910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?

  • 42 Odpowiedzi
  • 6582 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Postanowilem wyprobowac jakis produkt konkurencji. Navigon wygral testy ADAC wiec wzialem 2110 max na testy.
Do kitu. Mapy Poolski dokladne, ale soft nie wie, jakiej kategorii i glupieje. Do tego zoom od drogi w widoku 3D taki, ze nie widac trudnosci zakretu w nocy. Zaleta jest antena TMC w kablu zasilajacym, slot SD procek chili generalnie hardware.
Oddam go do sklepu i dalej nie wiem co kupic.
Bo TomToma legalnie nie moge wladowac w ten hardware?

Wlasnie zobaczylem na stronie Tom'ka to:

http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=572&Category=15&Lid=3
 
i pomyslalem, czy przypadkiem nie warto? Czy nie za duza krowa?
Jak to sie ma do dzisiejszych produktow?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 10:42:14 wysłana przez Grzes TT »
--
pozdrawiam :-)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2009, 21:35:44 »
i jeszcze pytanie pomocnicze: ktory z Tomtomow ma dzis podobny uchwyt z portem?
--
pozdrawiam :-)

*

Offline KM

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2, TT One XL
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:47:07 »
Chyba nie warto - za drogo.
Pierwszy z brzegu przykład:
http://allegro.pl/item512749818_tomtom_go_920_pilot_bluetooth_wyprzedaz.html
Typ 920 z 24-miesięczną gwarancją i tańszy.  Tylko uchwyt inny. :mrgreen:

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:19:59 »
Chyba nie warto - za drogo.
<ciach>
Tylko uchwyt inny. :mrgreen:


no wlasnie uchwyt...
jak to sie sprawowalo ?
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:47:02 »
Chyba nie warto - za drogo.
<ciach>
Tylko uchwyt inny. :mrgreen:


no wlasnie uchwyt...
jak to sie sprawowalo ?

Zobacz też w EURO AGD - widzialem w promocji TT GO 730 (chyba bez anteny TMC) za 799 zl.
Uchwyt w serii x20 i x30 jest pasywny, ale wygodny. Bez porównania do ONE. Ja nie narzekam :)

BTW nowa seria x40 ma aktywny uchwyt, ale AFAIK to jest póki co niedostępna w oficjalnej sieci dystrybucyjnej. I cena pewnie będzie powalać :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 10:50:18 wysłana przez Bankier »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:52:18 »
dzieki

sluchajcie, a jeszcze taka opcja:
taki navigon zgodnie ze specyfikacja to

# System operacyjny: Windows CE 5.0
# GPS: Nemerix
# Wyświetlacz: 4.3" - ekran dotykowy w formacie 16 : 9
# Procesor: Samsung 2443 400 MHz
# Wymiary: 122 mm x 77,1 mm x 18,7 mm
# Waga: 178 g
# Pamięć: 64 MB ROM/64 MB RAM

wiec dokupiony tomtom navigator na PDA powinien dzialac, nieprawdaz?
czy zaczynam rzezbic?  :|
--
pozdrawiam :-)

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2009, 11:16:22 »
TomTom navigator na PDA istnieje w wersji v6 - która zaraz będzie miała jakieś 3 lata. Istnieje tez wersja 7 z mapami 8.15 ale tylko dla urządzeń HTC, instalacja na navigonie będzie niezgodna z licencją.

Kup sobie lepiej jakiegoś TomTom'a 730 lub 630. Tą 910 sobie odpuść bo jej oprogramowanie (oficjalne) jest zacofane - brak IQ routes, asystenta pasa itp. No i uchwyty od 910 lubią się psuć a nowe uchwyty sa cholernie drogie.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2009, 11:20:38 »
czyli rzeźba. dzieki i pozdrowienia
--
pozdrawiam :-)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:45:33 »
Tak sobie patrze co by tu kupic i podoba mi sie bardzo 740/940 szczegolnie pod katem mocowania w uchwycie.
Co ciekawe, porownanie z Navigonem pokazalo mi, ze widok trasy 3D w takim zblizeniu jaki ma tomtom bardzo pomaga w jezdzie noca.
Jadac szybko dobrze widac trudnosc zakretu i mozna przewidziec ciasne zakrety wymagajace nizszych predkosci.
Poza tym czytelnosc glownego ekranu naprawde jest nie do pobicia.

Ciekawe, kiedy pojawi sie nastepny generacja tomkow, z lepszym uchwytem z portem. A na pewno cos w tym temacie zrobia, po tym jak ADAC skrytykowalo aktualne mocowanie tomkow serii GO i wyrzucilo tomka na koniec tabeli za niepewne mocowanie do szyby.

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/navigationsgeraete/test_112008/einzelkritiken/tomtom_go630_traffic.asp?ComponentID=234585&SourcePageID=234718

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/navigationsgeraete/test_112008/default.asp?ComponentID=234717&SourcePageID=186947#

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 10:40:04 wysłana przez Grzes TT »
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:22:19 »
Kolego! Używam Go 920 i uchwyt który ma jest spoko. Na pewno lepszy niż te poprzednie np. One czy One XL.
Czego się tu czepiać? Bo nie rozumiem.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:29:01 »
Takie dywagacje nie pomogą w zakupie :)
Póki co jest cała nowa seria x40 + nowa seria XL i ONE. Na dodatek serii x40 nie sprzedają (jeszcze?) w niektórych krajach np. Polsce. Co z tego, że fajne, jak cena pewnie będzie oscylować na początku w granicach 1600 zł.

Ja mam GO 720. Uchwyt trzyma wystarczająco stabilnie i po odpięciu nawigacji jest b.mały. Nie jest to może cud inżynierii, ale w użytkowaniu jest ok. Zależy kto co lubi. Ja wolę małe uchwyty, a nie takie krowy jak np. Nokia 500.

Mam też jeszcze Mio moov 330 - tam uchwyt jest b.mały, ale można podłączyć kabel na stałe i tylko wsuwać urządzenie. Naprawdę fajny patent. Ale to jest Windows CE...
http://www.pdaclub.pl/images/pda/mio_moov_330_test_-_uchwyt_1.jpg
http://www.pdaclub.pl/images/pda/mio_moov_330_test_-_uchwyt_2.jpg

Zamiast wymyślać znajdź jakieś urządzenie 720/730 lub 920, w dobrej cenie (~800zł) i będziesz zadowolony.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:19:27 »
http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=572&Category=15&Lid=3
 
i pomyslalem, czy przypadkiem nie warto? Czy nie za duza krowa?
Jak to sie ma do dzisiejszych produktow?

Raaaaaaany 250 euro, za taki staroć !!! Oszaleli :)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:45:57 »
Zamiast wymyślać znajdź jakieś urządzenie 720/730 lub 920, w dobrej cenie (~800zł) i będziesz zadowolony.

taki mam plan, choc najchetniej kupil bym cos a'la G0 740 bo wpinanie bez potrzeby wpinania i wypinania dwoch wtyczek za kazdym razem gdy wsiadam i wysiadam podoba mi sie najbardziej.




pozdrowienia
Napisane: Styczeń 05, 2009, 11:36:52
http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=572&Category=15&Lid=3
 
i pomyslalem, czy przypadkiem nie warto? Czy nie za duza krowa?
Jak to sie ma do dzisiejszych produktow?

Raaaaaaany 250 euro, za taki staroć !!! Oszaleli :)

no wiesz.. najnowsze mapy w srodku..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2009, 13:10:16 »
Najnowsze mapy mają też urządzenia x20 i x30.
Mnie też ta nowa seria x40 się podoba, lecz kupię ją dopiero jak stanieje do ~~ 1000zł.
Póki co mam jeszcze roczną subskrybcje map i radarów.

Urządzenia TT na początku sprzedaży są strasznie drogie. Jak wprowadzali serię x20 i x30 też tak było. A przecież seria x40 nie ma jakiś wielkich zalet w porównaniu do x20/x30.

BTW ja mam podprowadzony kabelek zasilający (usb) z lewej strony i dzięki temu nie muszę podłączać do zapalniczki. Podłączanie do zasilania to nie jest problem. Gorsza jest plątanina kabli od anteny TMC. Widziałem ostatnio, że Mio wbudował odbiornik TMC w uchwyt (seria moov 370). Ciekawe, czy to dobrze działa.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:42:28 »
Gorsza jest plątanina kabli od anteny TMC. Widziałem ostatnio, że Mio wbudował odbiornik TMC w uchwyt (seria moov 370). Ciekawe, czy to dobrze działa.

tu lezy pies pogrzebany.. o maly wlos zamowil bym 740 ale wlasnie zobaczylem, ze antena TMC nadal zewnetrzna w kablu USB, na szybie i do tego jako platny opcja. co bedzie jak zrezygnuje z subskrypcji za 10 eur/miesiac? bede musial dokupic antene TMC za 70 eur?
bez sensu.

