zmodyfikowany TG01_SDDL.exe

  • 110 Odpowiedzi
  • 41493 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 11, 2009, 21:25:50 »
Jasne, że miałem :)

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2009, 15:43:06 »
sprawdziłem właśnie i na aktualnym romie UKOrange ze strony Toshiby - nie wyświetlają się skróty z SDHC - to na pewno nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek aplikacją - na gołym romie po SR nie ma ikon

zna ktoś rejestr który za to odpowiada? pomoże mi ktoś?
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline maslak

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 12, 2009, 16:29:31 »
pisalem, ze mialem ten sam problem na romie O2

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:01:17 »
ku informacji wrzucam wersje romów
----------------------------------------------------
UK Orange TG01WP_5005000167.tsw
WM 21840.5.060
RiL 1.0
Radio 5001.0001.67
----------------------------------------------------
O2 Lekaed TG01WP_500501026554.tsw
WM 21856.5.0.65
RiL 1.0
Radio 5001.0102.65
----------------------------------------------------
UK Orange Leaked TG01WP_500500016554.tsw
WM 21856.5.0.65
RiL 1.0
Radio 5001.0001.65


Jak ktoś ma inne wersje ROM  to zapraszam do dopisania swoich danych - może namierzymy najmniej problematyczną wersję
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z tego co wyszukałem to jedyny nie brandowany rom jest - IT Generic - i nie ma opcji zmiany języka - ale gdyby spolszczenie Nicusa go zmieniło być może byłby to najczystszy rom - więc dla osób mających problemy proponuję go wgrać i przetestować (i napisać nam co z tego wynikło)

Dla romu UK Orange jest łatwe rozwiązanie dla wywalenia śmieci od Orange - sprawdziłem i działa - roboty na 5minut

- HR
- łączysz się przed kalibracją AS i wyłączasz opcję instalacji cab w rejestrze
HKLM \ Software \ Toshiba \ AutoCabInstall,
HKLM \ Software \ Toshiba \ CommSetup,
HKLM \ Software \ Toshiba \ CertSetup  - nie znalazłem tego klucza ale może to wina wersji windy

można wywalić wszystkie wpisy- które nie chcesz zainstalować - z tym, że może bez jakiś dupereli coś nie działać.
Później można ręcznie doinstalować brakujące caby
wolnego ramu 84mb
wewn pamięć pow.200mb
http://ceregeditor.mdsoft.pl/ceregedit_setup.exe - program który umożliwia grzebanie w rejestrach z  poziomu pc (mam XP nie wiem jak inne windy)
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 21:47:01 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:28:23 »
hmm spolszczenie powinno dzialac bez problemu... tyle ze zostalo jeszcze pare wpisow do przetlumaczenia...jak narazie finger powoduje czarny ekran (ironia bo za to klawa z tosi tereaz chodzi :D)  tyle ze to co jest niemieckie w  niemieckim romie bedzie wloskie w romie IT...

Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:14:08 »
Dzięki robix1999 za instrukcje rom bez smieci z orange działa świetnie :D , wywaliłem wszystkie wpisy oprócz coreplayera a w starcie zostało jeszcze orange maps ktoś podpowie jak to wywalić ?

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:34:34 »
nie doszedłem gdzie gad siedzi - mimo krótkich poszukiwań - ale i tak nauczony jestem zrzucania ikon z Start Menu/Programs więc proponuję won wywalać te co niepotrzebne a potem już tylko pakiet tych wybranych wkopiować activsyncem po HR
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:01:11 »
No i stalo sie :) ktos na hiszpanskim forum rozgryzl jak wgrac rom przez bootloader przy uwalonej Tosce :D wiec pozostaje tylko zeby rozpracowac .tsw :) a przy okazji bedzie mozna bezpieczniej zmieniac romy (moze wezme sie za przerobienie na polski tego wloskiego niebrandowanego etc) :)

tutaj to opisano:
http://www.htcspain.com/toshiba-tg01-f170/muerta-mi-tg01-t28851/pagina2.htmlgosc uwalil tosie przy update (bateria mu pofrunela :D)

