Czy nie skradziony HTC HD2?

  • 7 Odpowiedzi
  • 18549 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy nie skradziony HTC HD2?
« dnia: Styczeń 18, 2011, 17:23:27 »
Witam
Parę tyg temu kupiłem od kolegi ze szkoły HTC HD2 (bez papierów, z kilkoma akcesoriami) i mam pytanie jak sprawdzić czy nie kradziony?
ponieważ nie chce mieć żadnych problemów...
Mówił że jego tata pracuje w taksówce i go tam znalazł...

Pozdrawiam

*

Offline Piotrekk992

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie rezygnuj z marzeń
  • Sprzęt: RAZR, HD2, 3G 8GB, 6650f
Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:36:17 »
Po prostu idź na policję i poproś o sprawdzenie przez imei czy nie był zgłaszany jako zagubiony/skradziony. Znając życie zapewne spiszą Twoje dane gdyby poprzedni prawdziwy właściciel również się zgłosił do jednej z ich jednostek i chciał zgłosić zaginięcie. A takim szybszym sposobem wpisz w google imei, może w którejś internetowej bazie widnieje jako skradziony.

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:38:52 »

*

Offline tab0reqq

  • ***
  • 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:25:47 »
Witam
Parę tyg temu kupiłem od kolegi ze szkoły HTC HD2 (bez papierów, z kilkoma akcesoriami) i mam pytanie jak sprawdzić czy nie kradziony?
ponieważ nie chce mieć żadnych problemów...
Mówił że jego tata pracuje w taksówce i go tam znalazł...

Pozdrawiam
Nie chcę Cie martwić, ale jeżeli ktoś faktycznie go zgłosił jako ukradziony, to takie używanie podchodzi w najlepszym wypadku pod nieumyślne paserstwo. Trzeba bardzo uważać.
Toshiba e300 | HP 1930 | Palm  TT | Palm Vx | HP 3970 | HP rx3715 | HP 1940 | HP 4150 | x51v | m515 | iP 2G | Tytn | e650 | SE M600i | e51 | i900 omnia | iP 3G 8/16GB | e51 | bb8300 | bb 8520 | bb8900 | e71 | i5700 Spica | bb 9700 | Desire

Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:36:22 »
Możesz się zgłosić na posterunek policji lub sprawdzić w jakimś serwisie internetowym z numerami zagubionych/skradzionych imei.

Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 05:47:25 »
ok. dzięki za odp. przejdę sie na policje.

*

Offline silny199

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2011, 17:12:18 »
W razie gdy na policji Ci powiedzą że został zgłoszony jako kradziony zabiorą Ci go aby oddać prawowitemu właścicielowi. Kolega od którego go kopiłeś raczej Ci pieniędzy nie odda więc na policji opowiedz całą sytuację bo w najgorszym wypadku dostaniesz zarzut paserki, (jeżeli nie byłeś karany to pół roku w zawieszeniu na rok) Ale to tak tylko kilka słów ode mnie i mogę się mylić.

Pozdrawiam  :E

Odp: Czy nie skradziony HTC HD2?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2011, 21:20:29 »
Sam znalazłem telefon i dzwoniłem na policję w celu zapytania się co z nim zrobić i czy przypadkiem nikt nie zgłaszał jako kradziony. Pan  :police: powiedział, że takich informacji przez telefon nie udziela. Powiedział też, że mam przyjść na komendę, a tam spiszą protokół i TELEFON MI ZABIORĄ  :!: Telefon pewnie do dziś leżałby w policyjnym magazynie, albo w domu u pana  :police: gdybym nie wykazał się dużym uporem w szukaniu właściciela na własną rękę.

Myślę, że najrozsądniej jest pójść na policję ze spisanym numerem identyfikacyjnym i powiedzieć, że dostałeś ofertę kupna takiego telefonu i zapytać czy aby nie jest kradziony. W razie co masz podkładkę, że sprawdzałeś.

A tak na prawdę, to powinieneś poszukać właściciela, bo twoje przywłaszczenie telefonu jest zwykłym przestępstwem ściganym przez policję a do tego świństwem.