SpeedAlarm - UWAGI

  • 142 Odpowiedzi
  • 74146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 12, 2009, 11:20:33 »
Ja bym aż tak nie przesadzał, musiałbyś jechać naprawdę szybko, żeby między pierwszym a drugim klikiem ujechać 2 km ;)  A nawet jeśli, to przy takiej prędkości tym bardziej łatwiej o pomyłkę i zamiast suszarkę można kliknąć niechcący w coś innego i bez etapu zatwierdzenia zgłosisz bzdurę a system pojedzie Ci w końcu przez to po zaufaniu.
Napisane: Czerwiec 12, 2009, 07:22:04
Poza tym tak właściwie, to nie ma powodu, żeby współrzędne GPS nie były brane z momentu pierwszego kliku, czyli tak jak mówisz. Osobiście wolę móc widząc obiekt z daleka "przygotować się" do jego zgłoszenia klikając na typ obiektu, aby za niedługą chwilę mijając go wysłać kliknięciem jego namiary GPS. Są zatem dwie możliwe szkoły (namiary GPS z mometu rozpoczęcia zgłoszenia lub z momentu zatwierdzania zgłoszenia) - może w takim razie byłoby warto wrzucić wybór podejścia do opcji w programie?

A jak nie widzisz obiektu z daleka ? Tylko widzisz go z bliska dopiero. Poza tym poza sama predkoscia, sa jeszcze sytuacje kiedy nie mozesz wcisnac przyciskow bo leje, bo musisz zrobic manewr i zanim zakonczysz cala procedure to bedzie ona bez sensu. dlatego lepiej w momencie rozpoczynania a nie konczenia.

Co do wyboru to nie potzrebnei jeszcze bardziej komplikowac ten program. On ma byc prosty dla kowalskiego.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:22:32 »
1. Statystyki sa jakos najmniej potrzebne na pierwszym ekranie. W dodatku brakuje statystyki o ilosci aktualnie uzywajacych systemu osob i najlepiej ilosci w okreslonym promieniu.
2. Algorytm wykrywania roznych rzeczy moglby troche sensowniej interpretowac nasz kierunek jazdy, bo jadac wzdloz trasy kolejowej z wieloma przejazdami, ciagle slyszymy ostrzezenia, choc nie zamierza sie przejezdzac przez trase.
3. Niektore zdarzenia sie nakladaja. Jesli wyswietli nam sie informacja o radarze i pojawia przyciski z mozliwoscia poprawienia lub usuniecia danego punktu, a akurat zostanie do bazy dodana np. nowa suszarka, to pojawia sie ikona suszarki, a pod nia przycisku popraw/usun, ktore wlasciwie nei wiadomo czego sie wowczas tycza.
4. Koniecznie musi byc opcja powiadamiania o utrudnieniach ze wzgledu na roboty drogowe i ze wzgledu na korek.
Wiek, ze korek moze byc trudny, ale moznaby zrobic opcje, ze korek ejst zdarzeniem dwuetapowym. Najpierw naciskamy, jak trafiamy na niego, a potem kolejny raz, przycisk, ze juz wyjechalismy z korka. Mozna by wtedy szacowac czas przejazdu pomiedzy punktami i w ostrzezeniu dla innych kierowcow go podawac.
5. Moze wprowadzic prawdopodobienstwo zdarzenia lub zaufanie do osoby, ktora je wprowadzila? Np. wyswietlajac informacje o radarze podawac z jakim prawdopodobienstwem punkt ten jest prawdziwy. Obliczenie moze uwzgledniac to, jakie jest zaufanie do osoby ktora ten punkt zglosila. Albo umozliwic wielokrotne zglaszanie (w stylu opcji 'Potwierdz') punktow. W ten sposob kolejni kierowcy dokladaliby sie do zaufania jakim mozna obdarzyc istnienie danego punktu. Uzytkownicy majacy mniejszy staz z aplikacja byliby mniej punktowani, niz ci ktorzy jezdza z nia dluzej.
6. Ciekawym rozwinieciem opcji z przyjaciolmi bylaby mozliwosc wyslania swojego polozenia, aby program pokazal nam odleglosc i kierunek do tej osoby. Gdyby jeszcze oprogramowania nawigacyjne udostepnialy wlasne API, to mozaby sie pokusic o zrobienia systemu, ktory ponacisnieciu przez jedna osobe 'Tu jestem', umozliwialby od razu pokazania trasy do tej osoby. Moze sie to przydawac przy jakis wspolnych wyjazdach wakacyjnych wieloma samochodami. Pewnie znajdzie i inne zastosowanie.
7. Nie mam pomyslu jak ostrzegac przed samochodami policji z wideorejestratorami, ale pewnie tez da sie cos wymyslic. Jakies rejony dzialania, podawanie, ze na danej trasie ktos zostal zatrzymany, albo cos podobnego.
8. Program powinien byc znacznie szybszy. Glownie uruchamianie zajmuje mu mase czasu. (uzywam HTC Kaiser).

