ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu

  • 21 Odpowiedzi
  • 22878 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« dnia: Sierpień 07, 2008, 11:17:02 »
kiedys byl watek poruszany, potem umarl ...

czy aktualnie ktos jest na biezaco w tym temacie, tj. czy i gdzie mozna ubezpieczyc pda - nowe i uzywane w naszym kraju na wypadek kradziezy, zagubienia i innych okolicznosci ?  :wink:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2008, 11:32:18 »
znalezione w Google:

Cytuj
Ergo Hestia ubezpiecza laptopy

Coraz więcej osób na co dzień korzysta z przenośnych komputerów, zwłaszcza że coraz powszechniejsze są w Polsce dostęp do internetu i praca na odległość. W Ergo Hestii można ubezpieczyć laptopy i palmtopy od utraty wskutek rozboju podczas użytkowania, czy przenoszenia poza miejscem zamieszkania. To oferta wyjątkowa, bo ochrona działa w każdym miejscu poza mieszkaniem lub domem, a nie tylko w razie kradzieży z miejsca zabezpieczonego.

Przenośny sprzęt komputerowy można ubezpieczyć podobnie jak innego rodzaju tak zwane "podręczne mienie ruchome", czyli torby, teczki, walizki, plecaki, portfele, dokumenty osobiste, pieniądze, karty płatnicze, czeki i inne środki płatnicze, zegarki, klucze do miejsca ubezpieczenia, bilety, telefony komórkowe, okulary i inne przedmioty zwyczajowo traktowane jako mienie podręczne. Zostanie ono objęte ochroną ubezpieczeniową pod warunkiem ubezpieczenia w pakiecie Hestia 7 mienia ruchomego znajdującego się w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym od kradzieży z włamaniem i rozboju.

Podręczne mienie ruchome objęte jest ochroną ubezpieczeniową od rozboju, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Sumę, na jaką klient chce ubezpieczyć na przykład swój laptop, ustala on sam - według wartości rzeczywistej sprzętu lub odtworzeniowej. Suma ubezpieczenia musi mieścić się w przedziale od 500 do 6.000 złotych. Rozmiar szkody ustala się na podstawie cen z dnia ustalenia odszkodowania.


*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 16:29:13 »
aaa, dziekowac dziekowac ....

postaram sie wywiedziec ile z tego dotyczy pda i jakie warunki wstepne trzeba bedzie spelnic w tym temacie ..
pozdr

*

Offline pisarz

  • ****
  • 512
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 @ XIP 20757 + 2GB oraz HTC Artemis @ Artemis Touch + 8GB SDHC
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2008, 13:17:41 »
daj potem znac co i jak z tym ubezpieczeniem
Toshiba G900 @ XIP 20757 + 2GB oraz HTC Artemis @ Artemis Touch + 8GB SDHC

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 14:12:59 »
hestia? nie, dziekuje.

*

Offline Rabbit_bb

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Każda chwila to kolejna szansa...
  • Sprzęt: HTC Universal + Motorola Defy
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2008, 18:09:13 »
Też jestem ciekawy jakby takie ubezpieczenie wyglądało, więc czekam na info :)
hestia? nie, dziekuje.
Dlaczego? Masz coś lepszego? :E
HTC Universal [G3] | Motorola Defy
Radio: 1.17.00          | Android: CM7
ROM: WM 6.1

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2008, 23:50:53 »
PDA nie ubezpieczalem wiec nie wiem, ale z ta frma nie chce miec nic wspolnego, tak samo jak z firma UNIQA. no ale to na inna dyskusje temat :)

*

Offline Rabbit_bb

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Każda chwila to kolejna szansa...
  • Sprzęt: HTC Universal + Motorola Defy
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2008, 00:29:16 »
PDA nie ubezpieczalem wiec nie wiem, ale z ta frma nie chce miec nic wspolnego, tak samo jak z firma UNIQA. no ale to na inna dyskusje temat :)
No ok, rozumiem :mrgreen:
andy_bez_wandy jest coś nowego w temacie?
HTC Universal [G3] | Motorola Defy
Radio: 1.17.00          | Android: CM7
ROM: WM 6.1

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2008, 00:47:01 »
PDA nie ubezpieczalem wiec nie wiem, ale z ta frma nie chce miec nic wspolnego, tak samo jak z firma UNIQA. no ale to na inna dyskusje temat :)
No ok, rozumiem :mrgreen:
andy_bez_wandy jest coś nowego w temacie?

czy ktos mnie pogania czy mi sie wydaje ?  :grin:
pomijam juz fakt iz byl wlasnie weekend .....

