Najlepsze programy dla Symbian OS

  • 121 Odpowiedzi
  • 135631 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 12, 2008, 17:13:40 »
Przepraszam, czy to jest wątek "Najlepsze programy na Symbian Os" ? ;)

Każda informacja o fajnych programach na Symbiana jest cenna :)

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 15, 2008, 13:27:23 »
UIQ3:
Primetech Contacts - jeżeli ktoś zazdrości Iphone'owi kontaktów i twierdzi że na 200 Mhz pod UIQ3 nie można płynnie palcem przewijać kontaktów :). Do tego możliwość tworzenia grup i płynne przechodzenie między nimi.

fastSMSDiary - też obsługa z palca, sms w formie czatu, płynne przewijanie, aplikacja dosyć dynamicznie rozwijana.
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:33:53 »
Szukam czegoś takiego, co by można od razu mając w smsie nr tel sprawdzić czy mam ten nr w kontaktach i czyj to nr. Konkretnie chodzi mi o usprawnienie usługi Kto tam w Erze. Po każdym nieodebranym połączeniu otrzymuję smsa z nr, który do mnie dzwonił i nie wiem czy oddzwaniać, czy nie :)

*

Offline matrix8

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e71 w drodze do mnie :D
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:41:04 »
Ja polecę frings-czyli komunikator poprzez programy takie jak skype czy gg :D oraz sports tracker mierzy przebyta drogę czas i inne.(s60)

*

Offline przerabiarka

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 03, 2009, 00:30:38 »
posiadam e65 czyli symbian s60v3 (softa mam w wersji 4.0633 i jest hacked)
więc tak:
Pdf+ - obsługa dużych pdf'ów z czym ma problemy oryginalny soft.
WORDMAX 2 - chyba najlepszy słownik angielskiego
RescoViewer - najszybsza przeglądarka zdjęć. mało zrzera - dużo robi. masa ustawień
IM+ for Skype - jak sama nazwa wskazuje. nie ścina
MobiTubia - do ściągania filmów z YOUTUBE (szukam lepszego na razie który zaloguje mnie na moje konto)
SmartMovie - do filmów
OPERA - to mówi samo za siebie
OfficeSuite - office na telefon. czyta *.docx i wszystkie rozszerzenia z M$ Office 2007. ABSOLUTNY HIT :D



 Ostrzeżenie za namawianie do złego /jas_pik/

Napisane: Luty 02, 2009, 23:47:04
zgodnie z zaleceniem moderatora forum:
mogę udostępnić te softy co są freeware. na PW
to i ja się pochwalę: HP iPaq 1940, 1930, 1710, 2490b,  HTC Trinity, Acer n300, nokia e65, samsung d900.
na tym wszystkim robię bądź robiłem testy i zabawy

*

olmeca

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 03, 2009, 23:13:20 »
Mysle ze wielu symbianowcom przydadza sie rozklady jazdy komunikacji miejskiej w wiekszych miastach. Pliki instalacyjne calkowicie free dostepne sa na -> www.mmpk.info  :ok:

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 08, 2009, 21:50:21 »
Nokia Sports Tracker  :ok: :ok:
pozwala na pomiar prędkości / dystansu / zrzutu trasy na google maps podczas uprawiania sporu :ok:
wszystko zapisuje się w dzienniku ćwiczeń  :ok:
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Joker87

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 09, 2009, 21:25:42 »
WidSets - Ciekawy program dzięki któremu możemy sprawdzić pogodę (maksymalnie do 5 dni naprzód), sprawdzić wiadomości z różnych dziedzin życia. Wiadomości są w języku angielskim. Do pobrania ze strony nokii.

*

Offline ReddyS

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61i/HTC Touch Pro2
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 10, 2009, 09:01:26 »
Witam.

Program do odbioru maili, Nokia Email.
Używałem kilka dni, fajna rzecz, jednak wygrało przyzwyczajenie do ProfiMail.
Nokia Email: http://www.nokia.pl/A41229054

*

Offline przerabiarka

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 23, 2009, 21:48:45 »
no i oczywiście dopiszę GARMIN MobileXT. pełne pokrycie (w przeciwieństwie do tomtom'a). Trzeba się tylko do obsługi przyzwyczaić... ale korzystam i po czasie chwalę.
to i ja się pochwalę: HP iPaq 1940, 1930, 1710, 2490b,  HTC Trinity, Acer n300, nokia e65, samsung d900.
na tym wszystkim robię bądź robiłem testy i zabawy

