Fotoradary odcinkowe

  • 31 Odpowiedzi
  • 22926 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Fotoradary odcinkowe
« dnia: Lipiec 23, 2015, 22:53:42 »
Witam.
Panowie z TT. Jak z poziomu strony zgłaszać fotoradary odcinkowe w Polsce?
Bo póki co nie widzę takiej opcji. Podpytajcie no chyba że wiecie jak.
Dzięki.

*

temp888

Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2015, 01:48:51 »
Po co zgłaszać? Miejsca, gdzie będzie prowadzony odcinkowy pomiar prędkości, są znane od kilku miesięcy. Wypadałoby żeby ktoś z TT naniósł to w stosownych lokalizacjach.
Pierwotna lista:
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/lista-pomiarowych-odcinkow/lee18
została (?) skrócona:
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/rusza-odcinkowy-pomiar-predkosci/h5ryfd

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2015, 15:04:23 »
No to prosimy TT o naniesienie i przedstawienie nam jak będzie to działało w naszych nawigacjach co by średniej nie przekroczyć i żeby ostrzegało jak co ;)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2015, 15:10:03 »
Jakoś tak:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2015, 16:59:57 »
dzieki za ilustracje bo jeszcze nie mialem okazji przetestowac  :ok:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2015, 18:13:24 »
Też nie miałem okazji, niedawno natrafiłem gdzieś na tego screena...
Wygląda na to, że wszelkie przydatne dane są na ekranie
(dopusczalna prękość, średnia prędkość i odległość do końca pomiaru)
Belka pojawia się ponoć automatycznie na początku odcinka,
ostrzeżenie przy przekroczeniu też pewnie jakieś jest.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2015, 22:58:42 »
Też nie miałem okazji, niedawno natrafiłem gdzieś na tego screena...
Wygląda na to, że wszelkie przydatne dane są na ekranie
(dopusczalna prękość, średnia prędkość i odległość do końca pomiaru)
Belka pojawia się ponoć automatycznie na początku odcinka,
ostrzeżenie przy przekroczeniu też pewnie jakieś jest.

Już niebawem będziemy mieli nie miłą okazję sprawdzić to na polskich drogach  :-|

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2015, 09:54:37 »
... Już niebawem będziemy mieli nie miłą okazję sprawdzić to na polskich drogach

Znam radary odcinkowe (trajectcontrole) od kiedy pracuje w NL a to prawie 15 lat.
W odroznieniu od zwyklych fotopstrykow (flitsers) nie sa upierdliwe. Narzucaja plynna jazde i nie dopuszczaja do korkow.
Np na autostradzie A12 do Den Haag wymuszaja zejscie ze 100 na 80 ale za to dojezdzam bez stania do samego centrum. Podobnie na A2 pod Utrechtem od polnocy wjazd bezproblemowy mimo zejscia ze 130 na 100.

Co do ostrzegania na go 5000: pojawia sie belka jak na screenie nocnegoMarka, znak ograniczenia predkosci na poczatku i na koncu pomiaru mruga.
To znaczy raz mruga raz nie i nie wiem dlaczego (navi mojego szefa, sam jezdze z go 1005 wiec nie rozkminilem dlaczego).
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:22:21 »
Mimo tego że nie jest to łatwe zadanie to skleciłem moim smartfonem filmik z działania tej funkcji na TT Go 940 Live >>> https://youtu.be/nccG8tRgwBM

Sorki za drgania obrazu ale smartfon oparty był o deskę auta i trzymany w ręce co niestety widać na filmiku.
Muszę pomyśleć o jakimś ciekawym uchwycie który pozwoli zgrać telefon z nawigacją na jednym poziomie i wtedy nagrywać bez drgań i odrętwienia ręki  :wink:

ps. mam TT w HTC na androidzie i tam pokazują się tylko ikonki fotoradarów i na tym koniec, nie ma takiej akcji ze zmianą wyświetlania szybkości i całej tej reszty związanej z trajectorcontrol.
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:53:05 »
5000 ma inne navcore niż 940.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2015, 17:33:22 »
Ponawiam pytanie: jak zgłaszać fotoradary odcinkowe w PL?
Jest już Łuszczów (dk 82), Łosiów (dk 94), Zwierki-Zabłudów (dk 19).
Na stronie TT w MapShare brak!

