TomTom GO 950

  • 50 Odpowiedzi
  • 22874 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
TomTom GO 950
« dnia: Marzec 25, 2010, 17:28:17 »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 18:20:40 »

TomTom GO 950

1. w ustawieniach można zmienić przełączanie automatycznie na kolory nocne. Wtedy zmiana następuje automatycznie w obie strony.
2. transmiter FM jest tylko w serii x40; ale jakość tej transmisji i tak jest mizerna. Lepiej transmitować dźwięk i komunikaty nawigacyjne na urządzenie z BT - np. radio samochodowe
3. polecenia głosowe działają w PL, ale producent z niewiadomych przyczyn ich nie instaluje w urządzeniu. Pliki cspeech trzeba samemu rozpakować (TT Home -> pobieranie) i przegrać do folderu mapy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 15:28:22 wysłana przez Bankier »

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 18:50:17 »
3. polecenia głosowe działają w PL, ale producent z niewiadomych przyczyn ich nie instaluje w urządzeniu. Pliki cspeech trzeba samemu rozpakować.

Ja akurat nie posiadam 950, ale stary 720 i polecenia działają jak najbardziej w Polsce. Może autorowi chodziło o głosy komputerowe (LoquendoTTS), które rzeczywiście nie działają w Polsce.
Druga możliwość to zły plik support_asr.dat, zawsze muszę zamieniać w folderze ASR po ściągnięciu navcore na ten w załączniku, dopiero wtedy działa.

Ciekawe jest również to:
"Z dostępnych trzech głosów najlepszym dla mnie był głos Pana Andrzeja Knapika."
Powinno być Tomasza Knapika :) ale wracając do tego co mnie zaintrygowało.
Dodali głos Knapika?? Przecież to głos z iGO jedynie przerobiony przez jednego usera z innego forum, by działał na Tomtomie.

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 16:02:40 wysłana przez Myomi »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2010, 15:08:42 »
Cytuj
Ciekawe jest również to:
"Z dostępnych trzech głosów najlepszym dla mnie był głos Pana Andrzeja Knapika."
Dodali głos Knapika?? Przecież to głos z iGO jedynie przerobiony przez jednego usera z innego forum, by działał na Tomtomie.

jestem na etapie wyjaśnienia tego z PRem firmy TOMTOM, który wypożyczył nam to urządzenie. Takie do nas przyjechało i nie ingerowaliśmy w oprogramowanie w żaden sposób. Jak tylko sprawa się wyjaśni to dam znać skąd takie informacje.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2010, 16:00:54 »
Ten głos jest dostępny przez TomTomHome, ale nie jest głosem nazwijmy to oficjalnym.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2010, 11:48:52 »
Odpowiedź:

Cytuj
Sprawa wygląda tak, że TomTom udostępnia na urządzeniach nawigacyjnych dwa glosy oficjalne: Kasi i Andrzeja.
Pozostałe głosy, które są do ściągnięcia z TomTom HOME, zostały tam umieszczone przez użytkowników HOME, których jest kilka/kilkanaście milionów.
Także TomTom nie jest w stanie sprawdzić wszystkiego co tam ludzie wrzucają. Zresztą w momencie ściągania na nawigację głosów z HOME, pojawia się informacja, że robimy to na własną odpowiedzialność.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2010, 11:54:00 »
Biję się w piersi i przepraszam p. Knapika za zmianę imienia :)

Nie zmienia to faktu, że jego głos był w urządzeniu, które jak bikekowal pisze, dostaliśmy do testów i z oczywistych powodów w nie nie ingerowaliśmy. A skąd on się tam wziął to już inna sprawa.

Pisząc o niedziałających poleceniach głosowych pisałem o tym, że w urządzeniu, które zostało udostępnione do testów w  Polsce przez polskiego przedstawiciela nie było ich wgranych fabrycznie.

