HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa

  • 15 Odpowiedzi
  • 17725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« dnia: Lipiec 20, 2009, 00:28:54 »
Witajcie. Jestem nowy, nie znalazłem nic na temat tego urządzenia, więc napisze nowy watek licząc na łagodny wymiar kary. :D

Niedawno stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem HP iPaq Voice Messenger'a. Wszystko pięknie i zgodnie z oczekiwaniami poza AutoMapą. To urządzenie jest nawet sprzedawane w niektórych sklepach z tym softem i co? I nie mogę za cholerę skorzystać z AM na tym urządzeniu. Podczas instalacji pojawia się błąd z komunikatem "Brak dostępu", po wciśnięciu OK instalacja idzie dalej. Może to jakiś nieistotny składnik? Sam nie wiem. Tak czy inaczej po instalacji nigdzie nie ma skrótu/ikonki do AM, więc uruchamiam przez eksplorera plików: Storage Card\AutoMapa EU\wceAm
I lipa. Odpala się tak samo jak np. na TyNt II, a tu nie mam przecież dotykowego ekranu. Producent softu zapewnia, że aplikacja dziła równiez pod Win CE. Czegoś nie rozumiem?

Trochę niżej też ktoś miał z tym problem, niestety fake cursor nie działa też najlepiej - sam przycisk działa, ale kursor się nie rusza... skubaniec.

Pomocy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 00:54:55 wysłana przez Konstantynopolik »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2009, 06:39:41 »
WinCE to osobny system używany w nawigatorach GPS. Owszem WM jest na nim oparty jednak to nie to samo.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 09:27:50 »
Przerabiałem sprawę i się poddałem :(

Po instalacji Automapy wszystko sie ładnie uruchamia ale przy otwieraniu mapy pojawiają się problemy z rozdzielczoscią
Doszukałem sie że podobne problemy mieli uzytkownicy poprzedniej wersji voice messengera , próbowałem dograc pliki według ich zaleceń ale dupa  :(



Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2009, 11:42:05 »
Mi sie wszystko ładnie uruchamia, mogę oddalić i przybliżyć mapę. Żadnych problemów poza brakiem kursora którym bym mógł obsłużyć klawisze. Wszystkie fake cursory jakie znalazłem były tworzone na PPC, właśnie w tym mam największy ból. Poszukam tu jeszcze, może coś znajdę. Mam nadzieję, że w dobrym dziale szukam.  :D

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:56:51 »
Witam. Też mam Voice Messengera tego nowego i jak uruchamiam automapę to pokazuje się tylko ekran rejstracji mapy a potem jakieś paski i tyle nic nie widać, jest tylko dźwięk. Wie ktoś może o co biega? Chodzi o rozdzielczość? TomTom mi działa ale myśli że to komórka i pisanie na klawiaturze jest mocno skomplikowene właściwie to w ciemno.

Którą wersję automapy masz na swoim?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 22:04:10 wysłana przez wombatowy »

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2009, 12:18:45 »
Witam, mam HP iPaq 514 Voice Messenger i automapa 5.3 działa całkiem ok, po następujących modyfikacjach:

- zainstalowałem FakeCursor http://pdaclub.pl/index.php?option=com_files&Itemid=54&cid=11&fid=648&srv=2

- zmieniłem w rejestrze przypisanie przycisku VoiceCommand w kluczu:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\VoiceCommand\Path
 na ścieżkę zainstalowania kursora np.
Storage Card\Program Files\FakeCursor.exe
Po uruchomieniu Automapy wciskam przycisk VoiceCommand i uruchamia się kursor po ponownym naciśnięciu kursor się wyłącza.

- Aby menu w Automapie było czytelne zmieniłem ( jak już gdzieś to było pisane ) plik:
   "AutoMapa.skin.176x220.consts" zawartość:
/[Consts]
// uklad menu
nbrMMCols=3
nbrMMRows=2

hghmrgMMItems=#RES*11

Pozdrawiam.

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:03:40 »
Witam,

Udało mi sie uruchomić automape na nowym Voice messenger, lecz za nic w świecie nie mogę zmapowac klawiszy..Jakby ktoś moglby podeslac mi gotowy plik ze zmapowanymi klawiszami i opisem co z tym dalej trzeba zrobic to byłbym wdzięczny. Mam AutoMape 5.5.1. Bede strasznie wdzięczny za podeslanie takiego pliczku.

Sam nie moge sie dostac do menu, bo fakecursor i sphelper nie dzialaja poprawnie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2009, 10:42:12 wysłana przez hellsinger »

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:57:39 »
Witam,
Próbuję przypisać przycisk voice do ścieżki FakeCursor.exe
Klucza
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\VoiceCommand\Path
o którym pisał jacek-tom nie znalazłem, więc go utworzyłem. Wpisałem tam ścieżkę do FakeCursor, ale niestety przycisk dalej jest skojarzony z Voice-m
Ma ktoś jakąś radę?
Oprócz tego gdy uruchamiam FakeCursor to wyłączają się klawisze menu (start), można to wyłączyć?
Pozdrawiam,

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:25:21 »
Mam ten sam problem. Jest to jedyna rzecz, która dzieli mnie od uruchomienia AutoMapy na nowym Voice Messenger. Nie wiem nawet jak się dostać do rejestru w tym telefonie, ponieważ mam go od 3 dni... Z góry dzięki za pomoc.
Napisane: Sierpień 11, 2009, 16:20:15
Grzebię w rejestrze i znaleźć nie mogę jak ustawić fake cursor na klawiszu, gdzie oficjalnie znajduje się Voice Commander.  Mam nowego Voice Messengera i przeszukałem już cały rejestr i nie mogę odnaleźć wpisu, o którym mowa powyżej. Ktoś może już go odnalazł?

