HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)

  • 12 Odpowiedzi
  • 31370 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 23:57:14 »
Witam wszystkich jako nowy użytkownik :P.
Widzę że tutaj ten model został troszkę olany i większość uważa że nie da się z nim nic zrobić.
Dla osób które są ciekawe model ten został prawie całkiem złamany.
Wątek ten zawiera wszystkie aktualne informacje pozbierane do kupy w jednym miejscu.

A więc od początku:

0. Polska strona poświęcona HP Ipaq 514 (pozdrowienia dla autora):
nieuzgodniona reklama

1. Największe forum dla HP 514 - http://nieuzgodniona reklama - niestety po rosyjsku :-)

Lecz to nie problem :-P zablokowane

2. Tajne Kody do HP Ipaq 514
Kody pozwalające szybko uzyskać informacje lub włączyć funkcje specjalne czy specyficzny tryb pracy. UWAGA: używaj ostrożnie i na własną odpowiedzialność! Po wpisaniu kodu wciskamy zieloną słuchawkę.

-- W miarę bezpieczne --
* # * * 8 3 7 # Wersja (wersja hardware'u, wersja software'u - ROM, Operator Model, nr IMEI, wersja GSM, model GSM)
* # * * 3 7 2 # FQC Mode (dostęp do wielu danych i testów, m.in.: poziom baterii, układ klawiszy, ścieżka audio, testy: karty SD, aparatu i WIFI oraz reset zegara)
* # * * 3 6 4 # Dostęp do poleceń inżynieryjnych (dla zaawansowanych) menu testowania modułu GSM wysyłania komend AT itd.

-- Ryzykowne --
* # * * 2 6 6 * 0 # Set as data COM port
* # * * 2 6 6 * 1 # Set as log COM port
* # * * 7 9 7 # Time to failure timer & Power down code
* # * * 2 2 6 3 * 0 # Set to default Band
* # * * 2 2 6 3 * 1 # Disable GSM Band
* # * * 2 2 6 3 * 2 # Disable DCS Band
* # * * 2 2 6 3 * 3 # Disable EGSM and DCS Band
* # * * 2 2 6 3 * 4 # Disable PCS Band

3. Zmiana języka na dowolny np. z Polskiego na Niemiecki albo Rosyjski i odwrotnie. Czyli jeśli masz telefon zza granicy możesz wgrać polski ROM.
    Uwaga przy aktualizacji stracimy wszystkie ustawienia i kontakty, SMSy itd.!!!

    - ściągamy odbezpieczony plik dll ROMUpdate.zip /pokaz/2093711---da98.html]http://[serwis zabroniony]/pokaz/2093711---da98.html
    - ściągamy aktualizację z strony HP z interesującym nas językiem np. PLK SP38064.exe
      http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3360097&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3375716&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4014
    - uruchamiamy aktualizację firmware HP. Gdy wyskoczy zielone okno iPAQ Update Utility wybieramy Cancel i wybieramy Tak/Yes.
    - okno się zamknie a my wchodzimy do folderu C:\iPAQ\SPxxxxx ( np. C:\iPAQ\SP38066 - dla rosyjskiego firmware)
    - rozpakowywujemy ROMUpdate.zip do C:\iPAQ\SPxxxxx i zastępujemy plik ROMUpdate.dll (naciskamy Tak)
    - Teraz z katalogu C:\iPAQ\SPxxxxx uruchamiamy plik hpRUU.exe.
    - Podłączamy telefon musi być wykryty przez ActiveSync i w iPaq Update Utility naciskamy 2 x Next później czekamy.
    - Na telefonie Wyskoczy czarny ekran z Loader i Downloading, po osiągnięciu 100% telefon sam się uruchomi.
      Nie przerywamy ani nie odłączamy telefonu (da się go naprawić nawet jeśli to zrobicie ale to później).
    - Po uruchomieniu mamy nowy soft z nowym językiem

4. Nakładka i zmiana wyglądu menu naszego HP Ipaq 514
   
    http://www.logoweb.pol.pl/SmartToolkit/index.html

5. Odblokowywanie HP Ipaq 514 (czyli możliwość instalacji dowolnych programów)
    - Ściągamy plik Unlock.zip
      http://www.4shared.com/file/36200367/3b159ddb/Unlock.html
    - Wypakowywujemy 2 pliki np. na Pulpit
    - Plik CheckLock.exe kopiujemy przez ActiveSync do HPka (obojętnie gdzie)
    - Uruchamiamy CheckLock.exe na HP poprzez Eksplorator Plików
    - Gdy na ekranie HPka wyskoczy Locked mamy zablokowany telefon
    - Przy podłączonym HPku przez USB i aktywnym ActiveSync
    - Uruchamiamy SDA_ApplicationUnlock.exe na PC
    - Naciskamy Remove Lock
    - Uruchamiamy ponownie HP 514
    - Uruchamiamy CheckLock.exe na HP poprzez Eksplorator Plików
    - Gdy na ekranie HPka wyskoczy UnLocked to telefon może akceptoać każdy program
    - Be Happy

6. Zmiana oprogramowania na Windows Mobile 6.1 :-) (na razie wersja Angielska)
    Tak to już możliwe a poniżej znajdziesz wszystko co potrzebne.