Wiele rzeczy można zrobić samemu, ale po pierwsze trzeba wiedzieć jak, po drugie trzeba mieć do tego dostęp. Niestety urządzenie nam udostępnione umożliwiało tylko odpłatne pobieranie aktualizacji ze strony TomTom Home. Dotyczyło to również głosów. Nie zmienia to faktu, że posługując się tylko instrukcją (cytowaną w opisie testu) żyłbym w przekonaniu, że poleceń głosowych w języku polskim nie da się uzyskać.

Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2010, 12:27:08 »
Pisząc o niedziałających poleceniach głosowych pisałem o tym, że w urządzeniu, które zostało udostępnione do testów w  Polsce przez polskiego przedstawiciela nie było ich wgranych fabrycznie.

Wiele rzeczy można zrobić samemu, ale po pierwsze trzeba wiedzieć jak, po drugie trzeba mieć do tego dostęp. Niestety urządzenie nam udostępnione umożliwiało tylko odpłatne pobieranie aktualizacji ze strony TomTom Home. Dotyczyło to również głosów. Nie zmienia to faktu, że posługując się tylko instrukcją (cytowaną w opisie testu) żyłbym w przekonaniu, że poleceń głosowych w języku polskim nie da się uzyskać.

Polski support też tego nie wie :mrgreen: A działa to już od jakiegoś roku... Było nawet na aplikacji w wersji 8.xx. Można gdzieś na forum znaleźć wpisy na ten temat.

TT Home zanim zainstaluje (np. aktualizacja) mapy w urządzeniu ściąga je na komputer (spakowane). Tam są pliki: cspeech_PL itd.

Póki co, nie ma tylko polskich głosów komputerowych.

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2010, 17:31:20 »
Może to i lepiej, że TT kieruje, a przynajmniej usiłuje kierować swoje produkty do ludzi bardziej obeznanych. W innych przypadkach słyszy się o jeziorach, jakiś lasach chociaż jeszcze nie sezon na jagody.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2010, 18:00:19 »
Może to i lepiej, że TT kieruje, a przynajmniej usiłuje kierować swoje produkty do ludzi bardziej obeznanych. W innych przypadkach słyszy się o jeziorach, jakiś lasach chociaż jeszcze nie sezon na jagody.

Ja nie chce nic mówić, ale na 100% poprzednie mapy TT 8.40 też prowadziły przez ten zalew :)
W nowych mapach nie sprawdzałem...
http://pdaclub.pl/forum/tomtom/bledy-map-8-35/msg1105943/#msg1105943

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2010, 15:40:50 »
Witam

Mam taki mały problem z TomTom... nie mogę wyszukiwać długich nazw ulic. Polega to na tym, że np. w moim mieście jest ulica o nazwie 'Sikorskiego' - potocznie znana i używana nazwa, w każdym adresie. Wpisanie jej w wyszukiwarce ulic nie daje żadnego wyniku. Dopiero jak wpisze się pełną nazwę 'Generała Władysława Sikor...' pokazuje ją na liście dostępnych ulic. O ile w moim mieście to nie problem o tyle w dużych miastach, gdzie ulice nazywane są na cześć średnio znanych poetów lub działaczy z 5 przedrostkami wojskowymi... jest problemem.

Czy da się to jakoś naprawić? Pamiętam, że na urządzeniu u kolegi (930) ze starszym navcore nie było takiego problemu...
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2010, 20:36:35 »
Kiedyś ten babol był kilka aktualizacji wstecz - chyba w 8.05 albo 8.10 i była to usterka map występowała w każdym firmware. Ostatnio też miałem z tym problem ale nie pamiętam jakie było firmware w urządzeniu więc trudno mi teraz powiedzieć czy usterka jest w mapach czy jednak w firmware.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2010, 21:13:44 »
Mam taki mały problem z TomTom... nie mogę wyszukiwać długich nazw ulic.