z tego co zrozumialem tlumaczac googlem i pojedyncze wyrazy roznymi translatorami trzeba:
1. na sformatowana karte pamieci FAT32 wgrac folder prg z romem w .tsw (mozna by potestowac czy nie lyknie innego formatu)
2. pod tylnia pokrywa sa ukryte czarne naklejki a pod nimi jakies porty(nie wiem dokladnie narazie nie mam zamiaru odklejac)
3. Trzeba niby zewrzec(kabelkiem) 1 i 3 (nie wiem czy gosc ma na mysli pod 1 naklejka czy przypadkiem nie uznal "reset" za port ;] )
i niby po tej operacji odpalil mu bootloader i rozpoczal ponowne wgrywanie romu :) jesli jest na forum ktos obeznany w hiszpanskim milo by bylo gdyby to przetlumaczyl.
Cytuj
Hola. El otro día cambié la rom a un TG01 de un amigo y al terminar el proceso me dio todo pk pero no arrancaba. Le pasab lo que a la tuya: pantalla de Toshiba, splash del operador y luego una pantalla negra. Además la reconocía el pc pero nada más. El caso es que después de muchas vueltas conseguí instalar otra vez la rom directamente desde la SD. Espero que te sirva pq a mi me ha evitado perder un amigo.

Te cuento: si qutas la tapa encima de la batería y la sim verás justo debajo un hueco con una tapita negra: quíatala (está solo un poco pegada) y verás tres contactos. Lo primero que tienes que hacer es lo siguiente: formatea la tarjeta en FAT 32 y copia la carpeta prg con la rom *.tsw dentro (yo lo hice con la rom inglesa). También copié en la raíz el ejecutable del SDDL+ (no el que viene con la rom sino el midificado de MODACO) pero creo que no hace falta. Luego introduce la micro sd en el slot y pon la batería CARGADA AL 100% POR SI ACASO TE FUNCIONA¡¡¡

Para terminar tienes que encender el teléfono pero haciendo corto entre el primer y el tercer contacto (yo lo hice con un cable). Si todo te sale como a mí empezará el proceso de copiado de la rom como cuando empezaste desde el explorador: pantalla blanca donde te dice que no quites la batería y eso... Una vez que empieza el proceso de carga de la rom ya no hace falta hacer corto entre los contactos (un descanso para los dedos).

Cuando termine el proceso, si tienes suerte, móvil nuevo

A mí me funcionó pero si se rompe algo no me digas que ha sido por mi culpa. Si tienes alguna duda me lo dices y te lo intentaré aclarar.

Suerte¡¡¡


*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:43:05 »
To naprawde działa dzisiaj podniosła sie moja uwalona tośka huuuura  :) :D :grin: :O~ :P

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:08:20 »
To naprawde działa dzisiaj podniosła sie moja uwalona tośka huuuura  :) :D :grin: :O~ :P

@czarny-c3 opisz dokladnie co zrobiles i mniejwiecej co sie pojawilo na ekranie :) bo moj opis to efekt meczenia translatorow i szarych komorek :P

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:58:27 »
Zrobiłem tak:
1. Sformatowalem kartę pamięci FAT 32 i wrzuciłem na nią bootloadera i  rom w folderze prg (bootloader zmodyfikowany i rom uk)
2.Z tyłu tośki rzeczywiscie sa małe dwie czarne okrągłe naklejki odkleiłem je i próbowałem z nimi kombinować zwierac je drucikiem i takie tam ale to nie było to.Trzeba zerwac prostokątną czarna naklejkę przy slocie na kartę sim u mnie trochę ciężko poszło :grin:.Są tam trzy złote okrągłe metalowe styki.
3.Nastepnie włączyłem swoją tosie którą uwaliłem jak wgrywałem rom (bateria mi wypadła  :grin: po tym paliło się już tylko logo o2 i nic więcej się nie działo),zrobiłem reset i zanim tosia się obudziła drucikiem połączyłem pierwszy styk z trzecim po chwili pojawił się biały ekran puściłem drucik  i zaczął się proces ładowania romu (wczesniej spędziłem parę godzin na kombinowaniu jak to zrobić co chwilę miałem jakiś error na szczęście moja tośka to przeżyła :D)
A już myślałem że czeka mnie kupno nowego sprzętu ale jednak nie :grin:,pozdrawiam

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:19:45 »
heh czyli 2h kombinowania ze slownikami a i tak bzdury zrozumialem ;/ @czarny-c3 zamiesc ten opisik w nowym temacie najlepiej ze zdjeciami :) niech ludzie widza moze jeszcze ktos uwalona TG01 uratuje :) padl kolejny krok w strone custom romow (bo z tego co sie podowiadywalem to Tosia lyka .tsw i .enc o innych narazie niewiadomo) ale mozna by probowac bo jest teraz sposob na ratowanie uwalonego romu)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:24:43 »
swoją tosie którą uwaliłem jak wgrywałem rom (bateria mi wypadła  :grin:

No to jest mistrzostwo świata  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale poważnie zrób kilka fotek i daj osobny wątek, do podpięcia.

