Czy komuś z was udało się ustawić neta przez BT na s60v2?

  • 1 Odpowiedzi
  • 557 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Czy komuś z was udało się ustawić neta przez BT na s60v2?
« dnia: Grudzień 31, 2007, 21:18:05 »
Zanim ktoś uniesie się gniewem i zacznie krzyczeć, że temat wałkowany setki razy, że jest mnóstwo tutoriali na necie itp. Pozwólcie mi wyjaśnić...
Próbowałem wiele razy - najpierw z opisów po angielsku, potem trafiłem na instrukcję po polsku na forum.[PIRACTWO]. Metody były różne - jedni zalecali instalację mRoutera, inni dokonywanie jakichś zmian w rejestrze, jeszcze inni proponowali instalację jakiegoś proxy. Zawsze jednak z drugiej strony na komórce musiał stać GnuBox, tworzyło się również dodatkowy punkt dostępowy obok tych odpowiedzialnych za GPRS.
Tyle tylko, że pomimo robienia wszystkiego słowo w słowo... Nie udało mi się osiągnąć celu - raz nawet zrobiłem HR telefonu dla pewności sądząc, że coś mogło zostać i akurat zawadza - oczywiście skutku nie było. Hmm... Już raz prawdę mówiąc byłem bliski celu - tzn. któraś usługa zadziałała - chyba udało mi się sprawdzić skrzynkę pocztową ProfiMailem (a może zajrzeć na www przez NetFronta?)... Jednak stwierdziłem, że sukces ten nic mi nie dał, bo:
1) Pozostałe usługi nie działały
2) Łączenie przez BT było ustawione domyślnie, czyli będąc poza domem nie dostawałem spisu profili GPRS do wyboru...

Innym razem z kolei próba połączenia zaczęła mi resetować telefon...

Czy ktoś z was miał podobne problemy, rozwiązał je i dysponuje teraz jedyną, słuszną drogą do celu? :)

BTW czy ktoś pracował/pracuje nad jakimś "patchem" do Symbiana, który umożliwiłby podpięcie do usługi "Bluetooth Networking"? Chyba najbardziej eleganckie rozwiązanie... Wiem, że wielu ludzi wciąż łączy swoje palmtopy z Internetem poprzez BT korzystając np. w Softick PPP, mRoutera itp. - mi udało się to zrobić bez instalowania na dekstopie żadnego dodatkowego softu - zwyczajnie potrzebne jest uaktualnienie, chyba nawet było na palm.com (przynajmniej wydaje mi się, że stamtąd je zassałem), chociaż teraz nie mogę go znaleźć ponownie. W każdym rozwiązanie się sprawdza, cały myk polega na tym, że można ustawić w palmie profil Bluetooth LAN i po wpisaniu numerów IP, bramki itp. pięknie łączy się z PC. :) Po co ja to piszę? A no dlatego, że może ktoś opracował już adekwatną metodę do symbiana, a ja nic o tym nie wiem? ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy komuś z was udało się ustawić neta przez BT na s60v2?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 16:52:47 »
sadze ze to kwestia zgrania wkladki bt lub wbudowanego z konkretnym telefonem,czemu tak sadze?
z moja n 72 nie trybila zaden bt,6630 kumpla bez problemu ale tylko na moim kompie,e61 laczylo bez problemu,n73 ni h... ,trinity tez nie poszlo,6103 siostry-pelen serwis...gdzie wiekszosc telefonow byla sprawdzana tez na innych wkladkach bt i tez roznie dzialalylub nie albo raz dzialaly lub nie...

nie sprawdzilem tylko bt microsoftu ale sadze ze on wlasnie powinien miec najwieksza konfigurowalnosc z roznymi urzadzeniami...


pozdrawiam.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...