Kiedyś był taki problem z mapami 8.0 i 8.05.
Jaki masz navcore i jakie mapy ?
Ps. u mnie na 9.026 + mapy 8.45 nic takiego nie występuje. TT 940 LIVE.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2010, 23:46:42 »
Ehhh... własnie sprawdzałem u kumpla i wszystko cacy działa. Aktualizacji softu żadnej nie widzę... a nowa mapa pewnie pojawi się za kilka tygodni. No cóż.



Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2010, 07:37:04 »
Ehhh... własnie sprawdzałem u kumpla i wszystko cacy działa. Aktualizacji softu żadnej nie widzę... a nowa mapa pewnie pojawi się za kilka tygodni. No cóż.

Zatem, to pewnie jest jakiś błąd map: 8.45 Europe.
Na mapach 8.45 W&CE wszystko jest OK (zarówno 2GB, jak i full).

Nowe mapy powinny być około połowy maja.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2010, 09:31:50 »
A czym różnią się W&CE od Europe? To nie to samo?
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2010, 09:56:25 »
A czym różnią się W&CE od Europe? To nie to samo?

Nie. W Europe jest dodatkowo: Turcja, Malta i Grecja.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2010, 10:47:48 »
Na testowanym przez MaDucha TT też byl ten problem. Przykładowo - Warszawa, Kaliskiego - konieczne jest wpisanie Generała Sylwestra Kaliskiego, żeby wogóle ulica pojawiła sie na liście wyszukiwania.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:36:58 »
Trzeba by to zgłosić do supportu TT

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: TomTom GO 950
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:44:53 »
Zgłosiłem, miła Pani odpisała, że 'już pod koniec maja' wyjdzie poprawiona wersja mapy :)

A powiedzcie mi jak to jest z mapami - jeśli mam mapę Europe + America, to mogę sobie wgrać samą polskę? Przecież i tak polska 'zawiera się' w Europe - a z tego co wiem już od znajomego, mapa polski (sama) nie ma tego błedu.

W TTHome trzeba bulić za samą mapę polski, nawet jak mam pełną europę. Trochę to bez sensu.

Pozdro

p.s. napisałem do supportu, właśnie dostałem informację, iż udostępnią mi mapę Polski bezpłatnie :) cool :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 17:26:25 wysłana przez proot »
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Reklamacja TomTom GO950 PROBLEM
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 16, 2010, 16:11:50 »
Witam

Przestrzegam WSZYSTKICH forumowiczów przed zakupem urządzenia GO950! Niedawno rozpisywałem się na temat AutoMapy, postanowiłem zrezygnować z niej na rzecz w/w sprzętu. Nie powiem, algorytmy wyznaczania tras, funkcjonowanie i mapy europy są po prostu bomba. Problem zaczyna się z supportem i moim urządzeniem. Już od wersji 845 map mam problem z wyszukiwaniem ulic, które w nazwie mają polskie znaki, i tak: szukanie np. Włókniarzy w Łodzi daje wynik 'Nie znaleziono', ale już 'Aleja Włókniarzy...' jest. Ulica 'Sikorskiego' w mieście Głowno nie jest dostępna, ale już 'Generała Władysława Sikorskiego' jest. Kto u licha wie jak brzmi pełna nazwa ulicy, przecież używa się nazw potocznych, skróconych w adresach!

Za pierwszym razem (przy mapach 845) problem rozwiązano w sposób taki, że dostałem samą mapę Polski w której błąd ten nie występował. Uciążliwe jest przełączanie się między mapami (często podróżuję) ale co tam, na supporcie zapewniali mnie, że w wersji 850 europy problem zostanie rozwiązany. Wykupiłem więc aktualizację na 18 miesięcy...

