kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)

  • 13 Odpowiedzi
  • 16333 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:01:59 »
Witam.
Na początek przedstawię się, kiedyś posiadacz hp 320 lx w wersji ericsson a obecnie (znaczy od piątku/soboty jak przyniesie poczta) posiadacz nz90 ;) Więc wiecie już, jakich pytań się spodziewać :D
No to zaczynamy.

1. Jakie są różnice miedzy instalacja, unistalacja, zarządzanien plikami (miedzy OS a win CE)?

2. Oprogramowanie, sterowniki (nie licząc standardowych). Gdzie można je dostać, skąd ściagnąć? Do starego dostałem dużo płytek i nie miałem z tym najmniejszego problemu. Jakieś ciekawe serwisy z programami, grami do ściągnięcia i najlepiej za darmo(jak najwięcej linków :D ).

3. Jak działają programy na palmOS? Czy wszystkie będą działać na nim (v5.0), czy są jakieś różnice? Co zrobić jak się system rozwali? Jak go ratować, wystarczy reset jak w moim starym czy trzeba cos pokombinować?
 
4. Entertainment. Czyli filmy, jakie programy do odtwarzania, zmniejszania rozmiaru, obsługi napisów. Czy trzeba wcześniej przygotować film z napisami na PC i dopiero można się nim cieszyć w soniaczu? Bardzo bym prosił o wyczerpujące odpowiedzi gdyż dużo czasu spędzam w podróży i musze jakoś sobie umilić czas ;) Co z plikami .mkv .ogm i innymi posiadającymi 2 lub więcej ścieżek dźwiękowych lub lapisów, jak sobie z tym poradzić? Co z odtwarzaniem plików o rozdzielczości większej niż matryca?

5. Co z pamięcią? Na allegro widzę pamięć Memory Stick Pro Duo 2GB czy nie będzie większego problemu z tą pamięcią? Gdzieś wyczytałem, że niektóre soniacze dzielą pamięć na jednostki 128MB, czy i w tym też tak się dzieje? Jeśli tak, to jak radzicie sobie z wgrywaniem filmów i plikami muzycznym?

6. Kamera. Zdjęcia spoko a co z kręceniem filmów?  W recenzji pisze ze można kręcić krótkie filmy a troszkę dłuższe tak z 10 min? Może trzeba oddzielny program (doświadczenia z 3650).

7. Wszystkie możliwe rady jakie mają użytkownicy, co zmienić by działało dobrze albo lepiej. Czego nie wgrywać. Jednym słowem wszystkie dobre rady ;)

Z góry dzięki za pomoc.

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2006, 21:27:30 »
Witaj w klubie :)
Bardzo ogólnie
ad.1 Pliki w winCE instaluje się z pomoca activesync a w przypadku palmos za pomocą palm desktop. Mozna też instalować i deinstalować z poziomu palmtopa. Programy mają rozszerzenie .prc
ad.2 Sterowniki można ściągnąć ze strony Sony lub Palm. Ciekawe programy i adresy serwisów znajdziesz w wątku ciekawe programy przyklejonym na  forum PalmOS.
ad.3 Programy działają różnie, jak się dobierze przyzwoity zestaw to resety zdarzają się rzadko.
ad.4 Filmy trzeba przygotowac wcześniej
ad.5 Obsługuje karty do 2GB ale określone typy (nie wszystkich producentów)
ad.6 Zdjęcia są ok a filmy - wszysko zależy od rozdzielczości
Palmos to inny system a sprzęt Sony też trochę różni się od innych.
Na stronie Sony są instrukcje do ściągnięcia.

probel z filmem (nz90)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2006, 21:52:39 »
Wyczytalem ze najlepszy program do filmów to TCPMP no i zainstalowalem z kodekami zeby nie bylo (do konwersji PocketDivXEncoder)  ;) problem jest tego typu ze film ogladam ale nie ma dźwięku  :(
Męcze sie juz z 2 godzine i nic.
Please help me ;)

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2006, 00:28:44 »
Juz mi sie udalo z MCA2 troszke mi to zajeła ale działa :D

A teraz z innej beczki, czy ta karta z adapterem zadziała na nz90? Naczytałem sie juz troche opini ze tak i ze nie, troszke mnie to skołowało. Może ktoś z was ma cos takiego w swoim Soniaczu?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2006, 09:54:45 »
Moim zdaniem nie powinno być żadnych problemów z używaniem tej karty w NZ90. Gdzie czytałeś opinię, że może nie działać?

