PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => TomTom => Wątek zaczęty przez: teleatlas w Wrzesień 18, 2018, 20:33:28
-
W tym wątku proponuję zgłaszać brakujące czasowe zamknięcia ulic w tomtomowym traffiku.
Proszę o podanie:
- miasta
- ulicy
- skrzyżowania OD
- skrzyżowania DO
- przewidywanego otwarcia
- opcjonalnie link do informacji prasowej itp.
Postaram się zaglądać regularnie. Aktualny stan na mydrive.tomtom.com.
-
Zgłaszałem na mydrive.tomtom.com już jakiś czas temu - nowe rondo w Radomsku na styku Brzeźnicka-Piłsudskiego częściowo otwarte (zielony kolor):
(http://mavo.pl/img/radomsko_rondo.jpg)
-
@kataryniarz - rondo jest już na mapach online, przed ponownym zgłoszeniem zalecam sprawdzenie na mydrive.tomtom.com bo mapa online aktualizuje się od jakiegoś czasu bardzo szybko.
Błędy i braki zgłaszamy w odpowiednim wątku, tutaj proszę o wrzucanie tylko brakujących blokad w HD Traffic
-
Nie chodzi o rondo tylko zdjęcie blokady w HD Traffic - na mapie pokazuje, że ruch jest zamknięty.
-
teleatlas:
Zgłoszenie nie powiodło się
Nie przesłano zgłoszenia.
Zachęcamy do ponownego odwiedzenia naszej strony oraz sprawdzenia statusu poprzednich zgłoszeń dokonanych za pomocą aplikacji Map Share Reporter.
I tak już od jakiegoś czasu.
Będzin- ul. Ignacego Krasickiego od Kościuszki do 11-Listopada jest teraz jednokierunkowa! <---
-
Blokada jednej strony mostu w Sandomierzu (od bardzo dawna) jadąc od Sandomierza w kierunku Tarnobrzega droga nr 77 zablokowana prawa strona jezdni ruch w obydwu kierunkach lewą strona (jedną jezdnią) mostu.
nie mogę dodać fotek/ załączników?.
tu można sprawdzić ---> https://mapa.targeo.pl/,20,21.7580096,50.6722187?l=166d5e714de00fe4
-
@kataryniarz - faktycznie, zgłoszę to bo nie mam możliwości edycji istniejących blokad (edit - poprawione)
@Waszko - fixed :ok: to zmiana na stałe?
@Wwojtek - nie da rady, ruch odbywa się po jednej nitce ale w 2 kierunkach. Przez HD traffic mogę tylko blokować w jednym lub dwóch kierunkach.
-
@kataryniarz - faktycznie, zgłoszę to bo nie mam możliwości edycji istniejących blokad (edit - poprawione)
@Waszko - fixed :ok: to zmiana na stałe?
@Wwojtek - nie da rady, ruch odbywa się po jednej nitce ale w 2 kierunkach. Przez HD traffic mogę tylko blokować w jednym lub dwóch kierunkach.
Na stałe!
Dlaczego nie można samemu wprowadzać zgłoszeń przez strone?
-
Waszko, nie mam pojęcia, zgłoszę problem.
-
Waszko, nie mam pojęcia, zgłoszę problem.
Dzisiaj już ok! Naprawione.
-
Radomsko, skrzyżowanie Krakowska - Brzeźnicka - Piastowska, otwarcie 15.12: http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/radomsko-otwarcie-skrzyzowania,4913754,artgal,t,id,tm.html (http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/radomsko-otwarcie-skrzyzowania,4913754,artgal,t,id,tm.html)
-
Częstochowa
ulica Łódzka
- OD Małopolska
- DO Poleska
31 lipca 2020
http://www.wczestochowie.pl/artykul/32934,rusza-rozbudowa-ulicy-lodzkiej.-od-piatku-droga-czesciowo-zamknieta-dla-ruchu (http://www.wczestochowie.pl/artykul/32934,rusza-rozbudowa-ulicy-lodzkiej.-od-piatku-droga-czesciowo-zamknieta-dla-ruchu)
-
Dywizjonu 303 Białystok jeszcze zamknięta
-
Radomsko - odcinek Reymonta od Narutowicza do Żeromskiego, zamknięty do końca września.
