UWAGA OSZUST!!!!!!

  • 194 Odpowiedzi
  • 31758 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 22, 2007, 15:03:00 »
Co masz na myśli mówiąc że podajemy mu na tacy co powinien zrobić?
Nie zauważyłem żeby ktoś napisał tu jakieś porady dla tego złodzieja. Poza tym przed policją tak łatwo się nie ukryje i mam nadzieję że szybko odpowie za to co zrobił.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 22, 2007, 15:47:26 »
 :S Problem w tym, ze z moich obserwacji profilu naszego "przyjaciela" dochodze do wniosku, ze ma on rowniez 3 inne nicki na forum (wszystkie newbe).

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2007, 17:00:52 »
:S Problem w tym, ze z moich obserwacji profilu naszego "przyjaciela" dochodze do wniosku, ze ma on rowniez 3 inne nicki na forum (wszystkie newbe).

... i pewnie ich tutaj podac nie mozna  :E

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2007, 17:13:01 »
:S Problem w tym, ze z moich obserwacji profilu naszego "przyjaciela" dochodze do wniosku, ze ma on rowniez 3 inne nicki na forum (wszystkie newbe).

... i pewnie ich tutaj podac nie mozna  :E
Prośba do admininów ..skoro wiemy że to złodziej i ma na naszym forum 3 konta dodatkowo..... to jaki problem by je tu podać jeśli kiedykolwiek z nich bedzie na nich pisał to mogą mu wtedy wszyscy użytkownicy napisać mu co myslą o złodzieju ...

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 22, 2007, 17:23:28 »
Wy sobie tu gadu gadu a gosc se to poczyta i juz dawno sie pozwijal. Po prostu podajecie mu na tacy co powinien zrobic aby go nie namierzyc. Trzeba dzialac, a potem mowic. Jak juz wiecie na pewno ze gosc jest oszustem to na policje. Pozdrawiam i powodzenia. Ciekawi mnie jak to sie zakonczy. Bede obserwowal.

Co mu kto podaje , nie przesadzaj.
Nie wyksuje z bazy wpisow ktore sa w archiwum skad sie logowal ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 22, 2007, 17:26:35 »
Prośba do admininów ..skoro wiemy że to złodziej i ma na naszym forum 3 konta dodatkowo..... to jaki problem by je tu podać jeśli kiedykolwiek z nich bedzie na nich pisał to mogą mu wtedy wszyscy użytkownicy napisać mu co myslą o złodzieju ...

My (a wlasciwie ja) jedynie podejrzewamy, ze pozostale konta sa jego. Niestety moge sie mylic i skrzywdzic zupelnie niewinna osobe.

*

Offline luko3

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2007, 21:35:42 »
Jeśli koleś jest sprytny to nie logował się ze swojego kompa (mógł np. w kafejce). Najciekawsze jest to jak udało mu się zarejestrować na allegro podając nieprawdziwy adres. Być może koleś od razu po rejestracji zmienił adres w allegro? Pewnie da się to sprawdzić... Następną ciekawą rzeczą jest to, jakim cudem założył konto w banku? Może robi to wszystko w zmowie z jakimś innym kolesiem, podaje jego adres, pod tym adresem każdy kto przyjedzie dostaje odpowiedź że nikt taki tutaj nie mieszka (a jak przyjdzie listonosz to nikogo ni zastaje, a więc zostawia awizo) , a gość później odbiera paczkę sam na poczcie.
Casio BN-10 --> Jornada 690 --> Ipaq h1940 --> Dell X30 --> Nokia 9300 --> Toshiba G900 --> MDA PRO --> Samsung I780 --> Palm Centro --> HP IPAQ hx2410 --> FS Loox 718 --> ?

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 26, 2007, 20:53:17 »
Muszę powiedzieć, że nasz "przyjaciel" w ciagu ostatnich kilku dni próbował anonimowo przeglądać forum.
Mam nadzieję, Janusz, że prokuratura już powiadomiona?

