[Toshiba G500] kilka pytan.

  • 9 Odpowiedzi
  • 8630 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

PiotrXxx

[Toshiba G500] kilka pytan.
« dnia: Luty 21, 2010, 03:10:17 »
Witam.
Juz jakis czas mecze sie z tym telefonem,jednak ostatnio udalo mi sie rozwiazac podstawowe problemy (m. in. dzieki ludziom z forum mytoshiba.pl). Ale nadal mam kilka kwestii nierozwiazanych:
1. Jak zmienic strone glowna w IE Mobile (w ROMie Play z WM 5),poniewaz w ustawieniach przegladarki nie ma takiej opcji [a wydaje mi sie,ze w innych ROMach byla]?
2. Jak zmienic kolejnosc skrotow w Start Menu? Inaczej: jak poprzestawiac ikonki w Start Menu?
3. Co zrobic kiedy aplikacja istniejaca juz w ROMie (choc nie jest zapisana w pamieci EEPROM),ale "wykazana" w "Usuwanie programow"-czyli mozliwa do odinstlowania-usuwa sie bez problemu,jak by sie wydawalo,ale po kazdym restarcie urzadzenia pojawia sie na nowo!? :O Jak to wywalic na dobre?! :mysli:
4. I juz ostatnie pytanie-jak na razie: czy WM SP,a konkretnie Toshiba G500 ma cos takiego jak Extended ROM?
Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 08:59:19 wysłana przez revanmj »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2010, 08:45:27 »
1. Opcja taka pojawia się bodaj dopiero w WM 6.1, wcześniej można chyba przez rejestr, ale nie pamiętam gdzie dokładnie.
2. Również poprzez rejestr - udajesz się do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Shell\StartMenu, tam jest wartość Order i w niej edytujesz kolejność skrótów. Tylko pamiętaj, żeby podawać nazwy plików, gdyż czasami nazwa wyświetlana w Menu Start nie jest taka sama jak nazwa pliku, najlepiej sprawdzić w folderze \Windows\Start Menu.
3. Jeśli chodzi Ci o aplikacje załączoną do ROMu (taką, która jest już po jego wgraniu) to nie da się nawet jeśli jest w tym panelu. Jeśli o zwykłą aplikację wgraną do pamięci telefonu, cóż widocznie ma niedopracowany deinstalator, dla WM tak jak i dla pełnego Windowsa zdarzają się takie.
4. Nie wiem.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

PiotrXxx

Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2010, 18:36:51 »
Dzieki za dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. :ok: A co do tych programikow-wgranych "w ROM" lub nie: one sa juz na "golym" ROMie,tzn. sa od razu po wgraniu obrazu systemu- ale czy nie moze byc tak,ze podczas wgrywania do pamieci ROM "przy okazji" jest cos wgrywane do pamieci storage (czyli partycji uzytkownika-pamieci telefonu,po prostu)?.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2010, 19:09:27 »
Nie wiem jak jest w Toshibie, bo nigdy nie miałem, ale w HTC jeśli coś jest w "gołym" ROMie to tego nie usuniesz. Owszem może być tak, że coś będzie dograne, ale nie musi. Niektórzy twórcy ROMów stosują metodę instalacji przy pierwszym uruchomieniu, a inni wrzucają "ręcznie". W tym drugim wypadku, plików nie da się usunąć.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