*

Offline Rabbit_bb

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Każda chwila to kolejna szansa...
  • Sprzęt: HTC Universal + Motorola Defy
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2008, 00:54:50 »
Aj... no faktycznie był weekend... :E Dosyć ciekawy jestem, to pewnie dlatego :P
HTC Universal [G3] | Motorola Defy
Radio: 1.17.00          | Android: CM7
ROM: WM 6.1

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2008, 00:59:01 »
Aj... no faktycznie był weekend... :E Dosyć ciekawy jestem, to pewnie dlatego :P

postaram sie w tygodniu wszytskiego dowiedziec ... ale nie obiecuje ze od razu, wizyta we (wlasciwym) biurze firmy bedzie najlepszym pomyslem  :wink:

*

Offline Rabbit_bb

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Każda chwila to kolejna szansa...
  • Sprzęt: HTC Universal + Motorola Defy
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2008, 01:16:28 »
Pewnie, na spokojnie :) Ja w takim razie cierpliwie będę czekał i sam się rozglądne. Jak też coś uda mi się dowiedzieć, to również sie podziele :ok:
HTC Universal [G3] | Motorola Defy
Radio: 1.17.00          | Android: CM7
ROM: WM 6.1

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2008, 08:02:55 »
Ot ciekawostka... Kupując w sieci mPunkt (Plus GSM i własne urządzenia) każdy zakupiony aparat - czy to telefon, czy PDA, można sprzęt ubezpieczyć PRZY ZAKUPIE. Od kradzieży i uszkodzeń mechanicznych kosztuje to 99zł/rok. Płatne jednorazowo. Na razie nie ma możliwości przedłóżania ubezpieczenia :(

Jak ktoś nam buchnie lub w szale rozwalimy sprzęta np. rzucając o ścianę - za 10% wartości (liczone bliżej ceny hurtowej niż sklepowej) dostajemy nowy.

Zatem przy zakupie za ponad 1tys pln chyba warto 99zeta dołożyć :D

Aby dostać odszkodowanie (nowy sprzęt/pokrycie kosztów naprawy odpłatnej) musimy mieć:
Dowód zakupu (faktura imienna).
Certyfikat ubezpieczeniowy z naszym nr PESEL (wystawiany przy zakupie).
Potwierdzenie zgłoszenia kradzieży na policji.
Potwierdzenie zgłoszenia zablokowania numeru IMEI.
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline dallin

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • To be hokage, that's my dream
  • Sprzęt: G900
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2008, 15:51:32 »
A jest opcja, zeby ubezpieczyc sprzet kupiony w innym miejscu??

*

Offline kaszczu

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TyTN II +8GB microSDHC
  • Sprzęt: HTC TyTN II +8GB microSDHC
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2008, 13:51:05 »
odgrzewam starego kotleta, czy ktoś wie jak teraz wygląda sprawa ubezpieczenia sprzętu? Gdzie, na jakich zasadach, oraz jaki jest haczyk? Mam trochę kosztownego sprzętu (laptop, telefon, modem do internetu mobilnego etc.) i chciałbym go ubezpieczyć. Moja praca wymaga posiadanie tego sprzętu przy sobie każdego dnia (jestem mobilnym konsultantem biznesowym jednego z naszych operatorów. I czasem strach jest wysiadać z samochodu w Krakowskich uliczkach mając przy sobie sprzęt za prawie 10tys....

Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:02:29 »
ja widziałem w slaonie orage cos było o ubezpieczeniu

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2009, 00:26:45 »
minelo sto lat ale sie (w koncu) wiecej wywiedzialem w temacie .... ERGO HESTIA jest w temacie jw do niczego bo ubezpieczenie obejmuje swym zasiegiem terytorialnym tylko obszar zakladu produkcyjnego, miejsce pracy lub zamieszkania
i .. tyle,  a mnie chodzilo o definicje - wszedzie, w firmie, w domu, w drodze, w pkp, samolocie etc  :P
wiec wrocilem do punktu wyjscia, niestety  :-|   dwa ciekawe linki, ale nie wnosza zbyt duzo nowego do tematu ...

