Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Oprogramowanie Smartphone

Aplikacje dla WM 5.0 - problemy | porady | wskazówki | linki

(1/26) > >>

KuK:
Jako,  że w podwieszonych postach istnieje temat dotyczący aplikacji pod WM 2002/2003 pomyślałem sobie, że moznaby stworzyć podobny wątek dotyczący jednak WM 5.0. Coprawda istnieje również topic o polecanym oprogramowaniu, jednak jest on dosyć ogólny.  :)

W tym temacie chciałbym abyście wszyscy podawali polecane/używane przez Was programy, które są w 100% kompatybilne z WM 5.0. Opisujcie problemy z aplikacjami oraz różne porady lub wskazówki dotyczące użytkowania.
Jeśli polecacie jakąś aplikacje, najlepiej piszcie jaka to wersja oraz dystrybucja (freeware, shareware, trial, demo). Ponadto dobrze byłoby zamieścić screena lub linka do strony na której można ją pobrać.  :proud:
Myślę, że w ten sposób możemy wspólnymi siłami stworzyć czytelną bazę danych oprogramowania oraz różnego rodzaju porad... ;)

-------------------------------------------------------------------------------------

To może na początek ja zacznę :))
Myślę, że taką jedną z podstawowych aplikacji, które każdy smartphonowiec powinien mieć jest WM5torage. Aplikacja robi z naszego smartphone dysk wymienny (a dokładnie z folderu Storage Card czyli naszej karty pamięci).
Screenshot:
WM5torage (aktualna wersja to 1.7) - freeware (zgodny z QVGA)
Link do wątku:
LINK
Plik można pobrać tutaj :
LINK
-------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny program warty uwagi to Tornado PowerControl. Program może automatycznie zmieniać wartośc podkręcenia w 3 stopniach zależnie od zapotrzebowania. Każdą z 3 wartości można zdefiniować (od 116 do 228 Mhz). Można również ustawić manualnie stałą wartość. Gdyby ktoś jednak chciał podkręcić procesor w większym przedziale niż 116-228 Mhz - w folderze programu znajduje się aplikacja OmapClock, Którą różnież służy do podkręcania procesora. Tornado PowerControl posiada również funkcję zmniejszenia jasności podświetlania LCD, co zmniejsza pobór prądu naszego smatphone...  :proud: Analogiczne działanie posiada aplikacja o nazwie Tornado Low Light.
Screenshot:
Tornado PowerControl (aktualna wersja to 2.0 Beta 4) - freeware (zgodny z QVGA)
Link do wątku:
LINK
Plik można pobrać tutaj
LINK
-------------------------------------------------------------------------------------
Oraz pozostałe wymienione przeze mnie programy:
Screenshot:
OmapClock (aktualna wersja to 0.2) - freeware (zgodny z QVGA)
Plik można pobrać bespośrednio stąd:
LINK
-------------------------------------------------------------------------------------
Screenshot:
Tornado Low Light (aktualna wersja to 1.0) - freeware (zgodny z QVGA)
Link do wątku:
LINK
Plik można pobrać tutaj:
LINK
-------------------------------------------------------------------------------------
Narazie tyle...  :) Jeśli temat nie zostanie wywalony to zamieszczę więcej aplikacji, do czego i Was namawiam...  :proud:

fezz:
Jestem od niedawna na forum ale wg mnie, taki temat to świetny pomysł. Przy takim opisie (nazwa, fotka, opis, link) temat ten mógłbybyć idealnym dopełnieniem działu download portalu pdaclub. Mam nadzieje, że temat ten nie zostanie skasowany, a wręcz przeciwnie, będzie sie dynamicznie rozwijał.

Żeby nie być gołosłownym, dodam coś od siebie:

Pierwszy program, chyba każdemu się przyda. Automatic Keylock, jak sama nazwa wskazuje automatycznie blokuje klawiature, a na dodatek działa jak wygaszacz ekranu, na którym mogąbyćwyświetlane różne, przydatne informacje np. godzina, data, stan bateriy, zasięg.



Pliki:
wersja dla WM 5
wersja dla WM 2003
pakiet tłumaczeń, w tym polskie

------------------------------------------------------------------------------------

Innym programem tego samego producenta jest CellProfileSwitcher. To małe ustrojstwo może nam bardzo ułatwić życie. Jego głownym zadaniem jest wykonywanie róznych czynności np. zmiana profilu, aktywacja Bluetooth'a, odegranie dźwięku itd., przy zmianie komórki nadajnika. Najprostrzym zastosowaniem może być takie ustawienie, które wyłącza dźwięki w telefonie przy wejściu w szkoły/pracy.

pliki:
CPS
pakiet  tłumaczeń

KuK:
Widzę, że temat wciąż żyje i już nawet fezz cosik wrzucił... :)
W takim razie jedziemy dalej... :proud:

ToggleView - program służy do zmiany wyglądu menu w smartphonch z WM 5.0 na menu w formie listy znane z WM 2002/2003.
ToogleView - freeware (zgodny z QVGA)
Link do artykułu znajduje się TUTAJ
Program można pobrać bezpośrednio TUTAJ
-------------------------------------------------------------------------------------
PMRecorder to bardzo przydatna aplikacja, która podczas pracy w tle nagrywa wszystkie połączenia wychodzące/przychodzące. Czasami nagrana rozmowa może się przydać, ponadto program może służyć jako dyktafon. W opcjach możemy ustwić jakość, kompresję oraz miejsce zapisu rozmów.
PMRecorder - freeware (zgodny z QVGA)
Strona domowa programu: LINK
Plik do pobrania: LINK
-------------------------------------------------------------------------------------
Oxios Memory to pakiet dwóch aplikacji (Oxios Hibernate oraz Oxios CloseApps) służących do zamykania i zwalniania pamięci przez aplikacje pracujące w tle. Bardzo dobre uzupełnienie do jakiegoś innego managera zadań.
Oxios Memory (aktualna wersja to 1.40) - freeware (zgodny z QVGA)
Strona domowa programu: LINK
Plik do pobrania: LINK

sajlent:
Temat na pewno warosciowy. Zaznaczajcie tez przy opisach czy sa w pelni zgodne z rozdzielczoscia hi-res. Jak tylko dostane dodatkowe uprawnienia (na dniach) to powrzucam te pliki do naszego dzialu download i pozmieniam linki.

Mathias1991:
ja uzywam:
TCPMP

download http://corecodec.org/frs/download.php/436/tcpmp.smartphone.0.72RC1.cab
strona domowa: http://tcpmp.corecodec.org/about
kodeki: http://corecodec.org/frs/?group_id=53&release_id=224#r224

Total commander:

strona domowa http://ghisler.com/
download: http://ghisler.com/smartphone.htm

Celetask:

download:http://ukaywares.blogspot.com/2006/05/celetask-20-for-smartphone.html


Programy zgodne z qvga

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej