SpeedAlarm - UWAGI

  • 142 Odpowiedzi
  • 74166 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Irula

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 214;ASUS P565
SpeedAlarm - UWAGI
« dnia: Czerwiec 02, 2009, 00:43:28 »
Pobieranie jak najbardziej dziala,ciekawe jak sprawdzi sie w dzialaniu, poki co radyjka nie bede jeszcze demontowal.

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:20:08 »
zainstalowalem i dziala super. Pytanie, wyslalem zaproszenie koledze i tez uzywa, czemu nie otrzymalem dodatkowego zaufania? Tez tak macie?

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:49:41 »
zainstalowalem i dziala super. Pytanie, wyslalem zaproszenie koledze i tez uzywa, czemu nie otrzymalem dodatkowego zaufania? Tez tak macie?

Witam,

być może jakiś problem techniczny. Prześlij mi w prywatnej wiadomości numer telefonu swój i kolegi, to przekażę tą sprawę administratorowi i zobaczymy co się stało.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm

*

Offline klisiu84

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TilT aka TyTN II
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:50:41 »
Czy przypadkiem nie ma problemów na pda z WM? Korzystam z HTC Kaiser'ki i nie potrafi zlapac fixa na GPS'a... Pomimo gorącego startu jak i na programach testujących moc sygnału i samej automapie SpeedAlarm nie chce w ogóle złapać sygnału GPS - Czy to nie jakiś błąd i niedopracowanie?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2009, 15:57:07 »
pobrałem wersje na mojego ipaq'a 914c, ale niestety nie jestem w stanie z niego poprawnie korzystać. Interface jest niedopasowany, musicie pamiętać, że to PDA ma ekran na stałe ustawiony w pozycji landscape, a u mnie program odpala się w portrecie, więc niestety jest nieprzydatny. Poprawicie?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2009, 16:49:02 »
Czy przypadkiem nie ma problemów na pda z WM? Korzystam z HTC Kaiser'ki i nie potrafi zlapac fixa na GPS'a... Pomimo gorącego startu jak i na programach testujących moc sygnału i samej automapie SpeedAlarm nie chce w ogóle złapać sygnału GPS - Czy to nie jakiś błąd i niedopracowanie?

Nie powinno być z tym problemu. Potrzebuję trochę więcej informacji, żeby przekazać problem programistom.

1. Czy SpeedAlarm pracujac sam, bez automapy i innych programów korzystających z GPS, potrafi złapać fixa?
2. Jakie są ustawienia w Start -> Ustawienia -> System -> GPS (Zewnetrzny GPS)? Chodzi głównie o opcję "Automatycznie zarządzaj systemem GPS" w zakładce "Dostęp"
3. Jakie są ustawienia GPS-u w Automapie (Menu -> Ustawienia -> GPS)

pobrałem wersje na mojego ipaq'a 914c, ale niestety nie jestem w stanie z niego poprawnie korzystać. Interface jest niedopasowany, musicie pamiętać, że to PDA ma ekran na stałe ustawiony w pozycji landscape, a u mnie program odpala się w portrecie, więc niestety jest nieprzydatny. Poprawicie?

Przekazałem sprawę zespołowi.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm

*

Offline klisiu84

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TilT aka TyTN II
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:00:42 »

Nie powinno być z tym problemu. Potrzebuję trochę więcej informacji, żeby przekazać problem programistom.

1. Czy SpeedAlarm pracujac sam, bez automapy i innych programów korzystających z GPS, potrafi złapać fixa?
2. Jakie są ustawienia w Start -> Ustawienia -> System -> GPS (Zewnetrzny GPS)? Chodzi głównie o opcję "Automatycznie zarządzaj systemem GPS" w zakładce "Dostęp"
3. Jakie są ustawienia GPS-u w Automapie (Menu -> Ustawienia -> GPS)

1. Sprawdzałem każdą możliwość - z automapą i/lub z htc gps tool, oraz bez innych aplikacji
2. Automatyczne zarządzanie systemem GPS mam zaznaczone w ustawieniach Kaiserki
3. Ustawienia tradycyjne: automatyczne wykrywanie portu (com 4) prędkość - bez różnicy zawsze działa na domyślnej - 9600 , bez synchronizacji czasu

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:09:59 »
a AM wyłączyłeś (znczy czy proces jest skillowany) przed włączeniem SA? Oraz każda inna aplikacja korzysatjąca z GPSu?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:14:26 »
1. Sprawdzałem każdą możliwość - z automapą i/lub z htc gps tool, oraz bez innych aplikacji
2. Automatyczne zarządzanie systemem GPS mam zaznaczone w ustawieniach Kaiserki
3. Ustawienia tradycyjne: automatyczne wykrywanie portu (com 4) prędkość - bez różnicy zawsze działa na domyślnej - 9600 , bez synchronizacji czasu

Powinno działać przy takiej konfiguracji. Sprawdzimy to.