PiotrXxx

Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2010, 18:08:02 »
Witam.
Wroce jeszcze na chwile do kwestii tych "dogrywanych" progamow: wiem,ze jesli jest cos wrzucone "na stale" do pamieci ROM to nie da sie tego usunac-ale wtedy takie aplikacje nie sa chyba "widoczne" w "Usuwanie programow"? A jesli programy te sa tam widoczne i daja sie odinstalowac bezproblemowo- to jakim cudem sa znow na telefonie tylko po zwyklym restarcie?! :O
A teraz mam kilka kolejnych pytan. Nie wiem czy slusznie,ze pisze je wszystkie w jednym watku,czy tez wypadaloby je rozdzielic na roze watki-ale jednak npisze wszystkie tytaj-bo tak wydaje mi sie latwiej :P,poza tym wlasciwie pasuje do tematu watku.
Wiec chodzi o slaby zasieg-przynajmniej w mojej G500 tak jest. Co prawda uzywam alpha-sim,co prawdopodobnie powoduje utrate mocy zasiegu,ale z SIM Play- bez X-SIM oczywiscie- tez nie mialem lepszego zasiegu. Zdaje sobie sprawe z tego,ze obecnie mieszkam w "warunkach dosc slabego zasiegu" ogolnie rzecz biorac; ale inne moje (i nie moje) telefony w moim mieszkaniu maja dosc przyzwoity lub nawet calkiem dobry zasieg [na tych samych kartach SIM,ktore w G500 tez uzywam]. Wiec dlaczego to "fatal device" zwane dalej Toshiba G500 ma tak mizerny [wlasciwie to w pewnych miejscach w domu wcale nie lapie] zasieg??  I co z ewentualna dodatkowa antena do tego fonika? Wiec co ogolnie sadzicie o poprawie jakosci sygnalu przy uzyciu dodatkowych anten [wzmacniaczy] (podobnie jak anteny samochodowe)? I czy to gniazdo w G500,tuz obok wejscia na sluchawki,nieco przykryte tylna oslona,jest rzeczywiscie gniazdem antenowym? Jesli tak to do GSM czy do wi-fi? I moze ktos wie jakie to jest konkretnie zlacze? Bo szukalem troche w necie,ale nie jestem pewien nadal- najbardziej chyba przypomina MMCX lub FME [ale raczej nie FME,bo FME jest gwintowane]..
Kolejne pytanie dotyczy synchronizacji z Outlook na kompie: otoz mam dwa konta pocztowe-obydwa skonfigurowane w Outlooku. Lecz podczas polaczenia z G500 synchronizowane jest tylko jedno konto. Czy mozna zrobic,by obydwa byly synchronizowane?
I jeszcze jedno pytanie. Sprawa wydawala sie prosta-lecz jednak nie jest taka. Chodzi o tworzenie skrotow w Menu Start w telefonie. Myslalem,ze mozna to zrobic z kompa-jednak nie ma takiej funkcji. Probowalem tez poprzez SKtools,ale rowniez nie znalazlem jak to tam zrobic. Tak wiec pytnie: jak tworzyc i dodawac skroty do programow do Menu Start na fonie?
Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 18:09:34 wysłana przez PiotrXxx »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2010, 19:41:58 »
O zasięgu lepiej załóż osobny wątek, albo lepiej dopisz się do tego co już jest (kilkanaście wątków niżej).

Co do skrótów w Menu Start - można je tworzyć, np. Total Commanderem. Z Outlookiem nie pomogę, bo nie korzystam.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

PiotrXxx

Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2010, 08:18:07 »
O.k. Dziekuje za odpowiedzi. Ale jeszcze kolejna mala porcja pytan,co do ustawien. 1. Jak zmienic,zeby eksplorator plikow na fonie domyslnie pokazywal ikony i w porzadku w/g typow? [Bo domyslnie zawsze jest "lista" i w/g nazw".] Ogolnie gdzie i jak zmienic rodzaj wyswietlania w Eksplorarorze plikow? [Domyslam sie,ze w rejestre systemowym- ale mam blade pojecie gdzie konkretnie.] 2. Jak zmienic domyslny sposob wprowadzania znakow? Chodzi o to,ze prawie wszedzie,kiedy trzeba cos napisac (wypelnic jakies pole tekstowe),domyslnie jest wlaczony T9. A ja wolablym,zeby domyslnie byl wylaczony. To chyba bylo gdzies w ustawieniach,ale tylko w WM 6- jak dobrze pamietam. Na WM 5 nie moge tego nigdzie znalesc.
Dzieki za info.
Pozdrawiam.
P.S.: Teraz bedzie lamerskie pytanie-ale coz..: probowalem robic skroty uzywajac Total Commandera,zainstalowalem wtyczke-wszystko dziala. Ale nie moge znalesc w TC takiej funkcji do skrotow.. :shock: Co kliknac w TC,zeby utworzyc skrot?? :mysli:
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 10:28:01 wysłana przez PiotrXxx »

*

PiotrXxx

Odp: Toshiba G500-kilka pytan.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 17:53:05 »
I co?. Minelo juz tyle czasu- a nikt nie odpowie? Nikt mi nie pomoze tu?? :S

Odp: [Toshiba G500] kilka pytan.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2012, 16:09:58 »
A ja mam pytanie bo tosia g500 jest połączona z kompem przez USB ale jak wchodze w karte pamięci czyli dysk wymienny to ciagle sie pyta o format. I jak sformatuje to pisze ze dysk jest chroniony przed zapisem! O co chodzi????????

*

PiotrXxx

Odp: [Toshiba G500] kilka pytan.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2012, 17:58:08 »
A nie jest ta karta zabezieczona hasłem w telefonie? :mysli: :cheesy: