UWAGA OSZUST!!!!!!

  • 194 Odpowiedzi
  • 31738 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2007, 15:43:46 »
I jeszcze ta aukcja za 1zl... Nawet nie mozesz sie jakos zglosic do Allegro o zwrot pieniedzy, podobnie ze zglaszaniem na policje, bo wartosc 1zl to troche malo...

No to, chyba nie do konca jest taki problem bo jesli sie chcesz zglosic na policje to pewnie masz tez komplet korespondencji z tym czlowiekiem. A to przede wszystkim powinno naswietlic caly mechanizm machnacji i okreslic wielkosc calej szkody.
Oczywiscie cala moja kwestia odnosi sie do przypadku, w ktorym ten czlowiek okazalby sie faktycznie nieuczciwym.


oczywiście mam całą korespondencję z tym kimś....przelew na konto jest głównym dowodem (kwota!!!) czy jest to przestępstwo....i jeszcze jedna rzecz... to nie ja podejmowałem decyzje tylko mój brat (czytajcie całość postu)...mnie on poprosił o pomoc w realizacji ..ja chciałem jechać i kupić to na miejscu nawet załatwiłem sobie urlop.. :mad:

miomiki twój sposób myślenia jest jest dziwny...bo jeśli by tak każdy myślał to nikt by nie kupował i sprzedawał tu lub nigdzie indziej....każdy kiedyś zaczyna.... a ryzyko jest zawsze nawet kupując w sklepie możesz trafic na minę...
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 15:48:36 wysłana przez januszjur »

*

Offline miomiki

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701 (+2GB + Automapa 5.x) & Nokia 9300 (+1GB)
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2007, 20:08:40 »
januszjur, nie wnikam czy sprawe bedzie zglaszal Twoj brat czy Ty, bo na jedno wychodzi.
Mowie tylko, ze robienie aukcji za 1zl z kims, kto ma 0 komentarzy chyba jest wiekszym ryzykiem niz robienie takiej aukcji z kims, kto ma 100 pozytywow :) (nie wnikajac ktory moze okazac sie oszustem, ale jedynie podpierajac sie istniejacymi informacjami na temat danej osoby).
Kazdy moze byc oszustem, ale w przypadku tych, co zaczynaja nalezy byc przede wszystkim czujnym, bo takiemu nie zalezy na koncie i wali go, ze zablokuja mu konto.
Chodzi mi o to, ze teraz jak nawet policja dojdzie do goscia, to jesli w korespondencji nie wykazesz, ze sie dogadaliscie na 1zl, to koles powie "tak, przepraszam oszukalem tego Pana na 1zl, ale juz mu odsylam pieniadze - prosze sprawdzic na allegro, ze transakcja miedzy mna a nim byla na kwote 1zl i taka kwote mu zwracam".
Zalezy na jakiego cwaniaka trafisz.
Oczywiscie zycze Ci, zeby wszystko sie skonczylo dobrze, mowie tylko, ze masz (Twoj brat) nauczke na przyszlosc, ze z poczatkujacymi (0 komentarzy) nalezy byc podwojnie ostroznym :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2007, 23:55:42 »
Rzeczywiście z nowymi na Allegro trzeba jak z jajkiem ale każdy tak zaczyna. Natomiast najlepszy sposób to zapłata przy odbiorze.
Nienawidzę złodziei i oszustów ale opublikowanie  danych takiego gościa to też wykroczenie z Ustawy O Ochronie Danych Osobowych. Nigdy nie wiadomo na jakiego cwaniaka się trafi  :(
Natomiast jeśli chodzi o Pocztę to szkoda gadać, u mnie listonoszka to rusza w teren dopiero po południu i często robi tak, że zbiera korespondencję z kilku dni i dopiero przywozi  :( 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2007, 02:02:46 »

Natomiast jeśli chodzi o Pocztę to szkoda gadać, u mnie listonoszka to rusza w teren dopiero po południu i często robi tak, że zbiera korespondencję z kilku dni i dopiero przywozi  :( 


najwazniesze to listonosza sobie wychowac .... moj jak mnie nie ma w ciagu dnia a przeciez to jest normalne zostawia sasiadowi badz tez ... w sklepie spozywczym obok

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 19, 2007, 07:50:39 »
Panowie ..wczoraj otrzymałem o godzinie 23:47 sms o treści "Kompletnie cie nie rozumiem. Paczka nadana z potw. Odbior i potwierdzenie otrzymałem. Adres z przelewu. Dobranoc"
Kawał kut...a  :mad: :mad:.... na mój telefon nawet nie raczy odpowiedzieć... sms wysłany z żądaniem przesłania skanu nadania paczki bez echa...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 07:53:14 wysłana przez januszjur »

