tg01 nie daje oznak życia

  • 23 Odpowiedzi
  • 13512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
tg01 nie daje oznak życia
« dnia: Październik 06, 2010, 15:26:51 »
witam mam podobny problem, próbowałem wszystkich metod wymienionych wyżej, tylko że moja tosia miała taką historię. leżała sobie na półce przez całą noc na wyczerpaniu baterii rano podłączyłem ją do ładowania ponieważ była wyłączona za jakiś czas próbowałem ją odpalić lecz tu tragedia lekko jak zawsze zawibrowała następnie zapaliła się zielona dioda i nic po za tym. jak ją podłącze do ładowarki to raz się zaświeca czerwona dioda raz się nie świeci. proszę o pomoc lub kontakt z serwisem gwarancyjnym ponieważ jest jeszcze na gwarancji lecz została zakupiona w UK więc nie wiem gdzie taki serwis w polsce znaję lub za pośrednictwem jakiej firmy wysłać telefon do działu TOSHIBY zajmującym się telefonami.

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 20:13:52 »
I tu Cię Toshiba wydymała jak wszystkich nas :)
Gwarancja jest europejska, jednak upoważniony do napraw serwis odmawia serwisowania tych z Orange UK :)
A z tego co się domyślam to taką właśnie masz, bo w UK chyba poza sieć ten telefon nie trafił ;)
Zapewne nie masz też książeczki gwarancyjnej, bo w Orange pocisnęli kulę, że dowód zakupu jest dowodem gwarancji, a co za tym idzie, jeżeli dane z faktury nie zgadzają się z danymi w dowodzie tożsamości, to nawet jakbyś się zdecydował zareklamować ją w UK, to mogą odmówić serwisowania :D
Żałość ale panu Bogu na skargę iść możesz, bo nawet rzecznik praw konsumenta ma Cię tam, gdzie możesz sobie wsadzić ten dowód zakupu jeżeli to nie Ty ją kupowałeś :)

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2010, 10:56:00 »
dzięki za odpowiedz, więc jak to coś poważnego to naprawa może wynieść ogromne pieniądze i nie opłaca się jej naprawiać?
polecił by mi ktoś jakiś dobry serwis który by mógł mi pomóc?

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2010, 13:21:08 »
Najpierw spróbuj przeflashować TGdownloaderem a jak nie pomoże to dopiero bierz pod uwagę mechaniczne uszkodzenia
CCS naprawia pogwarancyjnie TG i to chyba jedyny taki serwis w Polsce

Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2010, 16:20:05 »
To ja mam pytanie: jeśli na tosię z UK mam rachunek bez danych osoby kupującej to mogę na lighcie serwisować, tak?
kupię sprawną Nokię 9000/9110 im taniej tym lepiej. Sprawną, najlepiej menu pol/ ang lub ewentualnie niemieckie. Bateria może być dojechana- kupię nową.

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 18:46:35 »
 Linksys mógł byś troszke jaśniej opisać mi co mam zrobić bo nie bardzo wiem co mam zrobić bo jestem laikiem w tych tematach. proszę bardzo o pomoc

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2010, 19:47:03 »
Sprawa jest prosta:
CCS serwisuje tylko urządzenia nabyte poza sieciami komórkowymi (Tam nie ma książki gwarancyjnej, tylko dowód zakupu)
Jeżeli urzadzenie zostało nabyte w sieci komórkowej, to dowód zakupu jest imienny, więc praktycznie gwarancję mogą odrzucić (umowa podpisana jest dla danego numeru)
Jeżeli tosia jest z allegro to pozostaje odpłatna naprawa w CCS, więc lepiej chwytać się każdej deski ratunku, niż użerać się z nimi i płacić ;)
Jeżeli jest tosia z UK Orange z samym paragonem to gwarancja też zapewne zostanie odrzucona ;) Trzeba się próbować z nimi kontaktowac i wypytać

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2010, 19:57:09 »
nie da rady odrzucają gwarancję na podstawie dowodu zakupu z orange UK

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2010, 20:04:38 »
Napiszę najlepiej jak potrafię:
- tosia kupiona poza salonem sieci komórkowej z książeczką gwarancyjną - CCS przyjmie w ramach gwarancji
- tosia kupiona "własnoręcznie" w Orange UK czy tam O2 u krzyżaków - sieć (oczywiście w kraju zakupu) przyjmie na gwarancję
- tosia kupiona na allegro z Orange albo O2 - pozostaje CCS i odpłatna naprawa pogwarancyjna lub reklamacja u sprzedawcy z allegro

Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2010, 21:42:15 »
Tosia sprowadzona z Orange UK, z paragonem zakupu bez wyszczególnionej osoby nabywającej, więc mogą zbyć, ale nie muszą, tak? Ona ma przecież gwarancję europejską więc nie mogą mi odmówić serwisu jeśli są autoryzowanym serwisem toshiby (chyba)...
kupię sprawną Nokię 9000/9110 im taniej tym lepiej. Sprawną, najlepiej menu pol/ ang lub ewentualnie niemieckie. Bateria może być dojechana- kupię nową.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2010, 01:38:24 »
Tosia sprowadzona z Orange UK, z paragonem zakupu bez wyszczególnionej osoby nabywającej, więc mogą zbyć, ale nie muszą, tak? Ona ma przecież gwarancję europejską więc nie mogą mi odmówić serwisu jeśli są autoryzowanym serwisem toshiby (chyba)...

moga i pewnie zbeda, idz i delikatnie igrzecznie to moze przyjma, ale kto jak kto ale toshiba moze nie przyjac i odeslac, wiec albo to z nimi zalatwisz i wtedy przyjma albo odeslesz do UK do orange

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:34:30 »
sprawa kończy się drogą sądową tzn. pozwałem allegrowicza u którego zakupiłem Tosię   :police:

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:56:47 »
Jeżeli sprzedający nie wspomniał o gwarancji w opisie aukcji to może być kiepsko. Chyba, że kupiłeś tośkę od jakiegoś serwisu gsm, czy osoby udzielającej gwarancję na sprzęt to wtedy sprawa wygrana (o ile gwarancja jeszcze obowiązuje). Jeżeli jednak kupiłeś tośkę od osoby, która kupiła ją dajmy na to w Orange UK to mało obchodzi ją to, że nie chcą przyjąć ją na gwarancję. Z płaczem należy iść do Toshiby :wink:

*

Offline oskeram

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • i klamka zapadła ;)
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2011, 08:21:54 »
Często jest tak że kupujemy telefon na własne ryzyko -podoba się to go biorę i nie zwracam uwagi na to czy ma gwarancję czy też nie bo cena jest dość niska.
Z doświadczenia wiem że telefony nie psują się bez przyczyny, zawsze jest jakiś powód, jedynie bateria może się uszkodzić ot tak.
Z tego co opisałeś, wygląda na to że padła Ci bateria a to zdarza się i nie jest to wina tego co Ci telefon sprzedał.
Tu masz nową baterie i za rozsądną cenę.
http://4444.com.pl/p1577,toshiba-tg01-1100mah-4-1wh-li-ion-3-7v.html

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:47:10 »
Mógł też szlag trafić USB, zimny lut czy inne bajery. W CCS zapewne dużo zaśpiewają za wymianę płyty głównej.

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2011, 18:36:09 »
Polecam Ci najpierw wyciągnąć baterię i naładować ją "na krótko" i sprawdź czy się włączy

Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)

*

Offline bahni

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S,Tosia TG01,Sony EricssonP1...
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2011, 17:43:25 »
Jak można naładować na krótko?

*

Offline smar

  • **
  • 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900, TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2011, 20:11:26 »
Jak można naładować na krótko?
trzeba obedrzec przewody ladowarki z izolacji,podlaczyc + do + a - do - i ladowac,tylko napiecie ladowarki nie moze byc zbyt wysokie!

*

Offline bahni

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S,Tosia TG01,Sony EricssonP1...
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2011, 21:18:55 »
Mam bez końcówki ladowarke od samsunga i9000, z tym że nie wiem gdzie plus a gdzie minus. Czarny czy czerwony.

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2011, 22:12:00 »
"+" czerwony "-" czarny


Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)

*

Offline smar

  • **
  • 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900, TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2011, 22:34:21 »
Mam bez końcówki ladowarke od samsunga i9000, z tym że nie wiem gdzie plus a gdzie minus. Czarny czy czerwony.
multimetr Twoim przyjacielem ;)

*

Offline bahni

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S,Tosia TG01,Sony EricssonP1...
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2011, 15:56:40 »
Niestety nie mam tego. Dzięki woytas za info.

*

Offline kombi333

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2015, 14:52:45 »
sprawa w sądzie wygrana allegrowicz musiał oddać całe siano

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: tg01 nie daje oznak życia
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2015, 18:36:42 »
sprawa w sądzie wygrana allegrowicz musiał oddać całe siano
Czyli ile? Warto było poświęcić te 3 lata?


Pozdrawiam,
Ł.O.