http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=759&Itemid=141
http://www.internetstandard.pl/news/print.asp?id=344998

choc tutaj pisza zupelnie inaczej niz info z ergo hestii ....  :mysli:  ..... http://uik.pl/?ubezpieczenia=ubezpieczenie_laptopa_palmtopa

oferta na rynku (info ca rok 2006) ale ... niedlugo sie to wyprostuje ...  http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=148&str=1
jak widac glownie to jest dla firm



« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 00:37:41 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2009, 01:31:53 »
nie ma dla klienta indywidualnego takiego produktu na polskim rynku
może poza ofertą orange (czy jakiejś tam ich firemki), która oferuje quasi ubezpieczenie, ale to można zawrzeć tylko przy zawieraniu umowy o abo i kupowaniu urządzenia od nich

dla większej organizacji spokojnie broker "wymusi" na którymś zakładzie ubezpieczeń stworzenie takiego produktu...
end of fear
yo is here

*

Offline ov_darkness

  • **
  • 229
  • Płeć: Mężczyzna
  • Straszny Wujek
  • Sprzęt: SGH-i600,HD2
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2010, 12:12:30 »
yo:  TU patrzą na składki i ryzyko. Przy PDA muszą być małe składki a ryzyko jest ogromne w porównaniu z np. ubezpieczeniem mieszkania.
W związku z tym pchnięcie nawet przez bardzo dużego brokera czegoś takiego graniczy z cudem.
To raz.
Dwa: musi być jeszcze na to rynek.
I never wanted to be different. I just wanted to be me.

Leo: Hypnosis Z 6.5.6 by Bysio, Radio: 2.12.50.02

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2010, 13:04:32 »
dobry broker dla dobrego klienta uzyska takie ubezpieczenie nawet jeżeli miałoby być nie dochodowe dla ubezpieczyciela, bo będzie mógł "odrobić" to sobie na innych produktach sprzedawanych takiemu klientowi
nie wiem skąd twierdzenie, że akurat przy pda muszą być małe składki (to może powiedzieć każdy ubezpieczający o każdym ubezpieczeniu) nie wiem też skąd pewność, że ubezpieczenie mieszkania jest dużo bezpieczniejsze (zwłaszcza, że potencjalne szkody są dużo większe niż strata bądź zniszczenie nawet wypasionego pda)

tak jak pisałem dla klienta indywidualnego albo niewielkiego przedsiębiorstwa nie ma szans na taki produkt
end of fear
yo is here

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2010, 13:36:08 »
tak jak pisałem dla klienta indywidualnego albo niewielkiego przedsiębiorstwa nie ma szans na taki produkt

... i obawiam sie ze tu sie stety / niestety mylisz ... obawiam sie ze warunki rynkowe i konkurencja na tym rynku (ubezpieczenia jako tako, wogole) jest na tyle duza ze dzis towarzystwa duzo bardziej ida na reke niz kiedys i dostosowuja oferte pod katem klienta, tzn robia rzeczy ktore poza te oferte wykraczaja, mam nadzieje iz niedlugo pozytywnym przykladem bedzie moja lutowa rozmowa z moim lokalnym oddzialem hestii

powiedzialem co chce jesli chodzi o pda i komputer a oni teraz mysla jak to ugryzc zeby usluge sprzedac i zarobic .... dla jasnosc mowie o jednej osobie/firmie i raptem kilku sztukach jak to oni okreslaja elektronika (czyli czy pda, czy pc etc) ale mnie chodzi bardziej np. o:
- warunki niz sam sprzet, np. warunek przestoju spowodowanego kradzieza czy utrata i odzyskanie danych danych, bazy klientow ....
- okreslenie warunkow ubezpieczenia w drodze do pracy
- etc

...i tutaj miny im (z lekka) zrzedly poki co  :P   
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 13:38:21 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ubezpieczenie pda - odswiezenie tematu
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 05, 2010, 15:17:36 »
bylem wczoraj w vobisie i ... maja oferte ubezpieczeniowa od niedawna na wiekszosc swojego sprzetu, nowego i zakupionego u nich ... zgodnie z ich wersja ... mozna tez ubezpieczyc upadek pda, wymiana ekranu bedzie kosztowac ubezpieczonego 18% realnego kosztu naprawy
pytanie czy warto

firma ubezpieczeniowa ktora to obsluguje to London General Insurance Co. z siedziba w Londynie, ma tez firme obslugujaca to wszystko w Warszawie