Aktualne radary itp do TomTom na Europe

  • 17 Odpowiedzi
  • 19939 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cwaniakok

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy więcej TomTom!
  • Sprzęt: TT XL i  GO 1000
Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:07:37 »
Mam pytanie. Gdzie można pobrać aktualne radary itp na Europe do TomTom-a? Zaznaczam że posiadam GO 1000 więc oryginalnych nie wgram (mam subskrypcje na rok i kicha!)

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 18:03:50 »
Chyba nie wgrasz w ogóle... bo te nowe TT GO 100x oraz VIA łączą się przez protokół IP z komputerem a nie jako pamięć przenośna jak to było w starszych urządzeniach...

*

karoalex

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 18:30:51 »
cwaniakok - jak będziesz miał Linuxa na pokładzie swego kompa to sobie z tym poradzisz... :wink:


*

Offline cwaniakok

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy więcej TomTom!
  • Sprzęt: TT XL i  GO 1000
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:19:32 »
Wiem że jest problem z wgraniem oryginalnych fotoradarów ale ja pytam gdzie mogę pobrać w miarę aktualne poi bo na poi4am ostatnia aktualizacja była 01.07.2010 a na poipoint jest tylko Polska a ja chciałem Europę. A własne poi mogę dodać tylko gdzie je znajdę

*

Offline cwaniakok

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy więcej TomTom!
  • Sprzęt: TT XL i  GO 1000
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:36:08 »
Niezbyt aktualne (np Niemcy) i trochę nie rozumiem o co w tym chodzi. Np jest ikona tunelu, woła fotoradar a nic tam nie ma - troszeczkę to pomieszane. W Baden Baden i okolicach brak paru radarów stacjonarnych ale to nic dziwnego bo radary stacjonarne w tej paczce są z 11.08.2010. Ja szukam aktualnych POI Europy (fotoradary stacjonarne, fotoradary przenośne, fotoradary światła, suszarki, kontrole drogowe, radiowozy z kamerą itd)

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2011, 13:36:42 »
Ja szukam aktualnych POI Europy (fotoradary stacjonarne, fotoradary przenośne, fotoradary światła, suszarki, kontrole drogowe, radiowozy z kamerą itd.).

Nie tylko Ty oczekujesz na możliwość pobrania tych opcji i nie tylko Ty czujesz się zaskoczony oraz oszukany. Firma TomTom tym czasem chowa głowę w piasek i udaje, że wszystko jest OK i nic się nie dzieje... Uważam, że obowiązkiem firmy TT było poinformować ewentualnych nabywców urządzeń nowej serii GO i VIA o zmianie strategii firmy i tym samym tak istotnej zmianie funkcjonalności nowych urządzeń, które do tej pory działały jak dysk zewnętrzny, a obecnie działają podobnie do karty sieciowej, co oznacza, że nie ma możliwości konfigurowania i wzbogacania wnętrza w nowe funkcje wspierane do tej pory przez firmę TT, jak wspomniane: fotoradary przenośne, fotoradary światła, suszarki, kontrole drogowe, radiowozy z kamerą, przejazdy kolejowe i informowanie o nich głosem lektora. Dla mnie są to kluczowe funkcje, dla których ponownie zdecydowałem się na zakup urządzenia TT, stąd moje ogromne niezadowolenie z nabycia GO 1000, za które zapłaciłem 899zł, a nadal muszę używać wysłużonego TT XXL, ponieważ posiada wszystkie w/w funkcje, a GO 1000 NIE!!!

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2011, 13:47:07 »
Jak dla mnie to totalna kompromitacja Holandii.
Sam wstrzymuje się z zakupem nowego Go, bo urządzenie które ma ładny ekran to nie wszystko. Ma mi leżeć na półce i się kurzyć, do tego gwarancja też leci :/
I tak pewnie postępują wszyscy DOBRZE POINFORMOWANI użytkownicy TomTom. Obecnie nowe urządzenia kupują ludzie nieświadomi problemu. Wynika to oczywiście z tego iż na oficjalnej stronie o tym cicho sza...

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2011, 20:45:03 »
Chyba nie wgrasz w ogóle... bo te nowe TT GO 100x oraz VIA łączą się przez protokół IP z komputerem a nie jako pamięć przenośna jak to było w starszych urządzeniach...

Zawsze znajdzie się obejście problemu i w tym wypadku odpowiedni soft już się pojawił (tak przynajmniej ćwierkają jaskółki).

*

Offline cwaniakok

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy więcej TomTom!
  • Sprzęt: TT XL i  GO 1000
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:08:46 »
A coś więcej w tym temacie?

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2011, 09:02:51 »
A coś więcej w tym temacie?

