)

Czyli tak to wyglądałoby, generalnie w ogóle nie zależy mi bajerach, tylko na konkretnej funkcjonalności przy jak najniższych kosztach zakupu i eksploatacji (koszty map), gdybyście mogli coś doradzić to byłbym bardzo wdzięczny!

[1] http://pdaclub.pl/forum/tomtom/tomtom-bez-wlasnych-poi/
[2] http://download.tomtom.com/open/manuals/xliqr2/refman/TomTomXL-ReferenceGuide-en-GB.pdf

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:04:36 »
Witam,
Dawno temu miałem nawigację TT na PDA z Windowsem od kilku lat używam Automapy.
Zastanawiam się teraz nad zakupem dedykowanej nawigacji i nie koniecznie musi być to coś z WinCE.
Czy TT ma porównywalną jakość i baze polskich dróg?
Czy dobrze działają systemy objazdów utrudnień w ruchu?
Nawigacja jak będzie używana?
Około 60tyś km rocznie. Z tego;
-około połowa z tego bez potrzeby nawigacji, ale w reszcie navi jest przydatna.
-około 5 do 12 tyś po Europie/głównie zachodniej i południowej ale coraz więcej ostatnio; Rosja, Białoruś, Mołdawia i Ukraina.
-sporo dojazdów w różnych miastach w Polsce, gdzie trafiam 1,2 lub 3 razy w życiu.
Co warto wybrać do 500 albo maks 700 złotych?
barek ;-)

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:28:59 »
W tym budżecie spokojnie kupisz GO 820 lub 825 ale z allegro (import z zagranicy) - jeśli potrzebna będzie faktura to może być drożej ale też się da :). Polecam te modele, bo maja Live i gniazdo na karty microSD, co przy coraz bardziej puchnących mapach jest co najmniej pożądane.
Live działa, ale nie zawsze - potrzeba więcej użytkowników z tym systemem na drogach, więc kupuj :), jednak nawet jak Live zawiedzie to ciągle można łatwo wytyczyć objazd kilkoma dotknięciami ekranu.
Co do pokrycia zachodniej i centralnej Europy to jest OK - wschodnia Europa bez rewelacji, nie spodziewaj się za wiele poza głównymi drogami i miastami na Białorusi i w Mołdawii - Ukraina i Rosja całkiem nieźle ostatnio - popatrz na http://routes.tomtom.com
Pozdrawiam - Mirek

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:39:22 »
Co do pokrycia zachodniej i centralnej Europy to jest OK - wschodnia Europa bez rewelacji, nie spodziewaj się za wiele poza głównymi drogami i miastami na Białorusi i w Mołdawii - Ukraina i Rosja całkiem nieźle ostatnio - popatrz na http://routes.tomtom.com

Ale nie sugeruj się za bardzo tą mapą internetową w sensie aktualności sieci drogowej w Polsce bo to mapa sprzed pół roku  :-|
Pewnie, kupuj - im więcej aktywnych użytkowników LIVE tym lepiej, na zachodzie usługa działa rewelacyjnie, może z czasem i u nas tak będzie.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 16, 2011, 07:53:00 »
Dzięki za odpowiedzi.
Chyba się zdecyduje, ze względu na Mikołaja pod pompuje budżet do jakiś 800-900 zeta :-)
Mam jeszcze takie pytania;

Funkcja live działa jak?
W czasie rzeczywistym pobiera i wysyła dane przez sparowany telefon?
Czy aktualizuje po połączeniu z komputerem?
Chodzi mi o kwestie informacji drogowych np. w Niemczech w czasie jazdy i tego ile to może kosztować.

Czy bardzo bogata/szczególnie w zachodniej Europie/ baza POI jest dostępna w standardzie?

Połączone: Grudzień 16, 2011, 08:01:23
Jeszcze jedno pytanie, czy jest jakieś zestawienie/porównanie cech różnych modeli TT?
Czym rżnią się TT Go 825 od Go 950 i Go 1000?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 08:01:23 wysłana przez barek74 »
barek ;-)

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:00:24 »
TomTom-y Live mają wbudowaną kartę SIM która loguje się do systemu a wymiana danych odbywa się w czasie rzeczywistym.
Zwykle nowe urządzenia mają przed-płaconą usługę na rok lub dwa, która działa wszędzie tam gdzie dostępna więc tu dodatkowych kosztów nie ma bez względu na kraj w jakim urządzenie jest używane.
Po tym czasie Live kosztuje 4.95 EUR/m-c a przynajmniej taka cena była ostatnio...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 09:05:27 wysłana przez andgoldi »
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:05:33 »
Live zaczyna działać coraz lepiej. Wiadomo że im będzie więcej użytkowników HD Traffic w PL, tym info rzetelniejsze  :ok:

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:47:46 »
TomTom-y Live mają wbudowaną kartę SIM

Dokładnie, Twój telefon nie bierze udziału w tym "procederze" ale możesz go skomunikować z nawigacją przez bluetooth i wtedy masz zestaw głośnomówiący; nie wiem jak seria 82x ale w 100x możesz sterować nawigacją za pomocą komend głosowych - także wykonywać połączenia telefoniczne.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2011, 19:37:47 »
Wbudowana karta SIM - czyli normalny GSM?
Mam włożyć kartę operatora swojego?
barek ;-)

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:01:46 »
No to jeszcze raz...

TomTom-y Live mają wbudowaną kartę SIM która loguje się do systemu a wymiana danych odbywa się w czasie rzeczywistym.

Jeśli karta SIM już jest w urządzeniu to co chcesz do niego wkładać?

Tu znajdziesz trochę info na temat usługi LIVE http://www.tomtom.com/pl_pl/services/live/hd-traffic/#tab:tab6
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 20:15:17 wysłana przez andgoldi »
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2011, 21:56:46 »
TomTom ma podpisaną umowę z operatorem GSM i Ty się o nic nie martwisz, korzystasz w kraju jak i za granicą, wszędzie tam gdzie LIVE jest dostępne. Abonament na usługi LIVE masz na rok w cenie urządzenia a jak chcesz dalej korzystać to musisz zapłacić.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 17, 2011, 09:33:02 »
Dziękuje za odpowiedzi jeszcze raz.
TO już chyba będą ostatnie moje zapytania;
Rozumiem więc, że to karta wbudowana na stałe, nie ma możliwości ani potrzeby jej wymiany.
Służy tylko do komunikowania się z odpowiednimi serwerami danych na temat ruchu.

Czy tylko seria GO ma tę funkcjonalność w ten sposób wbudowaną?

Czy modele 9xx i 10xx są lepsze pod względem parametrów od 82x?
Pomijam wielkość ekranu.
Czy są urządzenia TT o lepszych parametrach i funkcjonalności?

Pozdrawiam,
Bartek
barek ;-)

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Jakiego TomToma wybrać?
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:54:32 »
10xx ma przede wszystkim poręczniejszy uchwyt niż 8xx i wyświetlacz taki jak w smartfonach (wygodniejsze oddalanie i przybliżanie).