    - Ściągamy soft oficjalny z HP sp38066.exe - Rosyjski Rom do HP ( musimy go najpierw wgrać bo uwalimy telefon)
    http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3360097&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3375716&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4014
    - ściągamy odbezpieczony plik dll ROMUpdate.zip /pokaz/2093711---da98.html]http://[serwis zabroniony]/pokaz/2093711---da98.html
    - uruchamiamy aktualizację firmware HP. Gdy wyskoczy zielone okno iPAQ Update Utility wybieramy Cancel i wybieramy Tak/Yes.
    - okno się zamknie a my wchodzimy do folderu C:\iPAQ\SP38066 - dla rosyjskiego firmware
    - rozpakowywujemy ROMUpdate.zip do C:\iPAQ\SP38066 i zastępujemy plik ROMUpdate.dll (naciskamy Tak)
    - Teraz z katalogu C:\iPAQ\SP38066 uruchamiamy plik hpRUU.exe.
    - Podłączamy telefon musi być wykryty przez ActiveSync i w iPaq Update Utility naciskamy 2 x Next później czekamy.
    - Na telefonie Wyskoczy czarny ekran z Loader i Downloading, po osiągnięciu 100% telefon sam się uruchomi.
    - Nie przerywamy ani nie odłączamy telefonu.
    - Uruchamiamy telefon i czekamy aż w pełni wystartuje trochę to trwa z 5 minut
    - Wybieramy język US English i podłączamy kabel USB
    - Ściągamy HP514_V1RC1L_.zip i rozpakowywujemy do C:\iPAQ\SP38066
      http://rapidshare.com/files/212262977/HP514_V1RC1L_.7z.html
      http://www.zshare.net/download/57444776a434dcc5/
    - Kasujemy plik PLT_2.05.00_4017.BLOSGSM.nbf
    - Zmieniamy nazwę pliku HP514[V1RC1L].nbf na PLT_2.05.00_4017.BLOSGSM.nbf
    - Podłączamy telefon musi być wykryty przez ActiveSync i w iPaq Update Utility naciskamy 2 x Next później czekamy.
    - Na telefonie Wyskoczy czarny ekran z Loader i Downloading, po osiągnięciu 100% telefon sam się uruchomi.
    - Nie przerywamy ani nie odłączamy telefonu.
    - Uruchamiamy telefon i czekamy aż w pełni wystartuje trochę to trwa z 5 minut.
    - Mamy Windows Mobile 6.1 Eng


Ciekawostki:
Oto ROM z HP Ipaq 514 wersja 2.08.00 ENG nigdy nie udostępniony na stronie.
http://www.megaupload.com/?d=YALJSJBI

FAQ:

Jak wejść prosto do bootloadera? (Wgrywanie i zczytywanie ROMa)
Wciskamy z boku głośność w dół (trzymając) i czerwona słuchawkę mamy DBS Loader

Jak uruchomić Awaryjny Start 0.00.000
Wciskamy z boku głośność do góry (trzymając) naciskamy czerwoną słuchawkę

Jak zrobić Hard Reset (usuwa wszystko do ustawień fabrycznych)
Trzymamy środkowy przycisk Dpada (ten srebrny między 2 słuchawkami) i naciskamy czerwoną słuchawkę. (Wybieramy Yes / No)

Jak uruchomić Debug Mode!!!
Wciskamy i trzymamy * na kawiaturze i wciskamy czerwoną słuchawkę

Uwaliłem złym firmware telefon co zrobić ??
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=170751&d=1238188846
- Wyjmujemy baterie i odłączamy USB.
- Wkładamy baterie do telefonu
- Wciskamy Głośność w dół, w lewo na Dpad (tam gdzie wybieramy w menu lewo)
- Uruchamiamy program iPAQ Update Utility
- Cały czas trzymając klawisze podłanczamy kabel USB
- Naciskamy w iPaq Update Utility 2x Next
- Czekamy na aktualizacje do 100%
- Telefon uruchomi się ponownie
- Telefon powinien działać OK :-P

Jak odpalić ładowanie softu ( firmware) z karty mSD ?

Wciskamy i trzymamy 6 oraz czerwoną słuchawkę - na razie nie używane

Wszystkie oficjalne pliki HP do iPAQ 514:
ftp://ftp.hp.com/ftp2/pub/softpaq/sp38001-38500/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 22:17:19 wysłana przez ozox »

*

Offline jacekdz

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Voice Messenger, HTC HD7
Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:52:34 »
Witam, bardzo przydatne informacje  :ok: , dzięki.

Jednak...

