910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?

  • 42 Odpowiedzi
  • 6585 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2009, 21:57:33 »
Co do roamingu dla HD Traffic to TomTom planuje uruchomić taką opcję pod koniec 2009 roku, jeżeli oczywiście dogada sie w tej kwestii z operatorami sieci komórkowej w poszczególnych krajach. Dopóki TomTom nie uruchomi roamingu, alternatywą może być oczywiście antena TMC, przy braku połączenia z HD Traffic, urządzenie automatycznie sie przełącza i (przy podłączonej antenie ) odbiera sygnał TMC
Natomiast co do złącza TMC, to fabryczny uchwyt posiada wejście miniUSB do którego można z powodzeniem podłączyć antene TMC nowego typu z wejściem mini USB (od modeli ONE2008/XL 2008. Do uchwytu multimedialnego istnieje również możliwość podłączenia anteny TMC starszego typu (od modeli x20/x30).

Wejście USB w urządzeniu uważam za zbędne, skoro w komplecie jest stacja dokująca. Pozatym byłoby chyba nie logicznym stosując aktywny uchwyt, wyposażać urządzenie w dodatkowe w wyjście USB.
Pozdrawiam

Świetnie, ale w zestawie 740, ani nawet 940 nie ma anteny TMC na usb. A do starej anteny nie ma wejścia. Więc i tak trzeba dokupić. A jak kupować, to już lepiej uchwyt z TMC, żeby nie mieć tyle kabli. Trochę porażka że we flagowym modelu nie ma kabla TMC, ani pilota.

Nie uważam, że dodatkowe wejście usb jest zbędne. Ja w podróży używam zwykły kabel usb. Poza tym pasuje nie tylko do nawigacji.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:42:04 »
Przy zakupie modeli GO x40 klient otrzymuje bezpłatny 3-miesieczny abonamet na usługi Live, ponadtto w Niemczech w ramach promocji przy zakupie modelu  GO x40 do końca stycznia 2009, klient otrzymuje dodatkowy 3-miesieczny abonament na usługi Live (czyli w sumie przez 6-miesiecy może korzystać bezpłatnie z usługi Live).

Darek, gdzie to wyczytales? Nie moge znalesc..

Napisane: Styczeń 08, 2009, 11:55:02
Nie uważam, że dodatkowe wejście usb jest zbędne. Ja w podróży używam zwykły kabel usb. Poza tym pasuje nie tylko do nawigacji.

z tego co zrozumialem to wpinasz sie z mini usb w uchwyt. wiec jaki problem?
po co komu nawigacja samochodowa bez uchwytu?  :smile:

 
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:36:10 »

Napisane: Styczeń 08, 2009, 11:55:02
Nie uważam, że dodatkowe wejście usb jest zbędne. Ja w podróży używam zwykły kabel usb. Poza tym pasuje nie tylko do nawigacji.

z tego co zrozumialem to wpinasz sie z mini usb w uchwyt. wiec jaki problem?
po co komu nawigacja samochodowa bez uchwytu?  :smile:

Taki - że płacisz 400 ojro za nawigację, która w zestawie nie ma kabelka TMC. A na dodatek nie można podłączyć kabla tmc ze starą wtyczką.
Kabelek TMC na usb - kosztuje bagatelka 79,95 euro :P i oczywiście go nie ma w zestawie :)

Kolejna sprawa - kabelek direct do komputera - 15 euro. A Pilot 49,95 euro.

Normalnie taniocha :D
Podsumowując - żeby mieć funkcjonalność urządzeń x30, to trzeba albo kupić kabel TMC za 80 euro, albo kupić uchwyt z tmc, którego nie ma.
Pomijam już fakt, że HD traffic nie działa w Polsce, więc sens kupowania tego urządzenia jest minimalny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 13:40:22 wysłana przez Bankier »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:18:03 »
z tego co zrozumialem to wpinasz sie z mini usb w uchwyt. wiec jaki problem?
po co komu nawigacja samochodowa bez uchwytu?  :smile:


Taki - że płacisz 400 ojro za nawigację, która w zestawie nie ma kabelka TMC. A na dodatek nie można podłączyć kabla tmc ze starą wtyczką.
Kabelek TMC na usb - kosztuje bagatelka 79,95 euro :P i oczywiście go nie ma w zestawie :)

Kolejna sprawa - kabelek direct do komputera - 15 euro. A Pilot 49,95 euro.