*

Offline MANKIN

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toska G900
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 26, 2009, 09:53:15 »
Z programów które używam i są dla mnie must have to:
Profimail - do poczty
Taskman - zamykanie procesów itd
X-plore - eksplorator
Handy Clock - zegar, budzik, stoper, czas na swiecie itd
HandWi - skaner Wifi

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:37:57 »
Ogolnie uzywam s60v3 tylko dla dwoch programikow t9 nav :p genialny program :P i sms timer
a tak poza to:

Handy Taskman
- menadzer zadan
Shazam Id - pozwala zidentyfikowac utwor
X-plore - menadzer plikow, najlepszy imo
TTPod - najlepszy odtwarzacz muzyki dla s60
Nokia Conversation- bardzo uzyteczny gdy chcemy skasowac smsy od wybranej osoby ;p
RecoViewer- alternatywa dla wbudowanej przegladarki zdjec, oczywiscie duzo lepsza ;p
cClock- ogolnie ustawienia wyswietlanej godziny
Vibrate Call- vibruje zanim polaczenie zostanie odebrane, dla mnie bardzo przydatny
mConnection- wyswietla ile danych zuzylismy na malym okienku ;p
Xlator- bardzo dobry slownik
PowerBoot- pozwala nam skonfigurowac apps ktore bede uruchamiane po starcie telefonu
Cute Keys- skroty klawiszowe, masa mozliwosci ;p
Photo Rite- moza edytowac zdjecia ;p
SlovoEd- slownik
Skyfire- przegladarka z obsluga flash
Opera mini- oszczedna przegladarka ;p
O3- przegladarka, obsluguje karty
Nokia email- chyba najlepsza usluga nokii ;p
Smartmovie- filmy
Sms Diary- nazwa mowi za siebie, bardzo fajny
Palringo- zamiast platnego gg ;p

A jesli chodzi o gry to:
Hexxagon Labs- genialna gra logiczna, wciaga

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze ktos znajdze wsrod tej krotkiej list cos interesujacego :P

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 12, 2009, 02:55:10 »
ProfiMail - poczta (polecam!)
FreeTimeBox - synchronizacja zegarka
FreeUnRAR - rozpakowywanie archiwów RAR
CorePlayer - multimedia
Fring - Skype
Talkonaut - Google Talk/Jabber
Parlingo - GG
MSDict - słowniki
SlovoEd - słowniki ang-pol
QuickOffice - dokumenty Office
OfficeSuite - jw
Adobe Reader - dokumenty PDF
PDF+ - jw
X-Plore - menedżer plików
Telexy SymSMB - otoczenie sieciowe Windows (klient/server)
SicFTP - klient FTP
SmartGET - download manager
SymTorrent - jw
KillerMobile BlackBaller - blokowanie dzwoniących wg określonego klucza
KillerMobile TotalRecall - nagrywanie rozmów (bez titnięcia, które obecne jest w innych programach)
ALON MP3 Dictafone - dyktafon
PhoNetInfo - dużo informacji o telefonie
Google Youtube for S60 - wiadomo
FreeSigner - podpisywanie aplikacji wybranym certyfikatem
MobileSigner - jw
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2009, 14:19:24 wysłana przez overconscious »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 25, 2009, 10:17:15 »
symbian ma szanse tylko i wylacznie wtedy gdy producenci zaczna montowac szybsze procki i wieksze ramy o dotykowcach jak w se nie wspomne...daleko do tego takim producentom jak nokia ktora ma zbyt wiele udzialow symbiana aby z dnia na dzien przejsc na wm
z 2-giej strony nie bez powodu zaczyna sie interesowac mobilnymi okienkami-czyzby uznali wyzszosc wm nad symbianem???
trochę wody upłyneło rok i pare miesiecy, i wasze modły zostały wysłuchane szybsze procki niz pod wm, 150MB wolnegro ramu to by sie przekladało na jakies 300MB pod wm, jest dotyk i to tak dobry jak w iphonie, głosniki stereo i to glosne, plus masa innych b. dobrych parametrów
jednak nokia nie zainteresowala się wm, zrobila lepszy system całkowicie palcowy bardziej stabilny i bardziej wydajny

co do systemów ich stabilności i zamulania jesli oceniać to tylko ze sprzetem , jak  ma sie diamond do xperi a tym bardziej do asusa p565 miedzy tymi urządzeniami jest przepasc to samo jest na pewno na symbianie omniaHD ma w sobie mega stabilnosc i mega szybkosc mam 10 aplikacji na raz otwartych a ona dalej działa bez zacięć i zamulania   

troche softu na poczatek  http://symbianv5.com/
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 25, 2009, 07:59:13 »
Od kilku dni jestem posiadaczem Nokii e90 i poszukuję jakiejś fajnej darmowej aplikacji do RSS. Możecie polecić coś godnego uwagi ? :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:15:41 »
Wszystkim polecam Nokia Sports Tracker. rewelacyjny dla osób biegających lub jeżdżących na rowerze.
ostatnio biegnąć zrobiłem zdjęcie tablicy z nazwą miejscowości, Sports Tracker zapisał tą fotkę na mapie biegu i przesłał na serwer ze współrzędnymi :D byłem w szoku  :ok:
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 07, 2009, 01:08:07 »
WITAM
Poszukuje programów dla N97: szczególnie do otwarzania video. Pobierałem i instalowałem: SmartMovie S60_3rd nie wyświetla filmów. Przy próbie uruchomienia pliku z  .mp4 (napis No codec for video format "avc1"); przy .avi wyświetla brak "div4" albo "mjpg" ?. Wogóle to nie ma opcji aby wyszukać wszystkie pliki (sam znajduje). Kilka razy instalowałem i odinstalowałem  to na pamięci głównej to na karcie i nic. Mam wersję testową ale chyba to nie ma znaczenia. Co robie źle? O co chodzi?
Pozdrawiam

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 07, 2009, 20:02:55 »
WITAM
Poszukuje programów dla N97: szczególnie do otwarzania video. Pobierałem i instalowałem: SmartMovie S60_3rd nie wyświetla filmów. Przy próbie uruchomienia pliku z  .mp4 (napis No codec for video format "avc1"); przy .avi wyświetla brak "div4" albo "mjpg" ?. Wogóle to nie ma opcji aby wyszukać wszystkie pliki (sam znajduje). Kilka razy instalowałem i odinstalowałem  to na pamięci głównej to na karcie i nic. Mam wersję testową ale chyba to nie ma znaczenia. Co robie źle? O co chodzi?
Pozdrawiam
bo w 97 masz S60 v5  :sleepy:
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 10, 2009, 00:29:50 »
Cytat: waldirs  Wrzesień 07, 2009, 01:08:07
WITAM
Poszukuje programów dla N97: szczególnie do otwarzania video. Pobierałem i instalowałem: SmartMovie S60_3rd nie wyświetla filmów. Przy próbie uruchomienia pliku z  .mp4 (napis No codec for video format "avc1"); przy .avi wyświetla brak "div4" albo "mjpg" ?. Wogóle to nie ma opcji aby wyszukać wszystkie pliki (sam znajduje). Kilka razy instalowałem i odinstalowałem  to na pamięci głównej to na karcie i nic. Mam wersję testową ale chyba to nie ma znaczenia. Co robie źle? O co chodzi?
Pozdrawiam

bo w 97 masz S60 v5 


Wiem, że mam V5 ale niby ten SmartMovie mia chodzić i w tej wersji. Kto mi podpowie jaki program stosować w N97 do wyświetlania filmów avi, mpg itp? Dzięki za pomoc.
Poza tym szukam programiki, który umożliwiłby podczas podłączenia zasilania podświetlenia ekranu na stałe a nie tylko 60 s. Pozdrawiam wszystkich !

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:11:30 »
znalazłem w googlu:
http://www.filebuzz.com/findsoftware/Nokia_n97_divx_player/1.html

daj znać który i czy działa.
pozdr.
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline Wicked

  • ****
  • 829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n311 sd 2GB + toshiba g900 + nokia 5530 4GB
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 01, 2009, 21:12:00 »
@mike, nestety ta strona wyrzuca dużo syfu przy wyszukiwaniu.
Jakby ktoś miał jakieś fajne programy pod s60v5 z dotykowym ekranem to byłbym dźwięczny.  Szukałem jakiegoś odtwarzacza divx ale divx player niestety nie wspiera dotykowego ekranu. Poza tym mam problem z certyfikatami, przez co nie mogłem zainstalować progsa do mapowania przycisków. Może ktoś wie jak poradzić sobie z błędem certyfikatu w nokii 5800/5530 (wyłączenie sprawdzania certyfikatów w ustawieniach nic nie daje).

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 19, 2009, 22:53:02 »
Nie znacie moze jakiegos programu z prognoza pogody, ale jako plugin do standardowego Today w Symbianie (s60v3)? Handy Weather tylko z Handy Shell zdaje sie wspolpracuje, a ta alternatywa dla Today mi wyjatkowo nie podchodzi.