Pominę fakt, że na mapę 850 czekałem najdłużej, bo już wszystkie małe urządzonka One, XL, etc. dostały mapy w wersji 850 - ja czekałem. Na samym końcu otrzymałem do pobrania mapę w w/w wersji. I co? Jajco! Nadal ten sam błąd, a support odpowiada: 'Niech skontaktuje się pan z Holandią'. Że jak?! Napisałem list do Holandii, nie elektroniczny - taki normalny, gdzie opisałem, że mam taki i siaki problem, w dodatku moje urządzenie padło (chyba bateria zwarła i bez zasilania nie chodzi). Przychodzi odpowiedź: "Nie zwrócimy żadnych kosztów, ani za aktualizację map, ani za wykupione fotoradary. Urządzenie działa zgodnie z przeznaczeniem.". *****.

Dzwonię więc na supportu do polski, a facet: "No nie, tym razem Polski za darmo pan nie dostanie.".

Mam naturę buntownika i rewolucjonisty, nie popuszczę sprawy. Kupiłem najwyższy model urządzenia nie po to, aby support kładł na mnie laskę, a sam producent nie raczył przeczytać co napisałem w liście.

p.s. kiedyś znajomy zareklamował paczkę paluszków, które okazały się być zbyt mocno przypieczone i firma Lajkonik odesłała karton pełnowartościowych produktów. A taki wielki TomTom nie potrafi udostępnić mapy za darmo, za którą i tak już zapłaciłem?!?! Wstyd!


UWAGA! Żeby było śmieszniej - napisali mi właśnie, że TAK WŁAŚNIE MA TO DZIAŁAĆ, powinienem znać cały adres, a nie tylko człon ulicy. Chyba pofatyguję się osobiście do rzecznika praw konsumenta tudzież mojego prawnika, dla zabawy zrobię awanturę.
[admin]Panuj nad językiem. Zwroty, jak ten wykropkowany przeze mnie, nie sa u nas - podobnie jak w każdym kulturalnym towarzystwie - akceptowane.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 13:51:47 wysłana przez ajed »
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Reklamacja TomTom GO950 PROBLEM
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 16, 2010, 17:29:07 »
Żeby było śmieszniej - napisali mi właśnie, że TAK WŁAŚNIE MA TO DZIAŁAĆ, powinienem znać cały adres, a nie tylko człon ulicy.

No to trzeba chyba zastosować formę pozwu zbiorowego (od niedawna również i w Polsce), wystarczy zebrać grupę 10 osób co nie powinno być chyba problemem. A jeśli TT upiera się że TAK WŁAŚNIE MA TO DZIAŁAĆ to jest na z góry przegranej pozycji - bo z inną mapą TAK WŁAŚNIE nie DZIAŁA więc albo tu albo tu jest żle.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Wyznaczanie tras w TT 950
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 16, 2010, 20:12:23 »
Jak w temacie.
Czy istnieje strona w sieci podobna, jak Targeo dla AM, która umożliwia wyznaczanie trasy i jej zapis w pliku odczytywanym przez nawigację TT?
Ewentualnie, jak wyznaczyć trasę  pomiędzy dwoma miastami na południu i północy Polski, przy zachodniej granicy, aby TT nie prowadził przez Niemcy?
Wiem, że można ustawić miasto w Polsce, ale mi chodzi o to, żeby duże miasta omijać.
Pozdrawiam.   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2010, 20:17:41 wysłana przez reneyvan »

Odp: Wyznaczanie tras w TT 950
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 16, 2010, 20:26:26 »
Czy istnieje strona w sieci podobna, jak Targeo dla AM, która umożliwia wyznaczanie trasy i jej zapis w pliku odczytywanym przez nawigację TT?
Wyznaczanie tak, zapisywanie - nie wiem
Wchodzisz przez TTHome do planowania trasy
Cytuj
Ewentualnie, jak wyznaczyć trasę  pomiędzy dwoma miastami na południu i północy Polski, przy zachodniej granicy, aby TT nie prowadził przez Niemcy?
Wiem, że można ustawić miasto w Polsce, ale mi chodzi o to, żeby duże miasta omijać.
1. Opcja - najkrótsza trasa
2. Wskazać punkt pośredni na drodze (punkt na mapie) a nie miasto
3. Jeśli przez Polskę nie ma obwodnic to jak chcesz miasta omijać?