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2009, 08:20:35 »
Witam,
Próbuję przypisać przycisk voice do ścieżki FakeCursor.exe
Klucza
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\VoiceCommand\Path
o którym pisał jacek-tom nie znalazłem, więc go utworzyłem. Wpisałem tam ścieżkę do FakeCursor, ale niestety przycisk dalej jest skojarzony z Voice-m
Ma ktoś jakąś radę?
Oprócz tego gdy uruchamiam FakeCursor to wyłączają się klawisze menu (start), można to wyłączyć?
Pozdrawiam,

Witam ponownie wygląda na to, że rejestr wm6 ( u mnie w ipaq 514 ) i w nowym voice messenger wm6.1 są inne wpisy w rejestrze.
Utworzenie tego wpisu prawdopodobnie nic nie da, proponuje zrobienie kopii rejestru ( na PC używam np. CeRegEdit.exe ) i podesłania do mnie na PW może uda mi się coś zdziałać.
Po za tym przy działaniu FakeCursor-a nie działają klawisze ( to normalny objaw )
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 14:03:39 wysłana przez jacek-tom »

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2009, 13:35:12 »
Witam. Też mam Voice Messengera tego nowego i jak uruchamiam automapę to pokazuje się tylko ekran rejstracji mapy a potem jakieś paski i tyle nic nie widać, jest tylko dźwięk. Wie ktoś może o co biega? Chodzi o rozdzielczość? TomTom mi działa ale myśli że to komórka i pisanie na klawiaturze jest mocno skomplikowene właściwie to w ciemno.

Którą wersję automapy masz na swoim?

Miałem to samo,  ale w mojej wersji (jakaś w miarę nowa nie pamiętam która, a tel w naprawie), jest kilka plików uruchamiających. Zacząłem próbować pliki po kolei i pewien uruchomił jak trzeba. Inne uruchamiały tak jak opisujesz. Chyba to był WCE4 czy coś takiego.

Jeśli chodzi o fakekursor to nic nie mapowałem. Robię tak: włączam mapę, jak się uruchomi wciskam home (domek na klawiaturze), włączam fejka który jest w tym samym katalogu co mapa i fejkiem mapę, i tyle. Tyle że trzeba się namachać palcem. Nie ma to jak dotykowy ekran.

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2009, 14:54:28 »
Witam, mam dokładnie ten sam problem co poprzednicy, kupiłem ten nowy hp Ipaq voice messenger (właściwie to jaki on ma symbol?) jest może jakaś mapa (tom tom, nie wiem garmin,) jakieś mapy dedykowane pod telefon bez dotykowego ekranu?
Pozdrawiam, Piotrek
Napisane: Listopad 15, 2009, 14:20:54

Napisane: Listopad 15, 2009, 14:26:04
Istnieje jakaś mapa która poprostu działa na mowym voice messengerze bez tego fake kursora? :(
Pozdrawiam, Piotrek

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2009, 16:09:49 »
Nie, generalnie nawigacji dla smartphonów z WM nikt nie robi. I podejrzewam, że nie zaczną gdyż sam MS ostatnio olewa. Wszystko idzie w dotyk.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:59:28 »
Ja polecam mcguider nic innego nie zdołałem odpalić by się przy tym nie .... Według mnie działa najlepiej :P

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:56:17 »
a czy ktos probowal Ndrive?? www.ndrive.com z tego co widze po specyfikacji mapy powinna dzialac bo jest 100% friendly dla klawiatur :)

Odp: HP iPaq Voice Messenger vs. AutoMapa
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:34:55 »
Witam. udało mi się zmapować fakekursora do klawisza Voice Messengera.
Oto instrukcja:
1. Instalujemy AM (uruchamia się u mnie za pomocą pliku wce42AM)
2. Pobieramy FakeCursor i umieszczamy go w folderze Program Files na karcie (Storage Card\Program Files\FakeCursor.exe)
3. Pobieramy program MobileRegistryEditor.
4. odpalamy program i przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\RedefineKey\LowerLeftSide,
w kluczach DefFile i Open które otwieramy przez podwójne kliknięcie, w polu Value Data wklejamy ścieżkę dostępu do naszego fakekursora.
GOTOWE - POWODZENIA

Z AM mam tylko jeden problem - w trakcie pracy w Voice Messenger wyłącza się podświetlenie ekranu. Jak temu zaradzić?
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 18:59:49 wysłana przez jacson77 »