*

Offline larm

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:32:45 »
Pozwolę sobie dodać coś od siebie co do funkcjonalności.
Gdy jechałem z SA oraz nawigacją w momencie "niebezpieczeństwa" typu suszarka SA który działał w tle ukazuje się i ostrzega. Wszystko jest ok, ale w przypadku jak mijam suszarkę, która zdążyła już odjechać / zniknąć, często zanim to wypatrzę SA automatycznie chowa się a ja widzę nawigację (wątpię by ktoś chciał zawracać i próbować usunąć ostrzeżenie).
Sensownie byłoby moim zdaniem, aby SA nie wchodził w stan uśpienia tak szybko bym mógł zdarzyć potwierdzić że"niebezpieczeństwo" minęło. A może po minięciu "niebezpieczeństwa" mogłaby pojawić się zapytanie w SA czy przykładowej suszarki już nie ma (które to pytanie dla nie komplikowania znikałoby po przejechaniu powiedzmy 200m - klikamy tzn suszarki nie ma, nie klikamy tzn nadal jest).

I jeszcze jedno. Czy dla mobilizacji tych 80% użytkowników (nazwanych wcześniej pieczeniarzami) nie pomogłoby dodatkowe punkty zaufania za pomoc w dodawaniu ostrzeżeń... zaraz ktoś powie że wszyscy będą klikać na potęgę i będzie ogólne zamieszanie... ale jeżeli będą to np. punkty tylko za suszarki i przenośne fotoradary (a głównie na tym nam w końcu najbardziej zależy) łatwo będzie zweryfikować tych, którzy dodają ostrzeżenia fikcyjne dla punktów zaufania i i tak skończy się odejmowaniem punktów lub banem numeru. Teoretycznie mogłoby to wypalić z korzyścią dla większości. Przynajmniej (wg mnie) warto byłoby spróbować.

A ogólnie idea programu EXTRA. Sam jeżdżę z SA i propaguję go wśród znajomych.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 15, 2009, 16:57:53 »
Ponieważ wątek się rozrasta, proponuję ustanowić nowe wątki, podzielone tematycznie, np.:

- Propozycje zmian funkcjonalności SpeedAlarmu (chciałbym, żeby (dodatkowo) to działało tak, a nie tak)
- Zgłoszenia usterek (to nie działa, działa nieprawidłowo)
- Pomoc techniczna (nie wiem, jak to działa; co mam zrobić, żeby to zadziałało)

Nie ma ustanowionego moderatora dla działu, więc trzeba byłoby nie rozwiązane dotychczas kwestie dopisać jeszcze raz do właściwych wątków.
Uporządkowało by to dyskusje i ułatwiło reakcję Grzegorzowi ze SpeedAlarmu (jeśli jeszcze wytrzyma napór użytkowników).

Co 'społeczeństwo' na taką propozycję?

*

Offline grzegorz01

  • ***
  • 298
  • Sprzęt: HTC Diamond
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:28:11 »
zainstalowalem i dziala super. Pytanie, wyslalem zaproszenie koledze i tez uzywa, czemu nie otrzymalem dodatkowego zaufania? Tez tak macie?

Miałem dokładnie tak samo.
Napisane: Czerwiec 15, 2009, 20:51:56
Korzystam z SpeedAlarm od początku kiedy istnieje wersja na WM. Oto moje uwagi:
- stabilność aplikacji pozostawia wiele do życzenia
- wyłączenie dźwięku informującego o dodaniu lub usunięciu punktu było już wałkowane
- większe czcionki
- oszczędność energii - ten temat nie był poruszany a jest bardzo ważny na WM (szczególnie smartfony). Jeśli system zje całą baterię tak że nie będziemy mogli skorzystać z telefonu to nikt nie będzie korzystał. Oczywiście na dłuższą trasę można podpiąć ładowarkę ale podczas kręcenia się po mieście jest to już uciążliwe. Przydałby się tryb cichy podczas którego ekran jest całkowicie wygaszony i budzi się jedynie kiedy pojawia się ostrzeżenie po czym ponownie się wyłącza.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:02:11 »
powtórze się ale twierdzę żę podgląd wszystkich zdarzeń(łącznie z aktywnymi urzytkownikami) na mapce zdecydowanie by ułatwił życie  :D  albo przynajmniej wybranego odcinka drogi który chcemy przebyć i przy okazji zmniejszyło by to transfer danych.
   I tak jak ktoś pisał wcześniej jakieś wyróżnienia dla tych najaktywniejszych żeby zachęcić do aktywności zwłaszcza tych którzy napędzają ten system i podchodzą z powagą.  :)

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:34:44 »
Witam ponownie,

Faktycznie ostatnio jestem tutaj mniej aktywny ale to tylko dlatego, że bardzo dużo się w SpeedAlarmie dzieje a priorytet ma oczywiście praca nad rozwojem systemu. Dlatego dzisiaj odpowiem wszystkim zbiorczo i bardziej ogólnie niż ostatnio.