Dziękuje za zgłoszenie i pozdrawiam.

Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:32:27 »
Czy przypadkiem nie ma problemów na pda z WM? Korzystam z HTC Kaiser'ki i nie potrafi zlapac fixa na GPS'a... Pomimo gorącego startu jak i na programach testujących moc sygnału i samej automapie SpeedAlarm nie chce w ogóle złapać sygnału GPS - Czy to nie jakiś błąd i niedopracowanie?

Nie powinno być z tym problemu. Potrzebuję trochę więcej informacji, żeby przekazać problem programistom.

1. Czy SpeedAlarm pracujac sam, bez automapy i innych programów korzystających z GPS, potrafi złapać fixa?
2. Jakie są ustawienia w Start -> Ustawienia -> System -> GPS (Zewnetrzny GPS)? Chodzi głównie o opcję "Automatycznie zarządzaj systemem GPS" w zakładce "Dostęp"
3. Jakie są ustawienia GPS-u w Automapie (Menu -> Ustawienia -> GPS)

pobrałem wersje na mojego ipaq'a 914c, ale niestety nie jestem w stanie z niego poprawnie korzystać. Interface jest niedopasowany, musicie pamiętać, że to PDA ma ekran na stałe ustawiony w pozycji landscape, a u mnie program odpala się w portrecie, więc niestety jest nieprzydatny. Poprawicie?

Przekazałem sprawę zespołowi.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm
Czy przypadkiem nie ma problemów na pda z WM? Korzystam z HTC Kaiser'ki i nie potrafi zlapac fixa na GPS'a... Pomimo gorącego startu jak i na programach testujących moc sygnału i samej automapie SpeedAlarm nie chce w ogóle złapać sygnału GPS - Czy to nie jakiś błąd i niedopracowanie?

Nie powinno być z tym problemu. Potrzebuję trochę więcej informacji, żeby przekazać problem programistom.

1. Czy SpeedAlarm pracujac sam, bez automapy i innych programów korzystających z GPS, potrafi złapać fixa?
2. Jakie są ustawienia w Start -> Ustawienia -> System -> GPS (Zewnetrzny GPS)? Chodzi głównie o opcję "Automatycznie zarządzaj systemem GPS" w zakładce "Dostęp"
3. Jakie są ustawienia GPS-u w Automapie (Menu -> Ustawienia -> GPS)

Mam dokladnie to samo z Kaiserem - AM lapie fixa w 5 sekund a SA nie chce w ogole zlapac fixa.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline klisiu84

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TilT aka TyTN II
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:11:21 »
Po kilku próbach rozgryzłem problem. Automapa i inne aplikacje korzystające z dostępu do portu GPS mogą spokojnie działać razem z SA nie zamykają dostępu do portu (może włączenie w automapie w ustawieniach gps otwierania portu w osobnym wątku pomogło). SA wskazuje brak sygnału GPS kiedy nie ma żadnego ruchu. Dopiero jak przejechałem 20m nagle pojawił się sygnał i komunikaty systemowe. Prawdopodobnie pospieszyłem się z wcześniejszym postem.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:42:02 »
Ja jeszcze w ruchu nie sprawdzalem, ale stacjonarnie twierdzi, ze nie ma fixa. Wieczorem bede sie ruszal to sprawdze jak to dziala...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:19:57 »
O, nareszcie udało mi się wywalić Symbiana w mojej Nokii 6650. Dotychczas myślałem, że to niemożliwe. Dzięki.  :E