*

Zachu

Odp: Wyznaczanie tras w TT 950
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 16, 2010, 20:56:38 »
Tu masz dla TT i ViaMichelin gdzie jest możliwość eksportu do TT. Tylko nie wiem jak się zachowa przy punktach Via. W Garminie je gubi.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: Wyznaczanie tras w TT 950
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 16, 2010, 23:58:01 »
Thx.
Super ta strona Michelin.
Jeszcze tylko jedno, gdzie wrzucić plik z trasą (do jakiego folderu) i jak go wczytać?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Wyznaczanie tras w TT 950
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2010, 10:02:26 »
Jeszcze tylko jedno, gdzie wrzucić plik z trasą (do jakiego folderu) i jak go wczytać?

Z ViaMichelin dostajesz tylko plik POI zawierający punkty trasy, i tak później musisz to przeliczyć na TT. Plik który dostaniesz ma rozszeżenie OV2, kopiujesz go do katalogu w którym jest mapa - będzie on tam widoczny jako nowa kategoria POI (Użytecznych miejsc). Aby wyznaczyć trasę korzystając z tych punktów musisz wybrać "Planowanie Planu Podrózy" - chyba to będzie trzeci kolejny ekran i po koleji dodawać kolejne punkty, które masz w pliku z POI. Następnie zmienić kategorię punktów pośrednich na punkty przez i rozpocząć nawigację.

Wg mnie wygodniej jest skorzystać z Tyre - jest on zintegrowany z TTH i zapewnia taką samą funkcjonalność, a dostajesz już bezpośrednio gotowy plik planu podróży zapisany w urządzeniu, jest po prostu szybciej.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Reklamacja TomTom GO950 PROBLEM
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2010, 11:51:14 »
No nie wiem czy nie będzie to problemem 10 osób znaleźć. Sprawa w sądzie kosztuje i te 10 osób najpierw będzie musiało zapłacić za założenie sprawy, nie wspominając o honorarium dla prawnika bo byle "prawniczyna" nie pójdzie na wojnę z tomtom'em. Ale trzymam za was kciuki, oby się udało.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Reklamacja TomTom GO950 PROBLEM
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2010, 16:46:16 »
no jak się dorzuci ich prześliczną reklamę " najświeższe mapy bądź , najaktualniejsze " to faktycznie za gardło łapie ;-)  , gdzie stan faktyczny im sporo odbiega od reklamowanego .... (chodzi mi głównie o Polskę , nie wiem jak Europa)  ...

mapy można śmiało reklamować , bo wodzą ludzi mapami a fakty mówią same za siebie (nasz piękny kraj ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 16:48:09 wysłana przez jansol »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Reklamacja TomTom GO950 PROBLEM
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 17, 2010, 21:57:25 »
Witam

Przestrzegam WSZYSTKICH forumowiczów przed zakupem urządzenia GO950!
(...)

Ja miałem podobną sprawę z aktualizacjami. Miałem wykupioną aktualizację dla 740. Zmieniłem na 940 i powiedzieli, że nie mogę korzystać z aktualizacji map. Kasy za aktualizację też nie chcieli oddać. Po kolejnej reklamacji w Holandii jakoś się dało, ale mam korzystać z map 2GB na urządzeniu 940...
Co prawda ostatnie mapy 8.50 "2GB" dla 740 i tak mają 2,21 GB, więc problem sam się rozwiązał.

Natomiast wyszukiwanie adresów w 950 to jakaś kpina, tym bardziej że na pozostałych urządzeniach działa normalnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2010, 07:53:45 wysłana przez Bankier »