Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514

  • 11 Odpowiedzi
  • 2725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wirgoo

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipaq 514
Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« dnia: Styczeń 08, 2008, 21:23:01 »
Witam!

Mam następujący kłopot. Sciągnąłem SkypeForSmartphone i próbowałem zainstalować go na swoim tel. niestety nie moge ani podczas instalacji z pliku exe ani z poprzez tel. z pliku CAB. . Telefon informuje ze brakuje ważnych plików do uruchomienia aplikacji SkypeForSmartphone. Po za tym po instalacji układ ekranu głównego zmieniony sie na Skype wyświetla rozmazane piksele wzdłuż lewej strony wyświetlacza, po zmianie na HP lub inny jest  ok. Skype jednak nie uruchamia się. Proszę o jakieś wsazówki. Tel ma soft z 07.07. Dzięki za pomoc.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 21:25:55 »
możliwe, że instalacji potrzebny jest pakiet .NET CF,zainstaluj i sprawdź czy działa.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline wirgoo

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipaq 514
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 21:35:24 »
możliwe, że instalacji potrzebny jest pakiet .NET CF,zainstaluj i sprawdź czy działa.

Nawt nie wiedziałem że jest  uz w ipaqu. Pisze że mam nowszą wersje od tej którą sciągnąłem właśnie ze strony MS. :shock:
Hmmm :?:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2008, 23:09:07 »
możliwe, że instalacji potrzebny jest pakiet .NET CF,zainstaluj i sprawdź czy działa.

Nawt nie wiedziałem że jest  uz w ipaqu. Pisze że mam nowszą wersje od tej którą sciągnąłem właśnie ze strony MS. :shock:
Hmmm :?:

a to dobre :D chyba że ściągałeś nieaktualną wersję...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline wirgoo

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipaq 514
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 00:47:14 »
a to dobre :D chyba że ściągałeś nieaktualną wersję...
[/quote]

 :mrgreen: Miałeś racje...były nowsze....niestety dalej to samo... Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Info jest dokładnie takie: "Couldn`t find all the necessary files to start Skype. Please try to install Skype again." Próbowałem. Lipa.

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2008, 04:58:51 »
Problem z instalacja Skypa na tym SmartPhonie jest i bedzie dopuki niewypuszcza wersji obslugujacej male rezdzielczosci ekranow. Problem ten byl juz poruszany wileokrotnie, glownie na forum Skypa. Jedyna jak dotad mozliwoscia jest zainstalowanie Skypa 2.1 http://www.sems.org/content/download/skype2.1.smartphone.zip kopiujesz zawartosc do odpowiednich katalogow. Przy pomocy np. RescoExplorera dodajesz plik *.reg do rejestru (choc zauwazylem ze system troche dluzej startuje po tym). U mnie jeszcze link ktory stworzyl sie w kontaktach niepasowal wiec skasowalem go i stworzylem sam nowy. Program po uruchomieniu ma male problemy bo trzeba zjechac na samiutki dol umowy licencyjnej, poczym trzeba wyczuc w ktorym momecie nacisnac (niewidoczny) klawisz akceptacji. Program umozliwia wylacznie chat, gdys ta wersja niezostala zoptymalizowana pod procesoty OMAP 850. Radze niewchodzic w zadne munu Opcji bo niestety nieda sie z niego wyjsc. Pewna alternatywa jest jeszcze program o nazwie Fring, umozliwia on rozmowy poprzez EDGE i WiFi. Jest to klijet wielu komunikatorow, jednak ja mam problemy z logowaniem sie. Obecnie urzywam programu iSkoot. Jednak on wymaga sporego zapasu minut w planie gdyz laczy sie on z kontaktami Skypa poprzez normalna linie telefoniczna. usluga ta dostepna jest rowniez w Polsce.

*

Offline wirgoo

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipaq 514
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2008, 14:05:30 »
Dzięki za  pomoc wobec tego poczekam na wersję na mniejsze rozdzielczosci. Aby nie rozpoczynać nowego wątku... Nie mogę również uruchomić programów Spb Phone Suit i Pocket Plus. Pojawia się informacja że zainstalowały się poprawnie jednak w menu brak ikony do uruchomienia... Nie ma tez zadnego pliku exe w katalogu programu w Program Files... Program jest widoczny w zakładce Usuń programy. Inny program Spb GPRS Monitor ze strony ipaqchoice.com instaluje sie i działa bez problemu. Czy wyżej wymieniony problem też jest spowodowany rozdzielczością ekranu w ipaq514?

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:16:44 »
Dzięki za  pomoc wobec tego poczekam na wersję na mniejsze rozdzielczosci. Aby nie rozpoczynać nowego wątku... Nie mogę również uruchomić programów Spb Phone Suit i Pocket Plus. Pojawia się informacja że zainstalowały się poprawnie jednak w menu brak ikony do uruchomienia... Nie ma tez zadnego pliku exe w katalogu programu w Program Files... Program jest widoczny w zakładce Usuń programy. Inny program Spb GPRS Monitor ze strony ipaqchoice.com instaluje sie i działa bez problemu. Czy wyżej wymieniony problem też jest spowodowany rozdzielczością ekranu w ipaq514?

Juz wiem czemu CI nic nie dziala... Poniewaz probujesz instalowac programy dla PocketPC a nie dla Smartphone.

SPB Phone Suite i SPD Pocket PLus sa to programy na PPC i WYMAGAJA dotykowego ekranu i w zyciu nie zadzialaja na Smartphone. GprsMonitor Ci sie zainstalowal bo jest wersja na smartphone. A skype wersja na Smartphony tez dziala bez problemu.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline wirgoo

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipaq 514
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:46:26 »
Juz wiem czemu CI nic nie dziala... Poniewaz probujesz instalowac programy dla PocketPC a nie dla Smartphone.

SPB Phone Suite i SPD Pocket PLus sa to programy na PPC i WYMAGAJA dotykowego ekranu i w zyciu nie zadzialaja na Smartphone. GprsMonitor Ci sie zainstalowal bo jest wersja na smartphone. A skype wersja na Smartphony tez dziala bez problemu.

Tak doczytałem, sądziłem ze jesli to WM6 to jest szansa ze pojdzie... czy jest cos podobnego na smartphona jak PhoneSuit? Mialem kiedys SPV C600 ale tam te aplikacje byly dosc prymitywne. Ten skypeforsmartphone niestety mnie nie dziala. Tak jak opisal kolega wyżej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 16:51:13 wysłana przez wirgoo »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:09:19 »
System nie ma nic do rzeczy roznica polega na ekranie DOTYKOWYM ...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline gab305

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Xperia x8,
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2009, 18:19:05 »
Witam mi skype na hp 514 działa ściągnij najnowszą wersję
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 18:42:49 wysłana przez gab305 »

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: Problem z instalacją SkypeForSmartphone na Ipaq514
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2009, 20:07:47 »
Witam mi skype na hp 514 działa ściągnij najnowszą wersję

On to pisał rok temu...  :O