Destinator czy TomTom ?

  • 77 Odpowiedzi
  • 8339 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2005, 11:44:23 »
Screeny, ktore zamiescil wlasciwie wszystko wyjasniaja, przeciez ewentualni inni uzytkownicy bede mieli mapy o takiej samej "szczegolowosci" ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2005, 13:21:52 »
Ja bawilem sie tylko wersja beta tej mapki... podobno cos sie poprawilo od tego czasu, ale jak dla mnie to do nawigacji po PL sie nie nadaje... zreszta TomTom tez nie. Nie bawilem sie co prawda TomTomem, ale z tego co przeczytalem na forum wynika ze ma lepsze mapy PL.

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2005, 15:17:15 »
Cytat: jakub kańczugowski
ale jak dla mnie to do nawigacji po PL sie nie nadaje... zreszta TomTom tez nie. Nie bawilem sie co prawda TomTomem, ale z tego co przeczytalem na forum wynika ze ma lepsze mapy PL.

Ja się nie tylko bawiłem TT5, ale po prostu zz nim jeżdżę i powiem tak:
- do jazdy po kraju - przejazdy między miastami wojewódzko-powiatowymi wybieram TomTom'a
- do jazdy po dużych miastach i po wsiach gminnych i mniejszych - Automapę.

Dlaczego?

Bo przy ustawieniach Automapy, wyłączających z routingu drogi lokalne, szczegółowość Tomtoma nie jest mniejsza niż AM, a dokładność odworowania nawet  większa, program dział szybciej i nigdy nie jestem poza trasą

Przy jeździe "wiejskiej" i po dużych miastach, czyli tam gdzie TT nie ma 'zasięgu', oczywiście używam Automapy.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 27, 2005, 10:02:10 »
Hmm moim zdaniem obydwa programy nadają się do wyjechania z kraju. Tzn. Jedziesz przykładowo do czech czy niemiec i nie trzeba na granicy mapy przełączać. Jedziesz z jednym programem. Oczywiście do nawigacji po małych miastach oba programy się nie nadają i długo jeszcze nie będą. Może za 2-3 lata w tomtom 6 czy destinatorze 4 będziemy mieli porównywalne mapy :P (obyśmy mieli) Wtedy ceny spadną jeszcze bardziej :P

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2005, 10:35:54 »
Destinator PN to świetny program i nie zmieniam. Mapa Polski, na której nie ma małego miasta Płock, to dla mnie nie mapa Polski.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:16:00 »
Nie ma miasta ale czy jest jakaś droga krajowa która przechodzi przez Płock (znaczy czy jest droga krajowa w miejscu Płocka)? Nie wierzę w to że ktoś jadący tamtych okolic nie miał drogi krajowej na mapie która notabene należeć powinna do głównych dróg europy.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:23:10 »
A ja potwierdzam opinię Jacka_wo.
Dodam tylko, że w kontekście nigdysiejszego wątku wyznaczania tras przez Warszawę, można dodać jeszcze i ten punkt na korzyść TomToma. AM nie robi tego optymalnie (kocha zatłoczone główne ulice Centrum).

AutoMapy używam w podróżach długodystansowych po Polsce, bo jak zaplączę się gdzieś na bocznych dróżkach pipidówek, to AM mnie stamtąd wyprowadzi, TTN5 nie. Ale do long-distance trips drogami krajowymi po Polsce TomTom nadaje się już równie dobrze jak AM.

Zdecydowaną przewagą AM jest także łatwość uaktualniania POI, dzięki AMPOISync i poi.mobilne.net.

Ale siatka ważniejszych dróg (nie tylko krajowych w górę, także i lokalnych w wielu miejscach) jest już w TTN5 bardzo poprawna.

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:27:36 »
hmm kolega jaki obeżyświat ... long-distance trips .. hii

pozdrawiam

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:39:48 »
Ja też nie wierzę. Szkoda, że wiara nie ma tu wiele do rzeczy.
mio
Destinator PN EE
Jak widać nie ma drogi krajowej 60 i 62 i wielu innych (o niższych numerkach, czyli chyba większej ważności???).
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 27, 2005, 23:00:04 »
To zestawmy te zrzuty ekranu z TomTomem5:

[pic=http://www.kubicki.pl/mio-plock.jpg][pic=http://www.kubicki.pl/new-plock.jpg][pic=http://www.kubicki.pl/PlockTTN5.JPG]

Wniosek jest oczywisty.