Idea całkiem fajna, choć jakby nie nowa. Będziemy testować i ostrzegać, w nadziei bycia ostrzeganym.  :ok:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:46:06 »
O, nareszcie udało mi się wywalić Symbiana w mojej Nokii 6650. Dotychczas myślałem, że to niemożliwe. Dzięki.  :E

jak rozumiem, speedalarm się do tego w znacznym stopniu przyczynił? :P

Cytuj
Idea całkiem fajna, choć jakby nie nowa. Będziemy testować i ostrzegać, w nadziei bycia ostrzeganym.  :ok:

idea nie jest nowa...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2009, 22:32:44 »
Dokladnie idea jest taka sama jak yanosika tyle, ze zamiast dedykowanych urzadzen mozna uzywac wlasne co na swoje plusy... i minusy... :)
Napisane: 02 Czerwiec 2009, 21:49:32
W ruchu dziala. Jedno co mnie niepokoi to na stronie SA jest napisane 100kB/300km a mi zjadlo 400kB/10km  :O
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2009, 05:34:41 »
zainstalowalem i dziala super. Pytanie, wyslalem zaproszenie koledze i tez uzywa, czemu nie otrzymalem dodatkowego zaufania? Tez tak macie?

Witam,

być może jakiś problem techniczny. Prześlij mi w prywatnej wiadomości numer telefonu swój i kolegi, to przekażę tą sprawę administratorowi i zobaczymy co się stało.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm
Mam dokładnie to samo ja i kolega którego zapraszałem używamy systemu i niestety system tego "nie zauważył" Mam HTC DIamonda i po jakimś czasie wywala się głos pokazują się tylko ikony np. Radaru ale głosu już nie ma. Pomaga wyłączenie i włączenie aplikacji.

*

Offline aeror

  • 38
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:20:17 »
Fajna idea, szczególnie jeśli dałoby się korzystać jednocześnie z mapą pokazującą trasę.
Ale droga jeszcze daleka od bety do pełnej wersji.
Poniżej kilka uwag dla firmy SpeedAlarm:
-po liku minutach wystąpił błąd nr 000000 i do widzenia
-program chwilami koszmarnie spowalnia całe urządzenie
-należy koniecznie dodać opcję wyłączania komunikatów głosowych
-należy dodać opcję wyłączania wyświetlania liczby zdarzeń - podstawową funkcję programu jest ostrzeganie a nie epatowanie statystyką
-podobnie należy dodać opcję wyłączania komunikatów, że coś się pojawiło/zginęło - to nie jest podstawowa funkcja tego programu
-należy rozbudować listę zdarzeń, które można raportować - brakuje na pewno prac drogowych
-czarny interfejs jest bardzo ładny, ale w słońcu niewiele widać
-zgadzam się z komentarzem powyżej, że program będzie fajnie działał, ale tylko w zasięgu sieci oraz, gdy użytkownik nie rozmawia przez telefon - należy przemyśleć wprowadzenie algorytmu, który korzystając z połączenia z serwerem pobierze do palmtopa listę zdarzeń w okolicy np. 50km na wypadek, gdyby połączenie zostało zerwane

Życzę powodzenia!

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:24:13 »
irytujące jest że każde nowe zgłoszenie jest dżwiękiem sygnalizowane(suszarka,wypadek,itp) w dodatku że nie jest na danym odcinku. Czy idzie to jakoś wyłączyć?

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:35:59 »
> Fajna idea, szczególnie jeśli dałoby się korzystać jednocześnie z mapą pokazującą trasę.

przecież już to jest, np korzystasz z automapy, a speedalarm działa w tle

> należy dodać opcję wyłączania wyświetlania liczby zdarzeń - podstawową funkcję programu jest ostrzeganie a nie epatowanie statystyką

zgadzam się, prowadząc, co mnie obchodzi, że jest jedna suszarka więcej czy mniej, zbyteczna informacja i denerwujący po kilku godzinach jazdy dźwięk związany ze zmianą danych statystycznych

> czarny interfejs jest bardzo ładny, ale w słońcu niewiele widać

i po co Tobie oglądać? prowadzisz skoncentruj się na drodze, właśnie po to są komunikaty głosowe, żebyś wiedział, co się dzieje, a Ty chcesz je wyłączyć i sobie patrzeć, co tam system Tobie wyświetla