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:32:37 »
Ew. ja zrobie (naklejki juz pozrywalem z ciekawosci :D) ale to @czarny-c3 przetestowal to jako pierwszy wiec jemu naleza sie zaszczyty :)

@vonski ja z podniecenia przy wgrywaniu romu raz zrzucilem fona z biurka bateria poleciala razem z klapka ale aktualizacje przezyl bo kabel z ladowary byl :P

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:44:54 »
Ew. ja zrobie (naklejki juz pozrywalem z ciekawosci :D) ale to @czarny-c3 przetestowal to jako pierwszy wiec jemu naleza sie zaszczyty :)

Oki nicus możesz to zrobić,ja i tak się cieszę że sprzęcicho odratowałem :grin:


*

Offline pdakocjo

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:53:31 »
Zaszczyty, zaszczytami, ale która to naklejka?

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:58:08 »
Wyciągnij karte sim a jest tam prostokatna czarna jakby plastikowa naklejka

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:04:43 »
dobra ja zajme sie postem na xda i PM do stepw(ten od SDDL+) moze cos sie wreszcie ruszy z tymi romami bo ACER S200 nie wzbudza mojego zaufania za HD2 bez hosta i z ajfonowym ekranem to nie dla mnie ;] a chcialbym sobie swoje romiki pogotowac :P / wiec dogadajcie sie wy kto zmajstruje opis :P widze ze pdakocjo juz ma nawet fotke :D

*

Offline pdakocjo

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:07:28 »
Wyciągnij karte sim a jest tam prostokatna czarna jakby plastikowa naklejka
Fakt, jest "zaślepka technologiczna". Powinna dać się łatwo odkleić po podgrzaniu suszarką, choć to ryzykowne.
Można takie wynalazki znaleźć w notebookach Toshiby.

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:16:27 »
Ja tam swoją podważyłem nożykiem :wink:

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:17:35 »
Wyciągnij karte sim a jest tam prostokatna czarna jakby plastikowa naklejka
Fakt, jest "zaślepka technologiczna". Powinna dać się łatwo odkleić po podgrzaniu suszarką, choć to ryzykowne.
Można takie wynalazki znaleźć w notebookach Toshiby.

A ja zlamalem paznokiec i potem wydlubalem plastikowa "bierka" ktora dostalem razem z obudowa do nokii od siostry :P

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:22:55 »
Wyciągnij karte sim a jest tam prostokatna czarna jakby plastikowa naklejka


A ja zlamalem paznokiec i potem wydlubalem plastikowa "bierka" ktora dostalem razem z obudowa do nokii od siostry :P

he he a to dobre

*

Offline pdakocjo

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:23:25 »
Na razie nie odklejam, ale jakby co, dla pewności przesyłam fotkę...

*

Offline czarny-c3

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01,Mio A 701,
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:25:08 »
Bingo to jest to

*

Offline Szakalabombas

  • ***
  • 366
    • Silesiarock.pl - Portal śląskiej społeczności muzycznej
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:27:24 »
No kurcze wreszcie coś się ruszyło !! :)  Elegancko :) :) :)
Powered by S5PV310 Exynos 4210™

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:32:13 »
No kurcze wreszcie coś się ruszyło !! :)  Elegancko :) :) :)

No moze ruszy bardziej napisalem dzis PM do autora SDDL+ i do globalbus'a z paroma pytaniami bo niestety moje umiejetnosci gotowania romow to modyfikacje czyichs kuchni...
Moglbym dalej isc metoda prob i bledow i pchac pliki .bin .nb etc ale za sliski biznes ze ujade toske ze nawet numer "na kabelek" nie pomoze ;/

*

Offline pdakocjo

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:32:03 »

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:04:26 »
@pdakocjo to moj post :P tam mam taki nick bo nicus i nicus101 ktos mi gwizdnal :P

*

Offline pdakocjo

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba TG01
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:40:09 »
Jasne. Dzięki za informację.
Można do tego dołożyć fotkę i będzie komplet.

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: zmodyfikowany TG01_SDDL.exe
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 20, 2010, 22:53:36 »
foty beda jak dorwe sprawny aparat...

kurde moglby ktos wreszcie rozgryzc tsw lub enc... no chyba ze Tosia lyka takze inne formaty(narazie boje sie probowac) wtedy TG01 przezyje 2 mlodosc ;]

@robix1999 moglbys wrzucic linki do romow ktore wrzuciles ? bo chcialbym sprobowac tego Orange leaked... oficjalny doprowadza mnie do szewskiej pasji zamykajacym sie menu start w ustawieniach ;]

przy okazji chyba testne tez ten wloski romik :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 12:55:28 wysłana przez nicus »