[edited]
Znalazlem - preinstalowane w E52 World Traveler. Wrzuca jako task na glowny ekran prognoze na dzien dzisiejszy, ale jest to dosc ograniczona funkcjonalnosc - program musi byc odpalony caly czas w tle, a potwierdzilem jeszcze, czy na pewno aktualizuje owy wpis (wlasnie czekam az minie 6h od wymuszonej aktualizacji).
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 15:21:29 wysłana przez Olleo »

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 20, 2010, 15:18:55 »
Szukam jakichs ciekawych programow wykorzystujacych g-sensor aka akcelerometr (accelerometr) alias czujnik przeciazenia (to dla wyszukiwarki, bo nazw jest kilka  :wink:). Znalazlem na razie durnoty typu miecz swietlny, piwo, miernik sily uderzenia (?) oraz srednio przydatne sciszacze dzwonkow, czy rozne rotatory obrazu. Przymierzam sie do przetestowania czegos takiego:

http://www.niime.com/videos.htm

Wyglada ciekawie, aczkolwiek sam nie gram, wiec nie wiem do czego by to sie jeszcze moglo przydac. Widzialem jeszcze roznego rodzaju CarMetery (przeciazenie + przechylenie, ale dla mnie malo przydatne - jezdze troche w terenie, ale wole ufac swoim czterem literom, niz obrazkowi), czy gBoarder (to ciekawe, ale na desce nie jezdze). Zadnych ciekawych gier (jak np. domyslna w HTC Diamond) jeszcze nie znalazlem dzialajacych.

Potencjal wykorzystania takiego czujnika jest ogromny, ale nie widze ciekawych implementacji. Moze wy cos ciekawego znalezliscie?

*

Offline QuBag

  • 11
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 21, 2010, 16:14:31 »
Mobbler : Swietny program do IM .
Tungsten E2

*

notosiup

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:37:49 »
Dawno nie miałem symbiana i nie wiem co się pozmieniało, czy istnieją aplikacje (niedotykowy s60):
1. Odpowiednik PIMBackup z windows mobile, zgrywający kontakty, kalendarz, wiadomości, notatki na kartę pamięci?
2. Pogoda na today, tak, żeby widok był podobny do tego z spb weather? Próbowałem world traveller, ale na todayu wyświetla tylko aktualne warunki, mi zależałoby na widoku 5 dni lub aktualnego dnia z podziałem na rano, południe, popołudnie, wieczór, noc.

Połączone: Czerwiec 22, 2010, 11:42:47
3. Czytnik ebooków, gdzie da się ustawić czarne tło i jasnoszare litery, niech obsługuje co najmniej txt a najlepiej jeszcze pdf.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 11:42:47 wysłana przez notosiup »

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 12, 2010, 14:29:57 »
Witam, przyłączasm sie do tematu pogody, uzywalem spb weather i teraz tez to mam ale lada moment mi sie skonczy 14dni trial, albo ************* do tego albo cos innego podobnego dzialajacego....



[admin]warn - polecam lekturę regulaminu (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 14:40:43 wysłana przez marcinl »

Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:21:08 »
Witam!

Szykam porzadnego programu do obslugi sms z tzw. threaded view, ale o wygladzie standardowego widoku iPhone'a. Chodzi o to, zeby widok byl ladny. Wszystko co znalazlem (Nokia Conversations, Ultimate SMS, SMS Diary) sa niesamowicie brzydkie i ze zbyt duza iloscia informacji. W iPhone'ie jest fajna chmurka i wylacznie nadawca oraz tekst - ladna prostota.

Wiem, ze jest jeszcze AdvancedSMS, ale nie moge znalezc widoku threaded view na screenach...


Znacie moze cos takiego?
Symbian S60 na niedotykowej Nokii E52.
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline Miczi

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Piszę poprawnie po polsku.
    • facebook
  • Sprzęt: Nokia C6-00
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 03, 2010, 22:32:42 »
TrendCam - Program umożliwiający przesyłanie obrazu z jednej z kamer/ekranu telefonu do komputera przez WLAN. Prosty i wygodny w obsłudze.
Nokia: N3410 N3310 N3330 N5510 N6600 NE61 N6020 C6-00
Samsung: C100 Z170
HTC: TyTN II
Sony Ericsson: T610i K300i S500i K750i                 //Szukam aktualnie czegoś nowego.

*

Offline Ajaka

  • 22
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: c6, sgs2,
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 30, 2011, 19:54:02 »
Cześć, jestem tu pierwszy dzień, mam pytanie gdzie można znajdę offis suits? 

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Najlepsze programy dla Symbian OS
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 30, 2011, 21:01:51 »
Cześć, jestem tu pierwszy dzień, mam pytanie gdzie można znajdę offis suits?
Na stronie autora http://www.mobisystems.com. I nie offis suits, tylko OfficeSuite.
Jestem jaki jestem :)