Defragmentacja karty SD

  • 2 Odpowiedzi
  • 12855 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline charbi

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 rom 3.14 WWE EE
Defragmentacja karty SD
« dnia: Grudzień 02, 2007, 09:51:54 »
Witam, czy ktoś może się orientuje czy istnieje jakiś Defragmentator na smarta?

Połączone: Styczeń 07, 2011, 09:57:25
Czy nikt nie wie lub nie znalazl?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 09:57:25 wysłana przez revanmj »
SPV E650 > SPV M650 >HTC TyTN II > HTC Touch Pro > SPV M650 > HTC HD2

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Defragmentacja karty SD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2007, 14:21:39 »
Nie wiem czy takie pragramy istnieją...
Można zrobić to inaczej.
Podłączasz smarta do komputera, uruchamiasz WM Storage, w "Mój komputer" pojawi się dysk wymienny. Klikasz prawym przyciskiem myszy, wybierasz właściwości, przechodzisz do zakładki "Narzędzia" i klikasz "Defragmentuj".
Defragmentację najlepiej przeprowadzić dwa razy.

Odp: Defragmentacja karty SD
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:36:19 »
Temat stary, ale co tam:
defragmentować SD da się z poziomu pda/smartfona przy użyciu np Pocket Mechanic- próbowałem- da się, jednak jeśli mamy błędy na karcie - w szczególności "dirty bit" bez skanowania i naprawy błędów systemu plików program nie będzie chciał zdefragmentować karty. Innym wyjściem jest soft o nazwie Storage Tools z poziomu którego można sprawdzić kartę i ją zdefragmentować, co jednak trwa kilka godzin(2GB około 3 godzin?), mimo że potrafi to tylko pełna wersja, to jednak polecam go ludziom, którym po wgraniu z Windowsa plików na kartę, pda/smartfon nie widzi nowodogranych danych-tu program radzi sobie szybko i świetnie.
BTW, czy istnieje wogóle sens defragmentacji pamięci flash itp.? Wydaje mi się że oprócz dysków twardych w PC-tach nie ma takiej koniecznośći. Pamięci "chude" działają na tyle sprawnie i nie posiadają żadnych elementów mechanicznych pod obudową, toteż raczej defrag nie wpłynie na ich szybkość- to też sprawdziłem ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 22:37:55 wysłana przez Szy-men »