G500 Toshiba mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL kilka problemów i pytań.

  • 2 Odpowiedzi
  • 7235 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Grass-Fighter

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Forumowiczów.
  • Sprzęt: HTC Touch HD wjtk HD 1.4 PLK, Toshiba G500
G500 Toshiba mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL kilka problemów i pytań.
« dnia: Październik 31, 2010, 23:37:18 »
Witam Forumowiczów!

O dwóch dni posiadam G500 Toshiba mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL. Telefonik muszę przyznać jest bardzo ciekawy w porównaniu z HTC Touch HD. Nigdy wcześniej nie widziałem WM  w telefonie bez dotykowego ekranu, ot taka egzotyka B)

Telefon ma zainstalowane też kilka programów e-Natives Technology SmartToolkit, Nickleby BenQ Style EN-SP, HTC Home. Jeżeli ma to jakie kol wiek znaczenie. Telefonik nie jest za szybki szczególnie motyw graficzny BenQ  sprawia, że dość często się wiesza i potrzebuje chwili zastanowienia żeby się odmulić , w ostateczności wyjęcie baterii.  Nie wiem zbyt wiele o tym telefonie cały czas przekopuję Internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie.

Dlaczego za nic, w żaden znany mi sposób nie mogę włączyć Wi-Fi? Zdarza mu się również gubić zasięg jednak to może być winą sieci a mianowicie Heyah. Myślałem o wgraniu do niego kilku aplikacji które mam w HTC jednak są to głównie aplikacje online, jak gg, skype, facebook. Domyślam się, że oryginalnie była tam WM 5.

Od czasów Siemensa SL 45i nie bawiłem się flashowaniem telefonów.  Głównie z obawy przed uszkodzeniem mojego HTC Touch HD. Toshiba trafiła mi się bardzo okazyjnie od znajomego który poprostu nie zna się na tego typu urządzeniach, a wiedział, że ja lubię gadżety  :O~ . Jako, że telefon miał już wgrywany rom i denerwuje mnie brak Wi-Fi postanowiłem się trochę pobawić i po eksperymentować z różnymi romami dla tego urządzenia i uruchomić Wi-Fi.

Na początku chciałbym wgrać oryginalny ROM czyli Stock ROM.  Jednak nie mam pojęcia skąd go wziąć. Zaraz zabiorę się za Google i poszukam informacji na temat tego jak w ogóle robi się flash w G500.

Korzystając z okazji chciałbym więc zapytać właśnie o ten Stock ROM. Może ktoś wie skąd lub posiada taki ROM? Jeżeli tak to bardzo proszę o udostępnienie.

Poniżej podaję parametry i informacje które mogą być potrzebne:

Model: Toshiba Portege G500 mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL
FCC ID: SP2-RG4-E01
TYPE : RG4-E01
MD : 1008AARA0101
SOFT VERSION : 03.08.03ABI
RADIO VERSION : 03.10.02AAQ
DESTINATION VERSION : 000
PROCESOR : ARM920T PXA27x
OPERATOR, PRODUCENT, MICROSOFT, JĘZYK : 5.2.20202.20279
SYSTEM PLIKÓW : 5.2.0.20279
WM 6.1 Standart System Operacyjny CE 5.2.20202 (kompilacja 20279.1.3.4)
RIL VERSION : 2.002
Wersja aktualizacji pamieci ROM systemu CE : (brak wpisu)


Z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje. Będę wdzięczny również za ciekawe linki dotyczące tego telefonu.
Pozdrawiam
Za każdym razem kiedy chcę o coś zapytać na forum najpierw sprawdzam czy ktoś już tego nie zrobił.
Google -> szukaj -> czytaj !!! To takie proste :)

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: G500 Toshiba mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL kilka problemów i pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 17:55:23 »
Stock ROM jest nic nie warty, a WiFi uruchomisz zmieniajac jezyk systemu na angielski. Po prostu to taki bug, ze na PL WiFi nie działa. Zmiana jest możliwa w ustaleniach regionalnych.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

Odp: G500 Toshiba mod by Darex v.0.4.1a3 EN/PL kilka problemów i pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:21:25 »
Jeśli jeszcze to czytasz(trochę minęło od założenia tematu) to lepiej wgraj oryginalny WM 5.0 i podkręć procesor do 520 MHz(o wiele lepiej działa). Charczenie głośnika zlikwidujesz sterownikiem SRS WOW(nie wiem czemu, ale będzie głośniej grał niż w 6.1), Wi-Fi będzie ci normalnie śmigać na Polskim języku. Problem tylko, że nie będziesz miał ładnego HTC Home, ale ja osobiście polecam bardzo fajny programik Facade. :) Jak czegoś potrzebujesz(mogę ci przesłać nawet programik do zrobienia z diody stroboskopu :D) to pisz na gg 1634153. Niestety mam już ten telefon długi czas(wszyscy już sobie pokupowali jakieś super odwalone HTC) i chyba wszystko o nim wiem. ;)