help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8

  • 5 Odpowiedzi
  • 11088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« dnia: Marzec 19, 2013, 14:21:56 »
Witam:)
zacznę od przepraszam za prawdopodobnie zły dział na forum w którym to napisałem, ale jakoś miałem problem z dobraniem lepszego działu.

pilnie potrzebuje pomocy,
planuje zakup tabletu, dużo łaziłem po necie żeby znaleźć coś o dobrym stosunku specyfikacji do ceny

bardzo zależy ma na tym żeby tablet posiadał:
2gb ramu (1 gb jest moim zdaniem za mało)- ten model posiada ram ddr2
64gb+ romu (zależy mi na pojemności, 64gb moim zdaniem jak na tablet to minimalne minimum)
czytnik kart
usb
gps
modem 4g
dodam że taki zestaw parametrów w jednym sprzęcie jest bardzo trudno osiągalny u konkurencyjnych firm, jak jest 2gb ramu to z reguły nie ma 64 gb romu .. jak jest modem to nie ma gps'a i tak stanęło na tym sprzęcie który jakimś cudem posiada wszystko co bym chciał i nie kosztuje 4k pln lub więcej ... ale za to posiada ten tragiczny win8 który na bank będzie do bani na tym procku, ramie itd

i znalazłem to: http://www.x-kom.pl/p/124814-tablet-10-asus-vivotab-smart-me400cl-z2760-2gb-64-win8-lte-czarny.html

zdaje sobie sprawę z tego ze największą wadą tego sprzętu jest WIN8 ... i tu moje HELP PLZ:)

!!!!czy ktoś tu pomoże mi ustalić czy na tym sprzęcie da się postawić androida w jakiejś sensownej wersji, z ewentualną możliwością powrotu do win8 (serwis gwarancja te sprawy)?!!!!

no i co wy ewentualnie sądzicie o parametrach tego sprzęta?:)

Procesor:                   Intel Atom Z2760 (2 rdzenie, 1.80 GHz, 1MB cache)
Układ graficzny:         PowerVR SGX 545
Pamięć RAM:             2048 MB DDR2
Pamięć wbudowana:  64 GB
Typ ekranu:               Pojemnościowy, 10-punktowy, IPS
Przekątna ekranu:     10.1"
Rozdzielczość:          1366 x 768 (HD)
Łączność:                 Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, Wbudowany modem 4G, Moduł NFC (Near Field Communication), Wbudowany moduł GPS
Złącza:                      DC-in (wejście zasilania) - 1 szt., Micro USB - 1szt., Micro HDMI - 1 szt., Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt., Czytnik kart Micro SD - 1 szt.
Bateria:                      Litowo-polimerowa 6760 mAh
Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows 8 PL (wersja 32-bitowa)
Dołączone oprogramowanie: Microsoft Office 2010 PL (trial), Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD), Amazon Kindle, asus@vibe, My Library, Super Note
Kamera: 2.0 Mpix - przód,  8.0 Mpix - tył
Szerokość: 262 mm
Wysokość: 171 mm
Grubość: 9,7 mm
Waga: 580 g
Dodatkowe informacje:
Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Akcelerometr
Czujnik światła
Żyroskop
E-Kompas
Dołączone akcesoria    Zasilacz
Kabel micro USB -> USB

pozdrawiam:)
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2013, 19:28:27 »
Windows 8 na tablecie nie jest zły. To pełny system a nie RT więc nie widzę powodu do narzekania: W8 posiada całkiem sensowną klawiaturę ekranową, z systemem gestów sobie radzi. Ale na upartego możesz zainstalować Androida X86. Niestety sporo.aplikacji.z Play Store jest niekompatynilnych i zmiany w pliku build.prop nic nie dają.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
Odp: help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2013, 12:55:06 »
przerosła mnie ta ruska strona:)

a może ktoś napisze chociaż co sadzi o tym sprzęcie, może ktoś taki już ma i może coś o nim napisać, np jak wrażenia z użytkowania:)

czy windows8 jest aż taki straszny na tablecie, czy lepiej wybrać tego nieszczęsnego transformera (kurna brak usb jest tragiczny)
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

Odp: help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 11:38:41 »
Witam
Też szukam info i nic. Zaryzykowałem i kupiłem go w x-kom - mam go odebrać podobno jutro. Jak będziesz miał pytania pisz.

*

Offline wojt

  • ***
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPVm700 - BlackBerry9900 - Transformer TF300TG
Odp: help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:38:05 »
czy lepiej wybrać tego nieszczęsnego transformera (kurna brak usb jest tragiczny)

nieszczęsny transformer ma docka z usb albo przejściówkę za 79pln  :mrgreen:
mam TF300TG i nie moge powiedzieć złego słowa
Jak ja nie lubię tych forów :|

Life Is Hard And Brutal And Full Of Zasadzkas And Sometimes Gives You Kopa W Dupę
But Sometimes Gives You Friendship, Love And Somebody Kogo Lubisz Aż Do Bólu

*

Offline moralez00

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez Bogów i Królów, Tylko Człowiek
  • Sprzęt: Realme 8
Odp: help plz:) ASUS VivoTab Smart ME400CL - 1B014W win8
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2013, 06:30:55 »
Nieszczęsny win 8? A używałeś go na tablecie? Tak jak nie trawie win 8 na pc tak na tablecie to bajka i nie równa się z żadnym androidem. Miałem galaxy tab 2 i zamieniłem  właśnie na ten tablet i nawet nie myśle o tym żeby wracać do androida (na tablecie)
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę.... bo ja tu jestem największym skur...lem.