Na dniach będzie dostępna pierwsza aktualizacja aplikacji na Windows Mobile. Zawierać będzie ona pierwszą partię poprawek. Między innymi:
  • poprawione przywracanie aplikacji na pierwszy plan
  • opcje włączania / wyłączania podświetlania ekranu przy różnych zdarzeniach
  • opcje włączania / wyłączania dźwięków przy różnych zdarzeniach
  • opcja włączania / wyłączania informowania o zmianach w statystykach ("+1 suszarka" itd)
  • program ResetUstawien.exe w \Program Files\SpeedAlarm\ - jest to narzędzie do usuwania z rejestrów systemowych wszelkich wpisów związanych z aplikacją (głównie dla tych którzy mają jakiś problem z konfiguracją którego nie da się inaczej rozwiązać jak wszystko zresetować)

Cały czas pracujemy nad kolejnymi rzeczami - kolejne aktualizacje są już w planach i będą zawierały między innymi:
  • zupełnie przebudowaną od zera obsługę GPS - część problemów związanych z GPS-em wynika z niedopracowania w sterowniku GPS Intermediate Driver z Windows Mobile. Z niektórymi odbiornikami GPS (wbudowanymi i zewnętrznymi) nie pracuje poprawnie. Nowa obsługa GPS będzie korzystała z odbiornika GPS bezpośrednio poprzez port COM (tak jak robią to programy do nawigacji).
  • usprawnione zarządzanie pamięcią
  • problemy z wydajnością na SE Xperia X1 - mamy już ten telefon i badamy dlaczego akurat ten model zachowuje się tak dziwnie. Przy okazji mogę podpowiedzieć co zauważył jeden z naszych użytkowników na tym telefonie - aplikacja działała bardzo powoli, miała 10-15 sekundowe opóźnienie nawet w reakcji na naciśnięcia. Jednak gdy na telefonie miał nieodebrany SMS wszystko działało idealnie - gdy SMS-a przeczytał znowu zaczęło się opóźnienie. Sytuacja powtarzała się w kolejnych próbach
  • poprawioną (i zoptymalizowaną) grafikę

Cały czas pracujemy też nad ogólną stabilnością programu.

Jeszcze krótko zbiorczo odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania (zarówno tutaj jak i w mailach i na infolinii):

kategorie punktów
Wielu osobom przychodzą pomysły na kolejne kategorie punktów. Często pojawiają się pytania o informacje o korkach lub robotach drogowych. Niestety informacje te mają charakter typowo odcinkowy a nie punkowy jak patrol z suszarką czy fotoradar.

To stwarza niestety kilka poważnych problemów:
  • ciężko tak przygotować interfejs do wprowadzania zagrożenia odcinkowego, aby był prosty i intuicyjny dla typowego użytkownika (przy czym zaznaczam, że typowym użytkownikiem nie jest 20-25 letni informatyk), oraz bezpieczny do wprowadzania w czasie jazdy.
  • korek na drodze ma to do siebie, że cały czas się przesuwa (wydłuża lub skraca). Ktoś wprowadziłby korek w miejscu w którym do niego dojechał, ale kilka minut później koniec korka może być już dużo dalej. Aplikacja ostrzega na kilkaset metrów przed punktem więc ktoś mógłby zostać ostrzeżony o korku w momencie gdy już w nim stoi
  • pomijając wszelkie problemy z wprowadzaniem informacji o korkach i ostrzeganiem o nich - taka informacja podana na 500m przed korkiem byłaby bezużyteczna bez informacji jak ten korek ominąć - SpeedAlarm nie ma map i nie jest nawigacją, nie potrafi takich informacji podać

To samo dotyczy wszystkich innych zagrożeń o charakterze odcinkowym.

