Problem z pamięcią wewnętrzną 16GB w tabletach SAMSUNG

  • 0 Odpowiedzi
  • 12359 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Problem z pamięcią wewnętrzną 16GB w tabletach SAMSUNG
« dnia: Sierpień 21, 2015, 15:58:12 »
Witam,

Mam problem. Od trzech lat korzystałem z tabletu SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 GT-N8000 z pamięcią wewnętrzną 16GB. Kilka miesięcy temu zakupiłem nowy, SAMSUNG GALAXY S 10.5 również z pamięcią 16GB, głównie ze względu na LTE. W czym problem? Nowy tablet skonfigurowałem w ten sam sposób co stary i zainstalowałem wszystko to, co miałem na starym. Po jakimś czasie na GALAXY S wywala komunikat o niskim poziomie pamięci - w Note nigdy mi się to nie zdarzyło. Już kilkukrotnie musiałem odinstalowywać niektóre aplikacje, mimo, że większość przeniesiona została na kartę pamięci  - poprawa jest znowu na krótki okres, bo po tygodniu, dwóch pojawia się komunikat. Gdy sprawdzam w menu pamięci jej stan, okazuje się, że przy tych samych zainstalowanych aplikacjach w NOTE używanych jest ok 8GB (wolnych ponad 6GB), a w GALAXY S ponad 13GB (wolnych raptem ponad 1GB). Mało tego, gdy instaluje legalne programy nawigacyjne (Osmand, AutoMapa), mimo, że wskazuje miejsce docelowe jako kartę pamięci, powiększają one o całą swoją zawartość pamięć wewnętrzną (Osmand ok. 4GB a Automapa ok. 3,5GB - czyli same one zabierają ok 7.5GB).

W NOTE jest Android v4.4.2 a w GALAXY S v5.0.2

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć "łopatologicznie" o co chodzi z tą pamięcią i skąd taka duża rozbieżność? Czy jest to powód do reklamacji - naprawy gwarancyjnej? Kupując nowszy tablet, liczyłem na polepszenie, a nie pogorszenie użytkowania.

Pozdrawiam i liczę na konstruktywne odpowiedzi.
Arapaho
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 16:03:10 wysłana przez Arapaho »
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF