SpeedAlarm

  • 37 Odpowiedzi
  • 41119 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
SpeedAlarm
« dnia: Styczeń 01, 2009, 22:22:42 »
Myślicie, że będzie kiedyś dostępny na P750, a może ktoś już go używa i może udzielić mi jakiś instrukcji jak go wgrać?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:46:30 »
nikt nie używa, przynajmniej nie na p750
z tego co widzę to aplikacja tylko na symbiana

*

Offline PGR

  • 16
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2009, 20:17:13 »
a co to za sofcik?

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2009, 22:57:25 »
http://www.speedalarm.pl/

Z tego co widzę na stronie jest to aplikacja w javie, więc chyba nie ma przeszkód by uruchomić ją na P750...

http://www.speedalarm.pl/page/view/id/7

W wolnej chwili przetestuję i dam znać :)
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2009, 11:14:05 »
Wersja na Windows Mobile 5/6 dostępna jest od dzisiaj (01.06.2009), do pobrania ze strony.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 12:14:27 wysłana przez grzegorzaksamit »

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2009, 00:12:53 »
Cos juz nie dosteopne jestściąganie jakis problem? kiedy mozna sie spodziewać powrotu działu pobierz?
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:50:43 »
jeżeli rzeczywiście zamiarem twórców jest poobniżać zaufanie i liczyć, ze ci, co mają mniej niż 50 % wykupią płatny dostęp, to ja od razu stwierdzam, ze z cała pewnością nie wykupię :) albo program w pełnej wersji kosztuje (tyle, a tyle), albo bawimy się w udawanie darmowego programu, do którego dostęp w pełnej wersji kosztuje (tyle, a tyle), nie jest to uczciwe

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:04:25 »
speedalarm na tle konkurecji i tak lepiej wypada przykład: dużo jeżdżę co mi zależy włączyć telefon a program mam za free.Tomtom za dodawanie nowych fotoradarów i poprawek nic niedaje a wręcz jak ktoś chce to trzeba wyłożyć 30 euro na rok za same fotoradary.To tak jakby ktoś miał pracować dla kogoś i jeszcze trzeba płacić szefowi  :-?

Wracając do programu to się powtórze za kimś-  ekran w słońcu wręcz nic niewidać(wina koloru tła), a literki mogły być troszkę większe bo nawet przy dobrym wzroku telefon trzeba podunąć ciut bliżej żeby coś zobaczyć, a za to możemy dostać mandat.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:38:39 »
mam pytanie, wysyłanie wiadomości do znajomych przez speedalarm jak to jest rozliczane, zgodnie z cennikiem sms czy inaczej?

*

Offline nadja

  • 46
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:34:06 »
Witam. Czy zauważyliście jak speedalarm zamula automape kiedy pracują razem?
Kiedy automapa pracuje sama to mapka przesuwa sie płynnie, natomiast gdy pracuje razem ze speedalarm mapa ma opóźnienia w przesuwaniu  się w czasie jazdy. Też tak macie?
Oprócz tego - bardzo fajna inicjatywa
Asus P750

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:51:11 »
Witam. Czy zauważyliście jak speedalarm zamula automape kiedy pracują razem?
Kiedy automapa pracuje sama to mapka przesuwa sie płynnie, natomiast gdy pracuje razem ze speedalarm mapa ma opóźnienia w przesuwaniu  się w czasie jazdy. Też tak macie?
Oprócz tego - bardzo fajna inicjatywa
Asus P750
przydałby się procesor  Core 2  :wink:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2009, 00:27:20 »
inicjatywa świetna, ale wymaga trochę dopracowania. Tutaj jest idealne miejsce dla zgłaszania błędów, ale przestrzegam przed bluzganiem na twórców - pomimo że to komercyjny produkt, często łatwo zabić go w zarodku przez narzekanie że coś nie działa. Ja proponuję wydzielić posty dotyczące niedziałających elementów/uwag i stworzyć tam stały wątek. Co Wy na to?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline nadja

  • 46
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2009, 01:34:26 »
Czyli każdy ma takie opóźnienia u siebie jak działa speedalarm i nawigacja  :(

Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2009, 20:58:27 »
Przed radarami stacjonarnymi spoko ostrzega ale z suszarkami bieda. Dziś na bardzo uczęszczanej trasie w trójmieście na dwie suszarki nie ostrzegł mnie o żadnej. Niezbędna jest informacja informująca nas o prawdopodobieństwie ostrzeżenia. Wg mnie przydatna byłaby informacja ilu użytkowników jest online np. w obrębie 10-20 km, tylko nie wiem jak często aktualizowana. Proponuję wziąć to pod uwagę.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2009, 22:31:33 »
na dwie suszarki nie ostrzegł mnie o żadnej

A sam je zgłosiłeś?

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2009, 23:22:51 »
amen....

*

Offline f1l1p

  • 11
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:09:13 »
a czy komuś działa na mio a701 ?
 :O

Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:59:00 »
Żeby uspokoić twoje sumienie mogę cię zapewnić że zawsze zgłaszam "niebezpieczne" miejsca, wszak nic to mnie nie kosztuje.

Nie bardzo widzę uzasadnienie dla permanentnego wyświetlania tej drugiej informacji.

