POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?

  • 7 Odpowiedzi
  • 8724 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« dnia: Listopad 14, 2010, 13:38:01 »
Mój telefon zawiesił się podczas włączania na logo Toshiby i tak wisi nic nie można zrobić. Na forum wyczytałem że należy zmienić ROM jednak tel musi być włączony a mój wisi na logo i komputer go nie widz.. Co zrobić?
Jakie programy są potrzebne by to wykonać?
Ściągnąłem już ROM WM6.1_0.3.9a DAREXa ale nie wiem co zrobic dalej bo gwarancji już nie mam :p
POMOCY

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2010, 13:41:02 »
netykieta - popraw temat

Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2010, 13:44:57 »
o co chodzi?
dałem temat na kilku forum ale nikt na żadnym nie odpisuje liczę na was.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2010, 13:59:17 »
nie wiesz co to jest netykieta?
użyj google  :-?
i poczytaj regulamin forum

Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2010, 14:04:55 »
Ale o co CI chodzi? Jestem jakiś wulgarny, przeklinam? NIE
Chciałbym uzyskać odpowiedz na moje pytanie, a nie jakieś komentarze nie na temat:P

Połączone: [time]Listopad 14, 2010, 15:36:14[/time]
pomoże mi ktoś?


[admin]netykieta, brak reakcji na polecania administratora (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 16:59:18 wysłana przez marcinl »

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2010, 22:09:40 »
Na początek spróbuj zrobić hard reset - wciśnij klawisz *, trzymając go naciśnij prawy softkey (ten z kreseczką nad klawiszem ze strzałką do tyłu) i trzymając oba naciśnij jeszcze power. Trzymaj aż telefon się uruchomi. Jeśli od razu pojawi się splash Toshiba to HR właśnie rusza (może jeszcze będziesz musiał coś potwierdzić - nie pamiętam - od ponad roku nie miałem G500 w ręku).

Jeśli nie pomoże to spróbuj wgrać nowy ROM. Wykonaj proces według tej instrukcji:
Cytuj
1. Ściągnij archiwum wraz z ROMem.

2. Rozpakuj je.

3. Rozłącz telefon od komputera i wyłącz urządzenie

4. Uruchom SuperRUU.exe

5. Upewnij się, że opcja "OS" jest zaznaczona. UWAGA!!! Uszkodzisz urządzenie, jeżeli zaznaczysz cokolwiek innego, niż "OS"

6. Kliknij na przycisk "..." i wybierz plik z rozszerzeniem .DIP z katalogu ROM-u

7. Kliknij na przycisk "update target". Na monitorze komputera powinien się wyświetlić komunikat "Waiting for USB connection"

8. Wtedy uruchom na wyłączonym urządzeniu tryb flashowania przez USB(przytrzymaj lewy softkey i power do komunikatu "Waiting USB connection")

9. TERAZ podłącz kabel USB do telefonu

10. Oprogramowanie PC powinno rozpocząć update urządzenia i na jego wyświetlaczu pokaże się pasek postępu. UWAGA!!! NIE WOLNO POD ŻADNYM POZOREM ODŁĄCZAĆ KABLA USB LUB ZASILANIA W MOMENCIE WGRYWANIA SOFTU!!!

11. Powinno to zająć 2-3 minuty, a po zakończeniu ujrzycie komunikat "please click to reboot"

12. Klikamy i wykona się restart. Będzie to wyglądać podobnie do Hard Resetu, czyli restart, nowy bootscreen z logiem WM restart.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 17:54:41 »
Dzięki za odpowiedz ale jak na razie to mój telefon nie chce się podłączyć do PC
rozkręciłem go i próbuję naprawić USB, może mi się uda
nie ma innej możliwości? np boot z karty pamięci?

Połączone: Listopad 22, 2010, 07:29:24
Słyszałem o jakimś programie którym można obejść blokadę w G500 aby nie wgrywać systemu z karty, jednak nazwy programu nie pamiętam... Zna ktoś taki?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 07:29:24 wysłana przez revanmj »

*

PiotrXxx

Odp: POMOCY TOSHIBA G500 ROM SOFT?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2011, 23:57:20 »
Nie wiem czy ten temat jeszcze aktualny, ale sie udziele, bo mialem troche podobne doswiadczenia. Da sie wgrywac ROM z karty pamieci (mam nawet odpowiednie kompilacje), ale co tobie po tym jesli ci bootloader nie startuje (wiec chyba nie zobaczy karty pamieci nawet w trybie "niepelnego uruchomienia"- niech mnie ktos poprawi, jesli cos tu namieszalem, bo dawno to robilem i juz dokladnie nie pamietam, do ktorego momentu potrzebuje sie bootowac i w jakim trybie). Natomiast przez USB w trybie sewisowym SuperRUU powinno pojsc (ale tu moga byc problemy w zaleznosci od wersji OSa na kompie- moze napiszesz czy masz Windowsa i jakiego?). Kolejna sprawa to mini-USB connector w tej Toshibie: czesto sie uwala, a naprawa tego kosztowna. Sam mialem kiedys taka sytuacje: co prawda to wpierw upuscilem, a potem jeszcze zmoczylem telefon :E, ale dalo sie w miare latwo go odratowac (w serwisie powiedzieli, ze to czesciowo dlatego, iz to Toshiba, a nie "gowniany" HTCek :P)- jedynie problem byl z gniazdem USB, bo ten model ma poprzestawiane piny tam i ciezko dostac to akurat zlacze. Tak wiec nie dosc, ze fonik przelezal chyba ponad dwa miesiace(!) u "elektrodziubaczy", bo tyle czekali na to gniazdo, to jeszcze uparli sie, bym zabulil 150pln za taka naprawe! A na dodatek przyznali sie, ze nie doczekali sie oryginalnego gniazda miniUSB do G500, wiec wcisneli jakies inne, tyle, ze pozamieniali piny :worried: Wtedy to mnie grubo wkurzylo, ale stopniowo jednak przekonalem sie do tego telefonu, choc mialem z nim kilka innych problemow (glownie z softem i ustawieniami sieci)- ostatecznie lubie to "badziewie" :wink:
Tak wiec powodzenia i daj znac jesli jeszcze nadal "meczysz" to ustrojstwo :cheesy:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2011, 00:00:02 wysłana przez PiotrXxx »