P800 problem z podlaczeniem

  • 4 Odpowiedzi
  • 503 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jendzik58

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xda Exec :D
P800 problem z podlaczeniem
« dnia: Sierpień 19, 2006, 12:34:56 »
Do mojego SE P800 dokupilem kabel na USB (model: DCU-11) zainstalowalem oprogramowanie dolaczone do kabla, i tu moje zdziwienie. W ustawieniach nie mozliwosci polaczenia sie przez USB, tylko przez COM. Przeciez ten program byl z kablem USB.... Czy wie ktos co zrobic zeby polaczyc telefon z komputerem?? Prosze o pomoc!! Pozdrawiam.

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
P800 problem z podlaczeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2006, 12:59:01 »
To nie jest prawdziwe USB. A jedynie swego rodzaju przejsciowka miedzy USB a COM. Przeciez P800 nie ma zlacza USB. Musisz po prostu odpowiednio dobrac port COM w oprogramowaniu kabelka (probuj po kolei, za kazdym razem sprawdzajac czy PC Suite zobaczy telefon).

*

Offline jendzik58

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xda Exec :D
P800 problem z podlaczeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2006, 16:01:11 »
PC Suite widzi 3 porty sprawdzam je po kolei, i tak na zadnym PC Suite nie widzi telefonu...

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
P800 problem z podlaczeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2006, 16:16:35 »
No to sorry. Ja mam w tej chwili  bardzo ograniczone mozliwosci (jestem w szpitalu). Mam nadzieje ze odezwie sie jeszcze ktos ze znajomoscia tego sprzetu.

Edit: oto co jeszcze przyszlo mi do glowy:

1. Sprawdzic w Panelu sterowania Windows, w Phone Monitor Options, ktore porty COM sa tam oznaczone jako "Enabled", a ktore jako "Reserved". Porownujac z tym co pokazuje PC Suite, pokombinowac z przelaczaniem tych statusow.

2. Sprawdzic w P800 czy polaczenie kablowe nie jest ustawione na modem (gdzies w  Panelu sterowania -> Polaczenia, o ile dobrze pamietam - sorry, juz dawno nie mam dostepu do P800, a i aktualne warunki niezbyt sprzyjaja mysleniu).

3. Rozwiazanie radykalne: sformatowac telefon i wtedy probowac (stracisz wszystkie dane z pamieci wewnetrznej telefonu, wiec wczesniejszy backup bylby wskazany (mozna zrobic na karte pamieci). Ale nie przywracaj go od razu (o ile zdecydujesz sie na format), tylko najpierw sprawdz na czystym systemie, czy polaczenie zadziala. Jesli tak, to ja bym odradzal przywrocenie tego backupu, bo wtedy problem najprawdopodobniej sie powtorzy).

P800 problem z podlaczeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2006, 01:55:36 »
po podłączeniu stacji dokującej wingroza powinna sobie sama zainstalować sterowniki, najlepiej włożyć płytę SE P800 i wskazać wingrozie żeby poszukał ich na cd.
klikasz x2 na link proporties (ikonka z dwiema strzałkami na boki, koło zegara) otworzy ci się okno z portami
u mnie to wygląda tak:
cable - com1
unknow - com4
bluetooth - com5
bluetooth - com6
bluetooth - com7
infrared
po podłączeniu kabla pojawia się dodtkowo:
usb - com8
który automatycznie przełącza sie na dostępny do synchronizacji (po 2 sekundch pojawia się fajka zaznaczająca go)

prametry connection w fonie (control panel -> connections -> cable):
pc connect
baud rate: 460800
parity: none
stopbits: 1
character lenght: 8
flow control: cts/rts

najpierw sprawdź czy w fonie masz tak samo, potem sprawdź czy wingroza nie ma problemów ze strownikami kabelka (menadżer urządzeń) a potem sprawdź jak link widzi podłączenie kabelka, jak ci się nie pojawia ta opcja usb to znaczy że cos nie tak z wingrozą a nie fonem, oczywiście całą procedura u mnie była wykonywana na stacji dokującej z pudełka

jak będą duże problemy to polecam zakup bluetooth na usb, jak mam wbudowanego w lapie i łączę się  kompem tylko przez bluetooth, co prawda prędkość jest gorsza, ale i tak wgrywanie mp3 przez kabel to masochizm - lepiej kupić czytnik kart, pozatym są różne programiki umiające korzystanie z kompa przez bluetooth typu beamused (kontrola winampa, troszkę konfiguracji, dodanie beamused w blaszaku do autostartu, tryb bluetooth: auto w fonie i już mamy pilocika :)

jakbys miał problemy to popytaj znajomych czy nie mają pozyczyć irdy, to zawsze jest najbardziej user-friendly metoda łączenia z kompem, jak irda nie będize działać to znaczy że cos nie tak z softem do p800 (na blaszaku)