Xperia X2

  • 7 Odpowiedzi
  • 18994 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jsadowski

  • 13
  • Sprzęt: Galaxy Note 2, Galaxy Note 1, HD2,
Xperia X2
« dnia: Luty 11, 2010, 17:59:12 »
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Xperii X2.
Poniżej kilka uwag dla potencjalnych nabywców.
- W polskiej wersji WM nie zaimplementowano funkcji rozpoznawania pisma ręcznego
- W żaden sposób nie potrafię wyłączyć wyświetlania kontaktów z karty SIM. W rejestrach nie ma klucza "ShowSIM", a dopisanie go i nadanie wartości 1 nie pomaga - Jeżeli ktoś przeszedł ten problem to proszę o informację.
- Poprzednio używałem G900 (też SE ale bez WM) - próba przesłania kontaktów przez bluetooth-a działa tylko przy przesyłaniu jednego kontaktu naraz. Zaznaczenie kliku i przesłanie ich do Xperii za "jednym zamachem" owocuje komunikatem o niepowodzeniu transferu.
- Format notatek jest zupełnie inny i Xperia nie rozpoznaje notatek z G900.
Poza tym to zupełnie fajny telefonik.
W miarę zaznajamiania się z telefonem będę opisywał kolejne odkrycia i wrażenia.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2010, 19:57:07 »
Gdzie kupiłeś? Być może to problemy wieku dziecięcego, chociaż z tymi kontaktami SIM to dziwna sprawa. Nie masz aplikacji SIM Manager?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jsadowski

  • 13
  • Sprzęt: Galaxy Note 2, Galaxy Note 1, HD2,
Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2010, 20:56:57 »
W Krakowie sklep ggmedia. Nie mam SIM Managera - zaraz spróbuję go znaleźć. Dzięki za sugestię.

Dodatkowo:
- po włączeniu blokady ekranu po kilkunastu minutach nie da się jej odblokować. Przesuwanie kłódki nic nie daje i jedynym sposobem (przynajmniej znalezionym prze ze mnie) jest wyjęcie baterii - bo przycisk wyłączanie oczywiście jest zablokowany i nie działa

Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2010, 12:14:03 »
Cytuj
po włączeniu blokady ekranu po kilkunastu minutach nie da się jej odblokować.

Spotkałem się z czymś takim, kiedyś w "Kaiserce" - tam rozwiązaniem była zmiana ROM'u.
Jak już ktoś wspomniał, prawdopodobnie jest to choroba wieku dziecięcego i Polski Rom nie jest jeszcze dopracowany.

*

Offline jsadowski

  • 13
  • Sprzęt: Galaxy Note 2, Galaxy Note 1, HD2,
Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2010, 11:40:08 »
Ostatnio zainstalowałem Automapę na mojej Xperii - w końcu był to jeden z powodów dla których ją kupiłem.
Po instalacji Autmapa nie mogła znaleźć odbiornika GPS-a, a jak już znalazła (po zmianie ustawienia portów w WM) to kilkanaście sekund po odnalezieniu sygnału GPS zawieszała się i koniec. Długo kombinowałem co z tym zrobić i ostatecznie wszystko ruszyło po ustawieniu GPS-a na porcie 7 (w AM oraz WM) i odznaczeniu w opcjach GPS-a 'synchronizuj czas z GPS' - zdaje się że to odznaczenie było decydujące. Jak wypróbuję na jakiejś trasie to napiszę jak się sprawuje.

Zauważyłem również, że:
- czasami po otwarciu klawiatury ekran nie obraca się i dalej zostaje w układzie pionowym - jedynym wyjściem jest wyłączenie i włączenie,
- bateria wyładowuje się błyskawicznie - starcza na niecały dzień. Poza tym telefon jest ciepły. (może mam jakąś felerną baterię)

Ogólnie, w miarę użytkowania, coraz bardziej narasta we mnie przekonanie, że należalo kupić HTC H2 a nie Xperię. Sony Ericsson będzie miał sporo do poprawiana przy upgradach

*

Offline jsadowski

  • 13
  • Sprzęt: Galaxy Note 2, Galaxy Note 1, HD2,
Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2010, 23:50:20 »
I WŁAŚNIE DZISIAJ ZAMIENIŁEM XPERIĘ X2 NA HTC HD2 I NIE ŻAŁUJĘ !!!
Tak się skończyła moja przygoda z Xperią - a szkoda bo gdyby był dopracowany lepiej to byłby znakomity telefon

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2010, 00:17:15 »
Witam, mam pytanie do uzytkownikow x2, w sieci znalazlem informacje na temat tego jakoby x2 mialby miec wbudowany adapter dual sim, moze ktos to potwierdzic/zdementowac?
wydaje mi sie to byc plotka, a nie ukrywam ze chetnie wyrzucilbym telefon sluzbowy i uzywal 2 kart w x2 :) co zapewne nie jest mozliwe

Odp: Xperia X2
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:14:06 »
Witam,

właśnie zainstalowałem AM6 i uruchomiłem zewnętrzny GPS za pomocą Bluetooth. Rozwiązanie to jest w pełni darmowe, ale baterie w telefonie "morduje"  :ohreally:

Pomogły mi wskazówki jakie wyczytałem na tym forum, za co bardzo dziękuję  :)

Pozdrawiam