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2006, 23:04:03 »
Witam.
Opinie czytalem na jakiejś stronie już nawet nie pamiętam :( niestety chyba ten serwis miał racje. Kupiłem kartre 2gb z adapterkiem i niestety nie chce działać :( Po włożeniu karty ładnie pokazuje że 1,9GB miejsca na niej jest ale to koniec dobrych informacji. Kiedy wybieram opcje "dyskietki" pozakuje od razu "No Memory Stick detected!" , i teraz nie wiem co dalej. Zastanawiam się nad zakupem czytnika pod usb pro duo by zrobić formata ale nie wiem czy to cos pomoże. Może jest gdzies uaktualnienie na necie do obslugi kart?
pomocy/pozdrawiam

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2006, 23:37:30 »
Jest uaktualnienie dla kart MS Pro.

Sprawdziłem jeszcze na forach i wszystko wskazuje na to, że to musi działać po zainstalowaniu uaktualnienia.

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2006, 23:59:08 »
Siedze i walcze, mimo wgranych uaktualnien nie chce dzialac ;( robie wszystko tak jak pisze ( niestety niektore pliki nie chca sie dobrac np.Avx VFSSrc v1.1 )
Może trzeba cos wczesniej wgrac?

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2006, 11:33:47 »
zrobilem hard reset i nic to nie pomoglo;/ moze masz jakiś pomysł jak to zrobic? podaj linki do forum na którym jest to opisane ;)

kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2006, 12:09:11 »
Rozprawcowalem to do konca :D

moj model to /E (europejski) i update do ktorego byl link jest jedynie dla wersji US i na moj nigdy by nie zdzaiłał :D znalazlem na jakim forum goscia z tym samym problemem co moj. Rozwiązanie jest proste zainstalowac update dla wersji europejskiej :D
thx Kusiu za starania i pomoc

Napisy w filmie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2006, 21:14:56 »
A czego używacie do wklejania napisów do filmów? Bo jakoś nie moge znaleść żadnego konkretnego programu.

Odp: kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2007, 21:22:04 »
Kupiłem dzisiaj kartę Sony Memory Stick PRO 2GB do moje Clie NZ90 .
Zdaje się, że mam podobny problem jak założyciel tematu.
Nie mogę wgrywać na kartę programów (raz się udało, ale program działał krótko), a nawet jak już wgram (za pomocą HotSynca lub bezpośrednio na kartę), to w palmtopie wyskakuje błąd.
Problem mam też z filmami i muzyką. Muzyka zaczęła działać po wgraniu patcha MagicGate® Memory Stick® Media Update.
 Filmy nadal nie działają, po ich uruchomieniu pokazuje się pierwsza klatka, a potem program zacina się (te same filmy odtwarzane z innych kart działają normalnie).
Kartę formatowałem z poziomu palmtopa, nic to jednak nie dało.
Zainstalowałem też wspomniany w tym temacie update (ten z linka użytkownika Kusiu). Nic to jednak nie dało, być może dlatego, że nie mam tej wersji europejskiej.
Wie ktoś może skąd ją ściagnąć?
Może ktoś zna inny sposób na rozwiązanie problemu.

Aha, możliwe też, że karta jest uszkodzona (tak myślę, bo w końcu nie działa jak powinna, chociaż jest zupełnie nowa). Można jakoś sprawdzić jej poprawność?

*

Offline merg

  • 6
  • Sprzęt: clie nz90
Odp: kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2007, 11:05:54 »
koledzy ja też mam ten problem może ktoś zna linka do sciagniecia wersji europejskiej na sieci jest sporo uaktualnień ale nie dla europejskiej wersja us nie działa musi być europa Z góry dzieki

Odp: kilka pytań od nowego uzytkownika nz90 ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2007, 16:23:41 »
Znalazłem kilka tygodni temu łatkę do wersji europejskiej.
Dostępna jest ona na stronie: http://www.clie-link.com/UK/updates.asp?ID=1011&submenu=updates.asp&mainmenu=compatibility.asp .
Należy sciągnąć plik z ramki "MS Pro Update Program".
Przed zainstalowaniem łatki najlepiej jest zrobić reset ustawień palma.