Pozostałe platformy > Symbian OS

[p910i]Inernet przez tel. jako modemie przez USB!!!

(1/2) > >>

decadus:
Temat znany ale od dwoch dni walczylem jak zainstalowac poprawnie SE p910i na kompie jako modem, aby polaczyc sie z internetem. Nie znalazlem instrukcji krok po kroku az w koncu zrobilem to sam.

A wiec na poczatek wyinstalowalem caly shit, tj.:
-SE PC suite
-port com, tj. SEMC DSS Syncstation (w Device Menager)
-usb serial port tj. SEMC DSS-20 Syncstation
-oraz oczywiście kulawo zainstalowany (zgodnie z instrukcja od SE) MODEM SE P900

Nastepnie odlaczylem stacje dokujaca i RESTART
Ustawilem SE w preferencjach polaczenia przez kabel typ na modem.
Po zaladowaniu systemu podłaczylem stacje z telefonem z ustawieniem pozwoliłem zainstalowac sie:
-SEMC DSS-20 Syncstation (poszedł automatycznie)
-USB serial port (ze wskazaniem pliku .inf SemP900_NT.inf pod system win2k i xp)
##Serial port zostal u mnie zainstalowany na porcie com5##
Dopiero wtedy przystąpiłem do recznej instalacji Modemu jak w instrukcji tj.

Panel sterowania > modemy i faxy > dodaj > dodaj z listy > sony ericsson > modem SE serial port
##jak nie ma takiego to klikamy Z dysku i ładujemy mu plik

Następnie wybieramy port com, w tym oknie powinien sie pojawic port na ktorym jest zainstalowany SEMC DSS Syncstation, mozna to sprawdzic w device menager.
##U mnie to byl oczywiście com5##
Jesli nie bedzie tak owego to wszystko jeszcze raz do skutku
##zainstalowanie na innym porcie jest nanic##

Modem powinien sie pojawic w Device menager i powinno wszystko grac tzn. po wejsciu we wlasciwosci w diagnostyce komputer powinien sie swobodnie komunikowac z modemem.

Nastepnie trzeba by zaintalowac SE PC suite jak leci.

Po instalacji nalezy KONIECZNIE wyłączyc w Łącze połączeń telefonu ptaszka przy USB.

Pózniej juz jak w instrukcji uruchamiamy Kreator Dial-Up Networking i instalujemy połaczenie jak leci ztelefonu ja na dzień dzisiejszy kozystalem jeszcze z ustawień IDEA.

POWODZENIA :))

ural:
Mam dodatkowe pytanie jeżeli chodzi o powyższe:

Jak wiemy Idea połączyła się z pomarańczką - jeszcze w sierpniu bezproblemowo się łączyłem z internetem poprzez mojego P800, obecnie nici - czy zmieniło się coś z tych ustawień?:

nr *99***1#

pkt apn www.idea.pl log: idea hasloP: idea

dns: 194.9.223.79
sec: 194.204.159.1

Telefon co prawda łączę z laptopem poprzez port na podczerwień, ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia. Bezproblemowo mi go wykrywa jako modem.

bret:
DNSy są te same, ale zmień login i hasło na "internet".

decadus:
Jesli masz tel. w pomaranczce :) to zarejestruj sie na www.orange.pl. tam po zalogowaniu wybierasz swoj tel z listy a oni za darmo przesylaja Ci smsa konfiguracyjnego do czego tylko chcesz, wap, internet przez gprs, mms etc...

Bez nalotu bez klopotu ;)

neodom:
mozna prosciej . gdy juz mamy fona polaczonego przez stacje tak by instalowac sisy czy przesylac obrazki klikamy w ikone polaczenia ( w kompie na dolnym pasku taka lamana kreseczka ) prawym myszki i w properities ( wlasciwosci )  ODznaczamy ptaszek przy porcie . W fonie w ustawieniach tam gdzie irda , bt , cable klikamy cable i przelaczamy z pc connect na modem . to wszystko . jesli w kompie mamy opere nie wymaga ona ZADNYCH innych ustawien dla plus gsm . Tak mi to dzialala z simdata i p910i ze 3 miesiace zanim zalozylem net .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej