Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?

  • 18 Odpowiedzi
  • 24887 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline prnit

  • *
  • 68
Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« dnia: Lipiec 09, 2012, 20:45:52 »
Kupiłem sobie taką chinszczyznę zeby sobie czytać net w wannie  :mrgreen:, na Htc X one troche się boje a to chinskie cudo kosztowało 299zł więc trudno...i teraz pytanie wszystko nawet fajnie chodzi (oprócz baterii 2-3 godz max) ale czy wiecie czy mozliwe jest uzyskanie roota w tym tanim tablecie? jest na to już jakiś sposób czy dać sobie spokoj?

pozdrawiam
prnit

*

Offline zupa9872

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TP2(t7385), HTC HD2, blackstone
Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2012, 19:52:16 »
oj chyba nic z niego nie wycisniesz:D

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:34:46 »
Root jest w sumie banalny.
Kierowałem się tutorialem Pana Marcina Kasperskiego. Szukamy w google: "Rootowanie Androida".
Dostajemy opis instalacji Android SDK i komend ADB. Zmodyfikowany przeze mnie pod Omegę plik "android_winusb.inf" jest w załączniku.
ADB działa na T107 z uprawnieniami roota, więc można przejść od razu do sekcji: "Trwałe rootowanie - instrukcja".
Wykonujemy punkt 2. i 3. Ja wrzuciłem pliki w wersji 3.1.3.
Punkt pierwszy pominąłem, bo zainstalowałem busyboxa aplikacją z play: BusyBox Installer, która umożliwia łatwą instalację  bez simlinków, których nie chciałem.

Mała uwaga: na T107 są juz pliki "su" i "busybox", więc dobrze je (lub lepiej całe katalogi bin i xbin) zachować na pececie  (komenda "pull") w razie ochoty powrotu do stanu pierwotnego. Niestety nie ma żadnego (w sensie: do ściągnięcia) firmwaru na ten tablet, tak więc lepiej zrobić taki backup no i raczej trzeba uważać, żeby nie zrobić jakiegoś czeskiego błędu, bo można nieodwracalnie uwalić maszynkę.

Niestety... Całą operację przeprowadziłem w celu podłączenia do Omegi modemu Huawei 3131. Próba "przetłumaczenia" instrukcji z innych tabletów zawiodła. Czegoś brakuje, pewnie mojej wiedzy :)

PS: UWAGA! Jestem kompletnym amatorem i nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu, będące wynikiem próby powtórzenia działań wykonanych na mojej (heh, mojego syna!) Omedze.

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2012, 12:27:33 »
Root dla Tablet-u OT107 Omega - Android 4.0.4 (tablet dostępny za punkty "PAYBACK")
Uwaga: Cały proces przeprowadziłem wielokrotnie z różnymi wersjami plików "su" "busybox" "Superuser.apk" - nie było problemów

1. Ze strony:
Android SDK | Android Developers
http://developer.android.com/sdk/index.html

pobierz Android SDK:
http://dl.google.com/android/install....3-windows.exe

zainstaluj SDK do Androida (zaznacz extras, sterownik USB)

Wszystkie niżej wymagane pliki spakowane i dostępne pod linkiem zamieszczonym na końcu

2. Dodaj do pliku
C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\android-sdk\extras\google\usb_driver\android_winusb.inf

3. Trzy podane niżej linie

;OT107
%SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_2207&Pid_0010&MI_01
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_2207&Pid_0010&Rev_0222&MI_01

(w sekcji amd64 lub x86 - zależy od wersji systemu)

4. Utwórz plik: C:\Users\%username%\.android\adb_usb.ini i wpisz:
0x2207

5. W "Menadżer urządzeń" wybierz "Właściwości OT107" lub nieznanego urządzenia,
wybierz "Aktualizuj sterownik", "Przeglądaj mój komputer ..",
wpisz ścieżkę "C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\and roid-sdk\extras\google\usb_driver"

naciśnij "Dalej"
jeśli dostaniesz pytanie jaki wybrać sterownik, wybierz "Android Composite ADB Interface"
(w szczegółach właściwości "Android Composite ADB Interface" wybierz "Identyfikatory sprzętu" sprawdź wpisy - powinny być:

USB\Vid_2207&Pid_0010&MI_01
USB_Install, USB\Vid_2207&Pid_0010&Rev_0222&MI_01

UWAGA: Czasami wymagany jest restart komputera w celu podmiany sterowników gdy była już zainstalowana inna wersja

6. W tablecie OT107:
6a. Włącz: Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Debugowanie USB
6b. Włącz: Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Zostaw włączony (Ekran nie będzie gaszony podczas ładowania telefonu)