Dodatkowo, zauważcie, że lista kategorii punktów musi być ograniczona do kilku opcji z prostego powodu: kierowca nie jest w stanie w czasie jazdy wybrać jednej spośród np 20 różnych kategorii punktów. Stąd kategoria "inne".

poprawianie pozycji zagrożeń
Zgłoszenia typu "popraw" są dwojakie:
  • zgłoszenia dot. zagrożeń dynamicznych (suszarki, wypadki itd) - wszystkie zgłoszenia różnych użytkowników serwer analizuje automatycznie i biorąc pod uwagę różne czynniki (między innymi zaufanie użytkowników) podejmuje decyzję co z danym punktem zrobić
  • zgłoszenia dot. zagrożeń stałych (fotoradary, przejazdy itd) - wstępna decyzja może być podjęta przez serwer tak jak przy zagrożeniach dynamicznych. Dodatkowo jednak analizowane są przez administratorów, którzy przy pomocy różnych narzędzi przeprowadzają dodatkową weryfikację

Nie ma większego sensu klikać "popraw" na każdym zagrożeniu którego pozycja jest różna od faktycznej o 20 czy 50m ponieważ:
  • zagrożenia dynamiczne zgłaszane są przez kierowców w czasie jazdy - zawsze będą miały błąd wynikający z: niedokładności pozycji GPS, prędkości (jadąc 100km/h pokonujemy 28 metrów na sekundę), opóźnienia w reakcji użytkownika
  • tak naprawdę dokładność pozycji każdego zagrożenia co do metra nie jest tutaj potrzebna. Dokładność do 50m w zupełności wystarcza. Aplikacja ostrzega na kilkaset metrów przed punktem a nikt nie zaczyna hamować dopiero na kilkadziesiąt metrów przed radarem.


Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne:
Jestem jak najbardziej za zamknięciem tego wątku i gorąco zachęcam do rozpoczynania nowych wątków, najlepiej nowego na każdy problem. Ten wątek stał się już nienaturalnie duży i ciężko się go śledzi.

Nie chciałbym być moderatorem tego forum, głównie dlatego, że jednak nadal moim głównym zadaniem jest praca z zespołem nad rozwojem SpeedAlarmu, a moderacja forum pochłania sporo czasu. Nie chciałbym też być posądzonym kiedyś o cenzurowanie negatywnych opinii i stronniczość - i to jest drugim powodem, wcale nie mniej ważnym.


Dziękuję wszystkim za cenne opinie i uwagi. Zachęcam do dalszego komentowania i zgłaszania problemów - najlepiej w nowych wątkach lub przez maila/formularz na stronie.

Moderatora proszę natomiast o zamknięcie tego wątku, żeby się nie rozrastał w nieskończoność.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
Zespół SpeedAlarm.pl

*

Offline Tantu

  • 30
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 19, 2009, 17:48:39 »
Witam,
Mam SPV M650 WM6. Niestety program SpeedAlarm wersja 01.15.02.beta caly czas pokazuje brak sygnalu GPS zarowno w czasie postoju jak i w czasie jazdy.
Automapa śmiga bez problemu łapie fixa.
Niestety SpeedAlarm z Automapą jak i bez Automapy w tle wypisuje brak sygnalu GPS.
Moze jaks sugestia.
Ustawienia GPS
Programy COM4,
Sprzęt COM5 Szybkość transmisji 9600,
Dostęp: Automatycznie zarządzaj systemem GPS.
Moze jakies sugestie ?




Mam taki sami problem jak wyżej, kiedy można się spodziewać jakiejś konkretnej poprawki itp?

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 19, 2009, 19:38:28 »
jak wysłać SMS-a z programu (system Windows Mobile) aby dokupić "zaufanie"

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 20, 2009, 09:45:47 »
No cóż, dziś przeżyłem moją pierwszą przygodę z SA. Jadąc na trasie Bydgoszcz - Toruń. Pierwsze wrażenia
Idea programu jest super, rzeczywiście jest sporo rzeczy do dopracowania. Na moim PDA działa naprawdę fajnie, żadnych błędów. Nie zauważyłem też spowolnienia AutoMapy. SA pracował w tle, informacje wyskakiwały w odpowiedniej odległości od zagrożenia (1 km), tak ustawiłem, a po minięciu sofcik wracał do pracy w tle. Przywołanie zdefiniowanym przyciskiem działa dobrze. Nie wiem czym to spowodowane, ale przejechałem 50 km a poleciało 200 kb danych. Dodam, że żadna inna aplikacja nie korzysta u mnie z neta (zobaczymy jak będzie dalej). Co do uwag to nie będę się powtarzał, koledzy już je tu opisali, jak będę miał własne to je opiszę. Co do % zaufania to uważam to za nie najlepsze rozwiązanie. Często jest tak, że wyjeżdżam w poniedziałek, siedzę cały tydzień np w Krakowie i wracam w piątek. Przecież nie będę wskakiwał do fury na 500m od wtorku do czwartku aby zaufanie nie spadło poniżej 50%, ponadto faktycznie może nie jest to drogo, ale zawsze ileś danych poleci tylko po to aby zaufanie nie spadło. Trzebaby to przemyśleć. W tygodniu robię 1000 km, w poniedziałek i piątek, a mogę mieć mniejsze zaufanie od kogoś kto robi 20 km w tygodniu, bo ma dwa kilometry do pracy.