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2015, 18:09:41 »
Najlepiej zgłosić poprzez MapshareReporter jako "inne", opisać na jakim odcinku jest kontrola i jakie ograniczenie, chociaż pewnie potrzebują dokładne dane. Dowiem się co i jak. Widziałem maszty z kamerami w 3 miejscach koło Płońska ale nie wiem czy system już ruszył? W każdym razie yanosik ostrzega  :wink:

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2015, 18:26:22 »
Przecież dane odnośnie odcinkowej kontroli radarowej są prawie na każdej informacyjnej stronie w necie, czy my użytkownicy musimy to jeszcze Wam do centrali zgłaszać ?
Chyba nie trudno znaleźć info na ten temat:  http://www.spidersweb.pl/2015/11/odcinkowy-pomiar-predkosci-mapa-gdzie.html
Jeżeli jeszcze w najnowszej mapie 9.60 nie ma tych odcinków na na miejscu TT wstydziłbym się prosić użytkowników o wskazywanie miejsc kontroli. Widać z zacytowanego artykułu że  inni robią to szybciej, czy lepiej ciężko ocenić jak się nie ma skali porównawczej z TT.

Cytuj
Jeszcze w tym roku w 29 punktach w Polsce zacznie działać odcinkowy pomiar prędkości. Będzie to taki fotoradar, przed którym nie wystarczy zwolnić, aby uniknąć mandatu. Aby nie dostać kary finansowej oraz punktów karnych kierowcy będą musieli na całym odcinku jechać z odpowiednią prędkością tak, aby jej średnia nie przekraczała ustalonej wartości. Wyzwanie? Spokojnie, jest już na to aplikacja.

Gdy pierwszy raz usłyszałem o niemal 30 miejscach, gdzie ma obowiązywać odcinkowy pomiar prędkości, to szybko wyszukałem mapkę tych lokalizacji. Chciałem wiedzieć, czy w mojej najbliższej okolicy są takie. Jeśli mapa, na którą trafiłem jest kompletna, to nie mam się na razie czym przejmować, a już na pewno nie muszę uczyć się na pamięć konkretnych miejsc.

Chwilę później zadałem sobie pytanie, co będzie, gdy trafię na takie miejsca podczas dłuższych tras?

Czy są odpowiednio oznakowane? Czy jest już aplikacja, którą wyposażono w aktualną bazę?

Okazuje się, że nie ma tragedii, bo po pierwsze, wszystkie miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości mają być oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi, a po drugie, aplikacja Yanosik jest już gotowa na zmiany.

Skontaktowałem się z Pawłem Bahyryczem z Yanosika, który skierował mnie do Magdy Zglińskiej, koordynatorki projektu. U źródła dowiedziałem się, że Yanosik już od dłuższego czasu był przygotowany na odcinkowe pomiary prędkości.

Stosowne aktualizacje aplikacji mobilnych pojawiły się już dla systemów: Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry 10, oraz w dedykowanych urządzeniach Yanosik GT i DVR.

W przypadku odcinkowych pomiarów prędkości Yanosik zrezygnował z funkcji społecznościowej – to nie użytkownicy nawigacji będą zgłaszać takie miejsca, a za ich wprowadzanie do systemu odpowiedzialni pozostaną pracownicy firmy. Miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości są powszechnie znane, nie są to informacje tajne, ani tym bardziej takie, które ulegają niespodziewanej zmianie. Stąd decyzja o wyłączeniu z tego projektu aktywności użytkowników.

Już teraz w bazie Yanosika są wprowadzone zarówno lokalizacje działających odcinkowych pomiarów, jak i miejsca, w których pomiary będą przeprowadzane w najbliższej przyszłości (tzw. testowe pomiary).

Użytkownik otrzymuje informacje o zbliżaniu się do odcinka objętego pomiarem, wjechaniu na ten odcinek, ograniczeniu prędkości jakie na nim obowiązuje, oraz o wyjechaniu z danego odcinka. Jeżeli dozwolona prędkość zostanie przekroczona aplikacja ostrzeże kierowcę wyświetlając ją na czerwono – tłumaczy Magda Zglińska, koordynatorka projektu.

Yanosik postanowił pójść o krok dalej i w przeciwieństwie do policji, która wyłącznie karze za łamanie przepisów, aplikacja nagradza użytkowników, którzy miejsca, w których ma dopiero zostać uruchomiona odcinkowa kontrola, pokonali z odpowiednią prędkością.