(http://radomsko.pl/container/inwestycje/doc20190514133441.jpg)
http://radomsko.pl/nowa-organizacja-ruchu-w-centrum-miasta-juz-od-piatku,ne,mg,1,8,4156 (http://radomsko.pl/nowa-organizacja-ruchu-w-centrum-miasta-juz-od-piatku,ne,mg,1,8,4156)
-
teleatlas:
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/34480/Laczac-kraj-laczac-Europe-Nowe-kilometry-A1 (https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/34480/Laczac-kraj-laczac-Europe-Nowe-kilometry-A1)
Więc ściągnijcie jutro blokadę z tego kawałka!
-
Wczoraj jechałem drogą nr 408 w kierunku Gliwic i TT Go Mobile prowadził mnie zamkniętym odcinkiem:
https://www.google.pl/maps/dir///@50.2910783,18.2559516,16z/data= (https://www.google.pl/maps/dir///@50.2910783,18.2559516,16z/data=)!4m2!4m1!3e0!5m1!1e1
A na mapach TT, droga dalej otwarta: https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode=viewport+viewport=50.29062,18.26164,12.78,0,-0+ver=3 (https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode=viewport+viewport=50.29062,18.26164,12.78,0,-0+ver=3)
Można to sprawdzić, dlaczego tak się dzieje ?
-
teleatlas:
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/34480/Laczac-kraj-laczac-Europe-Nowe-kilometry-A1 (https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/34480/Laczac-kraj-laczac-Europe-Nowe-kilometry-A1)
Więc ściągnijcie jutro blokadę z tego kawałka!
Póki co dalej zablokowana.
-
A na mapach TT, droga dalej otwarta: https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode=viewport+viewport=50.29062,18.26164,12.78,0,-0+ver=3 (https://mydrive.tomtom.com/en_gb/#mode=viewport+viewport=50.29062,18.26164,12.78,0,-0+ver=3)
Można to sprawdzić, dlaczego tak się dzieje ?
Na śladach widać ruch na tym odcinku, i to spory. Na pewno jest całkowicie nieprzejezdny?
-
Tam jest dojazd do Rinena i pewnie stąd ten ruch a to duża firma transportowa.
Na znakach jest zakaz ruchu oprócz dojazdu do tej firmy.
-
Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego wątku, od razu tutaj piszę, co jest źle.
W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej i w związku z tym są duże zmiany w organizacji ruchu. Przykładowo, już od wiosny całkowicie zamknięta, rozkopana i praktycznie zlikwidowana jest ulica Stanisława Rostworowskiego, która obecnie wygląda tak, jak na tym zdjęciu: http://www.trasalagiewnicka.krakow.pl/oswiadczenie-spolki/ (http://www.trasalagiewnicka.krakow.pl/oswiadczenie-spolki/)
Google Maps pokazuje prawidłowo, że ulica jest zamknięta, ale TomTom w dalszym ciągu wytycza trasy przez tę ulicę, chociaż z poziomu aplikacji mobilnej już dwukrotnie zgłaszałem jej zamknięcie.
(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0e63d5149398.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/0e63d5149398.jpg.html)
-
Piszę w nadziei, że może ktoś się tym wcześniej zainteresuje - https://pdaclub.pl/forum/tomtom/10-35-juz-jest/msg1665326/#msg1665326
-
PILNIE do zablokowania przejazd Laski - Wroników przez trasę "1" między Piotrkowem i Kamieńskiem. Nawigacja często wytycza tędy objazd korkującej się "1".
(http://mavo.pl/img/a1-piotrkow-kamiensk.jpg)
Rondo Radomsko: Jagiellońska - Starowiejska - Armii Krajowej, otwarcie 20 listopada.