Akurat ta informacja wydaje się bardzo potrzebna. Oczywiście nie ilość zarejestrowanych użytkowników w systemie tylko ilość aktywnych użytkowników w bezpośredniej odległości ode mnie, np. w promieniu 10-20km Jeśli będę widzieć, że nie ma nikogo to mogę być pewny, że zapłacę przy najbliższej okazji. Jeśli zobaczę, że koło mnie znajduje się 1000 użytkowników, to przy twoim pesymistycznym założeniu mogę liczyć, że 200 ludków ciągle mnie uprzedzi o misiach. Oczywiście pewności nie mam dlatego piszę o poziomie zaufania a nie o pewności niezapłacenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 22:01:47 wysłana przez michciob »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2009, 23:51:20 »
Cat^ jaki masz fon ?  nokia  E61 jest ok.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 23:53:10 wysłana przez jansol »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2009, 23:53:31 »
Dlaczego podejrzewasz że inny niż ten, który wymienił w profilu?   B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2009, 00:04:45 »
z ciekawości  :)    może zmienił......   najczęściej zauważyłem  występują problemy na WM

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 10, 2009, 19:07:07 »
baza fotoradarów jest naprawdę dobra, nawet te które dosłownie pare tygodni temu powstały to są.

Warto by było się zastanowić jak rozwiązać sprawę wypadków,np: w CB o wypadku(czy jakiegoś innego utrudnienia)  wie się dużo dużo wcześniej zanim do niego się zbliżymy, czasem można w porę zareagować przez zmianę trasy i ominięcie. Tutaj natomiast jak wszyscy więdzą wzależności od ustawionego powiadomienia, w moim przypadku to jest 300 metrów, ciut za późno  :wink: . Push end talk by rozwiązało sprawę jednak tej usługi nieświadczą nasi operatorzy,bynajmniej dla przeciętnego Kowalskiego.Jakiś czas temu  plus podarował taką usługę jedynie toprowcom i goprowcom.
 

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2009, 00:08:47 »
Małe uzupełnienie: program resetuje telefon nie tylko po rozmowie telefonicznej, ale także po odebraniu SMSa... :(

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2009, 00:18:41 »
- Zgłoszenie lub usuwanie obiektów powinno zawierać etap kliknięcia przez użytkownika przycisku TAK lub Anuluj. W tym momencie odbywa się to tak, że naciska się "Zgłoś", a następnie wybraną ikonę obiektu. Właściwie nie wiadomo współrzędne z którego momentu są wysyłane do systemu. Mogłoby to być rozwiązane tak, że użytkownik klika na ikonę, wyskakuje okno typu "Zgłosić obiekt?" i dopiero po wciśnięciu TAK jest ono faktycznie zgłaszane - np. ze współrzędnymi GPS z momentu wciśnięcia "TAK". Dawałoby to też możliwość anulowania zgłoszenia (wciśnięcie "Anuluj" zamiast "TAK") - co jest obecnie niemożliwe. W połączeniu z punktem opisanym powyżej (ikony do zgłoszeń na głównym ekranie), nadal dawałoby to tylko dwa kliknięcia aby wykonać zgłoszenie.

Program powinien brac punkt GPS z momentu wejscia w procedure zglaszania a nie dopiero po zatwierdzaniu. Widze suszarke i zanim naklikam zgloszenie do konca moge byc ze 2 kilometry dalej juz, wiec to mija sie wtedy z celem.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 12, 2009, 08:24:43 »
Proponuję przeczytać jeszcze raz co napisałem i wtedy dopiero powrócić z komentarzem, bo ja jakoś nie dostrzegam abym proponował rewolucje pt. podawanie większej niż obecnie ilości informacji w zgłoszeniu (nadal tylko dwa kliknięcia) a po drugie napisałem, że użytkownik mógłby mieć możliwość wyboru w opcjach w jaki sposób chce zgłaszać - przy pierwszym czy przy drugim kliku. Mi jeszcze jakoś nie zdarzyło się abym na suszarkę, przejazd kolejowy albo remont wpadł dopiero w momencie gdy go mijam a wolno nie jeżdżę - do momentu gdy mijam taki obiekt mógłbym zwykle zgłoszenie o nim wysłać czasem nawet kilka razy, nawet gdyby wymagało to pięciu a nie dwóch kliknięć.
Dlatego jeszcze raz prośba - nie przesadzajcie, chyba że poruszacie się po drogach odrzutowcami a nie samochodami - w takim wypadku przepraszam.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2009, 08:31:58 »
Nie rozumiem Twojego uporu. Jaką robi Ci różnicę, że algorytm zarejestruje pozycję GPS w momencie otwarcia procedury dodawania, a nie jej zakończenia? To sprawa software'owa, zupełnie niezauważalna dla usera. Ale istotna dla precyzji lokalizacji radaru.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 12, 2009, 08:56:36 »
Ależ ja się przy niczym nie upieram :)  Wskazuję tylko możliwość rozszerzenia funkconalności programu o taką możliwość - dostępną jako opcja - i to wszystko. Producenci programu i tak zrobią z tym sobie co zechcą.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 12, 2009, 16:49:04 »
przyznam że kilka fotoradarów poprawiłem niewiem tylko z jakim skutkiem, niektóre miały 100 a niektóre około 150 metrów poślizgu. Niewiem czy jest sens poprawiać, potem się okaże że te które zmieniłem są z poślizgiem w drugą stronę.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:26:26 »
ja juz proponowałem wydzielenie wątku do zgłaszania błędów. Twoja propozycja powyżej jak najbardziej zasadna.  :ok:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:38:29 »
jak najbardziej za, bo faktycznie wszystko leci do jednego gara  :)