destinator3 czy TOMTOM

  • 33 Odpowiedzi
  • 4582 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

destinator3 czy TOMTOM
« dnia: Kwiecień 12, 2005, 18:20:49 »
witam chcę kupić do mojego Acera N35 nawigację Europy i zastanawiam się czy kupić Destinatora3 czy TOMTOM-a. Destinator jest tańszy. Za pełnego TOMTOMA muszę dać 1300,- a za Destinatora 699,- Poradzcie co lepsze. Potrzebuje mapy do poruszania się np: po Madrycie. Czy z Destinatorem to jest możliwe?. Czy znajdę ulicę i numer domu?
Pomóżcie, mam na ten wybór 3 dni.
PS Oczywiście dokupie karty pamięci!!

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2005, 19:02:18 »
Używałem tego i tego (Polska - Czechy - Austria) i powiem, że TOMTOM jest o niebo lepszy.

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2005, 19:29:00 »
Witam,

Ma dokladnie ten sam problem. Wlasnie wybieram sie za granice i potrzebuje nawigacjji. Niestety Auomapa wyda mape Europy dopiero moze na wakacje.
Czy poza samym faktem, ze TOMTOM jest lepszy od Navigatora sa jeszcze jakies inne wskazania?
W jednym z wątkow na tej grupie dyskusyjnej czytalem, ze TOMTOM blokuje dla swoich potrzeb BT i jesli chce sie wrocic do Automapy nalezy wczesniej deinstalowac TOMTOM-a. Jesli wyjezdzajac nie wezmie sie ze soba notebooka to koniecznosc wykonywania tej operacji moze byc klopotliwa.

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2005, 19:36:27 »
hmm, nie wiem co kupić??? Destinator3 tańszy ale czy znajde tam ulice które chcę?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2005, 19:41:53 »
Nie ma juz problemu z koegzystencja AM i TT.

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2005, 21:37:07 »
Funkcjonalnie oba te programy są do siebie bardzo zbliżone, oba doprowadzą Cię pod wskazany adres. Porównując mapy Niemiec (bo tylko te mam w jednym i drugim) powiedziałbym nawet że Destinator jest lepszy i ma mniej błędów.
Natomiast wygoda użytkowania, ergonomia samego programu, dopracowanie grafiki, funkcje dodatkowe zdecydowanie przemawiają za TomTomem.
Czy to jest warte tej różnicy w cenie to już ocena całkowicie subiektywna. Dla mnie - tak.

Jeżeli chcesz zrobić ze swojego pocketa efektywne narzędzie do nawigacji samochodowej to wystarczy Destinator.
Jeżeli natomiast chcesz mieć przy tym jeszcze  trochę frajdy, dodatkowych opcji i czystej przyjemności ze spoglądania na ekran to wybierz TTN. ;)

Na koniec dwie uwagi - oba programy w najbliższym czasie zostaną wypuszczone w nowych wersjach - należałoby się upewnić czy upgrade będzie free of charge, ewentualnie kupić od razu nową wersję jeżeli tylko dostępna.
Druga kwestia to obszary pokrycia mapami - nie są jednakowe...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2005, 03:57:13 »
potwierdzam

destinator jest "prostym graficznie" (co wg mnie nie znaczy gorszym) programem do nawigacji (sama aplikacja zajmuje 3.5MB) - z tej funkcji wywiazuje sie znakomicie - dojedziesz do konkretnej ulicy lacznie z numerem domu - program dziala szybko i niezawodnie

osobiscie nigdy nie uzywalem tomtom'a ale tak jak napisal jacol - jesli zalezy ci na dodatkowych opcjach i ladniejszym wygladzie to kupuj tomtoma

wez tez pod uwage, ze w destinatorze masz mozliwosc dociecia mapy do konkretnej trasy, ktora cie interesuje - w ten sposob uzyskujesz plik mapy o wielkosci juz od kilku MB

nie wiem czy jest to mozliwe w tomtom'ie - prosze o wypowiedz w tej kwestii osobe, uzywajaca TT

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2005, 12:58:09 »
Nie ma możliwości "przycinania" mapy dokładnie według potrzeb, natomiast jest opcja instalacji regionów (o formacie prostokąta) o wielkości pliku o ile pamiętam 16, 32 i 64MB.
Z tych regionów można zbudować "ścieżkę"  wzdłuż planowanej trasy.

Myślę jednak że rzadko kto instaluje ten soft w taki sposób - przy koszcie samego programu i przy obecnych cenach kart pamięci, odpowiedniej wielkości nośnik stanowi niewielki procent w całej inwestycji.

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2005, 16:14:20 »
bardzo Wam dziękuje za poradę, nie zależy mi na "efektach specjalnych", potrzebuje się tylko dostać pod wskazany adres w Madrycie i innych miastach w Hiszpani. Jeszcze raz bardzo dziękuje za poradę.

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2005, 17:27:40 »
Instalacja "ścieżki" jest bardzo sympatyczną funkcją np. jedziesz do Francji - wrzucasz ją całą, a przelot przez Niemcy - tylko to co Ci jest potrzebne :) A swoją drogą Destinator sprawdza się doskonale

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2005, 18:22:01 »
A czy jest w Destinatorze coś w stylu Major Roads of Europe? Bo wykrojenie zbyt wąskiego korytarza może być czasem cokolwiek niebezpieczne (mnie np. ganz egal czy mijam Berlin od południa, czy od północy i czasem jak coś się dzieje <stau> w jedną stronę, to jadę w przeciwną na Ringu).

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2005, 19:08:30 »
Cytat: wojtekfocus
witam chcę kupić do mojego Acera N35 nawigację Europy i zastanawiam się czy kupić Destinatora3 czy TOMTOM-a. Destinator jest tańszy. Za pełnego TOMTOMA muszę dać 1300,- a za Destinatora 699,- Poradzcie co lepsze. Potrzebuje mapy do poruszania się np: po Madrycie. Czy z Destinatorem to jest możliwe?. Czy znajdę ulicę i numer domu?
Pomóżcie, mam na ten wybór 3 dni.
PS Oczywiście dokupie karty pamięci!!

Nie musisz kupować pełnego TT - kup samą Iberię, dostaniesz w tym główne drogi Europy - na dojazd do Hiszpanii wystarczy, zresztą i tak raczej w tranzycie będziesz korzystał z Main Road , raczej nie będziesz po każdej granicy zmieniał na mapę danego kraju.
Jak będziesz chciał, to później dokupisz resztę Europy.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2005, 20:46:32 »
Cytat: Moi
A czy jest w Destinatorze coś w stylu Major Roads of Europe?
jest

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2005, 21:15:47 »
Uprzedzam że może się okazać że nie znajdziesz karty pamięci na której Destinator będzie działał z n35. Nam się przynajmniej nie udało na 4 różnych kartach SD. Podobno działa na SanDiskach ale nie próbowaliśmy. Natomiast co do samego programu to nasi klienci którzy jeżdżą po Europie twierdzą że Destinator można porównać do bardzo wczesnej bety AutoMapy a TomToma do tego czym AM powinna być w wersji 5.0 :)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2005, 21:34:38 »
Cytat: jacek_k
Natomiast co do samego programu to nasi klienci którzy jeżdżą po Europie twierdzą że Destinator można porównać do bardzo wczesnej bety AutoMapy a TomToma do tego czym AM powinna być w wersji 5.0 :)
bez przesady... :)
gdzie np we wczesnych wersjach AM miales widok 3D ?

wojtekfocus - mozesz sobie poczytac o programach i popatrzec na zrzuty ekranu tutaj:

destinator
http://www.pocketgps.co.uk/destinator3.php

tomtom
http://www.pocketgps.co.uk/tomtomnavigator3.php
i
http://www.pocketgps.co.uk/tomtom-navigator-2004-na.php

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2005, 22:29:53 »
No jak oceniamy ilość wodotrysków, to faktycznie beta - jeśli dokładność i skuteczność to jest OK.

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2005, 19:22:29 »
up, up, up, up, up

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2005, 22:48:30 »
Już wszystko napisane ... sam musisz zdecydować.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2005, 13:00:25 »
Cytat: jacek_k
Uprzedzam że może się okazać że nie znajdziesz karty pamięci na której Destinator będzie działał z n35. Nam się przynajmniej nie udało na 4 różnych kartach SD.
Nie wiem jak dokładine jest w n35 ale z mio168 był podobny problem jeśli chodzi o karty 1giga. Jedynie IMRO są akceptowane przez mio/yakumo. Preteca i Kingstona niestety nie przyjmują

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2005, 21:08:21 »
nieżły "czad" z tymi kartami

destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:02:59 »
A możne ktoswie więcej na temat tych kart SD ? Bo mam zamiar kupić sobie włąsnie 1gb ale wiedze zę ejst ciężko z dopasowaniem karty !

A tak wogle to wyszła mapa beneluxu na TT z nazwami ulic w belgi po francusku a nie po flamandzku ?? Bo wszystkie adresy mam po francusku a do flamandzkiego nikt tam się stosuje !

*

Offline cufek

  • 17
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:43:37 »
A  jesli chodzi o dokladnosc map? czy sa takie same?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:46:18 »
Cytat: cufek
A  jesli chodzi o dokladnosc map? czy sa takie same?

Cytat: jacol
Porównując mapy Niemiec (bo tylko te mam w jednym i drugim) powiedziałbym nawet że Destinator jest lepszy i ma mniej błędów.

*

Offline cufek

  • 17
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:51:17 »
Czy destinator uzywa map teleatlasu?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:55:29 »
Cytat: cufek
Czy destinator uzywa map teleatlasu?
NAVTEQ™
http://www.navteq.com/

*

Offline cufek

  • 17
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:55:34 »
Czy destinator przeprowadzi mnie przez czechy?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2005, 22:58:33 »
Cytat: cufek
Czy destinator przeprowadzi mnie przez czechy?
http://www.destinator1.com/destPDA.emb

*

Offline cufek

  • 17
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2005, 23:00:33 »
A jak bys mial porownac  navteg czy teleatlas  to co bys wybral? jak sie one maja jakosc dokladnosc?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2005, 23:02:38 »
uzywam tylko destinatora wiec ci nie odpowiem na to pytanie

postaraj sie zebrac pytania razem i zadac je w jednym poscie - bedzie prosciej

*

Offline cufek

  • 17
destinator3 czy TOMTOM
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2005, 23:04:42 »
Cytat: lipciopda
uzywam tylko destinatora wiec ci nie odpowiem na to pytanie

postaraj sie zebrac pytania razem i zadac je w jednym poscie - bedzie prosciej

I jaka jest twoja opinia  warto go kupic?