zewnętrzny gps do tableta

  • 11 Odpowiedzi
  • 48368 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zewnętrzny gps do tableta
« dnia: Czerwiec 30, 2012, 23:30:29 »
witam, jestem nowy i nie bardzo obeznany z tabletami :) mam tableta z androidem 4.0  i nie ma on wbudowanego gps, czy jest jakaś możliwość podłączenia zewnętrznego odbiornika ? dzięki z góry za podpowiedzi :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:18:16 »
Jeśli masz w tablecie moduł Bluetooth lub gniazdo Host USB.

Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 04:17:50 »
Bluetooth nie mam, ale  gniazdo Host USB mam, podłączałem pod nie moduł gsm pozostały mi po playu na kartę i działał, więc zewn. gps też automatycznie wykryje czy trzeba to jakoś skonfigurować ?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2012, 20:22:57 »
Teoria mówi (bo nie sprawdzałem), że program nawigacyjny, w którym da się ustawiać port i bitrate odbiornika GPS, nie powinien mieć problemu z jego detekcją.

Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2012, 23:08:45 »
hmm... jak wróce do polski (pracuje w transporcie ) to podejde do sklepu i sprawdzę :)
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:10:12 »
Niestety, najprawdopodobniej będzie problem na oryginalnym oprogramowaniu z GPS po USB. Nie wiem jaki masz tablet i dokładnie system operacyjny, ale poczytaj tu: i tu mi wycięło część linku, pomimo, że nie jest to forum warezowe!

Edit:
Wejdź na forum **********/f500/nawigacja-gps-170269/index2.html#post1498587
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 13:58:30 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:57:51 »
[mod]Nie jest to forum warezowe, ale jest to konkurencja, do której linki są zabronione...[/mod]

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:26:17 »
Sorry... nie wiedziałem, że to konkurencja. Jest kopalnią wiedzy wyłącznie nt. androida i urządzeń z nim związanych. Na forum PDAClub aktywność w tym zakresie jest mizerna  :( (nt. tabletów szczególnie - raczej nie pasują do kategorii PDA?).

OK. Zacytuję tylko fragment, by przybliżyć skalę problemu autorowi wątku:

Cytuj
Bez wymiany ROM'u nie zadziałało. Testowałem z odbiornikiem GPS USB Navibe.

W oryginalnym ICS nie ma urządzenia ttyUSB0 (a takowe trzeba wybrać w programie usbgps4droid).

Po stronie GPS'a układ odbiornika (SirfStar) ma wyjście rs232 a ten sygnał jest konwertowany na USB przy pomocy konwertera rs/usb (w moim odbiorniku Navibe jest to Prolific PL2032).

Po stronie tabletu potrzebny jest drajwer do tegoż chipsetu - pl2032.ko. Trudna go znaleźć, zwłaszcza do ICS'a i procesora A10, trzeba też umieć go zainstalować (ja jeszcze nie umiem). Taki drajwer jest zaszyty w ROM'ie Fatuma, nie ma go w oryginalnym ICS. Ten drajwer tworzy potrzebne nam urządzenie ttyUSB0.

Po wgraniu romu 1.4 i uruchomieniu programu usbgps4droid odbiornik określił swoją pozycję i stała się ona dostępna dla wszystkich programów nawigacyjnych. Testowałem Google Maps, Sygic, Mireo Don't panic, Automapę beta 2.

Uwaga! Dopóki odbiornik GPS nie złapie fix'a to program UsbGps wyświetla komunikaty o błędach a programy nawigacyjne nie widzą pozycji. Nie przejmujemy się tym, czekamy aż fix będzie i programy ożyją. Usbgps podejmuje kilkukrotne próby uzyskania pozycji i w końcu mu się udaje :-)

Przy uruchamianiu gps'a bardzo pomocny jest programik Serial Port APi Sample (serialport1.1.apk) - do znalezienia w sieci. Można nim podejrzeć czy gps coś "nadaje". Trzeba tylko w setupie wybrać port ttyUSB0 i odpowiednią szybkość transmisji (u mnie 4800).

Generalnie wrażenia są pozytywne:
- gps jest hotplug - można go podłączać i odłączać na biegu, po podłączeniu uruchomić program UsbGps i poczekać ze 2-3 minuty aż odbiornik złapie fixa.
- pozycję z gps'a widzą jednocześnie różne uruchomione programy, np. Google Maps i Automapa, nie trzeba programów w żaden sposób konfigurować czy wyłączać jednego, żeby drugi poprawnie działał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 11:36:17 wysłana przez sierek »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2012, 17:46:17 »
Ja zasugerowałem się tym:
How to add a GPS Receiver to your Android Tablet
Jednak chyba trochę bezkrytycznie... :-|

Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2012, 12:44:38 »
Witam, mój tablet to : http://www.globalmarket.com/product-info/9-7-ips-screen-4-3-tablet-pc-android-4-0-os-545046.html , nabyty w szwecji, ma usb host i system android 4.0 ICS. Podłączyłem mysz pod usb i działa natychmiast, tak samo mysz bezprzewodowa :) Może odbiornik gps pod usb lub bluetooth, którego w tablecie nie mam ale jak dokupie może też zadziała :)
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, jak już będę miał coś sprawdzone to napiszę :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 12:46:10 wysłana przez jaro1801 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2012, 14:55:42 »
Może zadziała, a może nie zadziała. Wszystko zależy od tego czy w systemie są sterowniki, do myszy i klawiatury są, bo to standard. Nie można z tego wnioskować że każde inne urządzenie podłączone pod USB również będzie działało.

Odp: zewnętrzny gps do tableta
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2013, 13:17:19 »
Nie jest to forum warezowe, ale jest to konkurencja, do której linki są zabronione...

IDIOTA!!!