SpeedAlarm - UWAGI

  • 142 Odpowiedzi
  • 74151 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 27, 2009, 15:28:56 »
.... nie ostrzegl mnie wczoraj i dzis o 3ch suszarkach napotkanych na drodze.....
W sumie pomysl fajny...

  :E Nie no pomysł genialny, nie ostrzegł cię o 3 suszarkach, czyli miałeś w najgorszym wypadku okazję uzbierać komplet 21 punktów u misiaczków + 3 mandaty+ za chwilę opłata za "zaufanie" dla twórców speedalarma, których łączna suma pokryłaby ci zakup pewnie już wypasionego cb z dobrą anteną. Pomyśl o tym. Pozdrawiam i szerokości  :ok:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 15:32:36 wysłana przez Treker »

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 27, 2009, 15:34:52 »
:-)

CB zawsze bedzie górą. :)  (i jak przekonam zonę to kupie) :-)

Pomysly sa wazne, gorzej jesli realizacja zawodzi :-)

Nie mniej taka funkcjonalnosc moglaby byc w AM. Moze by lepeij dzialalo?

Ale i tak nic CB nie zastapi (moze cos w rodzaju push-to-talk w komorce mialo by sens zadzialac, ale nie wiem czy to jakos terytorialnie mozna ograniczac).

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:02:52 »
:-)
CB zawsze bedzie górą. :)  (i jak przekonam zonę to kupie) :-)

ja żony nie przekonywałem, bo to chyba = pytanie o zgodę na zakup. Ja po prostu kupiłem i tyle. Czy żona pyta ciebie o zgode jak kupuje sobie nowe buty, czy coś z bielizny ?  :grin:

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:08:49 »
oj to ciężki temat :-)))))

*

reha

Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:17:31 »
Program działa szybko i fajnie, korzystałem z SA w tle i AM na głównym.
Fotoradary stacjonarne, ok, wszystko działa super.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to jak jechałem z mazur w niedziele to gdy telefon zgubił zasięg sieci, SA przełącza się na główny ekran i tak zostaje. Nawet jeśli znajdzie sygnał to nie przechodzi na pracę w tle, tylko zostaje na głównym. Troszkę przeszkadza... :) Nie wiem czy taki jest zamysł czy błąd.

Powinno być coś zrobione żeby suszarki były przesyłane do wszystkich od wszystkich, a nie tylko od zaufanych...
Pozdrawiam,
Maciek

*

Offline bolekbi

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc spv m650 AM 6.2.0 (896)
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 29, 2009, 21:52:55 »
Cytuj
Program działa szybko i fajnie, korzystałem z SA w tle i AM na głównym.
Fotoradary stacjonarne, ok, wszystko działa super.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to jak jechałem z mazur w niedziele to gdy telefon zgubił zasięg sieci, SA przełącza się na główny ekran i tak zostaje. Nawet jeśli znajdzie sygnał to nie przechodzi na pracę w tle, tylko zostaje na głównym. Troszkę przeszkadza...  Nie wiem czy taki jest zamysł czy błąd.

potwierdzam także ten objaw jest u mnie!
Napisane: 29-07-2009, 21:49:40
często powoduje zawieszenie PDA
Andrzej

Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 29, 2009, 22:05:13 »

Ale i tak nic CB nie zastapi (moze cos w rodzaju push-to-talk w komorce mialo by sens zadzialac, ale nie wiem czy to jakos terytorialnie mozna ograniczac).

