Fotoradary w HD Traffic

  • 41 Odpowiedzi
  • 20954 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Fotoradary w HD Traffic
« dnia: Grudzień 12, 2011, 22:34:30 »
Od niedawna używam TT z Live, ciekawi mnie czy często dostajecie ostrzeżenia o fotoradarach przenośnych? Druga sprawa - jeśli mijacie misiaków z suszarką to też zgłaszacie f. przenośny czy nie?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:31:59 »
Jeszcze mi się nie zdarzyło dostać info o przenośnym. Sam oczywiście zgłaszam. Często na 488 km E75/1 w Wanatach :)
Co do suszarki. Nie zgłaszam ale myślałem o tym. Brakuje mi właśnie też zgłaszania takiej kontroli. Podobnie jak ikonki wypadku.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 07:54:11 »
Jeszcze mi się nie zdarzyło dostać info o przenośnym.

A jak jest ze stacjonarnymi ?
Jest na to abonament (jak w starszych urządzeniach) ? Czy to jest w pakiecie LIVE ?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:45:47 »
Jeszcze mi się nie zdarzyło dostać info o przenośnym. Sam oczywiście zgłaszam.

Mi się raz zdarzyło, dostałem własne ostrzeżenie jak wracałem tą samą trasą po 30 minutach :)
Ja kontrole drogowe (suszarki) zgłaszam jako fotoradar przenosny - te zgłoszenia same "znikają" po jakimś czasie. Tak jak pisałem wcześniej po 30 minutach jeszcze jest, po 3 godzinach już nie dostałem ostrzeżenia.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:50:03 »
Fotoradary Premium są częścią pakietu LIVE, zawierają zarówno stacjonarne jak i przenośne (jedne i drugie można zgłosić w czasie jazdy z poziomu głównego ekranu). Co ciekawe, w opcjach można włączyć też inne ostrzeżenia np. obszary kontroli radarowej, czarne punkty, przejazdy niestrzeżone - ale jeszcze nie miałem okazji zrobić trasy na tych ustawieniach więc nie wiem jak się to sprawdza.

Sbi, no to chyba sam się ostrzegłeś  :E Live na zachodzie działa rewelacyjnie, u nas ciągle chyba za mało jest użytkowników, może wypuszczenie TT na Androida poprawi sytuację?
Ja też zgłaszam kontrole radarowe jako FP bo sam chciałbym być ostrzegany - w końcu efekt zagapienia się skutkuje podobnie  :police:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 08:58:45 wysłana przez teleatlas »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2011, 11:07:10 »
No to w takim razie ja od dzisiaj tez zaczynam zgłaszać suszarki jako przenośne  :ok:
Mam ustawione wszystkie ostrzeżenia: czarne punkty ( nie widziałem w PL ), przejazdy kolejowe w PL ( ostrzega- są ), obszar kontroli radarowej ( ostrzega- są ).
TT na Androida to będzie strzał w dziesiątkę! AM się buja, ludzie czekają i się niecierpliwią! Masz może jakieś widełki czasowe kiedy wyjdzie? Wiem że nie możesz podać konkretnie- spółka giełdowa itp.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:12:48 »
Nawet w marketingu nie wiedzą, ale jak będzie jakiś tt-leaks to się podzielę :)

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:46:10 »
to jak tak przy okazji skoro mamy "źródło":), to, czy TT planuje wprowadzić pikietaż, bardzo mi tego brakuje zwłaszcza jadąc w nocy?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:23:26 »
to jak tak przy okazji skoro mamy "źródło":), to, czy TT planuje wprowadzić pikietaż, bardzo mi tego brakuje zwłaszcza jadąc w nocy?

Jestem jak najbardziej za! Potrzebne! A nie będzie z tym problemu bo kropki na zaznaczonej trasie to nic innego jak kolejne pełne kilometry. Sprawdzałem z AM.
Korzystam z pikietażu w TT ale w inny sposób. Trochę czynności trzeba wykonać i bardzo odrywa od jazdy ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 16:28:16 wysłana przez Waszko »

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:13:46 »
to jak tak przy okazji skoro mamy "źródło":), to, czy TT planuje wprowadzić pikietaż, bardzo mi tego brakuje zwłaszcza jadąc w nocy?

Jestem jak najbardziej za! Potrzebne! A nie będzie z tym problemu bo kropki na zaznaczonej trasie to nic innego jak kolejne pełne kilometry. Sprawdzałem z AM.
Korzystam z pikietażu w TT ale w inny sposób. Trochę czynności trzeba wykonać i bardzo odrywa od jazdy ;)

to może byś zdradził jak to zrobić  :ok:

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2011, 22:37:17 »
Spoko, jak znajdę chwilę czasu wyjaśnię co i jak  :ok:

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2011, 10:57:08 »
to jak tak przy okazji skoro mamy "źródło":), to, czy TT planuje wprowadzić pikietaż, bardzo mi tego brakuje zwłaszcza jadąc w nocy?
Brakuje jak szankra na k...e
Uprasza się coby TT nie zajmował się pierdołami tylko poprawiał to co najważniejsze w kolejności jak nizej
1. Aktualizacja map
2. Aktualizacja map
3. Aktualizacja map
4. Ruch drogowy
Dodatkowe informacje na ekranie sa potrzebne tylko wyznawcom religii "Nawigacja", którzy modlą się do ekraniku swojego pudełka
Kierowca ma patrzeć na drogę, na inne rzeczy tylko zerkać w miarę potrzeb
To pisałem ja  - Głos Ludu  :]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2011, 10:59:11 wysłana przez Slavekk »

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:33:54 »
TT Andro nieoficjalnie wiosna 2012  :wink:
Pikietaż - nie sądzę, musiałoby to być globalne zapotrzebowanie klienta, poza tym nie sądzę żeby chcieli psuć sobie "display" przydrożnymi pachołkami. Swoją drogą - do czego je wykorzystujecie?

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:38:39 »
TT Andro nieoficjalnie wiosna 2012  :wink:
Pikietaż - nie sądzę, musiałoby to być globalne zapotrzebowanie klienta, poza tym nie sądzę żeby chcieli psuć sobie "display" przydrożnymi pachołkami. Swoją drogą - do czego je wykorzystujecie?
Zapewne do nadania komunikatu przez CB "misiaki na 256km"  :wink:

Połączone: Grudzień 21, 2011, 09:41:50
nie będzie z tym problemu bo kropki na zaznaczonej trasie to nic innego jak kolejne pełne kilometry. Sprawdzałem z AM.
Urban legend...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 09:41:50 wysłana przez Slavekk »

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2011, 09:42:45 »
No tak, o tym zapomniałem bo nie używam.

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2013, 13:33:21 »
Kiedy TomTom uaktualni mapy fotoradarów i skasuje nieaktywne fotoradary ?(np na trasie Warszawa-Kraków-Zakopane pustych fotoradarów jest chyba ze 30).

Poza tym, mimo że teoretycznie są możliwe do zgłoszenia fotoradary przenośne czy patrole Policji stojące zawsze w tych samych miejscach to TomTom nie aktualizuje tych fotoradarów i nie pojawiają się one na mapie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 13:34:55 wysłana przez zglaszajacy »

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2013, 10:55:16 »
Ja się zajmuję tylko mapami, fotoradary pochodzą od jakiegoś zewnętrznego dostawcy - najlepiej zgłosić do supportu.

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2014, 21:30:53 »
Czy TomTom zrobi w końcu coś z fotoradarami żeby nie rozróżniało stron tylko sygnalizowało niezależnie od tego po której stronie stoi fotoradar? Przecież to głupie skoro radary robią zdjęcia w każdym kierunku i można naprawdę się nadziać mając wykupioną super usługę "fotoradary".

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2014, 22:53:03 »
Podłączam się do prośby kolegi raverone. Da się coś z tym zrobić?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2014, 00:38:13 »
Podłączam się do prośby kolegi raverone. Da się coś z tym zrobić?

Pozostaje chyba tylko zgłaszać ( aktualizować informacje o fotoradarach ) i liczyć na dobrą wolę TT.

http://www.tomtom.com/mapshare/tools/?Lid=9

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 13, 2014, 12:13:50 »
Witam wszystkich.
Ostatnio mam pewien problem. W moim mieście postawili nowiutkiego i pięknym żółtym kolorze połyskującego fotoradaru.
Urządzenie bez dwóch zdań robi piękne fotki.  :wink: No ale po co mam w swoim Go600 możliwość zgłaszania nowych fotoradarów jeśli z tego nie korzystam.... Zaznaczyłem prawie co do cm-ra miejsce fotoradaru. Zgłosiłem. I następnym razem jak jechałem w tamtym kierunku moje urządzenie nie pikało. O co chodzi? Jeśli jeszcze Tomtom nie zdążyło przerobić moje zgłoszenie to i tak moja nawigacja powinien zapamiętać pozycji zgłoszonych już radarów, czy nie?

