UWAGA OSZUST!!!!!!

  • 194 Odpowiedzi
  • 31761 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
UWAGA OSZUST!!!!!!
« dnia: Listopad 16, 2007, 12:23:20 »
Panowie pod tym linkiem dowiedziałałem się o możliwości zakupu  Mio A701 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81697.0    wystawiający niejaki SiB ponieważ mam taki sam model a chciał go kupić mój brat więc pomogłem mu pośredniczyć w sfinalizowania  transakcję... był problem z odbiorem osobistym ponieważ zainteresowany mieszka dość daleko i często jeździ po Polsce. W celu uwiarygodnienia transakcji wystawił nawet aukcję  na Allegro za symboliczną 1 zł (nick na allegro to S_i_B_e_r. Staneło na tym że pieniądze ma brat przesłać na konto imienne SiB-a gość twierdził że wysłał w tym samym dniu paczkę (tj 28.10.2007r!!!) ..po ponad tygodniu czekania na moje kategoryczne żądanie przesłania potwierdzenia wysłania ...nie otrzymałem już żadnej odpowiedzi..telefon tez przestał odbierać.....brat sprawdził wczoraj adres tego oszusta ..pod wskazanym numerem bloku nie mieszka...jutro sprawa jest zgłaszana przez brata na policję...nie toleruję złodziejstwa i jak się wkur.... to opublikuję dane tego oszusta tu na forum żeby wszyscy wiedzuieli kogo unikać...
Przez tego kretyna wpakowałem się w dziwną sprawę ..chcąc pomóc bratu w zakupie mam teraz problem.
Nie toleruję złodziejstwa i oszustwa ...i choć to nie są moje pieniądzę i i tak mu   :mad: :mad: nie odpuszczę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 12:57:11 wysłana przez januszjur »

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2007, 12:29:55 »
wspolczuje

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2007, 12:43:12 »
hej

nie podaruj mu niech wie ze nie ma cos takiego jak anonim w sieci masz jego nr konta bankowego wiec mysle ze policja cos nadusi bank... tylko data mi sie nie zgadza...28 11 2007 bedzie za kilkanascie dni pewnie pomyłka z nerwow

pozdrawiam

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2007, 12:55:16 »
przepraszam poprawka... data właściwa  28.10.2007 .. to co mnie wk..wia to to że na tym forum są raczej ludzie OK ale zawsze zdaży się jakaś  :mad: :mad:
pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją tutaj....
zastanawiam się nad opublikowanie jego danych z konta  niech inni użytkownicy wiedza z kim mogą mieć do czynienia ...dane osobowe no cóż czy ustawa ma chronić oszusta? Co wy na to?

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2007, 12:57:07 »
jak zglosicie sprawe na policje to mysle ze pdaclub chetnie poda ip oszusta

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2007, 12:58:16 »
jak zglosicie sprawe na policje to mysle ze pdaclub chetnie poda ip oszusta
ale czy tu nie wstawić jego  pełnych jego danych z konta + nr tel.

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2007, 13:02:49 »
mam nadzieję że wszystko się wyjaśni, ostatnio czekałem na paczkę 14 dni. Ostatecznie sam ją znalazłem na poczcie, ostatnio poczta nawet awiza nie zostawia. Może przejdź się na pocztę i sprawdź?
Jestem trochę zdziwiony bo sam rozmawiałem i miałem do wyboru odbiór osobisty ( Oświęcim ) lub pobranie, ostatecznie zrezygnowałem.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2007, 13:05:08 »
pierwsza i najwazniejsza zasada: odbior osobisty od osob niesprawdzonych. czlowiek uczy sie na  bledach, ja wolalem tego uniknac dlatego zawsze stosuje sie do tej zasady.
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2007, 13:11:18 »
mam nadzieję że wszystko się wyjaśni, ostatnio czekałem na paczkę 14 dni. Ostatecznie sam ją znalazłem na poczcie, ostatnio poczta nawet awiza nie zostawia. Może przejdź się na pocztę i sprawdź?
Jestem trochę zdziwiony bo sam rozmawiałem i miałem do wyboru odbiór osobisty ( Oświęcim ) lub pobranie, ostatecznie zrezygnowałem.
Panowie ale ja chciałem go odebrać osobiście kilka razy ale gość twierdził ze jest przedstawicielem i jest często w okolicach Opola i Poznania i Wrocławia ...a ja chciałem podjechać centralnie do niego do domu.... twierdził ze wraca późno ..albo ze ma wyjazd w sobotę i niedzielę....itp itd.
....  na poczcie mam znajomych bo zawsze dają mi znać jak coś jest dla mnie .... no cóż dałem ciała  :mad: :mad:
..dziwna rzecz ...nalegał na odbiór osobisty a później jakoś tak było że coś mu wypadło albo wyjazd albo trasa...
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 13:12:56 wysłana przez januszjur »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2007, 13:30:13 »
Następna oszczędność to aukcja za 1 zł . Jak widać oszczędność jest pozorna  - Policja może sprawą się nie zająć a i ubezpieczenie kupujących nie wchodzi w grę . Trudno wierzyć newbie - którego posty - wszystkie dotyczyły wyłacznie tej transakcji.
Daty jego aktywności i rejestracji.;
Data rejestracji:  Październik 13, 2007, 14:42:00
Ostatnio aktywny:  Listopad 07, 2007, 00:42:20
potrzebna zgoda