push-to talk jako CB, o którym piszesz, było już chyba 2 albo 3 lata temu. Plus cos takiego wprowadził. Pomysł genialny, tylko jakoś słabo rozreklamowany. Działało to tak, że jako kanał PTT wybieralo się nr drogi i na tym kanale ludzie nadawali. ( a więc było ograniczenie terytorialne). W teorii super, ale w praktyce kokrzystałem z tego podczas kilkunastu dłuższych tras i nigdy nie usłyszałem żadnego komunikatu. Gdyby to dobrze rozreklamować, to IMHO byłoby hitem - brak koniecznośći wożenia skrzczącego radia, nie trzeba wozić anten, które nie dość że rysyją dach, to potrafią odpaść przy przelotowych prędkościach. Poza tym PTT oznacza zdecydowanemniejsyz pobór prądu niż rozwiązania typu SA (jednak GPS w komórce siorbie baterię jak diabli), więc można bez obaw wybrać się w trasę bez ładowarki samochodowej.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 08, 2009, 18:17:37 »
Oto moje uwagi po dłuższym czasie używania:

 - Dziś pojawiła się aktualizacja do wersji 1.19.02 beta. Nie mam pojęcia co nowego wnosi, nie zauważyłem żadnych zmian. Na stronie programu ani słowa na temat nowej wersji, żadnego changeloga, nic.

 - Autorzy programu nadal mają gdzieś zgłaszane tu na forum uwagi - mimo że sami zachęcali do ich zgłaszania. Nawet najprostsze co mogłoby być zmienione, czyli fatalna kolorystyka - nadal zero zmian.

 - Liczba użytkowników prezentowana przez program (no właśnie, tylko czy uwzględnia zmniejszenia tej liczby o użytkowników, którzy już sobie dali spokój z programem?) powoli zbliża się do 50 tysięcy - będzie można odtrąbić sukces popularności programu.

Brawa dla autorów za superinterakcję z użytkownikami.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 08, 2009, 21:12:47 »
Mi ta dzisiejsza aktualizacja wywala krytyczny bład i program się wyłącza. Próbowałem kilkukrotnie instalować z róznych źródeł i zawsze to samo. Musiałem powrócić do poprzedniej.

Poza tym, byłem na wakacjach... za granicą. Niestety, mimo używania dwóch kart SIM, lokalnej oraz oryginalnej Plusa, program za nic niechciał pracować, wywalał jakiś błąd i się wyłączał, mimo, że połączenie z netem było aktywne i poprawne. Przez dwa tygodnie straciłem w związku z tym 15 punktów zaufania, mimo, że jeździłem codziennie. Po powrocie do kraju działał jak należy. Żeby było śmieszniej, w momencie wyjazdu miałem 60% zaufania, a mimo to otrzymywałem informacje, że mam mniej niz 50% i powinienem wykupić "usługę".... Do bani z tym programem....
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 08, 2009, 22:01:18 »
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.
Po dzisiejszej aktualizacji, SpeedAlarm przestał widzieć GPSa, zaczął dopiero po ręcznej zmianie ustawien, którą umożliwia właśnie ta aktualizacja :)

*

Offline e2rdo

  • 16
  • Sprzęt: MDA Vario IV
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 08, 2009, 23:56:33 »
w moim przypadku najnowsza wersja pobrana ze strony producenta specjalnie do mojego telefonu, ma problem z instalacją. Wywala błąd że nie może być zainstalowana w danym miejscu i prosi o wybór innej lokalizacji.
Ale ja chce aby była zainstalowana w starym miejscu, czyli na karcie, a ta upracie chce być instalowana w pamięci...

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:00:50 »
komus wogole udala sie aktualizacja? zmienili cos?

Pozdr.

*

Offline bolekbi

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc spv m650 AM 6.2.0 (896)
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:15:18 »
Cytuj
komuś wogole udala sie aktualizacja? zmienili cos?
tak udało się ale po ściągnięciu przez GPRS
Andrzej

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 18, 2009, 20:55:08 »
No to już koniec używania tego programu przeze mnie.
Właśnie dostałem zdjęcie i propozycję mandatu z trasy nad morze, podczas którego używałem SA...
SA nie zgłosił nigdy mi ostrzeżenia, więc po co mam się męczyć...
 :grin:

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 18, 2009, 22:51:32 »
moim zdaniem niema idealnego sprzętu, słowem musimy też i przedewszystkim myśleć. a cała reszta to dodatki..

