aktualizacja map TOMTOMA jak

  • 11 Odpowiedzi
  • 22483 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ctxpl

  • 25
aktualizacja map TOMTOMA jak
« dnia: Marzec 25, 2006, 18:03:37 »
witam gdzie mozna pobrac najbardziej aktualne mapy do tomtoma, i gdzie czeba wpisac klucz produktu aby wszystko bylo legalne.

aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2006, 18:46:23 »
www.tomtom.com oczywiście bez płącenia się nie obejdzie.
www.ttcode.com tu wpisujesz klucze

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2006, 20:31:35 »
Aktualizacja map TomToma jest zawsze płatna.

*

Offline ctxpl

  • 25
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2006, 09:14:05 »
dokładniej pod którym adresem moge je pobrać .....czyli aby pobrac aktualizacje map czeba zapłacić ..... dziadostwo

aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2006, 10:12:53 »
Co znaczy dziadostwo? Ze znanych mi programów NAVI jedynie AM daje darmowe aktualizacje map. Za każdą nową wersję GPMapy, CSE (Garmin), TT, DigiMap itd itp płaci się. Na stronie DigiMap wyraźnie piszą że skoro za każdą aktualizację płacą Navteq'owi SŁONE PIENIĄDZE to raczej nie są w stanie rozdawać ich za darmo

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2006, 10:16:58 »
A komu GPMapa płaci SŁONE PIENIĄDZE?

aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2006, 10:30:15 »
Swoim KARTOGRAFOM! Równie dobrze można zapytać za co Navteq czy TA bierze kasę. Część firm korzysta z map dostarczonych przez podwykonawców - CO KOSZTUJE. Część robi to sama i to również kosztuje.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2006, 10:47:08 »
Więc jaki wniosek? Tylko AutoMapę update nic nie kosztuje?
I dlaczego wspomniany Navteq robi update co kwartał?

aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2006, 11:04:12 »
AM ten suport pewnie sporo kosztuje. Przecież każda poprawka wymaga rozpoznania w terenie (osobiście nie sądze żeby to odbywało się jedynie na sugestie użytkowników).  Co do GPmampy to w tym wypadku pewnie decyduje efekt monopolisty (odbiorniki Garmina z autoroutingiem) Zresztą wystarczy popatrzeć na ceny AM to już niewielkie pieniądze (spadek o połowę) a konkurencja stabilnie trzyma cenę. A tak z innej beczki - jaki jest klucz umieszczania POI. Dlaczego jedne hotele restauracje, itd  są, inne nie. Czy firma płaci za umieszczenie info w bazie, bo jeżeli tak to upgrade powinien być raczej darmową (lub za symboliczną złotówkę) reklamówką

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2006, 11:45:07 »
Update map AM kosztuje pewnie porównywalne pieniądze, jak update map dowolnego innego kraju w dowolnej innej aplikacji. Bo niby dlaczego miałby się koszt różnić?

Monopol garminowski GPMapy niebawem się skończy,  bo już jest mapa Europy Wschodniej dla Garminów, a następnym krokiem musi być włączenie PL do CityNavigatora.
Cena zaś GPMapy jest wynikiem polityki cenowej Garmina, nie samego Imagisu. Ta mapa kosztuje z odbiornikiem Garmina 300 PLN z okładem, a bez niego już 700 PLN z okładem. Imagis byłby niespełna rozumu, gdyby sam ustalił takie warunki. Chyba, że czerpie zyski ze sprzedaży odbiorników Garmina, w co wątpię...

POI w polskich programach to jedno wielkie nieporozumienie. Struktura rodzajowa tych zbiorów trzyma się chyba tylko teorii chaosu.
Gdyby doszukiwać się sponsoringu przy wprowadzaniu punktów, to wyszłoby, że GPMapa prawdopodobnie jest subsydiowana przez jakieś lobby farmaceutyczne, co jest głupotą. Lecz gdyby miało to być prawdą, to GPMapa powinna być całkiem darmowa. Bo koncerny farmaceutyczne są "nieco" bardziej zasobne od sieci hotelowych w Polsce...

aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 11:55:52 »
Dlaczego zapytałem o POI. Dlatego że obserwowałem kolejne wydania R66 i tam raz hotel był a w następnej aktualizacji już go brakowało (oczywiście na mapie) jeżeli POI ginie to jedynym dla mnie wytłumaczeniem było że nie zapłacili haraczu za następny rok. W końcu na mapie i tak był zaznaczony max co 2 hotel (np Chioggia) A ilość POI z dość zasobnej finansowo grupy  Farmacji chyba potwierdza przypuszczenia  że odnośnik kosztuje. Przecież dla kierowcy to informacja drugo czy trzecioplanowa

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
aktualizacja map TOMTOMA jak
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 12:21:13 »
Ja myślę, że POI jest piętą Achillesową wszystkich europejskich programów nawigacyjnych. Jedynie Francja, mniej Niemcy i w pewnych zbiorach Benelux odbiegają in plus. Wydaje się, że to jakiś defekt genetyczny programistów wywodzących się z opracowywania aplikacji dla ubogich w pamięć odbiorników outdoorowych. Tam trzeba było ważyć każdy kilobajt. A to wszak już historia.

Myślę również, że USA wyznaczają tu trend, ze swoimi prawie 9-milionowymi zasobami POI. I, prędzej czy później, Europa musi dobić do tego poziomu nasycenia map punktami. Wszystkimi potencjalnie przydatnymi kierowcy.

Czy występuje tu wspomniany sponsoring? Pewnie się tego nie dowiemy. Występowanie tylko pojedynczych marek w pewnych kategoriach jest bardzo zastanawiające, lecz nie jest dowodem. Wbrew temu co się mówi, także na tym Forum, firmy piszące aplikacje nawigacyjne dla PDA/PNA wcale nie przędą dobrze. Duopol Garmin/TomTom jest tu wyjątkiem. Dotyczy to również firm "czysto mapowych". Nie dziwiłbym się, gdyby firmy te sięgnęły po dodatkowe źródła dochodów w postaci opłat za umieszczenie punktów w bazie POI. Ale nigdy nie powinno się to odbywać kosztem równowagi strukturalnej zbioru POI, której utrata uderzyłaby przecież wyłącznie w użytkownika.

Moja konstatacja całego wywodu o POI jest krótka: burdel, panie. I tyle...