aktualizacja map w renault clio 3

  • 41 Odpowiedzi
  • 40394 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
aktualizacja map w renault clio 3
« dnia: Marzec 23, 2010, 22:37:42 »
Witam i bardzo proszę o wszelkie opinie na podany temat. W necie jest ich na razie mało. Powoli przymierzam się do zakupu autka z taką nawigacją  B)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 15:58:26 wysłana przez jartro »

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:24:57 »
mam i jestem mocno rozczarowany

brzydka, "patrzy" na wprost, nie można odwrócić ekranu w kierunku kierowcy
spory ekran o niskiej rozdzielczości, grafika słaba, nawi działa wolno (problem na rondach i przy szybkiej
zmianie kierunku)
małe możliwości personalizacji ustawień (dla niektórych zaleta - łatwość obsługi)
nieintuicyjne umieszczenie opcji ustawień
brak personalizacji sposobu prezentacji (stopień przybieżenia podczas nawigacji itp) - (łatwość obsługi?)
fatalne ustawienia przechodzenia z nawigacji do trybu przeglądania mapy (tracisz kierunek, powiększenie i
orientację)
POI - nie wiesz co się aktualizuje, brak informacji dodatkowych o POI
brak możliwości zróżnicowania głośności komunikatów głosowych i głośności radia - masz głośno radio to komunikaty "ryczą", komunikaty "przerywają" radio a nie nakładają się na dźwięk co jest irytujące zwłaszcza podczas słuchania muzyki
praktycznie wszystko musisz ustawiać siedząc w samochodzie (w TomTom home aktualizujesz i instalujesz, możesz zaplanować trasę i warto tak robić, wgrać ulubione itp (polecam program TYRE bo oryginalne planowanie tomtom jest dziadowskie) bo robienie tego w samochodzie jest wkurzające - nie ustawisz poza samochodem opcji typu ostrzeganie przy określonych POI, komunikaty, itp - siedzisz w samochodzie i machasz joystickiem
ubogie opcje planowania trasy
dodatkowe opcje - fotoradary itp - płac, płac, płać (można doinstalować legalne punkty radarów jako POI ale jest to mniej wygodne i nieobsługiwane przez TomTom home i wymaga pewnej wiedzy)

pozytywy ?

jednak działa, natychmiastowy fix (jak się aktualizuje gps fix)
nie trzeba chować do kieszeni (ale kartę chyba lepiej wyjmować)
ekran czytelny
bardzo łatwe "odtworzenie" mapy z kopii zapasowej
łatwa aktualizacja, zakupy i instalacja zakupionych map i dodatków
w ciągu roku poprawiła się jakość mapy Polski
wygodna obsługa joystickiem i panelem  nawet podczas jazdy
po wgryzieniu w temat można  samemu co nieco poprawić - komunikaty, dźwięki, fotoradary  POI itp
wygodna obsługa przez TomTom home (zwłaszcza kopia zapasowa i zarządzanie zawartością)

No i co najlepsze - polityka cenowa i dystrybucyjna TomTom:

UWAGA - "gwarancja najnowszych map" dotyczy URZĄDZENIA (!) a nie mapy (!) czyli przy zakupie samochodu masz tę gwarancję a jak kupisz potem nową mapę a wyjdzie kolejna nowa nawet za kilka dni to nie masz prawa do aktualizacji. Co więcej - dla Carminata nie możesz nawet wykupić subskrypcji aktualizacji jak dla urządzeń przenośnych - sposobem "aktualizacji" jest...kupno nowej mapy za 100% ceny (a nie są tanie). W końcu TomTom wie że masz nawigację w desce rozdzielczej "na stałe" i nie wywalisz jej wkurzony skubaniem przez firmę. Powiązanie z radiem i panelem sterującym gwarantuje tez że nie zainstalujesz tam niczego innego.

Jeśli kupisz to radzę sprawdzić co tomtom raczył zainstalować bo ja miałem  jakąś prehistoryczną mapę która nie chciała się aktualizować i pomogła dopiero interwencja w pomocy technicznej - gdybym przekroczył ten 30dnowy termin to zostałbym z praktycznie bezużyteczną mapą.