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 28, 2005, 07:02:26 »
Od map z Mio się w tym akurat przypadku (i wtej skali - nie dopasowana) TT wiele nie różni. A ja nadal jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności oprogramowania D PN. Kwestia tylko map. Trzeba je skądś "wymyśleć", bo to co sprzedają, to widać na środku.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline piotr.sto

  • **
  • 103
  • Sprzęt: TT GO 720
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2005, 14:42:23 »
Cytat: toudik

nie będę ukrywał że kusi też cena - znalazłem ofertę na allegro za 599 zl ? na marginesie czy ktos kupowal juz cos w firmie damkom ???


Witam
Kilka miesięcy temu zakupiłem poprzez Allegro w firmie Damkom pcketa, AM XL i akcesoria. Sprzedawca dostarczył w umówionym terminie pod wskazany adres. Później kilkakrotnie dzwoniłem z pytaniami natury technicznej (to mój pierwszy zakup tego typu) i każdorazowo otrzymywałem fachową i wyczerpującą odpowiedź. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 28, 2005, 17:37:34 »
Tak troche odbiegajac od glownego watku, Idrive Navigator tez nie oferuje lepszej mapy PL
[pic=http://www.totenhosen.neostrada.pl/pictures/poland1.jpg]
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2005, 18:07:52 »
A czy ktoś ma porównanie (abstrahując od "ficzerów" softu) szczegółowości map Europy Zachodniej w Destinatorze 3 i PN? Generalnie, chodzi mi o to czy jest widoczny jakiś postęp? Być może ktoś zauważył we wcześniejszej wersji map nieaktualności, brak nowych rozwiązań komunikacyjnych, itd. Czy zostały one w PN poprawione, dodane?

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 28, 2005, 19:12:30 »
Wygląda na to, że w tej samej księgarni kupili te mapy do Desti PN i Idrive'a. Szkoda, bo Teleatlas dał naprawdę fajną mapę do Mio. Można było to pociągnąć. Że nie wspomnę o mapie do X-road. Z wyglądu to jakliś klon Desti na Danię. Tam mapa polski ma 80MB. Chciałbym to zobaczyć. Jakby była dobra, to opchnąłbym Desti i kupił Xa.Ciekawe kto dał mapy... No ale cóż... w Desti PN niestety Navteq rulezz :(
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 28, 2005, 21:58:45 »
Cytat: cin2000
Że nie wspomnę o mapie do X-road. Z wyglądu to jakliś klon Desti na Danię. Tam mapa polski ma 80MB.
Aż mi się nie chce wierzyć. Musieliby kupić te dane w Polsce, bo ani Navteq, ani TeleAtlas nie mieli takich map (ale może już mają - przynajmniej TA?).

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 29, 2005, 16:31:48 »
Cytat: Moi
Cytat: cin2000
Że nie wspomnę o mapie do X-road. Z wyglądu to jakliś klon Desti na Danię. Tam mapa polski ma 80MB.
Aż mi się nie chce wierzyć. Musieliby kupić te dane w Polsce, bo ani Navteq, ani TeleAtlas nie mieli takich map (ale może już mają - przynajmniej TA?).

Też mi się nie chce wierzyć => nasze krajowe Automapa XL i GPmapa  mają ca. po 55 MB, to 80 to dokładność większa niż TomToma na Niemcy:)

X-road - faktycznie to chyba taki MioMap na Skandynawię, czyli Destinator 3 OEM ;)
Z testów dziennikarzy duńskich wynika, że to są dokładnie te same mapy TeleAtlasa, co w TT5 :)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 29, 2005, 22:59:32 »
Cytat: jacek_wo
Cytat: Moi
Cytat: cin2000
Że nie wspomnę o mapie do X-road. Z wyglądu to jakliś klon Desti na Danię. Tam mapa polski ma 80MB.
Aż mi się nie chce wierzyć. Musieliby kupić te dane w Polsce, bo ani Navteq, ani TeleAtlas nie mieli takich map (ale może już mają - przynajmniej TA?).