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 13, 2014, 14:28:24 »
Mam to samo.Zgłaszałem ten sam radar kilkakrotnie i nic. Jeżeli TomTom olewa takie zgłoszenia to przynajmniej chciałbym mieć taką możliwość żeby zapisało go w moim urządzeniu dla mojego własnego "bezpieczeństwa"  :mrgreen:

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2014, 16:01:36 »
podajcie mi emaile jakimi zgłaszaliście te fotoradary + możecie je jeszcze dodać dla pewności przez mapshare? to postaram się zainterweniować w tej sprawie w naszym dziale Speedcams :)
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2014, 19:40:00 »
podajcie mi emaile jakimi zgłaszaliście te fotoradary + możecie je jeszcze dodać dla pewności przez mapshare? to postaram się zainterweniować w tej sprawie w naszym dziale Speedcams :)

Witam, dzięki. Zgłosiłem przed chwileczką poprzez mapshare w mieście: Bielsko-Biała.
Pozdrawiam

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2014, 13:43:04 »
podajcie mi emaile jakimi zgłaszaliście te fotoradary + możecie je jeszcze dodać dla pewności przez mapshare? to postaram się zainterweniować w tej sprawie w naszym dziale Speedcams :)

Witam, dzięki. Zgłosiłem przed chwileczką poprzez mapshare w mieście: Bielsko-Biała.
Pozdrawiam

Powinien juz byc dodany :)

a tak apropos zgłaszając brakujące fotoradary lub zmianę kierunku korzystajcie z tej opcji:

http://www.tomtom.com/mapshare/tools/?Lid=9#

i tam macie Fotoradar: dodaj, usuń, zaktualizuj :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 14:16:21 wysłana przez tczuba »
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2014, 20:17:54 »
A jaki jest problem żeby wprowadzić do bazy danych tomtom fotoradary z np. tych stron?

http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/f/kielce.htm
http://www.mapa-google.pl/fotoradary/
http://korkowo.pl/
http://www.korkosfera.pl/
http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

Zamiast marudzić, że użytkownicy nie zgłaszają to my jako użytkownicy oczekujemy, że Tomtom Polska będzie nam sprzedawać usługę na najwyższym poziomie.

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2014, 00:54:15 »
a tak apropos zgłaszając brakujące fotoradary lub zmianę kierunku korzystajcie z tej opcji:
http://www.tomtom.com/mapshare/tools/?Lid=9#
i tam macie Fotoradar: dodaj, usuń, zaktualizuj :)
Zgłosiłem 29 poprawek.Głównie fotoradary i kierunki działania i o dziwo po 2 dniach wszystko było zaakceptowane i odrazu poprawione przy najbliższej aktualizacji fotoradarów.Warto więc korzysać z tej strony i wnieść swój udział w poprawkach ;)

poprawiłem cytowanie, nM
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2014, 09:40:00 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2014, 08:43:29 »
Mam wykupioną subskrypcję fotoradarów TomTom ważną do 09.2015, ale od miesiąca nie miałem żadnej aktualizacji bazy fotoradarów w MyDrive. Zastanawiam się czy jest to możliwe żeby nie było żadnych aktualizacji bazy w EU. Na pytanie zadane w dziale pomocy technicznej nie uzyskałem żadnej innej informacji niż zamieszczona na stronie TomTom w dziale "usługi".
Ostatecznie nie wiem czy nie wydałem 82 zł na darmo. :mysli: :mysli:

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 08, 2014, 09:02:51 »
Mam wykupioną subskrypcję fotoradarów TomTom ważną do 09.2015, ale od miesiąca nie miałem żadnej aktualizacji bazy fotoradarów w MyDrive. Zastanawiam się czy jest to możliwe żeby nie było żadnych aktualizacji bazy w EU. Na pytanie zadane w dziale pomocy technicznej nie uzyskałem żadnej innej informacji niż zamieszczona na stronie TomTom w dziale "usługi".
Ostatecznie nie wiem czy nie wydałem 82 zł na darmo. :mysli: :mysli:

hej,

Takie info mam od dziewczyn ze speed cams:

"hmm, dziwne, oczywiście bazę aktualizujemy codziennie, osoby z Live'm maja co 2 minuty aktualizacje, te co musza się podpinać pod kompa chyba 2 razy w tyg, wiec podejrzewam ze to problem techniczny, taka osoba powinna się skontaktować z Customer Care oni sprawdza czy rzeczywiście ma subskrypcje i powinni takiej osobie pomoc z rozwiązaniem problemu"
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Fotoradary w HD Traffic
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 08, 2014, 09:57:32 »
od miesiąca nie miałem żadnej aktualizacji bazy fotoradarów w MyDrive ...

Mam co dwa, trzy dni aktualizacje po 2 MB.
Zacznij od wyczyszczenia cache w MyDrive i zresetowania tt.

Z tym aktualizowaniem live co 2 minuty to oczywiscie przesada, w NL aktualizacje sa raz na 15 - 20 minut  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!