> zgadzam się z komentarzem powyżej, że program będzie fajnie działał, ale tylko w zasięgu sieci oraz, gdy użytkownik nie rozmawia przez telefon - należy przemyśleć wprowadzenie algorytmu, który korzystając z połączenia z serwerem pobierze do palmtopa listę zdarzeń w okolicy np. 50km na wypadek, gdyby połączenie zostało zerwane

e tam, jest tanio i dobrze, bo jest dobrze i tanio, zaraz dojdą mapy (już ktoś o tym pisał, ze mapa by się przydała), Ty chcesz algorytmu, ktoś inny kolorowego interfejsu i wyjdzie z tego kolejna nawigacja, przedsięwzięcie jest dobre, bo system jest nieskomplikowany, uważam, ze jako korzystający powinniśmy skoncentrować się na tym, żeby, jak najwięcej punktów dodać do systemu, żeby były wiarygodne i żeby każdy z nas widząc, ze się coś dzieje zatrzymał się i wprowadził dane do systemu.

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:43:23 »
Witam,

Po kolei:

Po kilku próbach rozgryzłem problem. Automapa i inne aplikacje korzystające z dostępu do portu GPS mogą spokojnie działać razem z SA nie zamykają dostępu do portu (może włączenie w automapie w ustawieniach gps otwierania portu w osobnym wątku pomogło). SA wskazuje brak sygnału GPS kiedy nie ma żadnego ruchu. Dopiero jak przejechałem 20m nagle pojawił się sygnał i komunikaty systemowe. Prawdopodobnie pospieszyłem się z wcześniejszym postem.
Zespół ma już Kaisera do testów. Niedługo powinno być wiadomo w czym problem dokładnie.

O, nareszcie udało mi się wywalić Symbiana w mojej Nokii 6650.
Możesz podać więcej informacji na temat okoliczności w jakich to się stało?

Jedno co mnie niepokoi to na stronie SA jest napisane 100kB/300km a mi zjadlo 400kB/10km
Transfer podany na stronie jest przybliżoną wartością faktycznego zużycia transferu przez program. Jeśli komuś połączenie GPRS zerwie się kilka razy w czasie jazdy, a dodatkowo operator taryfikuje co 100kB, to faktycznie taki może być efekt. Niestety mamy na to niewielki wpływ. Staramy się użytkownikom podpowiadać jak obniżyć koszty u operatora, na przykład wykupując pakiety danych z naliczaniem co 1kB.

Mam dokładnie to samo ja i kolega którego zapraszałem używamy systemu i niestety system tego "nie zauważył"
Ten problem już został rozwiązany, poprawka będzie w następnej aktualizacji aplikacji. Aktualizacja będzie dostępna na dniach, będzie zawierała zbiorczo kilka różnych poprawek.

Mam HTC DIamonda i po jakimś czasie wywala się głos pokazują się tylko ikony np. Radaru ale głosu już nie ma. Pomaga wyłączenie i włączenie aplikacji.
A chodziły w tym czasie jakieś inne aplikacje korzystające z dźwięku? Przebadamy tą sprawę.

Fajna idea, szczególnie jeśli dałoby się korzystać jednocześnie z mapą pokazującą trasę.
SpeedAlarm może pracować w tle, równolegle z programem do nawigacji. Będzie wyskakiwał na pierwszy plan gdy będzie ostrzegał, a potem z powrotem wracał do pracy w tle.

-po liku minutach wystąpił błąd nr 000000 i do widzenia
możesz opisać coś więcej o okolicznościach?

-należy koniecznie dodać opcję wyłączania komunikatów głosowych
-należy dodać opcję wyłączania wyświetlania liczby zdarzeń - podstawową funkcję programu jest ostrzeganie a nie epatowanie statystyką
-podobnie należy dodać opcję wyłączania komunikatów, że coś się pojawiło/zginęło - to nie jest podstawowa funkcja tego programu
Zgadza się. Tego typu opcje będą niedługo dodane. Po prostu nie ma ich jeszcze w wersji "beta", ale na pewno niedługo się pojawią.

-należy rozbudować listę zdarzeń, które można raportować - brakuje na pewno prac drogowych
Lista typów zagrożeń jest specjalnie tak przemyślana, żeby nie było ich za dużo. Inaczej użytkownik po naciśnięciu "zgłoś" musiałby wybrać jedną kategorię z kilkunastu/kilkudziesięciu a to na pewno nie byłoby wygodne i bezpieczne w czasie jazdy. Zagrożenia typu "roboty drogowe" powinny być z tego wzlędu zgłaszane jako "inne".

-czarny interfejs jest bardzo ładny, ale w słońcu niewiele widać
Zgadzam się. Zaplanowaliśmy już redesign layoutu.

- należy przemyśleć wprowadzenie algorytmu, który korzystając z połączenia z serwerem pobierze do palmtopa listę zdarzeń w okolicy np. 50km na wypadek, gdyby połączenie zostało zerwane
SpeedAlarm dokładnie tak działa. Program na telefonie ma zawsze pobrane z serwera zagrożenia z okolicy około 20km^2.

e tam, jest tanio i dobrze, bo jest dobrze i tanio, zaraz dojdą mapy (już ktoś o tym pisał, ze mapa by się przydała), Ty chcesz algorytmu, ktoś inny kolorowego interfejsu i wyjdzie z tego kolejna nawigacja, przedsięwzięcie jest dobre, bo system jest nieskomplikowany
To jest jeden z powodów dla którego nie wprowadziliśmy np map. Program ma być przede wszystkim oszczędny i zużywać jak najmniej transferu co bezpośrednio przekłada się na koszty korzystania z systemu. Cały czas dodając nowe funkcjonalności mamy to na uwadze.


uważam, ze jako korzystający powinniśmy skoncentrować się na tym, żeby, jak najwięcej punktów dodać do systemu, żeby były wiarygodne i żeby każdy z nas widząc, ze się coś dzieje zatrzymał się i wprowadził dane do systemu.
Dokładnie taka jest idea SpeedAlarm.

Dziękujemy za wszystkie uwagi.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
SpeedAlarm

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:54:33 »
Witam,

Po kolei:

Jedno co mnie niepokoi to na stronie SA jest napisane 100kB/300km a mi zjadlo 400kB/10km
Transfer podany na stronie jest przybliżoną wartością faktycznego zużycia transferu przez program. Jeśli komuś połączenie GPRS zerwie się kilka razy w czasie jazdy, a dodatkowo operator taryfikuje co 100kB, to faktycznie taki może być efekt. Niestety mamy na to niewielki wpływ. Staramy się użytkownikom podpowiadać jak obniżyć koszty u operatora, na przykład wykupując pakiety danych z naliczaniem co 1kB.

To byla jedna sesja, ale juz za drugim razem pobral ok 20kB, tak jakby za tym pierwszym dociagal jakies rzeczy po drodze jeszcze.

-czarny interfejs jest bardzo ładny, ale w słońcu niewiele widać
Zgadzam się. Zaplanowaliśmy już redesign layoutu.
[/quote]

Ten layout jest ok do jazdy naca. IMO powinny byc dwie skorki zmieniajace sie w zaleznosci od pory dnia, bo jak zrobicie jasny to w nocy bedzie oslepial. Cos jak ma AM w zaleznosci od pory dnia zmienia sie na jazny albo ciemny.



I jeszcze jedno pytanie dlaczegi ilosc radarow stacjonarnych sie zminiejsza? Rozumiem, ze sie zwieksza bo ludzie zglaszaja nowe, ale czemu co chwila wyswietla -1, -2 itp...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:31:31 »
O, nareszcie udało mi się wywalić Symbiana w mojej Nokii 6650.
Możesz podać więcej informacji na temat okoliczności w jakich to się stało?

Trywialnie: SMS -> Link -> Download -> Się chyba instalowało automatycznie -> Reset telefonu -> Rąsie "Nokia konekting pipul" -> Wprowadź PIN.
Chyba, że to taki ficzer, że telefon autorestartuje po instalacji SpeedAlarmu, ale nie spotkałem takiego rozwiązania wcześniej.

Irytujący nieco jest też w trakcie inicjalizacji programu kilkukrotny prompt o zezwolenie na korzystanie GPRS. Nie da się na stałe zezwolić?

Nie jestem znawcą Symbiana (innych systemów też nie  :grin: )

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:55:31 »
w symbianie są niestety te śmieszne certyfikaty, więc albo aplikacja nie jest podpisana certyfikatem (veri sign class 3) albo po prostu musisz zmienić ustawienia w managerze programów - ustawić zezwolenie na stałe.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:25:37 »
O, nie wiedziałem, że w tym śmiesznym telefoniku są takie ustawienia. Niestety, w większości przypadków jedyną alternatywą jest: "pytaj raz" albo "pytaj zawsze". W łączach jest na szczęście również "zawsze zezwalaj".