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2007, 13:44:00 »
a pobranie ze sprawdzeniem zawartości? ( nie bronię i nie rzucam pochopnie oskarżeń - inni są od tego, to tak na wszelki wypadek ).

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2007, 14:15:27 »
a pobranie ze sprawdzeniem zawartości? ( nie bronię i nie rzucam pochopnie oskarżeń - inni są od tego, to tak na wszelki wypadek ).
była taka opcja omawiana...ale to nie ja decydowałem która wybrać ...... jest potwierdzenie wpłaty na konto oszusta ..to jest dowód...alegro stanowiło potwierdzenie transakcji..stąd ten symboliczny 1 PLN i to on wystawiał aukcję.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 14:17:06 wysłana przez januszjur »

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2007, 14:53:38 »
a pobranie ze sprawdzeniem zawartości? ( nie bronię i nie rzucam pochopnie oskarżeń - inni są od tego, to tak na wszelki wypadek ).
była taka opcja omawiana...ale to nie ja decydowałem która wybrać ...... jest potwierdzenie wpłaty na konto oszusta ..to jest dowód...alegro stanowiło potwierdzenie transakcji..stąd ten symboliczny 1 PLN i to on wystawiał aukcję.

wyślij maila z informacja że kierujesz sprawę na policję, daj mu termin na wywiązanie się z umowy np 7 dni i chyba zostaje policja.

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2007, 15:11:03 »
Hmm, tak patrzylem na ten nick ale nie wystawiliscie komentarza negatywnego. Dobrze by bylo to zrobic. Tak dla ostrzezenia innych. Pierwsza aukcja sprzedazowa i negatyw.

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2007, 15:30:47 »
Najciekawsze, że gościu pisze, że jest AutoMapa, a na zdjęciach wyraźnie widać na today MioMap v3...

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2007, 16:27:44 »
nie chce nic mowic, ale w ostatnim czasie ze 3 razy zdarzylo sie, ze zgnojono na forum czlowieka, za oszustwo, a na koncu okazalo sie, ze naprawde mial wazny powod przeciagniecia sie transakcji
...

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2007, 16:34:20 »
nie chce nic mowic, ale w ostatnim czasie ze 3 razy zdarzylo sie, ze zgnojono na forum czlowieka, za oszustwo, a na koncu okazalo sie, ze naprawde mial wazny powod przeciagniecia sie transakcji

Nie jestem za gnojeniem ludzi ale za cywilizowanym zalatwianiem spraw. Skoro ma problemy niech poinformuje kupujacego.
pozdrawiam
Jachu

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2007, 16:54:48 »
no wiesz, sa ludzie i ludzie... tez troche kupuje na allegro i rozne "przypadki" bywaly, dlatego zawsze w takich tematach powstrzymuje sie od komentowania, a tym bardziej, ze pare razy troche ostrych slow tu polecialo, a w koncu okazalo sie, ze nikt nikogo nie chcial oszukac, tylko cos wypadlo
...

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2007, 17:32:26 »
Zdarzają się takie sytuację choć z pewnością nie powinny. Kiedyś wygrałem aparat w czerwcu (extra cena 150zl , w sam raz na wakacje). Do wpłaty kasy kontakt bezproblemowy. Po 2 tygodniach całkowicie się urwał - towaru brak. Kilka (-naście, -dziesiąt - niepotrzebne skreślić) maili, straszenie policją - zero odzewu. Wreszcie koniec września puka listonosz i przynosi paczkę - totalne zdziwienie bo nic oststnio nie licytowałem. W paczce aparat + dodatkowo nowa bateria na przeprosiny. I oczywiście ZERO komentarza co się działo. 

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2007, 17:44:51 »
Panowie rzecz jest taka....otrzymał termin ostateczny do wtorku na wyjasnienie lub ewentualne odesłanie pieniędzy ..oczywiście bez odzewu z jego strony... wczoraj brat wybrał się osobiście do niego ...pod wskazanym adresem do przelewu nikt taki nie mieszka.....to nie jest tak że chcę kogoś zgnoić ale wk..  :mad: mnie sam fakt że jakiś gnojek smieje się w kułak...... bo on jest cwany.
 
Tak jak napisałem wcześniej nie jestem nowicjuszem na allegro i staram sie ostrożnie podchodzić do wielu spraw zresztą można sprawdzić ale to nie ja decydowałem w jaki sposób dokonać finalizacji ...poza tym pozostał niesmak ..i wsciekłość...

Co do negatywa na allegro ....aukcja jest klepnięta przeze mnie i wystawię go wstrzymywałem się tylko do momentu kiedy wróci brat i pójdzie zgłosić sprawę na policję ..obawiam się że ja też muszę się z nim tam udać...

DODANE: komentarz wystawiony z opisem ostrzeżenia przed tym złodziejem
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 21:46:56 wysłana przez januszjur »

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2007, 20:04:05 »
gość bywa na allegro
Data rejestracji:   2007-10-04 15:01:25   
Ostatnie logowanie:   2007-11-16 10:57:05

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2007, 00:04:49 »
gość bywa na allegro
Data rejestracji:   2007-10-04 15:01:25   
Ostatnie logowanie:   2007-11-16 10:57:05

pewnie sie zalogoiwal jak dostal negatywa ...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2007, 04:49:13 »
pewnie sie zalogoiwal jak dostal negatywa ...

raczej nie

ostatnie logowanie godz. 10:57:05
wystawiony komentarz godz. 17:48:10

wiec S_i_B_e_r byl na forum wczesniej
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 04:52:04 wysłana przez lipciopda »

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2007, 07:29:43 »
Chcę opublikować jego dane tu na forum (prewencyjnie by wszyscy forumowicze omijali go szerokim łukiem) czy są jakieś przeciwskazania? Będą to dane pochodzace z przelewu bankowego czyli prawdopodobnie lipne :mad:.

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2007, 11:06:55 »
skontaktuj sie z ludzmi z pozostalych jego aukcji z zapytaniem gdzie wysylali kase i skad przychodzily paczki do nich, lub gdzie oni wysylali swoje paczki, opisz cala sytuacje i moze uda Ci sie chociaz zdobyc dobry adres
...

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2007, 11:21:19 »
Chcę opublikować jego dane tu na forum (prewencyjnie by wszyscy forumowicze omijali go szerokim łukiem) czy są jakieś przeciwskazania? Będą to dane pochodzace z przelewu bankowego czyli prawdopodobnie lipne :mad:.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale jest ustawa o ochronie danych osobowych i przez opublikowanie bez jego zgody danych mozna miec klopoty Ty i My generalnie jako odpowiedzialni za to forum :(
pozdrawiam
Jachu

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2007, 12:09:38 »
OK, jeśli tak to nie zrobię tego..
wiem że jest ustawa ale czasami doprowadza o na do paradoksów ..... bo chroni róznego rodzaju  :mad: przed napiętnowaniem i wskazaniem....

*

Offline miomiki

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701 (+2GB + Automapa 5.x) & Nokia 9300 (+1GB)
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2007, 12:42:11 »
januszjur wybacz, ale jestes sam sobie winien - robienie transakcji z kims, kto ledwo sie zarejestrowal na forum, a na allegro ma kilka komentarzy (15.10 bylo to 0 komentarzy) pociaga za soba pewne ryzyko... I jeszcze ta aukcja za 1zl... Nawet nie mozesz sie jakos zglosic do Allegro o zwrot pieniedzy, podobnie ze zglaszaniem na policje, bo wartosc 1zl to troche malo...

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2007, 12:49:42 »
gdzies tam kiedys slyszalem, ale nie wiem na ile sa to sprawdzone dane, ze cena akurat nie gra zadnej roli, jak sie kradnie to przestepstwo jest dopiero do 250 zl, ale w wyzej wymienionym przykladzie EWENTUALNIE nie mielibysmy przypadku kradziezy, tylko oszustwa, a tutaj cena jest bez znaczenia, ale jak mowie jest to wiedza zaczerpnieta z netu, a zycie uczy, ze lubie lubia pisac bzdury ;)

ja nadal wierze, ze sytuacja wyjasni sie pozytywnie i nikt tu nikogo nie oszuka
...

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2007, 12:56:37 »
I jeszcze ta aukcja za 1zl... Nawet nie mozesz sie jakos zglosic do Allegro o zwrot pieniedzy, podobnie ze zglaszaniem na policje, bo wartosc 1zl to troche malo...

No to, chyba nie do konca jest taki problem bo jesli sie chcesz zglosic na policje to pewnie masz tez komplet korespondencji z tym czlowiekiem. A to przede wszystkim powinno naswietlic caly mechanizm machnacji i okreslic wielkosc calej szkody.
Oczywiscie cala moja kwestia odnosi sie do przypadku, w ktorym ten czlowiek okazalby sie faktycznie nieuczciwym.