SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu.

  • 5 Odpowiedzi
  • 18995 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu.
« dnia: Czerwiec 20, 2009, 18:50:31 »
Witam
Dziś ściągnąłem SpeedAlarm na Win Mobile i bez problemu zainstalowałem na MIO A702 z WinMobile 6. Uruchomił się i pokazały się kolejne ekrany pierwszej konfiguracji. Wybierz swojego operatora - wybrałem "Mam już skonfigurowany internet" Dalej: Wybierz połączenie z listy - Internet Era -- Dalej: pojawił się czarny ekran powitalny SpeedAlarm na dole ładowanie ustawień i wyskoczyło okienko: Wystąpił krytyczny błąd. Aplikacja zostanie zamknięta. OK - okienko znika, program zamknięty, wysypany. Krótko mówiąc wielki zawód. Dzieje się tak bez względu czy w tym czasie jestem połączony z internetem czy nie. To samo jest jeśli wybiorę na początku Erę jako dostawcę i program stworzy sobie połączenie. Internet GPRS działa u mnie bez zarzutu jednak program wywala się w tym momencie. Mam Zainstalowane najnowsze Net.CF 3,5 bo o tym pisali na stronie producenta, że musi być co najmniej wersja 2,0. Pozdrawiam i liczę na pomoc mądrych i życzliwych ludzi.
P.S. Sprawdziłem na wszystkich wersjach NCF jest to samo. Wgrałem netcfmessages i pokazał wtedy dodatkowo (NullReferenceException)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 17:05:15 wysłana przez Szkrobi »

*

Offline f1l1p

  • 11
Odp: SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2009, 11:24:59 »
Witam.
nie przejmuj się , u mnie to samo..
Mio a701 + WM5 + CF 3.5

Odp: SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu. JEST ROZWIĄZANIE!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2009, 11:05:09 »
Jest rozwiązanie!!!   :ok: Powodem jest włączona opcja Traffic w Automapie. Trzeba wyłączyć Traffic i po problemie. Opcje tą ma tylko najnowsza wersja Automapy od 5.5 Dziękuję zespołowi SpeedAlarm za podpowiedź no i trzeba poprawić program aby nie gryzła się z tą opcją Automapy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 11:10:43 wysłana przez Szkrobi »

Odp: SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu. JEST ROZWIĄZANIE!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2009, 13:13:11 »
Jest rozwiązanie!!!   :ok: Powodem jest włączona opcja Traffic w Automapie. Trzeba wyłączyć Traffic i po problemie. Opcje tą ma tylko najnowsza wersja Automapy od 5.5 Dziękuję zespołowi SpeedAlarm za podpowiedź no i trzeba poprawić program aby nie gryzła się z tą opcją Automapy.

Zgadza się.

Do programu wkradł się niestety błąd, który ujawniał się jeśli opcja AM Traffic w AutoMapie była włączona.

Rozwiązania są trzy:

1) ręczne wyłączenie tej opcji w AutoMapie (menu -> ustawienia -> inne -> 4 podstrona)
2) skorzystanie z automatycznej aktualizacji SpeedAlarm do wersji 01.17.02, lub jeśli SpeedAlarm został unieruchomiony do tego stopnia, że automatyczna aktualizacja nie jest możliwa to ...
3) ... pobranie najnowszej wersji 01.17.02 z http://get.speedalarm.pl ręcznie i nadpisanie nią poprzedniej

Jeśli chodzi o samą opcję AM Traffic:
Zespół AutoMapy potwierdził nam, że w AutoMapie 5.5.1 w tej opcji jest błąd, który powoduje rozłączanie się sesji połączenia z internetem za każdym razem po wysłaniu danych AM Traffic. To oczywiście powodowało też bardzo częste rozłączanie połączenia z serwerem SpeedAlarm, nie mówiąc już o tym, że narażało użytkowników na koszty związane z rozpoczynaniem kolejnej jednostki taryfikacyjnej za transfer danych u operatora.

Dziękujemy wszystkim za szybkie zgłoszenia tego błędu i uwagi pomocne przy rozwiązaniu.

Pozdrawiam
Grzegorz Aksamit
Zespół SpeedAlarm.pl

*

Offline f1l1p

  • 11
Odp: SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2009, 08:13:16 »
U mnie to nie jest problemem ponieważ usługę AM Traffic mam wyłączoną. Problem nadal występuje.
Nie jestem ekspertem ale wg mnie jest to problem z dostępem do portu GPS.
Czy można może by zrobić tak jak w innych programach - przez port COM ?
Gdybym mógł ustawić na którym porcie ma pracować (u mnie 4) to działało by.
Wszystko inne programy gps działają więc chyba ten też mógł by.......

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2009, 08:46:09 wysłana przez f1l1p »

*

Offline f1l1p

  • 11
Odp: SpeedAlarm - Błąd krytyczny i zamknięcie programu.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2009, 18:43:45 »
U mnie to chyba nie ruszy.
Co bym nie robił wyskakuje mi komunikat
" wystąpił nieokreślony błąd
000000A/000000D"
...
przez tyle czasu nie udało mi się rozwiązać problemu - nawet na "świeżym" systemie w mio nie działa.

szkoda , bo już mi tylko kilka dni zostało żeby zyskać 50% zaufania .... :S