Destinator czy TomTom ?

  • 77 Odpowiedzi
  • 8343 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 10, 2005, 20:58:55 »
Bardzo chętnie zmienię zdanie. Nie żebym jakiś uparty był.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 10, 2005, 21:46:30 »
Cytat: radoskur
Marcin jutro do Ciebie Jamicon wyśle upgrade więc będziesz miał szansę zmienić zdanie. Pozdrawiam.
Jaki upgrade? Do MRoE, czy do Europy Wschodniej, czy do jeszcze czegoś innego?

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 10, 2005, 21:51:36 »
Jeszcze nie wiem. Jutro Jamicon wyśle, pojutrze dostanę to Ci opowiem :) To już 7-ma płyta będzie :) Upgrade do upgradu do polskiej nakładki do Destinatora :)
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 11, 2005, 23:48:55 »
Cytat: cin2000
A skąd kolega ma mapę, na której Miechów ma obwodnicę? Bo u mnie na żadnej nie ma... Ani na tej z Mio (no chyba, że się domyślę, że to minięcie Miechowa, to obwodnica) ani na oryginalnej (na tej oryginalnej nie ma nawet Miechowa).
Kolega sie czepia. Oczywiscie ze nie ma. Ale czy ja mowie ze jade po drodze (wg GPS-PDA).
A poza tym to nie ma znaczenia jakie miasto jest wpisane. Wazne ze ta dziala. Chcialem tylko przedstawic zasade. A miasta wstawcie sobie jak chcecie (Krakow, Rzym, Paryz, Praga (te miasta maja obwodnice)
Pozdrawiam

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 12, 2005, 08:39:56 »
Kolega nadinterpretuje. Ja pytam, bo sam bym sobie taką mapę skądś wytrzasnął. Myślałem, że jest jakiś wynalazek po prostu. Dzięki za odpowiedź.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 13, 2005, 00:04:38 »
dzięki za wszystkie wyjasnienia, kiedy zaczalem przelaczac  mapy przez opcje "regiony" okazalo sie ze byl konflikt miedzy mapa europy wsch i euroroads bo sie wzajemnie nie widziały ale dostalem instrukcje od jamiconu zeby zainstalowac nowsze euroroads z dolaczanej przez nich plyty nr "0" i juz moge wyznaczac trasy z polski po europie !

Pojawil sie natomiast następny problem z sama mapa europy wsch, próbowałem na niej wyznaczyc mape po warszawie...i przy niektórych ulicach wyskakuje komunikat "ostrzeżenie #10" "start/cel sa niedostepne. zmień start lub cel" czy ktos wie w czym tkwi problem ?

nie spróbowałem jeszcze dzialania planera który jak z tego co piszecie powinien sie sam przelaczac po osiagnieciu punktów pośrednich ale na pewno to zrobie jak tylko rozwiaze problem z "ostrzezeniem nr 10" :(

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 13, 2005, 18:22:20 »
Jeżeli jesteś akurat poza zasięgiem "mapy" Polski (tzn w okolicy miejsca, w którym przebywasz nie ma żadnych dróg), a jesteś podłączony do GPS, to może Ci wyskakiwać takie coś co chwilę. Wtedy Start, czyli twoja aktualna pozycja jest w tzw. krzakach (czyli niedostępna). Najrozsądniejszym wyjściem wtedy byłoby na czas planowania (zabawy) wejście w Trasa/Tryb planera, który na czas zabawy odłączy Ci GPSa. Warto także sprawdzić, gdzie jest Start trasy i ustawić go w jakimś miejscu, gdzie jest droga. Jeżeli problem nie ustąpi, to ja więcej nie pomogę, ale może ktoś inny na forum coś wie? Pozdro. :)
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 13, 2005, 22:32:46 »
masz racje ale bycie poza zasiegiem "mapy" wynika nie z tego ze pasjami biegam po krzakach ale po prostu mapa jest delikatnie mówiąc niedopracowana i np. nie widzi dostepu do ulic którymi codziennie przejezdzam...  
spróbuje z trasa planerem ktory jak piszesz odlacza GPS moze wtedy coś sie zmieni
pzdr.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 13, 2005, 23:54:43 »
Cytat: toudik
masz racje ale bycie poza zasiegiem "mapy" wynika nie z tego ze pasjami biegam po krzakach ale po prostu mapa jest delikatnie mówiąc niedopracowana i np. nie widzi dostepu do ulic którymi codziennie przejezdzam...

Bardzo delikatnie ...
mówiąc wprost ta mapa obecnie nadaje się wyłącznie do tranzytu przez nasz kraj,
zawiera tylko te fragmenty dróg krajowych, które wchodzą w skład
przechodzacych przez Polskę szlaków międzynarodowych,
do _codziennego_  'miejscowego i zamiejscowego' użytku absolutnie się nie nadaje.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 14, 2005, 06:46:10 »
Cytat: cin2000
"mapy"
:)
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 18, 2005, 18:11:32 »
No, dotarła płytka "0". Jest to nowy MRoE ze 130MB zjechali do 96MB. Na całe szczęście nie stracił nic ze swojej wcześniejszej funkcjonalności. Przynajmniej nic, co się da zauważyć na pierwszy rzut oka. Nie mam pojęcia jak im się udało to odchudzić...?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 18, 2005, 19:00:34 »
jakies dobre wieści dlas podróżujących po bałkanach ?
SDTV team

*

Offline zuja1

  • 10
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 18, 2005, 21:35:45 »
witam.tak ja kupilem w firmie damkom destinatora.
jestem niedoswiadczonym uzytkownikiem palmptopa.mam problem bo nawigacja nie odbiera mi plynnkie i dzial jakby z pewnym opoznieniem.strzalka pokazujaca pocycje nie porusza sie plynnkie tylko w takich jakby skokach.czy ktos tez mial taki problem. poza tym antene odiera mi tylko z 3 satelit.poratujcie.........

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 18, 2005, 21:49:46 »
Byloby fajnie gdybys chociaz uzupelnil swoj profil o sprzet, ktory posiadasz, ewentualnie wspomnial o nim w poscie, bez tego bedzie trudno Ci pomoc
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 18, 2005, 23:21:33 »
Poza tym, Ty już chyba o to pytałeś, a ja już odpowiadałem. Mógłbym jeszcze raz to samo napisać, ale nie będę się powtwrzał. Poszukaj, gdzieś niedaleko coś jest. Pozdro.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 05, 2005, 21:04:19 »
Czy jest na stronach internetowych opis (samouczek) programu TomTom5 w jezyku polskim.

*

Offline robo

  • ***
  • 376
  • Sprzęt: SGN
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 05, 2005, 21:51:28 »
Cytat: mariusz1964
Czy jest na stronach internetowych opis (samouczek) programu TomTom5 w jezyku polskim.
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=22285
pozdr.
robo.

*

Offline scuz

  • 39
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 13, 2005, 15:58:01 »
Cytat: frijerz
Czy TMC Destinatora dziala w Mio 168?
Działa ale pod jednym warunkiem.
Musisz dokupić ładowarkę samochodową z modułem TMC. (dodatkowo załączona antena radiowa).
Wowczas będziesz mogł sie cieszyc TMC w mio 168.
Widzialem gdzies takie CUŚ na sieci w jednym z zagranicznych sklepów.
Niestety teraz nie moge powiedzieć gdzie.
Jezeli Ci zalezy - napewno znajdziesz .
Pozdro