Navigon ma antene w kablu zasilajacym i TMC dziala lepiej i szybciej niz w TOMTOMie.

Bez sensu.
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:57:36 »
Gorsza jest plątanina kabli od anteny TMC. Widziałem ostatnio, że Mio wbudował odbiornik TMC w uchwyt (seria moov 370). Ciekawe, czy to dobrze działa.

tu lezy pies pogrzebany.. o maly wlos zamowil bym 740 ale wlasnie zobaczylem, ze antena TMC nadal zewnetrzna w kablu USB, na szybie i do tego jako platny opcja. co bedzie jak zrezygnuje z subskrypcji za 10 eur/miesiac? bede musial dokupic antene TMC za 70 eur?
bez sensu.

Navigon ma antene w kablu zasilajacym i TMC dziala lepiej i szybciej niz w TOMTOMie.

Bez sensu.

Mnie osobiście nie jest potrzebny HD traffic. Ja bym wolał urządzenie z wbudowaną anteną TMC, bez modemu GPRS. Podłączanie anteny TMC strasznie mnie wkurza, tym bardziej, że w Polsce to nie działa.
BTW w navcore 8.3 TMC działa dość szybko. W porównaniu do 8.01 to złapanie sygnału trwa dosłownie chwilę. Oni zawsze mieli z tym problemy... Ja mam tą najnowszą antenę TMC - taką jak w serii x30.

Ciekawe, czy TT wprowadzi w Polsce urządzenie x40 okrojone (bez HD traffic=bez modemu GPRS), czy też zaoferuje z abonamentem na transfer danych. W nieskończoność nie będą sprzedawać x30 :)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:49:51 »
No to was zmartwię Koledzy.

Szanowny Panie

Urzadzenia x40 nie beda sprzedawana w Polsce. Sa to urzadzenia dostepne tylko na zachodzie Europy. Oczywiscie znajda sie tacy, ktorzy beda je sprzedawali, ale i tak w Polsce funkcjonalnosc tych urzadzenien w pelni nie bedzie dostepna, bo opieraja sie one na uslugach PLUS, ktore nie sa w Polsce dostepne. Ale generalnie firma nie sprzedaje tych urzadzen do Polski.

Z powazaniem
Centrum Obslugi Klienta TomTom

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2009, 19:45:15 »
Gorsza jest plątanina kabli od anteny TMC. Widziałem ostatnio, że Mio wbudował odbiornik TMC w uchwyt (seria moov 370). Ciekawe, czy to dobrze działa.

tu lezy pies pogrzebany.. o maly wlos zamowil bym 740 ale wlasnie zobaczylem, ze antena TMC nadal zewnetrzna w kablu USB, na szybie i do tego jako platny opcja. co bedzie jak zrezygnuje z subskrypcji za 10 eur/miesiac? bede musial dokupic antene TMC za 70 eur?
bez sensu.

Navigon ma antene w kablu zasilajacym i TMC dziala lepiej i szybciej niz w TOMTOMie.

Bez sensu.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że TomTom planuje wypuścić do modeli GO x40, aktywny uchwyt ze zintegrowaną anteną TMC.

http://www.gpsshop.nl/product/60109/60025/3353/tomtom-go-740-940-active-dock-traffic-tmc.html

Natomiast co do abonamentu (9,95 €/miesięcznie) przy modelach x40 to obejmuje on nie tylko HD Traffic, ale cały pakiet LiveService ; http://www.tomtom.com/services/service.php?id=11
(tz. HD Traffic, wyszukiwanie przez Google, radary,pogoda, buddies oraz Live Quick GPSfix)