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 18, 2009, 23:02:09 »
No to już koniec używania tego programu przeze mnie.
Właśnie dostałem zdjęcie i propozycję mandatu z trasy nad morze, podczas którego używałem SA...
SA nie zgłosił nigdy mi ostrzeżenia, więc po co mam się męczyć...
 :grin:

Jeżeli dostales fotke ze stacjonarnego fotoradaru, ktore sa oznaczone znakami, a Ty nie zauważyłes znaku tzn. jechales za szybko :))

zresztą ceny korzystania ze speed alarm tj. około 3 PLN za dobę i jego skuteczność (kolega dostał fotkę) świadcza jednoznacznie ze bardziej oplaca się kupić CB radio w biedronce.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 20, 2009, 21:41:29 »
Jeżeli dostales fotke ze stacjonarnego fotoradaru, ktore sa oznaczone znakami, a Ty nie zauważyłes znaku tzn. jechales za szybko :))

Nie. Moim zdaniem to był fotoradar postawiony na brzegu ulicy przy wjeździe do jakiejś małej miejscowości miedzy Tucholą a Chojnicami. Lokalna Straż Miejska sobie dorabia...  :grin: Jechałem 78 w obszarze zabudowanym. Dostałem 180zł i 4pkt.

PS. Pamiętam jak mnie machneła raz drogówka na zwykłej drodze (90 km/h), bo jechałem 105...  :O~

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 21, 2009, 13:07:16 »
No to już koniec używania tego programu przeze mnie.
Właśnie dostałem zdjęcie i propozycję mandatu z trasy nad morze, podczas którego używałem SA...
SA nie zgłosił nigdy mi ostrzeżenia, więc po co mam się męczyć...
 :grin:

Kolego tylko cb daje pełne "bezpieczeństwo" jazdy bez mandatu. Nawet gruszki nie musisz naciskać, a wiesz wszystko dokładnie co się dzieje przed Tobą. Wracałem teraz z nad morza i żadne rozstawione "pająki" i inne suszarki nie stanowiły żadnego problemu, a tego dnia było tego naprawdę sporo. Polecam

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 24, 2009, 08:53:34 »
Nie rozumiem dlaczego SA po uruchomieniu nie podtrzymuje pierwszego otwartego połączenia GPRS, tylko zamyka je i zaraz otwiera kolejne - niestety są to dodatkowe koszty  :S
Takie zachowanie aplikacji zauważyłem w wersji dla S60V3 i S60V5. Później jest już ok., nawet w stanie uśpienia potrafi trzymać otwarte połączenie, ale na początku zawsze są minimum otwierane dwie sesje.

*

Offline bolekbi

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc spv m650 AM 6.2.0 (896)
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 17, 2009, 20:05:08 »
Witam,
pomysł w założeniu świetny ale ma wiele niedoróbek i szkoda a czy coś się z nim dzieje, ktoś poprawia i usprawnia bo jak tak dalej pójdzie to umrze śmiercią naturalną. Myślę, że szkoda!
Andrzej

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 18, 2009, 17:02:52 »
temat trochę przycichł to fakt, ale być może niektórym aplikacja jest wystarczająco dobra żeby ją usprawniać przynajmniej na tą chwilę. Baza fotoradarów jest dobra a z czasem może coś dorzucą nowego.

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 26, 2009, 19:47:32 »
wyszla nowa wersja SA . Gui zmienili.. :-)

zaczalem wiecej jezdzic z SA po miescie i juz dwa razy mnie przed suszarka ostrzegl.. Cos sie chyba zaczelo ruszac z tematem

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:40:19 »
temat trochę przycichł to fakt, ale być może niektórym aplikacja jest wystarczająco dobra żeby ją usprawniać przynajmniej na tą chwilę. Baza fotoradarów jest dobra a z czasem może coś dorzucą nowego.

A mnie pomysł takiej aplikacji od samego początku wydawał się całkowicie poroniony.