Pozdrawiam

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 20, 2009, 09:52:56 »
No cóż, dziś przeżyłem moją pierwszą przygodę z SA. Jadąc na trasie Bydgoszcz - Toruń. Pierwsze wrażenia
Idea programu jest super, rzeczywiście jest sporo rzeczy do dopracowania. Na moim PDA działa naprawdę fajnie, żadnych błędów. Nie zauważyłem też spowolnienia AutoMapy. SA pracował w tle, informacje wyskakiwały w odpowiedniej odległości od zagrożenia (1 km), tak ustawiłem, a po minięciu sofcik wracał do pracy w tle. Przywołanie zdefiniowanym przyciskiem działa dobrze. Nie wiem czym to spowodowane, ale przejechałem 50 km a poleciało 200 kb danych. Dodam, że żadna inna aplikacja nie korzysta u mnie z neta (zobaczymy jak będzie dalej). Co do uwag to nie będę się powtarzał, koledzy już je tu opisali, jak będę miał własne to je opiszę. Co do % zaufania to uważam to za nie najlepsze rozwiązanie. Często jest tak, że wyjeżdżam w poniedziałek, siedzę cały tydzień np w Krakowie i wracam w piątek. Przecież nie będę wskakiwał do fury na 500m od wtorku do czwartku aby zaufanie nie spadło poniżej 50%, ponadto faktycznie może nie jest to drogo, ale zawsze ileś danych poleci tylko po to aby zaufanie nie spadło. Trzebaby to przemyśleć. W tygodniu robię 1000 km, w poniedziałek i piątek, a mogę mieć mniejsze zaufanie od kogoś kto robi 20 km w tygodniu, bo ma dwa kilometry do pracy.

Pozdrawiam

już gdzieś to czytałem dokładnie w tej samej treści.

*

Offline e2rdo

  • 16
  • Sprzęt: MDA Vario IV
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 21, 2009, 20:21:36 »
A mi brakuje przekręcania ekranu w opcjach programu.
Lubię mieć poziomo a nie pionowo. Aby mieć poziomo najpierw przekręcam ekran używając opcji "Rotacja ekranu w lewo" w SPB Pocket Plus a dopiero włączam program. Wygodniej byłoby w ustawieniach speedalarmu zaznaczyć opcję typu "wyświetlaj poziomo" i mieć już to na stałe ;)

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 23, 2009, 00:00:11 »
No cóż, dziś przeżyłem moją pierwszą przygodę z SA....
Pozdrawiam

już gdzieś to czytałem dokładnie w tej samej treści.

No cóż, jest to wysoce prawdopodobne, gdyż najpierw napisałem ten post w niewłaściwym temacie. Następnie pozwoliłem sobie go skopiować i wkleić tutaj a tam skasować.

Nie mniej jednak nie wiem jak to będzie w nowej wersji, ale w starej strzałka kierunkowa jak i odległość informująca o tym gdzie jest zagrożenie jest stanowczo za mała.

*

Offline Tantu

  • 30
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 23, 2009, 10:54:26 »
Witam,
Mam SPV M650 WM6. Niestety program SpeedAlarm wersja 01.15.02.beta caly czas pokazuje brak sygnalu GPS zarowno w czasie postoju jak i w czasie jazdy.
Automapa śmiga bez problemu łapie fixa.
Niestety SpeedAlarm z Automapą jak i bez Automapy w tle wypisuje brak sygnalu GPS.
Moze jaks sugestia.
Ustawienia GPS
Programy COM4,
Sprzęt COM5 Szybkość transmisji 9600,
Dostęp: Automatycznie zarządzaj systemem GPS.
Moze jakies sugestie ?




Mam taki sami problem jak wyżej, kiedy można się spodziewać jakiejś konkretnej poprawki itp?

Po aktualizacji programu problem nadal występuje.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:01:20 »
Wypowiedzcie się, czy w nowej wersji również program resetuje sie po otrzymaniu sms lub połączenia?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:45:22 »
U mnie nowa wersja wyeliminowała wszystkie resety telefonu po połączeniach lub sms.

Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 24, 2009, 18:09:44 »
Na mojej omni program wciąż nie chce wejść w tryb pracy w tle :(
Po naciśnięciu przycisku na chwilke wychodzi a potem powraca sam do ekranu zgłaszania zagrożeń i lipa. Czy ktoś też ma ten problem?