Mam problem z wgraniem WM6.1, po wgraniu ROM-u HP514_V1RC1L IPAQ się uruchamia ponownie, pojawia się ekran HP.. z numerem ROM-u, potem ten numer powinien zniknąć i pokazać się ekran WN6.1. U mnie jest tak że pojawia się pierwszy ekran z numereami i koniec czekałem 30 min i nic się dzieje muszę wracać do tego angielsko-rosyjskiego żeby wogle zaczął działać.
Może wiesz co może być przyczyną.

Próbowałem zaciągnąć ROM z http://ifolder.ru/10777238 i to samo. Zresztą plik rozmiarem się nie różni od tego którego zaciągnąłem z twojego linka.

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2009, 18:38:34 »
Witam,

Miałem dokładnie ten sam problem. Udało mi się jednak zanleźć jego rozwiązanie. Wystarczy wyjąć bateria, a potem włączjąc telefon zrobić harda. Wtedy telefon odpala się już normlanie.

Sam ROM jest całkiem niezły. Niestety część porgramów i pare napisów w różnych  miejscach jest po rosyjsku.


*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2009, 00:23:51 »
No i trzeba dodać, że nie ma BT, a by mieć Wirless manager trzeba sobie go dograć ;)

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:08:20 »
Witam,

Czy ktoś wie jak zmienić przypisanie przycisku Voice do jakiegoś wgranego programu (czyli do ścieżki pliku)?
Pozdrawiam,

*

Offline kilabdg

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • elektronik
    • Społeczność Touch Diamond
  • Sprzęt: HTC Diamond Touch
Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:41:12 »
miałem ten sam problem po załadowaniu WM6.1 zrobiłem karda tak jak mówiliście i po resecie nie działają mi przyciski :p nie mogę pinu wpisać ani wyłączyć telefonu :p wracam do starego FW :) pozdro!

*

Offline fla

  • 2
Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 21:43:10 »
Witam
Mam problem z moim IPAQ 514. Posiada windowsa 6.0 standard w wersji angielskiej. Chcę wgrać język polski lecz podczas uruchamiania instalatora wyskakuje mi komunikat o niezgodności romów. Włączyłem telefon w trybie bootloadera, podłączyłem do komputera i podczas instalacji nowego urządzenia żąda sterownika USB Device lecz ja takowego nie posiadam. Proszę o pomoc

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2010, 22:54:07 »
Witam. mam problem z ipaq 514. Otoz po wlaczeniu zawiesza sie na na pierwszym ekranie ipaq 500 series.... hard reset nie pomaga. W jednym trybie telefon instaluje sterowniki z windowsa ale active sync go nie widzi. w drugim trybie instaluja sie sterowniki od motoroli mpx200 ale active sync nadal nie dziala. sprawdzone na xp i vista. zaden update nie dziala romupdate.dll wrzucony. Bardzo prosze o pomoc . z gory dzieki

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2010, 13:46:12 »
witam.pytanko:czy ktoś moze eksperymentował i próbował wgrywać w/w rom od 514 do voice messenger fb142aa#ak6?tak se marze o polskim w tym sprzecie

*

Offline Damian0429

  • *
  • 93
  • Sprzęt: HP IPAQ 514, ASUS P552, HTC TP, HTC TD
Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2010, 20:28:31 »
Jeżeli masz 514 z innego kraju niż PL musisz mieć patch na RUU w aplikacji polega to na tym że podmieniasz jeden .dll wtedy uaktualnienie nie wyświetli Ci konfliktu języka.

Enjoy!

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2012, 12:03:51 »
mam problem
nie mogę znaleźć tego pliku:
- ściągamy odbezpieczony plik dll ROMUpdate.zip /pokaz/2093711---da98.html]http://[serwis zabroniony]/pokaz/2093711---da98.html

 może ktoś pomóc please!

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2012, 14:36:21 »
Witam. Podczas aktualizcji ( czarny ekran i downloading ) odłączył sie kabel .Gdy właczam telefon pokazuje sie lista plików i na 3 miejscu jest Download incomplete . nv . Komputer nie wykrywa telefonu . Nie mam pojęcia co zrobic , proszę o pomoc .

Odp: HP iPAQ 514 FAQ (WM6.1, Zmiana Języka, Apps UnLock)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2013, 17:00:10 »
Witam,,,,
powiedzcie mi ludziska co z tym zrobić...HP 514 zaczął mi wariować po wyłączeniu i włączeniu na ekranie widnieje napis na niebieskim tle hp- debung mode! kitl mode enabled!!
robiłem tak cytuje wcześniejszy post,,,"- Wyjmujemy baterie i odłączamy USB.
- Wkładamy baterie do telefonu
- Wciskamy Głośność w dół, w lewo na Dpad (tam gdzie wybieramy w menu lewo)
- Uruchamiamy program iPAQ Update Utility
- Cały czas trzymając klawisze podłanczamy kabel USB
- Naciskamy w iPaq Update Utility 2x Next
- Czekamy na aktualizacje do 100%...
...................................................................................
tylko po naciśnięciu 2xnext wyskakuje błąd komputer nie widzi telefonu...
jest jakaś szansa do powrotu normalnej działalności?? ( w telefonie jest wgrany WM6 pl..