Też mi się nie chce wierzyć

Cytat: cin2000
Szkoda, że wiara nie ma tu wiele do rzeczy.

Jeszcze raz
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 30, 2005, 00:51:32 »
Cytat: cin2000
Jeszcze raz
A kiedy był ten pierwszy raz...? ;)

Wygląda na to, że powinna to być mapa Polski znacznie lepsza od TomTom'owej, która już teraz jest niezła. Musi być sporo miast objętych numeracją uliczną. Ciekawe... :mysli:
Interfejs i komunikaty głosowe są w językach cywilizowanych (dla mnie duński jest okropny w brzmieniu i nie znam chyba nawet jednego słowa po duńsku).
To co, kto pierwszy zdecyduje się na zakup?

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 30, 2005, 15:11:30 »
Cytat: cin2000
Że nie wspomnę o mapie do X-road. Z wyglądu to jakliś klon Desti na Danię. Tam mapa polski ma 80MB.
Jeszcze raz

Ja też to widziałem i dalej nie wierzę - to jest jedyne miejsce gdzie Polska ma 80 MB, a Czechy 24 MB.

Porównując wielkość kraju i objętość map, dostajemy współczynnik "umapowienia":

Polska 312 685 km2 - 81,5 MB --> 0,27 KB/km2 => 100%

Czechy 78 886 km2 - 24,1 MB --> 0,31 KB/km2 => 117%

Francja 547 030 km2 - 221,0 MB --> 0,41 KB/km2 => 155%

Austria 83 858 km2 - 41.4 MB --> 0,51 KB/km2 => 189%

Niemcy 357 021 km2 - 230,0 MB --> 0,66 KB/km2 => 247%

Szwajcaria 41 290 km2 - 28,2 MB --> 0,70 KB/km2 => 262%

Belgia 30 510 km2
Holandia 41 526 km2
Luxemburg 2 586 km2
-----------------------------
Benelux - 74 622 km2 - 87,4 MB --> 1,20 KB/km2 => 449%


Wygląda na to, że taka mapa Polski będzie lepsza od Automapy i osiągnie szczegółowość Francji ;)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 30, 2005, 15:23:18 »
Dlatego chętnie bym to zobaczył. Niestety, nie znam nikogo, kto chciałby zaryzykować parę stówek i zamówić X-a przez internet. Ja sam bym to może i zrobił, ale wpakowałem się w super upgrade Eastern Europe i mam blokadę wydatków na jakiś czas. Chciałem zwrócić to coś, ale wygląda, że Jamicon nie przyjmuje zwrotów :(
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 30, 2005, 17:18:59 »
Napisałem do Jamiconu w Twojej sprawie tydzień temu, nie uzyskalem żadnej odpowiedzi. A jak się zadzwoni to się usłyszy zawsze odpowiedź "Muszę to skonsultować z szefem, a teraz jest akurat zajęty, lub go nie ma." itp, etc.

Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 09, 2005, 11:03:02 »
witam
jako osoba która rozpętała ten wątek chciałbym podzielić się swoimi pourlopowymi wrażeniami z jazdy z Destinatorem PN (po lekturze Waszych komentarzy na niego sie w koncu zdecydowałem)
pokonałem trasę Warszawa-Wiedeń-Wenecja-Florencja-Rzym-Asyż-Siena-Pizza-Portovenere-Verona-Wieden-Warszawa, łącznie jakies 4100 km w ciagu około 10 dni i musze przyznac ze Destinator PN jest super ! bo:
-przede wszystkim łatwa obsługa
-widok 3D którym jestem zachwycony pomimo ogólnie dość surowego wyglądu map  (bez porównania z AM jest mnóstwo szczegółów jak jeziorka, rzeczki etc.) ponadto każdy manewr jest na wyznaczonej na niebiesko trasie zaznaczany jest na czerwono, no nie sposób się zgubić
-mozliwoosc przesuwania mapki rysikiem,
-umiarkowana konsumpcja baterii
- dokładnośc map i sama nawigacja na wyznaczonej trasie była naprawdę dobra (raz czy dwa musiałem kawałek zawrócić bo wymyślił sobie trasę przez prywatną drogę)
- glosik "jadzi" bardzo przyjemny, lepszy niz a AM
-kupilem wersje z mapami europy wschodniej wiec mam wiecej niz TT5 w tej chwili oferuje choc powiem szczerze ze szczegółowosc tych map w tym Polski pozostawia sporo do życzenia i nieźle bym sie wkurzył gdybym zapłacił za nie oddzielnie ponad 400 zl !