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:56:24 »
Bardzo dziękuję za poświęcony czas i cenne uwagi. Upierdliwe jest również to, że TT nie wystawia faktur  na firmę jeśli ktoś nie ma NIP EU( to 170 zł wydatku) :-|
Myślę jednak, że zdecyduję się na grand scenica z tą nawi  B)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 14:01:28 wysłana przez jartro »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2010, 14:26:15 »
Upierdliwe jest również to, że TT nie wystawia faktur  na firmę jeśli ktoś nie ma NIP EU

Nawet jeśli masz NIP EU, a kupujesz coś przez TTH (np. aktualizację map) to też nie dostaniesz faktury na firmę  :(

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:16:34 »
Czyli strzelają sobie w stopę po raz kolejny. Z AM nie ma takich problemów i bez NIP-U EU :]

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2010, 13:34:31 »
Czyli strzelają sobie w stopę po raz kolejny.
W przypadku Carminatu - nie zgadzam się  :]
Jakość urządzenia, zakres map i aktualizacja (w Renault akurat 60-cio dniowa) nie zależy od Tomka ale od Renówki. Taką usługę sobie wykupili i kropka. Np w Holandii standardowo w Carminacie jest preinstalowana mapa Beneluxu czyli absolutne sziciarskie minimum. Jeżeli chcesz dokupić full E lub WCE - zaciskasz zęby i płacisz. Stąd też znikome zainteresowanie Carminatem czy Blue&Me, bo za takie same lub mniejsze pieniądze dostajesz super nawigację z Live i roczną subskrypcją na wszystko.
Wiadomo: przenośna to nie wbudowana i podobno mniejszy prestiż ale coś za coś  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2010, 15:26:50 »
Moja wypowiedź dotyczyła niewystawiania faktury bez NIP-u EU. Nie ma to nic wspólnego z Renault. Po tych wszystkich wypowiedziach zastanowię się czy nie kupić Peugeot 5008 bez nawigacji :-|

*

Offline Wieta

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PDA I8000NXXJF5 CEC I8000XEOJF4 TEL I8000XXJF1
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:18:59 »
Witam
Jestem posiadaczem wbudowanej nawigacji samochodowej marki Renault Carminat TomTom LIVE i mam problem z uruchomieniem usługi LIVE.
Czy macie również podobny problem. Czy moja nawigacja jest wadliwa.
Proszę p pomoc.


Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2012, 22:50:27 »
w programnie TomTom Home zmień kraj na Niemcy, wykup subskrypcję. U mnie działa super !!

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:10:31 »

Ale czy to oznacza, ze musze kupic ta usluge? Nie jest to tak, jak w urzadzeniach przenosnych, ze rok jest za darmo?

Mateusz

w programnie TomTom Home zmień kraj na Niemcy, wykup subskrypcję. U mnie działa super !!

*

Offline Wieta

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PDA I8000NXXJF5 CEC I8000XEOJF4 TEL I8000XXJF1
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2012, 10:23:21 »

Potwierdzam, że umie usługa Carminat TomTom LIVE po wykupieniu działa.
Jedynie sprawdzenie pogody jest nadal nie aktywne.
Podobno pełna usługa będzie dostępna w ciągu 36 godzin po zaksięgowaniu środków.

Usługa ta nie jest darmowa. Carminat TomTom LIVE trzeba wykupić.
Jedynie przez trzy miesiące jest możliwość pobrania na nowszej mapy. Później trzeba płacić za aktualną mapę

Ale czy to oznacza, ze musze kupic ta usluge? Nie jest to tak, jak w urzadzeniach przenosnych, ze rok jest za darmo?

Mateusz

w programnie TomTom Home zmień kraj na Niemcy, wykup subskrypcję. U mnie działa super !!

Połączone: Styczeń 07, 2012, 12:53:04
Wszystko działa poprawnie. Prognoza pogody i wyszukiwanie po googlch. Jest wszystko w porządku.
Usługa jest super. Tylko czemu jest taka droga. Jest to dla mnie niezrozumiałe 59 euro to przesada.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 12:53:04 wysłana przez Wieta »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:25:58 »
jak ktoś jeździ po europie to 59 euro, nie martwiąc się o roaming wydaje się dostępne.

*

Offline Wieta

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PDA I8000NXXJF5 CEC I8000XEOJF4 TEL I8000XXJF1
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2012, 13:17:12 »
Witam

Potrzebuje zainstalować na nawigacji odtwarzacz wideo 
Ale nie wiem jak do tego mam się zabrać.

Proszę o pomoc

Wieta




*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2012, 14:15:34 »
Prawdę mówiąc to po Twoim poście nie wiadomo z czym masz problem. Jeśli to jest jeden ze starszych modeli to powinien działać TomPlayer - wystarczy wgrać na inną kartę (nawigacja nie działa gdy oglądasz film)

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2012, 19:59:14 »
Cześć;

Zakupiłem auto z wbudowanym TT Carminat. 6 kwietnia kończy się  moja możliwość darmowej aktualizacji (60 dni).
Czy ktoś słyszł/czytał  kiedy ma się ukazać aktualizacja 8.9 do TomToma?

pozdr
Krzysiek

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2012, 22:15:20 »
Czy ktoś słyszł/czytał  kiedy ma się ukazać aktualizacja 8.9 do TomToma?

Jeśli chodzi Ci o mapę 8.90 to w połowie maja.

*

Offline martola

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep modelarski Martola
  • Sprzęt: Samsung Note, Galaxy III, HTC Titan
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:52:56 »
Czy w tej wersji jest widok budynków w 3D w Polsce jak to jest w Automapie?
Daniel

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:36:51 »
TT nie ma map 3D. Niektóre mapy posiadają zarys budynków jedynie. I to w większych miastach.

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:09:08 »
... dla Carminata nie możesz nawet wykupić subskrypcji aktualizacji jak dla urządzeń przenośnych - sposobem "aktualizacji" jest...kupno nowej mapy za 100% ceny (a nie są tanie)...
Nieprawda, jak najbardziej można wykupić roczną aktualizację w cenie porównywalnej do AM.

*

Offline Wieta

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PDA I8000NXXJF5 CEC I8000XEOJF4 TEL I8000XXJF1
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:14:23 »
Witam

Mam problem z przedłużeniem usługi  LIVE.
Usługę rok temu wykupiłem na tyle byłem z niej zadowolony że chciałem kontynuować dalszą zabawę. A tu nie miła niespodzianka.
W programie TomTom Home zmieniłem lokalizację kraju.
Po ponownym uruchomieniu mogłem daną usługę wykupić.
Po przejściu do kasy występuję komunikat błąd serwera spróbuj ponownie później.
Po tygodniu nadal komunikat pojawia się.
Czy spotkaliście się z tym problem.
Proszę o pomoc.
 Pozdrawiam
Wieta

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2013, 19:26:42 »
Miałem kiedyś podobny problem (ale nie z live). Pomogło przywrócenie pierwotnego kraju. który był podany przy rejestracji urządzenia - nie pamiętam szczegółów bo to było już kilka lat temu.

*

Offline Wieta

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PDA I8000NXXJF5 CEC I8000XEOJF4 TEL I8000XXJF1
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:01:25 »
Witam

Mam problem z przedłużeniem usługi  LIVE.
Usługę rok temu wykupiłem na tyle byłem z niej zadowolony że chciałem kontynuować dalszą zabawę. A tu nie miła niespodzianka.
W programie TomTom Home zmieniłem lokalizację kraju.
Po ponownym uruchomieniu mogłem daną usługę wykupić.
Po przejściu do kasy występuję komunikat błąd serwera spróbuj ponownie później.
Po tygodniu nadal komunikat pojawia się.

Czy spotkaliście się z tym problem.
Proszę o pomoc.
 Pozdrawiam
Wieta

Witam
Udało mi się rozwiązać problem z wykupieniem usługi LIVE.
Aby była wykupić usługę musiałem założyć nowe konto.
Przy rejestracji należało zmienić kraj Niemcy. Po tych ustawieniach mogłem dopiero kupić usługę.
PS.
Jeżeli na poprzednim koncie miałem wykupiona usługę aktualizacji mapy czy będzie możliwość nadal z niej korzystać 