UWAGA: Tablet podłączony do komputera w trybie "Mass Storage"

7. Pobierz pliki:
http://downloads.noshufou.netdna-cdn.co ... signed.zip
oraz Busybox
Index of /downloads/binaries
proces przeprowadzono na wersji busybox 1.20.2 zawartej w pliku:
http://205.196.120.142/yql6sdmlf61g/60e ... 1.20.2.zip
http://www.mediafire.com/?60emhh4ucbwmoad

Nowy SuperSU v1.01
http://www28.zippyshare.com/v/2681424/file.html

8. Z pobranego pliku z katalogu \system\bin\ wypakuj plik "su" oraz "Superuser.apk" (katalog z adb.exe)do katalogu:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\

9. Na komputerze do którego jest podpięty tablet przez USB uruchom w trybie administratora "Wiersz poleceń" (Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń, prawym klawiszem myszki "Uruchom jako administrator"

10. W oknie "Wiersz poleceń" - (cmd) wydaj polecenia:

cd /
cd C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\

UWAGA: Nie zamykaj okna "Wiersz poleceń" wszelkie dalsze polecenia należny wykonywać będąc w katalogu:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\

11. Sprawdź czy komputer widzi Tablet, poprzez wydanie polecenie w oknie "Wiersz poleceń":

adb devices

komenda powinna wyświetlić dwie poniższe linie (brak poniższego komunikatu oznacza brak komunikacji po miedzy komputerem i tabletem i może być spowodowane nieprawidłowo zainstalowanym sterownikiem tabletu)

List of devices attached
0123456789ABCDEF device

12. Od tego miejsca możesz skorzystać ze skryptu "Root_OT107.bat" który musi być wgrany do katalogu:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools\

lub można wykonywać ręcznie następne punkty:

13. W oknie "Wiersz poleceń" wykonuj polecenia:

adb shell mv /data/local/tmp /data/local/tmp.bak
adb shell ln -s /data /data/local/tmp
adb reboot

14. Bezwzględnie poczekaj aż Tablet uruchomi się ponownie (odczekaj parę minut i odblokuj tablet)

15. W oknie "Wiersz poleceń" wykonaj polecenia:

adb shell rm /data/local.prop > nul
adb shell "echo \"ro.kernel.qemu=1\" > /data/local.prop"
adb reboot

16. Bezwzględnie poczekaj aż Tablet uruchomi się ponownie (odczekaj 5 do 10 minut gdy ekran przez dobrą chwile będzie wygaszony - bez paniki)

17. W oknie "Wiersz poleceń" wykonaj polecenie:

adb shell id

Jeśli id jest 0 masz ROOT-a, w innym wypadku naciśnij Ctrl + C, aby anulować i zacząć od nowa

18.W oknie "Wiersz poleceń" wykonaj polecenia:

adb remount

adb push su /system/bin/su
adb shell chown 0.0 /system/bin/su
adb shell chmod 06755 /system/bin/su

adb push busybox /system/bin/busybox
adb shell chown 0.0 /system/bin/busybox
adb shell chmod 0755 /system/bin/busybox

adb push Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
adb shell chown 0.0 /system/app/Superuser.apk
adb shell chmod 0644 /system/app/Superuser.apk

19. Usuń wprowadzone zmiany (oprócz ROOT-a)wydając polecenia:

adb shell rm /data/local.prop
adb shell rm /data/local/tmp
adb shell mv /data/local/tmp.bak /data/local/tmp

20. Wykonaj restart Tabletu wydając polecenie:

adb reboot

21. Poczekaj na pełne uruchomienie tabletu OT107 - tablet przeprowadzi aktualizację uprawnień

22. W oknie które się pojawi zaakceptuj prace z uprawnieniami Superuser SuperSU

23. W załączeniu spakowane potrzebne pliki "Root_OT107_Omega.zip" które pozwolą na przyspieszenie całego procesu uzyskania ROOT-a
http://www41.zippyshare.com/v/23527452/file.html

powodzenia
pozdrawiam
Wiking56
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 21:23:58 wysłana przez Wiking56 »

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2012, 18:30:19 »
Witam
Postępowałem z instrukcją powyżej krok po kroku. Po punkcie 15 tablet zresetował się, pojawił się obraz Omega a po nim czarny ekran (w momencie gdy powinno pojawić się logo Androida). Zostawiłem tablet na noc i dalej wisiał na czarnym ekranie. Szukałem w Google, niestety wpisy dotyczące problemów z rootowaniem tego tabletu są skąpe. Próbowałem używania aplikacji adb po dojściu do czarnego ekranu:
- reaguje na reboot (dochodzi do czarnego ekranu)
- status-window zwraca
‹[2J‹[2HAndroid Debug Bridge
State: device

Dla fastboot:
- flashall wyrzuca <waiting for device>
- reboot wyrzuca <waiting for device>
- reboot-bootloader wyrzuca <waiting for device>


Co powinienem jeszcze sprawdzić? Czy jest możliwość przywrócenia stanu sprzed rootowania, bądź wgrania czystego Androida (większość tutoriali dotyczących flashowania zakłada działający sprzęt)?