W czasie wycieczki pojawiły sie jednak dwa problemy:
- jazda przez posrednie realizowana przez opcje "planer" umozliwia mi wpisanie konkretnych punktów w danej trasie np. 3 pkt. posrednich ale nie potrafi wyznaczyc mi trasy przez wszyskie 3 tylko wyznacza do kazdego z nich osobno ??? czyli musze wyznaczyc trase do pkt. 1 dojechac wyznaczyc do pkt.2 dojechac wyznaczyc do pkt.3 etc. czy ktoś wie co z tym zrobić ??

- drugi problem to przelaczenie map np. jestem w Wiedniu i chce dojechac do malego miasteczka koło Rzymu wiec przelaczam mape na Wlochy zeby je znalezc, znajduje, daje "nawiguj" no i widzi moja aktualna pozycje gps na tle plam na mapach (nie wraca do mapy Austrii) czemu ??

pzdr.



*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 09, 2005, 16:43:54 »
Jeżeli chodzi o "drugi problem" to nie przełącza się mapy w opcjach, tylko w adresach na górze okienka klika na Region i tam wybiera się mapę Włoch, potem szukane miejsce, a potem się naciska Nawiguj. To tyle. Będziesz widział mapę, na której jesteś (Austrii), a po dojechaniu do granicy przełączy samo. Ad 1. Z instrukcji wynika (jeszcze nie miałem potrzeby sprawdzać tego w terenie), że po dojechaniu do kolejnego węzła trasy powinno automatycznie obliczyć trasę dalej. Może w jakiś sposób ominąłęś punkt docelowy i dlatego nie przeliczyło samo? Można to łatwo sprawdzić - spróbuję, to dam znać.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 10, 2005, 07:01:52 »
Jesli nawigujesz po punktach trasy to po dojechaniu do punktu pierwszego automatycznie wyznaczy trase dalej. Jesli ominiesz punkt pierwszy to po krotkim czasie zacznie wyznaczac trase na punktu drugiego.
NP. Wpisujesz trase: Kraków, Miechów, Jedrzejow, Kielce
Wyjezdasz z Krakowa. Miechow ma obwodnice wiec spokojnie jedziesz po niej. Obwodnica sie konczy i kilka km dalej on Przerzuci na punkt Jedrzejow.  itd. itd.
Odleglosc pokazuje do najblizszego punktu docelowego, a w podsumowaniu na poczatku przed wyruszeniem do ostatniego punktu (cala trasa)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 10, 2005, 15:28:33 »
A skąd kolega ma mapę, na której Miechów ma obwodnicę? Bo u mnie na żadnej nie ma... Ani na tej z Mio (no chyba, że się domyślę, że to minięcie Miechowa, to obwodnica) ani na oryginalnej (na tej oryginalnej nie ma nawet Miechowa).
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 10, 2005, 17:54:52 »
Cytat: radoskur
@Claude

Po opinii jednego urzytkownika nie można twierdzić że mapy Polski w Destinatorze są gorsze niż mapy Polski w TomTomie. Poczekajmy jak sprawa ochłonie. Być może będziemy mieli szanse poznać opinie innych użytkowników mieszkających w innych regionach kraju i ich zdania będą zgoła odmienne.

Nie wiem jak TomTom ale zdecydowanie mogę poteierdzić,
że mapa Polski w Destinatorze to kpina w żywe oczy
Swoją opinię o mapie EE wyraziłem tutaj:
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=22258
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 10, 2005, 18:51:54 »
A może użytkownik się myli? Może nie dowidzi? Być może inni jeszcze wyrażą opinie? :S
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 10, 2005, 20:08:51 »
Marcin jutro do Ciebie Jamicon wyśle upgrade więc będziesz miał szansę zmienić zdanie. Pozdrawiam.

*

Offline frijerz

  • **
  • 104
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 696
Destinator czy TomTom ?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 10, 2005, 20:45:08 »
Czy TMC Destinatora dziala w Mio 168?