Link nic tu nie pomoże bo stosowne fora i tak wymagają rejestracji, ale pewnie pomoże Google jak wpiszesz co trzeba.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2011, 16:14:55 »
Wiesz - pewnie podobnie jak z dekoderami SAT opartymi na Linux wystarczy znać IP oraz port urządzenia i można się telnetem lub FTP podłączyć znając odpowiedni login i hasło  ;-)

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2011, 19:13:47 »
Znalazłem sposób na fotoradary.

Mam starą nawigację TomTomOne i wykupioną usługę fotoradary.

W TomTomHome zaznaczyłem wszystkie kraje Europy i robię aktualizację.

Potem w tom tom Home znajduję folder w którym są zapisane pliki fotoradarów dla wszystkich krajów Europy.

Zamykam TomTomHome i otwieram MyTomTom.

Tam w pomocy technicznej było opisane jak do urządzeń Via i innych wgrywać ręcznie fotoradary.

następnie po kolei zaznaczam pliki fotoradarów (dla kazdego kraju sa 2) i wgrywam je do VIA.

Podobnie z POI i innymi plikami z innych map np Automapy.

Jest to mozolne zajęcie ale daje się zrobić.

TOMTOM jednym słowem wydymał wszystkich którzy uwierzyli w VIA, Go LIVE itd

Podobnie z aktualizacjami przez MyTomTom pokazuje że coś jest do aktualizacji ale nigdzie nie widać co jest aktualizowane i gdzie się zapisuje.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:52:53 »
Ostatnio usłyszałem o jeszcze jednej metodzie (czego to ludzie nie wymyślą) - otóż, na komputerze na którym zainstalowany jest MyTomTom wpisuje się w ustawieniach połączenia sieciowego specjalne adresy DNS.
I teraz MyTomTom widzi inne (podstawione) serwery a nie oryginale serwery i uzyskuje dzięki temu nadzwyczajne możliwości pobrania czego trzeba.
Z oczywistych powodów nie podam tych ustawień, a info potraktujcie jako ciekawostkę która przeszła do historii bo producent połapał się w tym wszystkim i teraz w sofcie zaszyte są już pule adresów IP a nie ich nazwy domenowe. Dodatkowo zmieniono (wzmocniono) szyfrowanie połączenia więc kolejna sztuczka z podmiana IP w locie też już nie zadziała.

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2015, 21:45:28 »
no jakby to powiedziec... TT raczyl sobie olac malo intratny rynek PL i sa problemy z aktualizacja bazy fotoradarow. zatem "umiesz liczyc licz na siebie..." po sieci krazy POI radary na EU. Plik jest tak "doskonaly", ze jestesmy ostrzegani w miejscach gdzie radary sa i kieidys byly. Krotko piszac plik tez niekatualny ale warto.

http://www.mediafire.com/download/b3zutjjqgcm3jen/Safety_Cams_EU.ov2

instalujemy tak:
http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/13896/locale/po_PO
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2015, 21:24:05 wysłana przez annodomini »

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2015, 23:17:58 »
instalujemy tak:
http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/13896/locale/po_PO
zapomniałeś dopisać że nowa seria GO o której tutaj mówią, nie ma możliwość dogrania własnych POI.
to cytat z twojego linku....
Cytuj
Uwaga: Ta funkcja nie jest dostępna w następujących urządzeniach: GO 40, GO 50, GO 60, GO 400, GO 500, GO 600, GO 5000, GO 6000, START 40, START 50, START 60.
sam również zostałem przy wysłużonej 920 bo mam zawsze aktualne bazy.

a propos. jeśli ktoś będzie chciał aktualną bazę radarów z Hiszpanii służę pomocą. wakacje się zbliżają!

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 21:02:41 wysłana przez annodomini »

*

Treker77

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2015, 22:10:10 »
moziwosc wgrywania POI na najnowsze urzadzenie bedzie mozliwa wkrotce...
Obiecuja od 2 lat:
Z tego co wyczytałem to jeszcze w tym roku obiecali, może na Gwiazdkę ;) wypuścić aktualizację Q4 która obejmie:
(...)
- dodawanie własnych POI,
(...)
Jednak było to na wiosnę i tylko obiecali. Jeżeli uda im się to w tym roku rzeczywiście to jest szansa na powrót do normalności...

Odp: Aktualne radary itp do TomTom na Europe
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2015, 23:20:09 »
Uroczyscie obwieszcze ex cathedra przed biezacym latem.

aktualizacja radarow (.ov2) z 11-02-2014

https://www.mediafire.com/?zcf38d4dcf4niwm

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2015, 22:46:16 wysłana przez annodomini »