Hp ipaq voice messenger -oprogramowanie WM 6.1 + spolszczenie ,pilnie poszukuje

  • 10 Odpowiedzi
  • 13771 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tak jak w temacie,stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w modelu HP iPaq Voice Massenger z WM6.1 standard oczywiście z licencją ENG i ich menu,poszukuje linka skąd mogę ściągnąć i wgrać polską wersję tzn spolszczenie bo takowej podobno nie ma.Ściągnąłem sobie plik z językiem polskim ze strony HP ale to jest część druga jakby potrzebny jest ROM chyba najpierw.Czytałem posty i w żaden sposób nie mogę konkretnie znaleźć odpowiedzi po kolei co i kiedy.Wiem że to pytanie laickie ale naprawdę nie potrafię sobie z tym poradzić aby zebrać to w całość,jest tego bardzo dużo w wątkach co prawda .A gdyby jeszcze ktoś tak wytłumaczył łopatologicznie jak to zainstalować to już całkiem było by fajnie.Szukałem pomocy u mnie w miasteczku ale jakoś nie bardzo jest komu pomóc.No i jeszcze mam mały problem z konfiguracją  MMS niby mam ustawienia jak w jednym z postów dotyczących ustawień mms,ale nie mogę do końca znaleźć  wszystkiego.Przychodzi tylko komunikat ,że ktoś próbuje wysłać do mnie mms .Zapewne chodzi o druga część MMS/setup/profile >   
   Sieć Era .Proszę o wyrozumiałość do modów ,napiszecie było,ale ja naprawdę nie potrafię z tego skorzystać,potrzebuje konkretnie link ten i zrób to i to. Dziękuje bardzo za pomoc ,
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2010, 22:12:08 wysłana przez krasow »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Jakbyś przeczytał FAQ i przeszukał dział to byś wiedział, że dla tego modelu nie ma WM 6.1 z polskim językiem. A jak nie rozumiesz procedury zmiany systemu to napisz czego konkretnie nie rozumiesz w wątku z FAQ (nie ma, że wszystkiego, jak mawiała moja nauczycielka jeśli ktoś tak mówi to po prostu nie chce zrozumieć).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
a gdzie jest FAQ do tego modelu?  :mysli:

No oczywiście ,że wiem ,że nie ma do tego modelu oryginalnego oprogramowania,ale spolszczenia istnieją ? Kilka godzin na forum nie wyjaśniło mi moich wątpliwości jeżeli ktos mi potrafi wskazać prosze podac konretny link do danego postu w którym znajde odpowiedzi na moje zapytania.Nie jest tylko rolą moderatora aby,, dawac po łapach" za to ze ktoś pyta.Użycie wyszukiwarki pokazuje ,że to na forum jest wiele wątków,ale tez i wiele modeli konkretnych telefonów ,myśle ,że trzeba by zrobic wątek o kokretnym modelu a nie oprogramowaniu gdyż to jest w innych działach.Było by prościej i szybciej niestety nie każdy który tu zagląda jest na tyle kumaty o co w tym chodzi,gdyż nie orientuje sie w podstawach dotyczących języka technicznego.Pozdrawiam

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
a gdzie jest FAQ do tego modelu?  :mysli:

Tu :) Chyba, że HP wypuściło jakiś nowy model, o którym nikt nie napisał
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
tamto faq jest do ipaqa 514, to jest zupełnie inny sprzęt niż HP voice messenger (który nie jest notabene nowym modelem, bo ukazał się pod koniec 2008 roku)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
tamto faq jest do ipaqa 514, to jest zupełnie inny sprzęt niż HP voice messenger (który nie jest notabene nowym modelem, bo ukazał się pod koniec 2008 roku)
W necie pełna nazwa to iPAQ 514 Voice Messenger (np. tu i tu). Więc uznałem, że kolega po prostu sobie skrócił o numerek :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
a obok masz Voice Messenger bez żadnych numerków...
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/hp/voicemessenger/

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
W takim razie mój błąd.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline konoo

  • ****
  • 571
  • Ognia nie gaście,płonie, jak płonął zawsze
  • Sprzęt: Note 2,Motorola Xoom 3g,Motorola Defy (brick)
Odp: Hp ipaq voice messenger -oprogramowanie WM 6.1 + spolszczenie ,pilnie poszukuje
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2011, 18:16:20 »
I jak paowie jest cos po polsku do tego cuda bo dzis kolega prosil mnie o spolszczenie tego
a za cholercie nie moge nic znalezc na ten temat
nie chodzi o 514 tylko o voice messenger taki jak w linku  http://www.shopmania.pl/shopping~online-palmtopy~kupowac-hp-ipaq-voice-messenger~p-1721945.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 18:19:30 wysłana przez konoo1 »

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Hp ipaq voice messenger -oprogramowanie WM 6.1 + spolszczenie ,pilnie poszukuje
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2011, 18:55:55 »
Szukam, szukam i nic, a ponieważ problem jest związany z tematem tego wątku więc pozwolę sobie odgrzać kotlet. Kupiłem sobie ten sprzęt - "nie miała baba kłopotu ...". Język angielski w menu mi jakoś nie przeszkadza, natomiast dobrze byłoby mieć słownik do klawiatury, która można nazwać "półqwerty". W oryginale jest angielski, ale smsy piszę raczej do osób po polsku więc "nie halo". Cienki ze mnie programista, ale tak sobie kombinuję, że jeśli są, a są telefony z podobną klawiaturą (np. jedna wersja HTC Touch Dual) to może da się jakoś zapodać słownik z innego WM6.1 i smsy będzie można pisać tak jak z T9 a nie klepiąc każdy klawisz po kilka razy. Generalnie telefon nie jest zły (jeżeli jest się maniakiem Windows Mobile), dziwacznego touchpada jakoś można tolerować, ale tego słownika brakuje jak diabli. Zauważyłem też ciekawą rzecz. Jeżeli wciskamy klawisze wybierając literki nazwy kontaktu tak jakby klawiatura była tradycyjna czyli np. tam gdzie jest "2" byłyby literki "a", "b" i "c" (mimo, że w rzeczywistości są "t" i "y") to nazwa jest wybierana prawidłowo, choć nie odpowiada to literom. Dla przykładu nazwa kontaktu to DOM więc wciskamy 2, 6, 6 i już mamy. Wniosek tego jest taki, że mechanizm działa, potrzebna jest tylko baza słownikowa. Mam nadzieję, że za mocno nie zamotałem i może ktoś coś podpowie