Cena ( w sklepach internetowych) modelu Go 740 Live w Niemczech wynosi obecnie ok. 320 €
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1147631_-go-740-live-tomtom.html (moim zdaniem nie jest to wygórowana cena za najnowszy produkt TT)
oraz ok. 400 € za model Go 940 Live ( większa pamięć wewnętrzna = 4GB, dodatkowa mapa NA, EPT, Mp3-Player oraz FM Transmiter) http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=831349
Przy zakupie modeli GO x40 klient otrzymuje bezpłatny 3-miesieczny abonamet na usługi Live, ponadtto w Niemczech w ramach promocji przy zakupie modelu  GO x40 do końca stycznia 2009, klient otrzymuje dodatkowy 3-miesieczny abonament na usługi Live (czyli w sumie przez 6-miesiecy może korzystać bezpłatnie z usługi Live). Po tym okresie można wykupić dalszy abonament na potrzebny okres (abonament na usługę posiada miesieczny okres wypowiedzenia czyli można go wykupować/przedłużać np. na okres tylko jednego miesiąca lub wogóle z niego zrezygnować i dokupić (w razie potrzeby) antenę TMC lub nowy uchwyt ze zintegrowaną anteną TMC. Usługa Live jest oczywiście dostępna (ze względu na wbudowaną kartę SIM) tylko w kraju zakupu urządzenia tz. w kraju na rynek którego urządzenie zostało wyprodukowane. W chwili obecnej roaming dla usług Live nie jest możliwy.

 :smile:

Pozdrawiam

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2009, 20:01:56 »
dariusz-s kusisz ...  :mrgreen:

pobawilem sie dzis w sklepie 940tka i podoba mi sie ten uchwyt, oj podoba mi sie..
do tego ciekawa informacja o nowym uchwycie z TMC... hmmm..
choc 82 EUR troche chlodzi zapal...
 :worried:


--
pozdrawiam :-)

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:05:19 »
dariusz-s kusisz ...  :mrgreen:



Kto wie, może TomTom w niedalekiej przyszłości udostępni również polskie głosy komputerowe do tych modeli i wtedy będzie można sterować  funkcje x40 głosem również w języku polskim. (pliki głosowe cspeechPOL.dat w mapach v815.xxx już się pojawiły,  pierwszy krok w tym kierunku już zrobili, więc jest to bardzo prawdopodobne,  że będziemy mieli również polskie głosy komputerowe).

Więc może małymi krokami idą do celu....      :mrgreen:



 :grin:

Pozdrawiam








« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 21:08:45 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:43:24 »
Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że TomTom planuje wypuścić do modeli GO x40, aktywny uchwyt ze zintegrowaną anteną TMC.
http://www.gpsshop.nl/product/60109/60025/3353/tomtom-go-740-940-active-dock-traffic-tmc.html

Super. W krajach gdzie nie ma HD traffic będzie pewnie w zestawie uchwyt TMC.
Może w tym roku wreszcie i w Polsce ruszy TMC :D :D :D

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nie będą w połowie europy sprzedawać nowej serii x40. x30 to przecież x20 tylko w wersji black :) x30 pojawiła się u nas jakoś latem '08 (maj?), więc obstawiam że w tym roku przed wakacjami pojawi się x40.

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:14:51 »
Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że TomTom planuje wypuścić do modeli GO x40, aktywny uchwyt ze zintegrowaną anteną TMC.
http://www.gpsshop.nl/product/60109/60025/3353/tomtom-go-740-940-active-dock-traffic-tmc.html

Super. W krajach gdzie nie ma HD traffic będzie pewnie w zestawie uchwyt TMC.
Może w tym roku wreszcie i w Polsce ruszy TMC :D :D :D


Zobaczymy co z tego wyniknie....  :mrgreen:

http://pda.pl/news/hd_traffic_w_polsce_wczesniej_niz_mozna_by_sie_tego_spodziewac

 :smile:

Pozdrawiam

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:08:10 »
Darek, kupiles finalnie x40? Ktory? Smiga wszystko ok?
Napisz conieco..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:01:11 »
Darek, kupiles finalnie x40? Ktory? Smiga wszystko ok?
Napisz conieco..