*

Offline Klimer

  • ***
  • 344
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.klimer.dkp.pl
  • Sprzęt: Palmax GPS
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 19, 2007, 09:28:53 »
no to na policję i po sprawie... może jak zobaczy wezwanie na policję to trochę okrzepnie
To nie tablica ogłoszeń!! Ostatni raz bez warna.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 19, 2007, 14:35:50 »
Panowie ..wczoraj otrzymałem o godzinie 23:47 sms o treści "Kompletnie cie nie rozumiem. Paczka nadana z potw. Odbior i potwierdzenie otrzymałem. Adres z przelewu. Dobranoc"
Kawał kut...a  :mad: :mad:.... na mój telefon nawet nie raczy odpowiedzieć... sms wysłany z żądaniem przesłania skanu nadania paczki bez echa...

tez widac sprawa sie kreci dalej, why nie zadzwonil a wyslal sms ? bo pozna pora ???? raczej nie sadze .... mysle ze jesli ktos by tak nawalil i chcial sie "poprawic" to zadzwonilby niezaleznie od pory to raz a dwa ... ze sam by dazyl do wyjasnienia a nie traktowania kupujacego wyraznie ... na odczepnego

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2007, 15:17:52 »
"... Paczka nadana z potw. Odbior i potwierdzenie otrzymałem..." 
Moim zdaniem koleś gra na zwłokę, a to jedyna metoda w takiej sytuacji, liczy, że czas ostudzi twój zapał do sprawy. Przede wszystkim nie sądzę by przesyłkę nadał z potwierdzeniem odbioru, mało kto to stosuje tak sam z siebie do paczek (raczej do ważnych dokumentów), ponadto zakładając, że paczkę nadał to ktoś musiał ją odebrać, tylko kto? - kolejna wątpliwa kwestia. Za dużo tu niewiadomych, a każda z nich przemawia na niekorzyść sprzedającego.
Niestety sprawa wygląda na oszustwo - obym się mylił.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2007, 21:00:52 »
Otrzymałem przed chwilą taką wiadomość....
Treść wiadomości:
witam mam pytanie związane z użytkownikiem S_i_B_e_r niecały miesiąc temu zostałem oszukany przez tego kolezke ( niby zamiana na mio a701 w zamina za moją mda 3 i skutki śa takie że do dzisiaj nie mam ani mio ani mda 3 ) z czego co wiem i udało mi sie dodzwonic jest to jakis dzieciak może panu udało sie zdobyć telfon do rodziców albo jakies skutki poniosł ten gówniaż


Coś mi się nie wydaje by był to gówniarz...skurw.....wi i tak nie daruję... :mad:

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 19, 2007, 21:21:55 »
No to teraz już na 100% wiadomo że to oszust...
Teraz pozostaje tylko zgłosić sprawę na policję i czekać na potwierdzenie wysokiej wykrywalności przestępstw popełnianych w sieci.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 19, 2007, 22:11:20 »
No to współczuję  :S

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 20, 2007, 13:53:03 »
najlepiej poproś tego kolesia żeby też potwierdził to że został oszukany to wtedy tamten bedzie odpowiadał za więcej niz jedno oszustwo
no i popatrz w jego zakonczonych aukcjach i może gdzieś też są osoby, które zostały w ten sposób oszukane

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2007, 17:05:27 »
Witam
To mój post przytaczał Pan januszjur i czekam tylko na potwierdzenie z poczty iż ten ktos odebrał paczke i sprawa jest na policji.
A tak swoją droga - zadałem pytanie sześciu osobom od których coś kupił. Trzy z nich potwierdzają adres z allegro januszjur pisze iż pod tym adresem nikt taki nie mieszka ( rozmawiałem z januszjur telefonicznie i troszkę sobie wyjaśnilismy)  to jak odbiera przesyłki ?????? :shock:
Listonosz musi być ugadany z tym kimś - no przecież nie daje paczek wartości np 800 zł ( w moim przypadku) osobie której nie zna .
I to trzeba rozważyć -!!!

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2007, 17:20:40 »
Życzę Wam tego, żebyście odzyskali to co wasze, a jego załatwili na cacy...

Mi się zawsze nóż w kieszeni otwiera kiedy widzę jakie kombinacje wyprawiają tacy goście w stosunku do uczciwych ludzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 17:22:27 wysłana przez narqotic »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2007, 17:21:44 »
yyy a może to ten listonosz jest oszustem  :O  :E

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 21, 2007, 17:55:50 »
listonosz? eeee... to już prędzej oszust we własnej osobie otworzył drzwi i na pytanie czy tu mieszka odpowiedział że w życiu  :grin:

*

olmeca

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 21, 2007, 18:13:59 »
http://www.allegro.pl/item260512508_260512508.html czy tresc tej milej aukcji bedzie pomocna w skopaniu tego dziecka?