Dzięki za hinta. :ok:

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:34:16 »
U mnie SpeedAlarm zatrzymuje się na ekranie łączenia do SpeedAlarm.pl. Jeżeli nie kliknę na "Anuluj" to mogę tak sobie czekać do usranej śmierci.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:44:09 »
Teraz nie powinien pytać, jednak doświadczenie podpowiada, że nie powinien niestety nie równa się temu co jest w rzeczywistości. Pewnie jeszcze kilka razy klikniesz w prompt'a.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:23:20 »
Ciekawy jest algorytm zgłoszeń. Dziś zbliżając się do remontowanego odcinka z ruchem wahadłowym ( między Augustowem a Białymstokiem ) i ostrym zakrętem ( brak drogi na wprost) zgłosiłem zatrzymując się na światłach ostry zakręt w lewo bo droga na objazd wahadłowy tak prowadziła, a także zgłosiłem niebezpieczeństwo bo skręt było widać w ostatnim momencie oraz zgłosiłem bo system zgłaszał że jest radar stacjonarny jego brak bo został zdemontowany gdyż pobocze drogi też chwilowo nie istnieje (wykopy) no i w nagrodę dostałem jakoby za fałszywe zgłaszanie - minus 10% zaufania!!! To może lepiej wcale nic nie zgłaszać? Albo jeszcze coś źle robię, nie według autora skryptu który uznaje jakieś zgłoszenia za fałszywe, a inne prawdziwe? A może zgłoszenie 3 różnych przypadków w jednym miejscu powoduje taką reakcje systemu?

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:35:17 »
Napisz do kmiotków. Tak nie powinno być.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:08:19 »
Ja używam SA ver 01.14.02 beta na Omni i taż zauważam pewne problemy. Przy zsilaniu z ładowarki, po naciśnięciu jakiejkolwiek funkcji gaśnie podświetlenie i niewiele widać w dzień, tak więc zgłoszenie np. suszarki trzeba robić bardziej z pamięci. Gdy przełączam na pracę w tle też gaśnie podświetlenie i nie odświeża się Today. Nie działa funkcja przywrócenia programu z pracy w tle poprzez naciśnięcie przycisku - nie można zdefiniować takiego przycisku.
I jeszcze jedno, wydaje mi się, że dość istotne, Zamiast ilości zarejestrowanych użytkowników znacznie przydatniejsza byłaby informacja i ilości zalogowanych aktualnie użytkowników. Można by na tej podstawie ocenić na ile rzeczywiście można liczyć na system w danej chwili.
Kiedy można się spodziewać nowej wersji i gdzie szukać informacji o aktualizacji?
Pozdrawiam

SpeedAlarm - UWAGI
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:10:23 »
Napisz do kmiotków. Tak nie powinno być.
Nie po prostu jest to ciekawy problem, może takie są założenia, a może algorytm cały czas jest dopracowywany? Zresztą mi to i tak obojętne bo codziennie się przemieszczam samochodem ( po Warszawie prowadzę Taxi ) to i tak przez 6 tygodni wypracuje 50% zaufania. Używam też konkurencyjnego rozwiązania www.yanosik.org  i muszę przyznać że w speedAlarmie brakuje mi możliwości zgłoszenia ITD. Co prawda ITD osobowych nie może zatrzymywać ale już Taxi - tak. Fajnie by było gdyby jeszcze dorobili opcje zgłoszenia korka. No ale o korkach to prawdopodobnie już najbliższa Automapa będzie informować więc trzeba cierpliwie poczekać. Za to zaletą nad janosikiem jest ilość użytkowników. Tam niestety to chyba jest tajemnica bo na stronie producenta nie podają ile sprzedali yanosików. Za to w tej chwili (8.08 rano) janosik wie o 9 kontrolach drogowych a SpeedAlarm o 59 !!! Pewnie właśnie o te 6 razy jest więcej użytkowników SpeedAlarmu, niż Yanosika. I jeszcze jedno słowo CB radio jest jednak chyba na razie niezastąpione mimo że często szumi lub można się nasłuchać niecenzuralnych słów.