Normalnie taniocha :D
Podsumowując - żeby mieć funkcjonalność urządzeń x30, to trzeba albo kupić kabel TMC za 80 euro, albo kupić uchwyt z tmc, którego nie ma.
Pomijam już fakt, że HD traffic nie działa w Polsce, więc sens kupowania tego urządzenia jest minimalny.

tu pisalismy o usb.
jasne, ze wolal bym GO 940 za 150 euro, z darmowym HD traffic rowniez w Polsce i TMC w uchwycie  :)

ale poniewaz takich rzeczy to nawet w erze nie ma, to zgadzam sie z Darkiem i GO 740 za 320 euro z IQ rutes, HD traffic przez pol roku w kraju w ktorym spedzam 95 % czasu, wygodnym uchwytem bez wpinania wtyczek i najnowsza mapa calej europy wydaje sie byc najlepsza propozycja na rynku. smigalem sporo na AM, testowalem navigona.. tomek rulez.
do tego mam antene TMC z ONEa ta nowa pod usb i zamierzam ja wykorzystac w podrozach po europie dopoki TT sie nie dogada w sprawie roamingu.

nie wiem tylko jak dziala zestaw glosnomowiacy w tomkach
moze ktos podrzucic swoje wrazenia?


Napisane: Styczeń 08, 2009, 13:56:20
dodam tylko, ze faktycznie gdybym mieszkal w Polsce i malo jezdzil na zachod to wybral bym Go 720.
tu sie zgadzamy.  :ok:
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:09:50 »
Trzeba było tak od początku. Kupowanie i używanie x40 w kraju gdzie działa HD traffic ma sens. Jeśli masz kabelek TMC, to tym bardziej.

Ja też najbardziej lubię TT. Pomimo, że to nie jest najtańsza navi. Sporo jeżdżę, ale HD traffic działa tylko w jednym kraju, więc dla mnie póki co TMC jest lepszym rozwiązaniem. No chyba, że pojawi się roaming...

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:11:46 »
Przy zakupie modeli GO x40 klient otrzymuje bezpłatny 3-miesieczny abonamet na usługi Live, ponadtto w Niemczech w ramach promocji przy zakupie modelu  GO x40 do końca stycznia 2009, klient otrzymuje dodatkowy 3-miesieczny abonament na usługi Live (czyli w sumie przez 6-miesiecy może korzystać bezpłatnie z usługi Live).

Darek, gdzie to wyczytales? Nie moge znalesc..



Na przykład wzmianka na ten temat jest tutaj;

Cytuj
Der TomTom GO 940 LIVE verfügt über vorinstallierte Karten von den USA, Kanada und Europa und ist zu einer unverbindlichen Preisempfehlung von 499 Euro im ausgewählten Fachhandel verfügbar. Der TomTom GO 740 LIVE kommt mit Kartenmaterial von 32 west- und osteuropäischen Ländern zu einer unverbindlichen Preisempfehlung von 399 Euro. 3 Monate können sämtliche LIVE-Services unlimitiert in Deutschland mit dem Kauf eines GO LIVE-Modells genutzt werden. Als besonderes Einführungsangebot in Deutschland können die LIVE-Services mit den zuerst ausgelieferten Produkten 3 weitere Monate kostenfrei getestet werden. Im Monatsabo kosten die TomTom GO LIVE-Services 9,95 Euro.

Quelle:
http://www.tomtom.com/news/category.php?ID=4&NID=635&Lid=3

Cytuj
nie wiem tylko jak dziala zestaw glosnomowiacy w tomkach+
moze ktos podrzucic swoje wrazenia

U mnie z xda Orbit działa bezproblemowo, mam wrażenie żetrochę lepiej niż w GO x20/x30, napewno jest trochę głośniejszy


@Bankier


Cytuj
Kabelek TMC na usb - kosztuje bagatelka 79,95 euro  i oczywiście go nie ma w zestawie

Kolejna sprawa - kabelek direct do komputera - 15 euro. A Pilot 49,95 euro

Pilota można kupić obecnie w sklepie internetowym poniżej 30 €,

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/818425_-go-bluetooth-fernbedienung-9m00-002-tomtom.html
ja sam zapłaciłem za pilota przed dwoma miesiącami  w amazon.de 22 € (wraz z przesyłką) wystarczy talko poszukać, no chyba, że ktoś woli  przepłacać i kupuje po cenie sugerowanej przez producenta

To samo dotyczy anteny TMC (USB), można ją kupić poniżej 35 €

http://www.preissuchmaschine.de/in-Navigationssystem/GPS-Zubehoer/TomTom-RDS-TMC-Traffic-Receiver-USB.html

To tylko dwa przykłady na szybko znalezione w internecie, gdybym dłużej poszukał, to zanalazłbym prawdopodobnie jeszcze trochę taniej  :mrgreen:

Oczywiście zgadzam się z tym, że najlepiej byłoby. gdyby urządzenie kosztowało 150 € i oczwiście wszystko było już w komplecie (pilot, antena TMC. uchwyt multimedialny i najlepiej jeszcze parę innych dodatków)-. Ale bądźmy realistami, 150 € to trzeba zapłacić za AutoMapę Europa, a w komplecie dostajemy tylko sam program, PDA trzeba sobie już samemu dokupić  :D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 18:31:50 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:27:29 »
Dariusz-s dzieki za info.
740stka w drodze do mnie  :O~

Pozdrowienia
--
pozdrawiam :-)

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:35:16 »
Dariusz-s dzieki za info.
740stka w drodze do mnie  :O~

Pozdrowienia

No to gratuluje i życzę miłego testowania  :ok:

Pozdrawiam

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:55:07 »
Oczywiście zgadzam się z tym, że najlepiej byłoby. gdyby urządzenie kosztowało 150 € i oczwiście wszystko było już w komplecie (pilot, antena TMC. uchwyt multimedialny i najlepiej jeszcze parę innych dodatków)-. Ale bądźmy realistami, 150 € to trzeba zapłacić za AutoMapę Europa, a w komplecie dostajemy tylko sam program, PDA trzeba sobie już samemu dokupić :D

Już nie róbcie sobie jaj :) Nic takiego nie pisałem.
320-350 euro jest OK za 740. Szkoda tylko że w tej cenie nie ma TMC. Choćby w modelu 940. I tyle.
Pilot mi nie jest do szczęścia potrzebny.
EOT.

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:57:36 »

Ciekawe, czy TT wprowadzi w Polsce urządzenie x40 okrojone (bez HD traffic=bez modemu GPRS), czy też zaoferuje z abonamentem na transfer danych. W nieskończoność nie będą sprzedawać x30 :)

Dzisiaj TomTom ogłosił, że w II kwartale 2009 zamierze wprowadzić Go 740  na rynek USA. Urządzenie ma posiadać modem GPRS, ale HD Traffic w USA nie będzie oferowany, ponieważ do tej pory TomTom nie znalazł w USA odpowiedniego partnera do realizacji tej usługi. Może rzeczywiście doczekamy się również modelu x40 w PL ?

Quelle:

http://www.gpsbusinessnews.com/CES-TomTom-to-launch-connected-PND-in-the-United-States_a1252.html

  B)

Pozdrawiam

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:22:14 »
dariusz-s kusisz ...  :mrgreen:



Kto wie, może TomTom w niedalekiej przyszłości udostępni również polskie głosy komputerowe do tych modeli i wtedy będzie można sterować  funkcje x40 głosem również w języku polskim. (pliki głosowe cspeechPOL.dat w mapach v815.xxx już się pojawiły,  pierwszy krok w tym kierunku już zrobili, więc jest to bardzo prawdopodobne,  że będziemy mieli również polskie głosy komputerowe).

Więc może małymi krokami idą do celu....      :mrgreen:



 :grin:

Pozdrawiam


dzis przyszla paczucha z 740. jeszcze z nim nie jezdzilem, natomiast podlaczylem go do kompa celem aktualizacji.
proponuje nowe mapy. poza tym calosc sprawia wrazenie bardzo dobre, jak sie zaktualizuje to powalcze z personalizacja.

czy musze korzystac z glosu komputerowego? czy moge uzyc klasycznych glosow nagranych?
--
pozdrawiam :-)

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:00:02 »
Oczywiście nie musisz korzystać z głosów komputerowych tz. możesz użyć tradycyjnych, ale np. do sterowania głosem, czytania; nazw ulic, pogody, komunikatów o ruchu drogowym,
 itd niezbędne są niestety głosy komputerowe

Pozdrawiam

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: 910 - warto? / co ciekawego TT planuje w najblizszej przyszlosci?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:33:00 »
elo elo..
pierwsze wrazenia: generalnie rewelacja, uchwyt rulez.
HD traffic sympatyczne, przejade sie dzis po miescie w godzinach szczytu to zobacze co potrafi. na razie mam wrazenie, ze jednak tylko najwazniejsze drogi obejmuje, choc moze sie myle..
wyszukiwanie w google rewelacja, duzo tego uzywalem na codzien i musialem przeklepywac zawsze adres, terza raz ciach i nawiguje do wyszukanego miejsca..
troche glupieje podswietlenie - to blad najnowszego softu, tak? czy on posiada fotodiode i potrafi dostosowac sam pozim natezenia swiatla do warunkow? bo glosnosc ponoc tak..

pozy tym w one mialem ostrzeganie o max predkosci na danym odcinku, tu tego nie mam mimo wlaczonej opcji.. tez blad softu?
edit: ostrzega, ale co ciekawe w mojej okolicy rzadziej. to kwestia mapy raczej ..

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 20:50:30 wysłana przez Grzes TT »
--
pozdrawiam :-)