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 21, 2007, 20:25:12 »
Witam
To mój post przytaczał Pan januszjur i czekam tylko na potwierdzenie z poczty iż ten ktos odebrał paczke i sprawa jest na policji.
A tak swoją droga - zadałem pytanie sześciu osobom od których coś kupił. Trzy z nich potwierdzają adres z allegro januszjur pisze iż pod tym adresem nikt taki nie mieszka ( rozmawiałem z januszjur telefonicznie i troszkę sobie wyjaśnilismy)  to jak odbiera przesyłki ?????? :shock:
Listonosz musi być ugadany z tym kimś - no przecież nie daje paczek wartości np 800 zł ( w moim przypadku) osobie której nie zna .
I to trzeba rozważyć -!!!
Potwierdzam to co napisałem wcześnej ..brat był na miejscu około 21:00 jakiś obskurny blok pod wskazanym adresem drzwi zamknięte na gucho ...pytał w dwóch mieszkaniach o niego w obu zaprzeczono by ktoś taki mieszkał...jak się wk... to sam się tam wybiorę a wtedy zrobię właściwy użytek z tego gnojka.....

*

Offline kangur_kolczasty

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 21, 2007, 21:02:13 »
Ja tak sobie myślę: koleś SIBER aby aktywować konto na Allegro musiał podać im adres, na który Allegro wysłało mu list z kodem aktywacyjnym. Może trzeba iść tym tropem i zgłosić do Allegro prośbę o podanie tego adresu do dyspozycji Policji??
Może jest jeszcze jakaś inna możliwość uzyskania tego adresu...
Oczywiście, nie ma nigdy pewności, że to będzie adres pod którym mieszka SIBER, a nie na przykład jego dziadek albo ciocia... Ale próbować trzeba. Nienawidze oszustów i uważam, że trzeba ich je...ać ile wlezie  :mad:  :mad:  :mad:   Januszjur, nero200 - trzymam kciuki żeby Wam się udało odzyskać co Wasze...
pozdrawiam
kangur_kolczasty

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 21, 2007, 22:46:05 »
Teraz napiszę coś w imieniu nero200
Ten S_i_B_e_r z Allego tutaj występujący jako SiB kupywał coś od ludzi. Pisał o tym nero200 trzech z nich odpowiedzaiło że tak wysyłali na adres z allegro, jedna osoba nie chciała udzielić informacji a kolejna która notabene wystawiła temu SiB komentarz pozytywny pisze tak
"Towar wyslalem mu za pobraniem - towaru wogole nie odebral - na maile
nie odpisuje. Nie podawal innego adresu."

I mamy kolejną nauczkę  towaru nie odebrał a dostał pozytyw.

*

olmeca

Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 21, 2007, 22:54:07 »
zauwarz ze pozytywy nabil na aukcjach gdzie towar jest gownianej jakosci jak i ceny. Dopiero pozniej zaczal z grubszej rury szalec ze swoimpodwojnym mio.

januszjur z checia sie dolacze do grupy inwazyjnej - od momentu kiedy jakis leszcz sprzedal mi lewa plytke z muza na allegro jestem ciety na takich troli jak ten - zalatwie lom i spawarke zrobi mu sie jesien sredniowiecza z dupska  :grin:

Piszac ten post naszlo mnie jedno skojarzenie - za pomoca modow i adminow da sie przeciez namierzyc ip ciolka z ktorego pisal. Niewiele to pewnie da ale zawsze cos
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 22:56:06 wysłana przez olmeca »

*

Offline jacek_25_25

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 22, 2007, 10:41:08 »
Czy ja dobrze widziałem,że ten koleś jest z Oświęcimia?

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 22, 2007, 10:48:00 »
oczywisice ze IP znane jest i mysle ze administrancja chetnie je poda organom scigania

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 22, 2007, 10:58:05 »
chyba ze logowal sie od kolegi ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 22, 2007, 11:05:01 »
przepytaja kolege  :E

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 22, 2007, 11:11:58 »
pozdrawiam
Jachu

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 22, 2007, 11:13:44 »
Oby tylko nie miał neostrady...

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 22, 2007, 11:17:56 »
Oby tylko nie miał neostrady...

To akurat nie ma znaczenia...

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 22, 2007, 11:21:53 »
Oby tylko nie miał neostrady...

To akurat nie ma znaczenia...

No ma latwiej znalesc jak nie neo :)
Nie to nie neo :)
pozdrawiam
Jachu

*

Offline gkrz

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS C550
Odp: UWAGA OSZUST!!!!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 22, 2007, 12:41:13 »
Wy sobie tu gadu gadu a gosc se to poczyta i juz dawno sie pozwijal. Po prostu podajecie mu na tacy co powinien zrobic aby go nie namierzyc. Trzeba dzialac, a potem mowic. Jak juz wiecie na pewno ze gosc jest oszustem to na policje. Pozdrawiam i powodzenia. Ciekawi mnie jak to sie zakonczy. Bede obserwowal.