Używam GO 940 Live i uważam. że jest to obecnie jeda z najlepszych nawigacji dostępnych na rynku. Obliczanie tras z uwzględnieniem HD Traffic oraz IQ Routes2 jest bardzo precyzyjna, gdyż dane są aktualizowane w odstępach 5-minutowych i urządzenie oblicza "w tle" trasę alternatywną. Jeżeli trasa alternatywna jest szybsza od aktualnej, urządzenie proponuje zmianę trasy lub zmienia ją automatycznie (w zależności od ustawień).
Wyszkiwanie przez Google jest również bardzo przydatną funkcją, niestety podobnie jak pozostałe składniki pakietu LiveService wymaga wykupienia subskrypcji (po wykorzystaniu bezpłatnego okresu próbnego).
Do nowych inowacyjnych  funkcji GO x40 należy również sterowanie urządzenia głosem, ale jak już wcześniej pisałem narazie niestety nie są dostępne polskie głosy komputerowe, aczkolwiek wygląda na to, że firmware GO x40 zostało zaprojektowane i przystosowane do obsługi glosów komputerowych w j.polskim, więc jest bardzo prawdopodobne, że TT planuje udostępnienie ich dla tych urządzeń.
TomTom wprowadzając funkcje sterowania głosem również zrezygnował z dostarczania w komplecie (w modelu GO 940) pilota zdalnego sterowania, który można oczywiście nabyć jako wyposażenie dodatkowe (piloty są identyczne jak w modelach Go x20/x30)
Uważam, że aktywny uchwyt zastosowany w GO x40 jest jednym z najlepszych, jakie do tej pory stosował TT w swoich urządzeniach, bardzo dobrze trzyma się szyby, jest bardzo stabilny i solidnie wykonany. Uchwyt dostarczany w komplecie z urządzeniem posiada (niestety) tylko wejście miniUSB. Uchwyty multimedialne (miniUSB, Ipod/TMC, Audio Out) są dostępne jako wyposażenie dodatkowe (ok.35 €). Modele te mają również bardzo ładną nowoczesną stylistykę zewnętrzną oraz zmienioną stylistykę menu (ale to już zaleta drugoplanowa).
Podsumuwując, jestem ogoónie bardzo zadowolony z Go 940, oczywiście w PL nie da się wykorzystać pełnej funkcjonalności tego urządzenia, ale ja używam go głównie w Niemczech, w związku z tym nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

 :smile:

Pozdrawiam

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:11:20 »

Uchwyty multimedialne (miniUSB, Ipod/TMC, Audio Out) są dostępne jako wyposażenie dodatkowe (ok.35 €). Modele te mają również bardzo ładną nowoczesną stylistykę zewnętrzną oraz zmienioną stylistykę menu (ale to już zaleta drugoplanowa).


oo mozesz taki podlinkowac?

Cytat: dariusz-s

Podsumuwując, jestem ogoónie bardzo zadowolony z Go 940, oczywiście w PL nie da się wykorzystać pełnej funkcjonalności tego urządzenia, ale ja używam go głównie w Niemczech, w związku z tym nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

 :smile:

Pozdrawiam

no to jak ty jestes zadowolony, to ja chyba tez zanabede..
wybiore chyba go 740 bo raz, cenowo akceptowalny i powinien wystarczyc na lata, dwa nie potrzebuje map US ..
no i HD traffic obowiazkowo..


--
pozdrawiam :-)

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:36:33 »

Uchwyty multimedialne (miniUSB, Ipod/TMC, Audio Out) są dostępne jako wyposażenie dodatkowe (ok.35 €). Modele te mają również bardzo ładną nowoczesną stylistykę zewnętrzną oraz zmienioną stylistykę menu (ale to już zaleta drugoplanowa).


oo mozesz taki podlinkowac?



Napewno te do montażu na stronie TT są multimedialne

http://www.tomtom.com/products/accessories/accessory.php?ID=714&Product=765&Category=0





Natomiast nie wiem czy te do montowania na szybę mają wejścia multimedialne ? (najlepiej zapytaj supportu)
http://www.tomtom.com/products/accessories/accessory.php?ID=594&Product=765&Category=0


Ewentualnie można pewnie przełożyć końcówkę do orginalnego uchwytu.  :mrgreen:

Myśle, że 740 to dobry wybór   :smile:

Pozdrawiam

















































« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 21:06:40 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:59:06 »
TomTom wprowadzając funkcje sterowania głosem również zrezygnował z dostarczania w komplecie (w modelu GO 940) pilota zdalnego sterowania, który można oczywiście nabyć jako wyposażenie dodatkowe (piloty są identyczne jak w modelach Go x20/x30)
Uważam, że aktywny uchwyt zastosowany w GO x40 jest jednym z najlepszych, jakie do tej pory stosował TT w swoich urządzeniach, bardzo dobrze trzyma się szyby, jest bardzo stabilny i solidnie wykonany. Uchwyt dostarczany w komplecie z urządzeniem posiada (niestety) tylko wejście miniUSB. Uchwyty multimedialne (miniUSB, Ipod/TMC, Audio Out) są dostępne jako wyposażenie dodatkowe (ok.35 €). Modele te mają również bardzo ładną nowoczesną stylistykę zewnętrzną oraz zmienioną stylistykę menu (ale to już zaleta drugoplanowa).
Podsumuwując, jestem ogoónie bardzo zadowolony z Go 940, oczywiście w PL nie da się wykorzystać pełnej funkcjonalności tego urządzenia, ale ja używam go głównie w Niemczech, w związku z tym nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.
Pozdrawiam

Hmm.... Czyli wszystko w normie. Brak pilota nie jest jakąś specjalną wadą, ale...

Dla mnie duża wada, że HD traffic nie działa w roamingu (nawet w tych krajach, gdzie usługa jest dostępna). To mocno ogranicza funkcjonalność. A jednocześnie - nie ma alternatywy: duży minus za BRAK wejścia na antenę TMC;
Kolejny minus: brak wejścia USB w urządzeniu.

To jest zmora (obecnie) wszystkich producentów - ma być przede wszystkim: taniej, taniej, taniej. Brak złącza do TMC i usb - oszczędność pewnie kilku centów :) We flagowym modelu mogli chociaż dać ten uchwyt multimedialny.
Bez sensu.

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2009, 15:08:40 »

Dla mnie duża wada, że HD traffic nie działa w roamingu (nawet w tych krajach, gdzie usługa jest dostępna). To mocno ogranicza funkcjonalność. A jednocześnie - nie ma alternatywy: duży minus za BRAK wejścia na antenę TMC;
Kolejny minus: brak wejścia USB w urządzeniu.

To jest zmora (obecnie) wszystkich producentów - ma być przede wszystkim: taniej, taniej, taniej. Brak złącza do TMC i usb - oszczędność pewnie kilku centów :) We flagowym modelu mogli chociaż dać ten uchwyt multimedialny.
Bez sensu.

Co do roamingu dla HD Traffic to TomTom planuje uruchomić taką opcję pod koniec 2009 roku, jeżeli oczywiście dogada sie w tej kwestii z operatorami sieci komórkowej w poszczególnych krajach. Dopóki TomTom nie uruchomi roamingu, alternatywą może być oczywiście antena TMC, przy braku połączenia z HD Traffic, urządzenie automatycznie sie przełącza i (przy podłączonej antenie ) odbiera sygnał TMC
Natomiast co do złącza TMC, to fabryczny uchwyt posiada wejście miniUSB do którego można z powodzeniem podłączyć antene TMC nowego typu z wejściem mini USB (od modeli ONE2008/XL 2008. Do uchwytu multimedialnego istnieje również możliwość podłączenia anteny TMC starszego typu (od modeli x20/x30).

Wejście USB w urządzeniu uważam za zbędne, skoro w komplecie jest stacja dokująca. Pozatym byłoby chyba nie logicznym stosując aktywny uchwyt, wyposażać urządzenie w dodatkowe w wyjście USB.

 :mrgreen:

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 15:28:06 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:52:39 »
tak z ciekawosci: ten zestaw glosnomowiacy w go 740 jest cos wart?

pobawialem sie dzis w saturnie go 740 i podoba mi sie. musze teraz jeszcze zone przekonac, ze 3x drozsza od aktualnej sat nav w moim aucie jest nam niezbedna do zycia  :evil:
aaa i super jest to wyszukiwanie z google.. zawsze to robie na kompie i potem wklepuje adres w tomka, a tu prosze.. latwo i sprawnie - znajdujesz lokalizacje i nawigujesz do niej..
fajnie tez, ze czyta pogode i zaktualizowane informacje o korkach ..

pozdrowienia
--
pozdrawiam :-)