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 24, 2009, 23:12:03 »
No niestety, Grzegorz wiele razy podkreśla, że najważniejsze jest prostota obsługi celem zachowania bezpieczeństwa. Jednak programiści chyba nic sobie nie robią z naszych sugestii.

Po pierwsze: myślę, że nie jest jakimś wielkim problemem zwiększyć czcionkę z odległością do zagrożenia, można przecież pomniejszyć wyskakujące ikony, aby zrobić miejsce na wyświetlaczu.

Po drugie: na co mi informacja o tym, że został dodany lub usunięty jakiś punkt, odwraca to tylko moją uwagę, czerpie energię i zżera niepotrzebnie transfer. Informacja o użytkownikach online w pobliżu byłaby o wiele bardziej przydatna.

Po trzecie: Faktem jest, że nie jest istotne, czy radar stoi tu czy 50m dalej. Jednak informacja czy punkt łapany jest w miejscu wciśnięcia "zgłoś", czy wyborze punktu. Taka wiedza dla nas bardzo pomogłaby w precyzyjności zgłaszanych punktów.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:29:31 »
(...) Jednak informacja czy punkt łapany jest w miejscu wciśnięcia "zgłoś", czy wyborze punktu. Taka wiedza dla nas bardzo pomogłaby w precyzyjności zgłaszanych punktów.

Też się nad tym zastanawiałem który moment jest brany pod uwagę. W końcu znalazłem na tej stronce, że moment wciśnięcia "Zgłoś".
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:05:39 »
że moment wciśnięcia "Zgłoś".

Tak właśnie podejrzewałem zwłaszcza, że po wciśnięciu przycisku popraw, od razu wyświetlała sie różnica w metrach od podanego przed poprawieniem punktu.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 25, 2009, 15:16:29 »
(...)  Co do % zaufania to uważam to za nie najlepsze rozwiązanie. Często jest tak, że wyjeżdżam w poniedziałek, siedzę cały tydzień np w Krakowie i wracam w piątek. Przecież nie będę wskakiwał do fury na 500m od wtorku do czwartku aby zaufanie nie spadło poniżej 50%, ponadto faktycznie może nie jest to drogo, ale zawsze ileś danych poleci tylko po to aby zaufanie nie spadło. Trzebaby to przemyśleć. W tygodniu robię 1000 km, w poniedziałek i piątek, a mogę mieć mniejsze zaufanie od kogoś kto robi 20 km w tygodniu, bo ma dwa kilometry do pracy.

Popieram powyższe uwagi i to, że koncepcję % "zaufania" należałoby jeszcze doszlifować. Według mnie nawet nazewnictwo nie jest tu za bardzo szczęśliwe, bo co ma regularna częstotliwość użytkowania aplikacji (de facto główny czynnik wpływający na poziom % "zaufania") do faktycznego zaufania jakim obdarzać można poszczególnego użytkownika? Początkowo wydawało mi się, że jest to tylko nazwa systemu punktowego, ok, niech się sobie nazywa poziomem "zaufania", ale że nie są te punkty brane do żadnych algorytmów w systemie a jedynie służą do determinowania, czy użytkownik ma darmowy dostęp do radarów czy nie. A tu nagle przeczytać można:
Zgłoszenia typu "popraw" są dwojakie:
  • zgłoszenia dot. zagrożeń dynamicznych (suszarki, wypadki itd) - wszystkie zgłoszenia różnych użytkowników serwer analizuje automatycznie i biorąc pod uwagę różne czynniki (między innymi zaufanie użytkowników) podejmuje decyzję co z danym punktem zrobić

Czyli jednak punkty "zaufania" brane są pod uwagę do decydowania co zrobić z danym zgłoszeniem - ale czy słusznie?? Przykładowo: czy to, że ktoś jeździ z programem codziennie i ma przez to permanentnie nabite 100% "zaufania" ale za to nic nie zgłasza albo zgłasza bzdurnie jest bardziej godny zaufania niż osoba, która korzysta sporadycznie ale sumiennie zgłasza napotkane zagrożenia? System "bardziej będzie wierzyć" tej pierwszej??

Jeśli już jakieś zaufanie brane jest pod uwagę przez algorytmy systemu (tylko właściwie czy prawdziwe zaufanie da się faktycznie w jakikolwiek sensowny sposób zmierzyć i wykorzystać przez system...? osobiście wątpię...), to powinno to wynikać z jakichś innych kryteriów a nie tylko i wyłącznie z częstotliwości użytkowania programu. Innymi słowy "zaufanie" w obecnym podejściu nie ma nic wspólnego z prawdziwym znaczeniem słowa zaufanie. Same zaś punkty powinny się nazywać nie "zaufania" ale jakoś inaczej, typu (uwaga, bzdurna propozycja): wskaźnik używania programu albo jakoś tak...