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2014, 13:35:53 »
Witam serdecznie!
Od grudnia 2012 jestem posiadaczem Renault Megane III z nawigacją Carmiant Live TomTom, która działała super przez około 3 miesiące. Później zaczął się problem z aktualizacją. Postanowiłem w czerwcu 2013 kupić nową mapę Polski z 4 krotną aktualizacją. Tak się stało. Zainstalowałem i jakież było moje zdziwienie że faktycznie zniknęła mi baza fotoradarów. Co jakiś czas wyjmowałem kartę z auta i aktualizowałem przez komputer, lecz brak fotoradarów nadal istniał. Czytając różne fora i stronę TomTom doszedłem do wniosku, że aby to działało muszę oprócz nowej mapy Polski wykupić usługę LIVE i usługę Fotoradary. Na dzień dzisiejszy to Mapa 179,95, Usługa LIVE 199,95, Usługa Fotoradary 82, RAZEM wychodzi 461,90. MASAKRA, szczególnie gdy czytam i się dowiaduję że to w Polsce może nie działać. Kontakt z Renault w Gdyni - my się na tym nie znamy. Kontakt do TomTom ograniczony. Planuję w sierpniu trochę pojeździć w czasie urlopu po Polsce i chciałbym zaktualizować swoją Mapę i uzupełnić ją o Fotoradary. A może tylko kupić Mapę Polski i wykupić usługę LIVE? Czy wówczas będę miał dostęp do fotoradarów? Jako kierowca, jednak nie specjalista komputerowy, proszę więc o pomoc i poradę co zrobić, jak zrobić żeby wszystko z nawigacją działało i było OK.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.

[gmod]Zdecyduj się jakie masz mapy i nie pisz tego samego w różnych wątkach[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 20:58:17 wysłana przez vonski »

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2014, 23:16:40 »
Witam. Posiadam nawigacje TomTom w Renault Laguna i mam mały problemik. Auto w ogóle pochodzi z Holandii aczkolwiek nawigacja posiada język polski. Problem polega na tym, gdy zaczynam wyszukiwać ulice w danym mieście muszę dodawać imienia przed czołowymi nazwami (nazwiskami itp.) gdyż nie wyszukuje takowych chyba, że ulica jest jedno członowa. Mam też oddzielnie auto mapę i tam takich rzeczy nie spotkałem od razu wyszukuje bezproblemowo.
Czy problem leży w tym, że mapa została kupiona poza Polska?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:12:27 »
W niektórych wersjach mapy był / jest taki błąd,

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:49:32 »
Dałoby rade jakoś to naprawić czy trzeba mape wymienić?

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2014, 11:19:01 »
Dałoby rade jakoś to naprawić czy trzeba mape wymienić?

Nowa mapa, w którymś wydaniu mapy był problem z parsowaniem komponentów nazw (nie było tego).
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2014, 18:13:13 »
No nic szkoda, ale dzięki za info. Zawsze lepiej jak wiadomo o co chodzi.

Odp: Carminat TomTom
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2014, 17:39:31 »
Zakupiłem niedawno z Holandii megane III z wyciągniętą kartą nawigacji,nr seryjny tomtom to:IB6451Jo1562, megane 2012,czy ktoś mi pomoże jaki to navcore i jak to mozna ogarnąć,bo w zwykłym tomku aktualizuje sam mapy,tzn.patchuje,ale tu na razie nie kojarze,pozdrawiam

[gmod]WARN za namawianie do piractwa.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2014, 09:21:26 wysłana przez vonski »

Tom Tom Carminat Live
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2015, 12:42:48 »
Witam.
Mam pytanko odnośnie mojej nawigacji(TomTom Carminat Live).
Otóż kupiłem auto(Renault Master) 2012 z tą Navi i wszystko jest super tylko jest jeden problem.
W środku jest karta SD2GB z mapą Benelux, chciałbym zakupić mapy całej Europy ale muszę zmienić kartę na większa. Jak to się odbywa jak kupię czystą kartę 4GB lub 8GB? Wkładam najpierw czystą kartę do urządzenia i dopiero potem do czytnika w komputerze i dalej kupuje mapy i instaluje na karcie? I czy karty wielkości 8GB bedą działać na urządzeniu?
Z góry dziękuje za odpowiedźi.
Pozdrawiam.