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 27, 2007, 14:46:39 »
Kolego januszjur jeśli chcesz podaj mi na priv wszystkie dane tej transakcji ,numer konta tego gościa. Mam tu i tam łapy wiec spróbuje sie dowiedzieć na kogo założone jest to konto bankowe .
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 14:52:48 wysłana przez piotrekbb »

*

Offline swistak87

  • ***
  • 345
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 27, 2007, 15:05:56 »
Kolego januszjur jeśli chcesz podaj mi na priv wszystkie dane tej transakcji ,numer konta tego gościa. Mam tu i tam łapy wiec spróbuje sie dowiedzieć na kogo założone jest to konto bankowe .
Na Twoim miejscu nie pisałbym takich rzeczy publicznie.
Złamanie tajemnicy bankowej to poważne przestępstwo.
Pozdrawiam,
Świstak

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 27, 2007, 15:08:10 »
Kolego januszjur jeśli chcesz podaj mi na priv wszystkie dane tej transakcji ,numer konta tego gościa. Mam tu i tam łapy wiec spróbuje sie dowiedzieć na kogo założone jest to konto bankowe .

Kolega moze miec straszne klopoty jesli wyjdzie na jaw ze upublicznil dane bakowe klienta baku :(
pozdrawiam
Jachu

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 27, 2007, 15:12:12 »
on nic nie lamie on ma lapy tu i tam  :wink: zreszta z tego co pamietam kiedys ktos tu opisywal ze poszedl do banku przelal pare zloty na numer konta i na potwierdzeniu i tak dostal pelene dane, czy to dziala nie wiem ale gdzies tu ktos to opisywal

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 27, 2007, 15:29:32 »
no na świstku który dostaję przy wpłacie w Banku Śląskim są pełne dane właściciela konta (imię, nazwisko, adres). Także proponuję iść do banku i wpłacić złotówkę gościowi  :evil:

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 27, 2007, 15:52:31 »
no na świstku który dostaję przy wpłacie w Banku Śląskim są pełne dane właściciela konta (imię, nazwisko, adres). Także proponuję iść do banku i wpłacić złotówkę gościowi  :evil:

tak ale powinien iść do banku w którym potencjaly oszust ma konto

ps nie pracuje w banku  :D wróże z fusów  B)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 15:59:09 wysłana przez piotrekbb »

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 29, 2007, 16:31:09 »
Witam
Przed chwilą dostałem wiadomość
"Treść wiadomości:
Witam ja z pytaniem w sprawie tego typa z allegro, S i B e r, co to za oszust jest czy co bo ja takze wyslalem mu towar (za pobraniem!) i do tej pory pieniedzy nie widze, zero kontaktu z nim. Pozdrawiam"

I znowu wraca pytanie ----- za pobraniem i zgineła ------

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 30, 2007, 22:36:20 »
no to jak za pobraniem i zgineła to pewnie wina poczty albo ma znajomego listonosza, który dał mu paczke a kasy nie wziął od niego ale to chyba mało prawdopodobne

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2007, 23:24:39 »
Może być też tak że ten skur... :mad: pracuje na poczcie.

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 01, 2007, 00:59:21 »
Może być też tak że ten skur... :mad: pracuje na poczcie.
Myślę, że to właściwy trop. Pracując na poczcie jako listonosz mógł np. zgłosić do Allegro dane niczego nie świadomej osoby a potem odebrać  w jej imieniu przesyłkę z danymi rejestracyjnymi konta. Potem mógł już w jej imieniu robić co chciał z przesyłkami ...

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 01, 2007, 01:53:33 »
Nie koniecznie musi to być listonosz.

*

Offline kseroboy

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Kopiować każdy może, ale jest tylko jeden Ksero."
  • Sprzęt: Nokia 3310
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:04:39 »
Witam!

A czy adres, który dał Ci do przelewu pokrywa się tym z allegro? Bo jeśli nie to może to w zupełnie innym mieście/wsi koleś mieszka. Podaj na PM może numer rachunku bankowego, pomogę Ci określić gdzie konto zostało założone. Ty pójdziesz do tego banku i poprosisz o dane właściciela do "wpłaty".