Pozdrawiam, Beroga.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2012, 15:28:58 »
Czy jest możliwość przywrócenia stanu sprzed rootowania, bądź wgrania czystego Androida (większość tutoriali dotyczących flashowania zakłada działający sprzęt)?

Pozdrawiam, Beroga.
Nie wiem od kiedy, ale na stronie platinet.pl jest do ściągnięcia firmware i program flaszujący :) Masz farta, bo gdy ja się bawiłem, to nie było niczego i wpadka groziła cegłą.

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2012, 21:20:51 »
Dziękuję, teraz będę mógł spokojnie spróbować jeszcze raz. Czy jest jakiś sposób by sprawdzić co poszło nie tak, czy zależy to od humoru urządzenia?

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:38:56 »
Beroga!
I jak poszło flaszowanie? Wszystko ok?

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2013, 12:35:15 »
Witam,

Wgrałem nowy firmware do swojej Omegi T107. Niestety nie widzę różnicy w działaniu. Ten firmware również nie obsługuje modemu Huawei 3131. Macie może jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2013, 02:00:59 »
Witam, ja również mam taki sam problem jak użytkownik: Beroga. Jest na to jakieś rozwiązanie, bo root bardzo by mi się przydał na tym tablecie.

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2013, 07:47:26 »
Najnowsze sterowniki do T107 - niezbędne do pozyskania roota według wcześniej zamieszczonego opisu :)
http://www50.zippyshare.com/v/80715534/file.html

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:20:49 »
zaraz sprawdzę czy działają. tak na przyszłość. ten tablet ma wbudowane recovery. tak więc jeśli root się nie powiedzie i po logu omega cały czas będzie czarny ekranik należy wejść w recovery i wybrać wipe data factory reset. Do recovery wchodzi się w taki sposób: Należy przytrzymać przycisk power i te trzy kreseczki. jak tablet zacznie się uruchamiać to puszczamy power i trzymamy tylko 3 kreseczki do momentu aż nie pojawi się robocik. wtedy już wciskamy volume up(te bliżej power) + power. Recovery wygląda jak xRecovery w x8 (takie niebieskie)

EDIT: dalej to samo :/ w dodatku te sterowniki nie różnią się niczym od tych, które miałem. Może autor poradnika powie ile trzeba czekać? i gdzie ten ekrasn miał być przygaszony? u mnie jest tuż przed bootanimacją "android" i nie idzie dalej...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 12:32:30 wysłana przez uremytoy »

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:57:24 »
Zainstaluj "Root Explorer" i sprawdź czy możesz zmienić system z plików plików z "Mount R/O" na "Mount R/W" (z tylko do odczytu na do zapisu"). Katalogi /data/local/tmp muszą mieć rwxrwx--x jesli nie mają takich praw zmień za pomocą "Root Explorer" i zacznij procedurę pozyskania root od nowa :)

Na pytanie ile trzeba czekać? - 5min i odblokować tablet.
Procedura pozyskania root-a była sprawdzana przez innych użytkowników i na pewno działa :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 09:05:12 wysłana przez Wiking56 »

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2013, 20:35:23 »
root explorera używam jako standardowego explorera. i nie nie mogę zmienić na r/w wyskakuje, że nie mam root;a

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2013, 20:01:19 »
W ustawieniach tabletu masz włączone debugowanie usb ?
Jaką masz wersje androida? - ja mam 4.0.4

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2013, 18:21:21 »
tak, mam 4.04 niedawno aktualizowałem. debugowanie zawsze włączam :)przyzwyczajenie :D

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2013, 19:55:04 »
Po podłączeniu tabletu do ko komputera jaki masz "Identyfikatory sprzętu" w "Menadżer urządzeń" i jaka jest nazwa sterownika?

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2013, 21:19:56 »
tak, wszystko jest jak w poradniku

Odp: Tani Tablet Omega T107 czy mozna rootowac?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2014, 21:28:03 »
Czy ktoś rozwiązał problem uceglania się T107 po drugim resecie?
Może to "zasługa" Win7 64?
Walczę już z nim czwarty wieczór, tj. czwarty raz wgrywam firmware. Grrrr...
Zaraz zainstaluje Ubuntu Q(cenzura)a! Jakieś pomysły?