I jeszcze jedno. Co do samej idei naliczania punktów % zdecydowanie powinny być brane minimum dwa czynniki: częstotliwość/regularność używania programu (tak jak jest obecnie) oraz - coś czego obecnie nie ma - dystans w kilometrach, jaki pokonany został z programem. Wówczas osoby, które jeżdżą rzadziej, ale za to jednorazowo więcej (tak jak np. zacytowany wyżej użytkownik critu), również miałyby szansę na utrzymywanie odpowiedniej wartości %.

PS. Aha, żeby nie było nieporozumień że tylko i wyłącznie narzekam lub cośtam ;) - program - zwłaszcza po aktualizacji do v01.17.02b - sprawuje się super, wprowadzone zmiany wyłącznie na plus  :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 15:22:02 wysłana przez ..k..l..m..n.. »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Tantu

  • 30
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 26, 2009, 11:11:19 »
 [/quote]

PS. Aha, żeby nie było nieporozumień że tylko i wyłącznie narzekam lub cośtam ;) - program - zwłaszcza po aktualizacji do v01.17.02b - sprawuje się super, wprowadzone zmiany wyłącznie na plus  :ok:
[/quote]



Aż tak super sie nie zachowuje :) - u mnie nadal nie działa, dopóki jest w wersji beta i są przypadki że nie działa to nie powinno być opcji płatnej itp.

*

Offline f1l1p

  • 11
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 30, 2009, 18:46:27 »
nie mam pojęcia gdzie to umieścić więc daję i tu może jest jakiś mądry to bardzo proszę niech napisze dlaczego
co bym nie robił wyskakuje mi komunikat
" wystąpił nieokreślony błąd
000000A/000000D"
...
przez tyle czasu nie udało mi się rozwiązać problemu - nawet na "świeżym" systemie w mio nie działa.
wszystko inne działa tylko to jedno nie chce


szkoda , bo już mi tylko kilka dni zostało żeby zyskać 50% zaufania .... :S

mio a701 + wm5 + CE 3.5

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 18:47:59 wysłana przez f1l1p »

Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 01, 2009, 06:47:31 »
Korzystam ze SA od ok miesiąca. Dopóki program nie będzie pokazywał ilości AKTYWNYCH użytkowników którzy właśnie mają włączony program w zadanym promieniu np 50 km skuteczność jego będzie prawie zerowa. Jeżdżę naprawdę dużo ok. 1500-2000 km na tydzień i cały czas mam włączony program.  Na prawdę nie interesuje mnie, że 47000 ludzi pobrało aplikację a tylko pięciu z nich naprawdę używa i są ode mnie 500 km. W piątek-sobotę na trasie ok. 550 km w różnych miejscach spotkałem 5 suszarek i ŻADNEJ nie było zgłoszonej czyli skuteczność zerowa. A jechałem koło sporych miejscowości Łomża-Ostrołęka-Pułtusk. Poza tym chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie znikają suszarki z programu. Dodatkowo jak np. ktoś do mnie zadzwoni to w tym czasie Program tylko krzyczy o braku połączenia a ja spokojnie mijam fotoradary o których w tym czasie program nie informuje -przydał by się jakiś cache np na 10 km do przodu lub w promieniu. Następna rzecz jadąc przez miasto z Automapą i SA jak się pojawi fotoradar to ciągle krzyczy o fotoradarze i jest problem z nawigacją - nie mozna zminimalizować na chwilę programu.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 01, 2009, 07:21:58 »
No ja szczerze mówiąc, na 90% zrezygnuję z tej aplikacji. Za każdym razem kiedy włączam SA to 200 KB. Skoro robię 1000 km/tyd., ale przez dwa dni to kompletnie bez sensu jest mi odpalać SA po to aby przejechać dziennie 500 m w celu podniesienia mojego zaufania. Tak czy siak czy zrobię 500 m czy 50 km to zawsze mam 200 KB., o ile ktoś do mnie nie zadzwoni lub ja nie muszę skorzystać z telefonu. Przy każdym nawiązanym połączeniu leci kolejne 200 KB. Nie chcę być złośliwy, ale twórcy chyba nie umieją lub nie chcą rozwiązać problemów o jakich tu piszemy. Informacja o +1 lub -1 radarze czy innych punktach to kolejne niepotrzebne KB i odwracanie uwagi. % zaufania to kolejna rzecz, która mnie zraża. Robię 1000 i więcej km w tygodniu, ale w dwa dni. Zatem zdobywam 4 % zaufania. Przez kolejne 5 dni nie ruszam się z miejsca więc mam - 5%. W związku z tym tygodniowo jestem 1% do tyłu.