(http://mavo.pl/img/rondo-Radomsko.jpg)
Wcześniejsze zgłoszenie "Radomsko - odcinek Reymonta od Narutowicza do Żeromskiego" - przedłużony remont do końca roku.
-
My się tu produkujemy, a TT i tak z tym nic nie robi :(
Ja pewne błędy na mapach TT zgłaszałem nawet ponad 3 lata temu (https://pdaclub.pl/forum/tomtom/mapy-10-25-bledy-i-braki/ ), a wciąż są niepoprawione!
Ja od pewnego czasu po Krakowie jeżdżę używając Google Maps , które są o wiele bardziej aktualne od map TomToma.
Jeśli TT nie poprawi swojej polityki aktualizacji, to niedługo przejdzie do historii.
-
Kolega "teleatlas" od sierpnia nie pojawił się na forum, a to chyba nasz jedyny łącznik z TT? Szkoda :(
-
Pocieszę was, że nie tylko w Polsce jest problem z aktualizacjami map w TT.
Dzisiaj w Wupertalu, aplikacja Go Mobile wprowadziła mnie dużym autem wprost w zamkniętą od 2 tygodni drogę.
-
https://dziennikzachodni.pl/obwodnica-czestochowy-otwarta-zdjecia-premier-mateusz-morawiecki-zapowiedzial-budowe-kolejnych-obwodnic-min-w-zawierciu-i/ar/c1-14676519
-
W piątek otwarto następny odcinek nowej zakopianki:
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-duze-zmiany-w-ruchu-na-budowie-zakopianki,nId,4217293?parametr=zobacz_takze (https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-duze-zmiany-w-ruchu-na-budowie-zakopianki,nId,4217293?parametr=zobacz_takze)
Od Lubnia do Naprawy (odcinek I) jest ruch dwukierunkowy po jednej jezdni nowej trasy S7, a ponieważ tunel pod górą Luboń (odcinek II) wciąż jeszcze jest w budowie, to w Naprawie wracamy na starą DK7, by w Skomielnej Białej wjechać na oddany latem do eksploatacji nowy odcinek dwujezdniowej S7 (odcinek III), którym jedziemy aż do Rabki-Zaborni.
Nowa droga robi wrażenie, jedzie się naprawdę fajnie: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/kierowcy-jada-juz-fragmentem-nowej-zakopianki/ (http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/kierowcy-jada-juz-fragmentem-nowej-zakopianki/)
https://naforum.zapodaj.net/cd2ad101b151.jpg.html (https://naforum.zapodaj.net/cd2ad101b151.jpg.html)
PS:
Chciałem te mapkę dodać jako załącznik, ale dostałem komunikat, że "katalog załączników jest pełen" i mam o tym zawiadomić administratora, co niniejszym czynię.
A usunąć wybranego załącznika też nie ma jak, musiałem cały post pisać od nowa!!!
-
https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,84749,25698704,autostrada-a1-gddkia-otwiera-w-sobote-wezel-czestochowa-jasna.html
-
Obwodnica Uhowa (Lapy) jest jeszcze zamknięta i nie prędko ja otworzą . Brakuje
łączącego jej wiaduktu kolejowego.
teleatlas jak się trzymasz w dobie korony ? :)
-
Ponawiam zgłoszenie zamkniętej ulicy Deutscher Ring w Wuppertalu.
Droga jest zamknięta w obu kierunkach na odcinku 200-300 metrów, od wjazdu do firmy "Schenker" w kierunku skrzyżowania z drogą Kirchofstrasse.
nr zgłoszenia: cec7cbb1-0c65-4bf7-a58a-813e98c7c7d6
Oficjalne info: https://www.wuppertal.de/presse/meldungen/meldungen-2020/mai20/deutscher-ring.php (https://www.wuppertal.de/presse/meldungen/meldungen-2020/mai20/deutscher-ring.php)
Prośba o zablokowanie odcinka drogi w obu kierunkach, bo remont trwa już od listopada 2019 roku i narazie brak informacji o dacie jego zakończenia i odblokowania przejazdu.
Dziękuję.