aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP

  • 6 Odpowiedzi
  • 2218 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 17:34:27 »
cel wiadomy-uniemozliwienie milosnikom nowych technologii wykrzystania zgromadzonych tamze danych, bo jedno to zrobic samemu kopie zapasowa tych danych a druga i zupelnie oddzielna rzecz to uniemozliwienie odzyskania danych (przez co ewentualnie narazenie mnie na szkody) z nosnikow elektronicznych typu

- hdd mechaniczny
- hdd statyczny (pamiec typu flash)

w sytuacji jak strace, czego wolalbym uniknac, to chcialbym spac w miare spokojnie a nie dostac opier ... od klienta ze jego dane wyszly

szukam czegos co
- daje opcje transparentnego szyfrowania
- szyfruje cale partycje, katalogi a nie tylko pliki
- najchetniej uzywa klucza klasy AES 256bit lub mocniejszego

poki co znam ale rozwiazania SOFTWINTER .. ale tutaj producent wycofal sie chyba z naszego kraju bo nagle produkty zniknely z polek empiku jakos na przelomie 2005/2006

czy ktos zna cos innego co nadaje sie do laptopa z winXP i najcheniej rowiez dziala na nowszych wersajch symbiana ?

z gory dziekuje za inputy

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 20:07:24 »
Używam USB Flash disk firmy Sandisk zabezpieczoną kluczem Cruser Disk Security - jest to dobra rzecz jak przenoszę dane -działa wyłącznie z kompem na którym założono hasło - mogę zabezpieczyć cały dysk albo katalogi - na innym nie da się otworzyć ani podejrzeć - nie wiem na ile jest bezpieczne link: tu
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2006, 01:33:30 »
a dziekuje zerkne na to ..... BTW czy robisz kopie danych z karty ?

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2006, 02:08:11 »
Ja bym uważał z zabezpieczeniem sprzętowym. Jednemu ze znajomych zdechł klucz USB, ot tak sobie.Reklamacja, wymiana na nowy a dane NIE DO ODZYSKANIA !! Fakt szansa mała, podobnie chyba jak kradzież... zostawiam do rozważenia.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2006, 19:54:57 »
Cytat: "xpablo"
Ja bym uważał z zabezpieczeniem sprzętowym. Jednemu ze znajomych zdechł klucz USB, ot tak sobie.Reklamacja, wymiana na nowy a dane NIE DO ODZYSKANIA !! Fakt szansa mała, podobnie chyba jak kradzież... zostawiam do rozważenia.


no wlasnie dlatego tez pytalem o backup zawartosci karty, jednak idac tym torem trzeba pamietac ze kazdy nosnik pada a jak mowi prawo murphy'ego to dzieje sie to w najmniej spodziewanym momencie ;-)

*

garth

aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2006, 00:11:52 »
popatrz na oprogramowanie Cryptainer jest pare tego wersji nie jestem jedynie pewien jakiego szyfrowania uzywa i niestety nie szyfruje partycji tylko tworzy sie jeden plik o zadanej wielkosci i program podpina go jako dodatkowy dysk twardy na ktory mozna kopiowac dane , wersja shareware nazywa sie Cryptainer LE ma ograniczenie pliku do 100 mb ale do ev przetestowania powinna wystarczyc.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
aplikacja do szyfrowania dysku, karta pamieci .. etc LAPTOP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2006, 01:28:42 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
Cytat: "xpablo"
Ja bym uważał z zabezpieczeniem sprzętowym. Jednemu ze znajomych zdechł klucz USB, ot tak sobie.Reklamacja, wymiana na nowy a dane NIE DO ODZYSKANIA !! Fakt szansa mała, podobnie chyba jak kradzież... zostawiam do rozważenia.


no wlasnie dlatego tez pytalem o backup zawartosci karty, jednak idac tym torem trzeba pamietac ze kazdy nosnik pada a jak mowi prawo murphy'ego to dzieje sie to w najmniej spodziewanym momencie ;-)

własnie, dlatego ja chyba bym obstawiał szyfrowanie programowe... WYDAJE mi się ( bo nie testowałem) że jest większe pole manewru przy odzyskiwaniu danych w razie awari. Ew ja bym zrobił tak:
szyfrowanie sprzetowe (trudno złamać) plus backup  na stacjonarnym dysku niezaszyfrowanych danych....