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:09:41 »
a może sprawa się już wyjaśniła?
autor wątku wypowiadał się ostatnio 22 listopada...

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 04, 2007, 16:54:36 »
Moja część sprawy jeszcze się nie wyjaśniła - od dzisiaj wyjaśniają to panowie w niebieskich mundurkach.
Znudziła mnie zabawa z tym gościem.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 04, 2007, 19:15:43 »
I dobrze zrobiles bo jak z kolesiem nie da sie grzecznie to trzeba uzyc mozniejszych srodkow
a policja od czegos przeciez jest

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 06, 2007, 18:24:27 »
Ktoś o mnie pytał więc wyjasniam ... w zwiazku z faktem że sam poszkodowany moze dopiero jutro zgłosić ten fakt na Policji (pilny wyjazd) jutro cała sprawa zostanie zgłoszona na właściwym posterunku...i nie daruję ... podobnie jak  skuter38  z którym dziś rozmawiałem w tej sprawie..
....nie będzie nas nikt robił na szmaty... podkreślam raz jeszcze poszkodowanym jest mój brat i to on musi złosić fakt przestępstwa...gdyby to zależało ode mnie to już dawno bym to zrobił!!!!!!
będę na bieżąco informował o faktach: JEŚLI KTOŚ WIE O OSOBACH KTÓRYCH TA MENDA OSZUKAŁA TO PROSZĘ O KONTAKT NA PW
Napisane: Grudzień 04, 2007, 21:13:45
Panowie nie uwieżycie...przyszła paczka (dziś 6.12.2007r!!!!!!!!!) w paczce jest Mio + część rzeczy która powinna się tam znajdować ...brak futerału....i AutoMapy4.1!!!! później wystawię zdjęcia z otwarcia paczki i jej zawartości (była otwierana w obecności kuriera.....obawa przed cegłą lub inną niespodzianką....czyżby sumienie go ruszyło czy obawa przed zemstą górali.....faktm jest jednak to że i tak się nie wywiązał z umowy do końca...ale przynajmniej jest to Mio..
więcej info później...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 18:27:29 wysłana przez januszjur »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 06, 2007, 18:37:26 »
no to czekamy

*

Offline mariuszgsm

  • ***
  • 463
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: x7500
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 06, 2007, 18:41:23 »
Tak z ciekawosci, kiedy była wysłana paczka :)
Czy adres nadawcy zgadza się z podanym wczesnie ?
Możliwe, ze sprzedający uległ "modzie" a mianowicie :  Ktoś potrzebuje pieniadzy na kilka dni , bo potem dostaje pensje albo cos tam. Wystawia towar na allegro - KTÓREGO NIE MA, kupujący wpłaca Kase , sprzedajacy ma kase ( której potrzebował ). W chwili gdy dostanie jakies "pieniadze" - oddaje je kupującemy  i mówi/ pisze np. że towar ukradli itp, badz kupuje towar i wysyla po kilku dniach .

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 06, 2007, 20:39:56 »

Panowie....tak wygląda zawartość paczki..niestety brak jest...AutoMapy (oryginału!!!! :mad:), płyt z softem(pitolić je ale powinny być) futerału..karty 2GB (kutafon zostawił opakowanie :|)...i kabla do synchronizacji.... :-|
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 20:50:08 wysłana przez januszjur »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 06, 2007, 21:36:14 »
Mysle ze i tak powinienes zglosic to na policje bo jak by nie bylo to nie otrzymales w 100% tego za co zaplaciles

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 06, 2007, 21:40:07 »
co do karty - może jest włożona do palmtopa  :E

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 06, 2007, 22:08:07 »
No tak ale tak jak w rozmowie tele już mówiłem, odzyskaliście chociaż kawałek waszej kasy ( choć nie zaprzeczam że powinien dać wszystko co było w oferowanym zestawie) . Ja dzisiaj dla poprawienia sobie humoru złożyłem odwołanie od decyzji Poczt Polskiej o bezzasadności mojej reklamacji. Nie dość że wydają przesyłkę osobie która się tak nie nazywa, to jeszcze śmią twierdzić że wykonali usługę.