SE Live With Walkman ICS + odblokowany bootloader + root + rage kernel = pytania

  • 0 Odpowiedzi
  • 14184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam! Posiadam tel. SE Live With Walkman z wgranym ICS (4.0.4 komp. 4.1.B.0.431). Odblokowałem w nim bootloader, root i wgrałem RAGE KERNEL. Od tego czasu pojawia mi się na pasku systemowym w telefonie możliwość zaktualizowania mojej wersji ICS do 4.1.B.0.587. Nic z tym nie robię ponieważ nie wiem czy ta operacja nie uszkodzi mojego telefonu....słusznie ?

Pierwsze pytanie...

Czy oficjalna aktualizacja telefonu z odblokowanym bootloaderem, rootem i wgranym innym kernelem spowoduje bricka czy przebiegnie bezproblemowo?

Teraz drugie pytanie...

W związku z powyższym, że tel. już jest odpowiednio przygotowany do wgrywania innych romów niż ten oryginalny chciałem sobie wgrać MIUI. jest sporo poradników z tym, że ja nie rozumiem jeszcze jednej kwestii. Jak to jest z tymi kernelami? Kiedy mam wgrać nowy kernel, który np. jest rekomendowany do danego ROMU. I czy np. posiadając teraz androida w wersji ICS mogę wgrać do niego kernel np. pod MIUI?

Czy chodzi o to, że po aktualizacji ROMU z ICS do MIUI następnie muszę do wgranego już MIUI dograć przeznaczony dla niego KERNEL?

To jest właśnie ta kwestia której nie do końca zrozumiałem. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2012, 16:30:47 wysłana przez pietrasinho »