Z CB nie tracę zaufania, więc dopóki SA nie zostanie dopracowane o wyświetlające się istotne dane, jak ilość kierowców online w okolicy, a nie puste KB +/- radar, o przydzielanie zaufania, i wreszcie o powiększenie czcionki z informacją w jakiej odległości jest niebezpieczeństwo. To raczej nie przesiądę się na aplikację SA.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 01, 2009, 08:25:44 »
Też drażni mnie jeszcze wiele rzeczy w programie, również i te zgłoszone w poście powyżej (poza szybkim pożeraniem danych bo to już zależy od posiadanej taryfy), nie należy jednak zapominać, że program jest świeży i ma prawo wymagać jeszcze dopracowania. Póki co może potrzebować jeszcze przez jakiś czas pewnego kredytu zaufania. 

Zobaczymy co przyniesie zapowiadana duża aktualizacja. Da ona jakiś obraz tego w jakim stopniu producent ma ochotę uwzględniać uwagi użytkowników. Jeśli będzie to mizerne, to program w naturalny sposób się "nie obroni" i polegnie - jak to w rozwiązaniach opartych na społecznościach bywa.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 02, 2009, 21:25:17 »
koledzy podziwiam was, że zdecydowaliście się na to badziewie bez przyszłości. Nie prościej sobie kupić proste cb za 200 zł i mieć komfort i 100% pewności, że nie zostaniecie zaskoczeni w trasie ? Czy naprawdę jeździcie z pełnym zaufaniem do tego programu ? Jeżeli choć w minimalnym stopniu macie obawy czy was ostrzeże na czas to znaczy, że program jest nic nie warty.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 03, 2009, 08:48:51 »
koledzy podziwiam was, że zdecydowaliście się na to badziewie bez przyszłości. Nie prościej sobie kupić proste cb za 200 zł i mieć komfort i 100% pewności, że nie zostaniecie zaskoczeni w trasie ? Czy naprawdę jeździcie z pełnym zaufaniem do tego programu ? Jeżeli choć w minimalnym stopniu macie obawy czy was ostrzeże na czas to znaczy, że program jest nic nie warty.

Faktycznie program nie jest doskonały, ale myślę że trzeba dac mu szansę, przynajmniej na jakiś czas.
Gdyby tak od razu wszystko skreślać to nie byłoby np. Miplo  :grin:

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 03, 2009, 10:39:46 »
to nawet nie chodzi o program, bo pewnie kiedyś będzie dopracowany. Ja nie wierzę w takie wynalazki, które przede wszystkim nabijają kieszenie operatorom komórkowym i twórcom oprogramowania, a skuteczność ich niewielka. Ponadto, żeby to naprawdę było przydatne i można byłoby temu zaufać, to mnóstwo kierowców musiałoby tego używać, a nie ma sie co oszukiwać ilu z nas będzie się chciało coś instalować do komórki czy pda. A przecież głównie ten program ma nas chronić przed suszarkami, co z pewnością jeszcze bardzo długo będzie nie pewne (za mała liczba userów) . Jeżeli ja wchodzęna stronę tego programu i widzę przykładowo 40 suszarek on line to wiadomo, że to kropla w morzu tego co jest aktualnie w użyciu na drogach. A gdzie ostrzeganie o nieoznakowanych pojazdach policyjnych. Tego program nie zapewni, a radio cb, za które płacę tylko raz i to naprawdę grosze (koszt zwraca sie po tak naprawdę uniknięciu pierwszego suszenia  :grin: ) . No ale to takie moje zdanie. Ja mam cb od bardzo niedawna i sam sceptycznie podchodziłem do takich urządzeń, ale teraz nie wyobrażam sobie dalszej podróży bez radia. Naprawdę duży komfort i to nawet bez wciskania gruszki, bo mobile co chwilę informują nas o "zagrożeniach" na drogach. Jak speedalarm nie ostrzeże o suszarce, to mina złapanego może być bezcenna  :P Myślę, że za rok speed alarm będzie już historią.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 10:47:51 wysłana przez Treker »

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 04, 2009, 15:46:39 »
Nie prościej sobie kupić proste cb za 200 zł i mieć komfort i 100% pewności, że nie zostaniecie zaskoczeni w trasie ?

Cb 100% pewności tez nie daje. A jeśli będziesz jechał gdzieś na trasie i akurat wyjadą nieoznakowanym i bach mają ciebie. Każdy kolejny zostanie ostrzeżony.

Ja też jestem za CB i je mam. Również wiem co i jak na drodze i ufam mu bardziej niż SA. Chciałem tylko spróbować, gdyż otrzymałem takie info i zachętę od kumpla, ale SA jeszcze wielu poprawek potrzebuje. Zobaczymy co będzie dalej.