Yanosik rozdawał kierowcom bilety do kina, a teraz nagradza prawidłowo pokonany odcinek testowy punktami rankingu użytkowników.
Przyznaję, że jestem mega pozytywnie zaskoczony. Po pierwsze, że pomiar odcinkowy nie będzie prowadzony „na partyzanta”, czyli zza krzaka, czy z urządzeń przypominających kosze na śmieci. Po drugie, cieszy postawa Yanosika, który nie tylko szybko zareagował na zmiany na polskich drogach i dostosował aplikacje mobilne do nowych warunków, ale również postanowił nagradzać kierowców.

Można? Oczywiście że można, trzeba tylko chcieć  :wink:

Jeżdżę na TT i na Yanosiku, nawigacja Yanosika to jak dla mnie: porażka ale info o fotoradarach dużo czytelniejsze i aktualniejsze niż w TT.
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2015, 19:09:09 »
Najlepiej zgłosić poprzez MapshareReporter jako "inne", opisać na jakim odcinku jest kontrola i jakie ograniczenie, chociaż pewnie potrzebują dokładne dane. Dowiem się co i jak. Widziałem maszty z kamerami w 3 miejscach koło Płońska ale nie wiem czy system już ruszył? W każdym razie yanosik ostrzega  :wink:

teleatlas- tu masz wszystko na mapie włącznie z kilometrem i ograniczeniem. przekaż dalej w firmie.
czerwone - fotoradar na czerwone swiatło, zielone odcinkowy. wystarczy najechac na punkt na mapie.
lista - http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Odcinkowy-pomiar-predkosci.-Gdzie-jest-Jak-dziala-00014806

a tu mapa - http://www.canard.gitd.gov.pl/cms/mapa-fotoradarow1#

trzeba chwile poczekac az sie zaladuje.





« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 19:12:43 wysłana przez Waszko »

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2015, 09:13:00 »
Jeżeli jeszcze w najnowszej mapie 9.60 nie ma tych odcinków na na miejscu TT wstydziłbym się prosić użytkowników o wskazywanie miejsc kontroli
pretor, ale nikt nie prosi, ja tylko odpowiadam na pytanie Waszko jak zgłaszać  :P Fotoradarami zajmuje się specjalny team, być może już mają przygotowane dane - dowiem się na jakim etapie to jest.
UPDATE: mają wszystko wprowadzone, z tego samego źródła co Waszko podaje - powinno działać po ściągnięciu najnowszych fotoradarów (niezależnie od mapy). Sprawdziłem na podglądzie trasy - wszystkie 3 odcinki koło Płońska SĄ, reszta też powinna być.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2015, 12:49:07 wysłana przez teleatlas »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2015, 17:46:09 »
Jeżeli jeszcze w najnowszej mapie 9.60 nie ma tych odcinków na na miejscu TT wstydziłbym się prosić użytkowników o wskazywanie miejsc kontroli
pretor, ale nikt nie prosi, ja tylko odpowiadam na pytanie Waszko jak zgłaszać  :P Fotoradarami zajmuje się specjalny team, być może już mają przygotowane dane - dowiem się na jakim etapie to jest.
UPDATE: mają wszystko wprowadzone, z tego samego źródła co Waszko podaje - powinno działać po ściągnięciu najnowszych fotoradarów (niezależnie od mapy). Sprawdziłem na podglądzie trasy - wszystkie 3 odcinki koło Płońska SĄ, reszta też powinna być.

I tak ma być!  :mrgreen:

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2015, 03:18:54 »
Mimo tego że nie jest to łatwe zadanie to skleciłem moim smartfonem filmik z działania tej funkcji na TT Go 940 Live >>> https://youtu.be/nccG8tRgwBM
Dzięki za ten filmik, przećwiczyłem sobie ten odcinek autostrady na TT w trybie prezentacji żeby zobaczyć jak to działa.
Te znaki z wykrzyknikiem na filmie są najwyraźniej generowane przez TMC, bo u mnie ich nie było.
Natomiast jak chodzi o pomiar prędkości na autostradzie Utrecht-Amsterdam, to natknąłem się na dość ciekawy artykuł na ten temat: http://www.wiatrak.nl/9861/holenderska-srednia-20000-mandatow-dziennie

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2015, 10:59:43 »
Natomiast jak chodzi o pomiar prędkości na autostradzie Utrecht-Amsterdam...

To zdanie z wiatraka: Tak wielka ilość mandatów spowodowana jest niewyraźnym systemem limitów prędkości na różnych odcinkach, różniącym się poza tym nocą i dniem. nie jest prawdziwe.
Trajectcontrole poza znakami na autostradzie jest ostrzegane w TT i Garminie. Znaki podaja srednia szybkosc 'dag, nacht, dag en nacht' i nie mozna ich pomylic.
Przez 15 lat zalapalem z 10 mandatow za predkosc ale nigdy z trajectcontrole  :proud:

Natomiast reszta jest prawdziwa, NL to najbardziej policyjny kraj na swiecie.

EDIT:
poprawilem blad w nazwie dzien, jest dag nie daag. Pod klawiature wlazla mi wymowa - sorki.
Dziekuje koledze za zwrocenie uwagi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2015, 17:25:18 wysłana przez Komarek.pl »
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2015, 23:16:26 »
A tak wygląda ostrzeganie przed odcinkowymi w GO5000 - DK7 pomiędzy Płońskiem a Glinojeckiem. https://youtu.be/to891HJSQPQ

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2015, 23:28:37 »
A tak wygląda ostrzeganie przed odcinkowymi w GO5000 - DK7 pomiędzy Płońskiem a Glinojeckiem. https://youtu.be/to891HJSQPQ

Dzięki za udostępnienie.
Jak dla mnie przejrzyście i czytelnie. Brawo!

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2015, 23:39:33 »
Najfajniejsze jest to, że (jak wynika z filmiku) TT wylicza średnią prędkość na danym odcinku!

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2015, 18:28:53 »
Tak, podaje bieżące wyliczenie średniej. Zaletą jest to że można sobie np. wyprzedzić jakąś zawalidrogę utrzymując średnią pod kontrolą. A chyba nigdzie nie wyprzedza się łatwiej i bezpieczniej niż na takim odcinku kontrolnym - kawał szerokiej prostej a wszyscy jadą grzecznie ca. 80 km/h utrzymując dystans do poprzedzającego auta, ci z naprzeciwka też więc jest czas i miejsce. :D

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:18:17 »
Tak, podaje bieżące wyliczenie średniej. Zaletą jest to że można sobie np. wyprzedzić jakąś zawalidrogę utrzymując średnią pod kontrolą. A chyba nigdzie nie wyprzedza się łatwiej i bezpieczniej niż na takim odcinku kontrolnym - kawał szerokiej prostej a wszyscy jadą grzecznie ca. 80 km/h utrzymując dystans do poprzedzającego auta, ci z naprzeciwka też więc jest czas i miejsce. :D

Tylko wyprzedzając musisz przyśpieszyć do np 110-120km/h, a później żeby się zmieścić w tych 90km/h musisz zwolnić do 75 :P
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 01, 2015, 13:18:12 »
Ciekawe, czy TT opracuje navcore z tą funkcją także dla starszych modeli? Przydałoby się...

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2015, 13:40:13 »
Regularnie korzystam z funkcji pomiaru średniej prędkości przy radarach odcinkowych. Głównie we Włoszech - tam zazwyczaj prędkość przejazdu odcinkowego jest ustawiona na 130km/h i w takiej średniej należy się zmieścić.
Urządzenie Go1005 Live obsługuje to bez problemu.
U nas zaobserwowałem pomiar w miniony weekend w Lubiniu. TT bez problemu rozpoznał "zagrożenie" :) i monitował średnią prędkość przejazdu. Odcinek, w przeciwieństwie do Włoch był bardzo krótki.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2015, 22:16:37 »
Ciekawe, czy TT opracuje navcore z tą funkcją także dla starszych modeli? Przydałoby się...

Przecież na moim filmiku widać, że na Go 940 wylicza średnią szybkość  :mysli:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:51:00 »
Przecież na moim filmiku widać, że na Go 940 wylicza średnią szybkość  :mysli:
To bardzo miła niespodzianka :)
Na screenie przedstawionym przez kolegę nocnyMarek są wyświetlone 3 prędkości: limit, chwilowa oraz średnia, a na Twoim były tylko dwie, więc myślałem że są tylko: limit i chwilowa.
Co prawda zastanawiałem się, dlaczego cały czas jedziesz tak równo około 100 km/h, ale doszedłem do wniosku, że widocznie masz tempomat :)
Jeśli Twój TT faktycznie wylicza średnią prędkość, to mam pytanie:
Czy przy zmianie limitu prędkości (tak jak na Twoim filmiku), TT resetuje pomiar średniej prędkości, czy kontynuuje dotychczasowy pomiar? Bo gdyby kontynuował, to można by się nieźle na tym naciąć!

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 07, 2015, 16:58:16 »
Zgadza się co do tempomatu :wink:
Odnośnie średniej szybkości pokazywanej w czasie jazdy takim odcinkiem z pomiarowym.
Jeżdżąc tymi odcinkami, miałem wrażenie że po wejściu w tryb średniego pomiaru co niedobrego dzieje mi się ze wskazaniami szybkości na TT. Ale od czasu zakupu smatrfona i wgraniu na niego programu Tom Tom, dość często uruchamiam go w celu sprawdzenia czy wersja na smartfona prowadzi i pokazuje tak samo jak oryginała TT GO 940 Live. Wersję TT na smartfonie mam wgraną na wszelki wypadek, jak by oryginał zastrajkował. 
Porównując wskazania doszedłem do wniosku że w moim TT Go 940 Live szybkość pokazuje dobrze do czasu wjazdu na odcinek pomiarowy, wtedy zaczyna coś tam się kręcić i szybkość jakby stawała w miejscu a nad nią pojawia się kreseczka. Od tego momentu pokazuje średnią szybkość którą zaczyna wyliczać od momentu wjazdu na odcinek pomiarowy.  Jak przeanalizujesz to co jest na moim filmiku to można to zauważyć.

Tak przynajmniej ja to odbieram, jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Fotoradary odcinkowe
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2015, 20:49:29 »
Porównując wskazania doszedłem do wniosku że w moim TT Go 940 Live szybkość pokazuje dobrze do czasu wjazdu na odcinek pomiarowy, wtedy zaczyna coś tam się kręcić i szybkość jakby stawała w miejscu a nad nią pojawia się kreseczka. Od tego momentu pokazuje średnią szybkość którą zaczyna wyliczać od momentu wjazdu na odcinek pomiarowy.  Jak przeanalizujesz to co jest na moim filmiku to można to zauważyć.
Faktycznie tak to wygląda.
Ja u siebie nie mam możliwości przetestowania tej funkcji, bawię się tylko prezentacją trasy, ale tam ani kółko się nie kręci, ani nie ma kreski nad prędkością.
Którą masz wersję navcore?
Na razie pojawił artykuł na temat pierwszych efektów działania radarów odcinkowych:
Już 1,5 tys. kierowców "złapał" odcinkowy pomiar prędkości -
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-juz-1-5-tys-kierowcow-zlapal-odcinkowy-pomiar-predkosci,nId,1934769#pst100358591

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Fotoradary - odcinkowy pomiar średniej prędkości, TT Go 940 Live
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2016, 12:31:04 »
Witam,
Parę dni temu miałem okazję przejechać się kawałkiem drogi z zainstalowanym: odcinkowym pomiarem średniej prędkości w Tarnowskich Górach. Zauważyłem że mimo dozwolonej prędkości 90 km/h na tym odcinku, wszyscy jechali nie więcej jak 60 km/h. Wydaje mi się że te odcinki średniego pomiaru, będą sporymi spowalniaczami ruchu i z bezpieczeństwem będą miały niewiele wspólnego. W sumie to  chciałem pokazać, jak taki pomiar wygląda na TomTom Go 940 Live i wskazać że w miejscu u standardowej szybkości na pasku informacyjnym w czasie przejazdu odcinkowym pomiarem średniej szybkości, pojawia się średnia szybkość cały czas obliczana na bieżąco z szybkości jaką porusza się w danej chwili auto. To bardzo pomaga w bezpiecznym ustaleniu szybkości przejazdu na odcinku pomiarowym  :police:
Co pokazuje poniższy filmik nakręcony w czasie tego przejazdu: https://youtu.be/yj_tvDvuIj4

Odcinkowy pomiar średniej prędkości
Województwo Śląskie,
Tarnowskie Góry,
Nr drogi 11  (Bytom - Poznań),
Pomiar na odcinku 1100 metrów,
Dozwolona prędkość - km/h

ps. po prawej stronie ekranu wskazania o utrudnieniach na drogach pobierane z anteny TMC, niestety w nie działa to w Polsce ale w krajach: Słowacja, Czechy, Niemcy, Belgi, Holandia działa naprawdę dobrze i wiele razy uchroniło mnie przed staniem w korku.
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska