windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!

  • 20 Odpowiedzi
  • 20838 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« dnia: Marzec 07, 2007, 02:01:59 »
wolalbym uniknac korzystania z uslugi jak w linku

http://www.hpcfactor.com/reviews/software/mullenger/gigaset-4-2-rom/

glownie ze wzgledu na horrendalny koszt vide koszt samego simpada  :P

Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2007, 12:45:02 »
Wiadomo może czy ta wersja naprawdę jest o nie bo lepsza od 4.1 czy gra jest warta swieczki

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2007, 14:47:02 »
4.2 ma swoje (znane) wady, jak i szereg zalet, z czego najważniejsze do aktualny MSN i IE z obsługa PNG. Jak dla mnie za te pieniądze to nie warto.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2007, 15:09:34 »
Po to jest oferowana wyłącznie taka kompleksowa usługa żeby nie dało się zdobyć obrazu inną drogą. Nigdzie nie znajdziesz tego obrazu CE.Net 4.2

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2007, 19:00:20 »
Właśnie mam jedną wątpliwość: albo nikt nie zamówił, albo nikt nie zaryzykował puszczenia obrazu w obieg,  bo obraz to się chyba da wyciagnąć przez konsolę szeregową?
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2007, 20:26:03 »
Z tego co mi wiadomo nie można ściągnąć obrazu do pliku, a przynajmniej nikomu się nie udało.

*

Offline volender

  • 18
  • Sprzęt: zepsuty T-Sinus pad
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2007, 20:46:55 »
Jeżeli ktoś ma ten system i ma JTAG to sądzę, że byłby w stanie stworzyć obraz taki jaki akceptuje serload.
Kiedyś porównywałem obraz .img i obraz pamięci rom zczytany przez JTAG i znalazłem miejsce, w którym się zaczynał system,
dalej leciało już to samo co w .img. Brakowało tylko samego początku ~100 B.
Sądzę, że gdyby tak to wyodrębnić i dodać ten początek z innego pliku (pewnie jakieś instrukcje od którego miejsca zapisywać obraz w rom),
to mielibyśmy gotowy .img z CE Net v.4.2 dla Serload :)

Tylko problem by był z odczytaniem drugiej kości, jeżeli to jest SL4. Ale zawsze można wylutować i odczytać w programatorze, żaden problem.
Potem jak wyżej.

*

Soovek

Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2007, 01:45:42 »
ŁAtwo powiedzieć - gorzej to zrobić :(

*

Offline volender

  • 18
  • Sprzęt: zepsuty T-Sinus pad
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2007, 11:06:46 »
Masz rację. Ale gdybym miał go w ręce mógłbym spróbować  :mrgreen:

*

Soovek

Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2007, 12:09:35 »
Ja niestety mam 4.1 więc nie pomogę. :(
Ciekawe czy z Polski ktoś ma 4.2 -> czytałem o jednej osobie, która kupiła z Niemiec uzywanego z 4.2 na pokładzie.

*

Offline volender

  • 18
  • Sprzęt: zepsuty T-Sinus pad
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2007, 21:49:04 »
Tak, też prawie kupiłem ostatnio SL4 z 4.2.... ale tylko prawie :|
Niestety.
Generalnie na niemieckim ebayu chodzą SL4 w cenach w jakich na allegro w polsce można kupić T-sinus pada.
Ale jednak zdecydowałem się kolejny raz próbować reanimować mojego T-sinusa, bo na allegro ktoś oferuje płyty główne...
Jak wszystko pójdzie po mojej myśli i dorwę lutownicę hot air to będę miał sinusa z 32 mb rom i 32 ram ;]
Czyli prawie SL4 :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2007, 21:52:29 wysłana przez volender »

*

Soovek

Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2007, 13:05:40 »
Tak, też prawie kupiłem ostatnio SL4 z 4.2.... ale tylko prawie :|
Niestety.
Generalnie na niemieckim ebayu chodzą SL4 w cenach w jakich na allegro w polsce można kupić T-sinus pada.
Ale jednak zdecydowałem się kolejny raz próbować reanimować mojego T-sinusa, bo na allegro ktoś oferuje płyty główne...
Jak wszystko pójdzie po mojej myśli i dorwę lutownicę hot air to będę miał sinusa z 32 mb rom i 32 ram ;]
Czyli prawie SL4 :D
Prawie robi wielką różnicę :P


PS. A Jtag nie pomaga ??? Jak coś to mogę podeśłać instrukcję.

*

Offline volender

  • 18
  • Sprzęt: zepsuty T-Sinus pad
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2007, 14:58:32 »
Przylutowałem sobie jtaga i nie było problemu z wgraniem bootloadera i potem systemu.
Tylko że windows niby się uruchamia (ten pasek postępu w terminalu) ale potem nic. Kratka na lcd nie znika.
Próba odpalenia bootloadera linuxowego kończy się komunikatem: uncompressing kernel....... crc error.
Flash sprawdzałem, nie ma uszkodzeń, więc albo uszkodzony ram, albo jakieś obwody na pcb.
Na razie mam działającą płytę od CL4 i zastanawiam się, czy próbować przelutować wszystkie układy od złącza pcmcia
ze starej płyty z t-sinus pada do CL4, czy próbować przelutować ram z CL4 do t-sinus.
Mimo wszystko teraz juz się boję żeby nie zepsuć tego spowrotem, skoro po kilku miesiącach udało mi się naprawić.

*

Offline Garbert

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, Simpad SLC
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2008, 02:44:26 »
Dotarłem dawno dawno temu do takich rzeczy:
1) BSP dla simpadowych procesorów SA11X0 (dla PB 2.X)
2) SDK dla simpadów z systemem w wersji 3.0 i 4.0.
3) plik .CEC BSP dla  SA11X0 w wersji 4.20 dla CPU ARMV4I,
4) BSP dla SA1110_Assabet (dla PB 3.0), która posłużyła ludziom z OpenSimpad do stworzenia systemu.


I może jeszcze pytanie, bo może ktoś już taką sprawę przerabiał... Czy posiadając Simpada z nalepką Genuine Windows CE .NET Pro 4.2 można po skasowaniu owego systemu uzystkać ponownie (i nieodpłatnie) upgrade?

*

Offline halif

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2008, 08:42:30 »
Dotarłem dawno dawno temu do takich rzeczy:
1) BSP (...)
4)

I może jeszcze pytanie, bo może ktoś już taką sprawę przerabiał... Czy posiadając Simpada z nalepką Genuine Windows CE .NET Pro 4.2 można po skasowaniu owego systemu uzystkać ponownie (i nieodpłatnie) upgrade?


Taką nalepkę możesz mieć chyba tylko od http://www.mullengers.com/ (jeżeli to nalepka od simpada). Tylko on stworzył autorski obraz 4.2 na simpada. Nie wiem z jakiego innego źródłą mógłbyś uzyskać obraz - musiałbyś siędo niego ponownie zwrócić, ale z tego co wiem to nie wysyła on obrazów, tlyko oferuje usługę wgrania swojego obrazu.
Siemens nigdy nie stworzył 4.2, a teraz to nawet nie wiadomo, czy jakakolwiek obsługa simpada istnieje. Siemens jest w upadłości...

Co do pozostałego oprogramowania to jest to całkiem pokaźny zbiór BSP, brakuje tylko pozostałych układów np.  kontrolera grafiki, czy też kontrolera PCMCIA. Ale "teoretycznie" jest to dobry początek. Ogólnie to BSP najczęściej są profilowane pod konkretną platformę sprzętową, a nie tylko procesor. Np. BSP Xscale, który mamy w firmie ma dołączone sterowniki do obsługi pamięci wraz z flashowym systemem plików, okładów odpowiedzialnych za dźwięk, USB, protokoły komunikacji (plus całe stosy np. TCP/IP) itd. No i oczywiście automaty do tworzenia i konfigurowania obrazów. Sam BSP dla procesora XScale byłby mało przydatny, resztę trzeba by dopisać samemu. Dużo roboty. No, ale lepiej mieć to niż nic.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:09:54 »
a jeżeli ktoś by miał takiego SL4 z WinCE 4.2 .net to można by ściągnąć z tego obraz a potem wgrać na inne simpady?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:30:13 »
Wiesz że to nielegalne?  :ohreally: Choć IMHO tak samo jak te wszystkie WM6 itd ;]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 22:32:35 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2008, 23:05:59 »
na temat legalnośći obrazów systemu na wszystkie PDA juz była tu dyskusja.
Skoro twórca nie che robi aktualizacji sami je robimy - to takie mniejsze zło na które przymykamy oko.
Wracająć do mojego pytaniadało by rade?
jeśli tak to może wszycy właściciele simpadów zrzucą sie a potem zrobi sie oraz i każdy bedzie miał.
albo ktoś ma znjomego z takim systemem to niech zrobi obraz.
i jeszcze jak to wtedy trzeba by byo wgrać pzez JTAGa ?

ps. kupiem dziś n alledrogo simpada i niedugo bede go miał :) SLC :)

*

Offline halif

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2008, 11:52:30 »
Skoro tyle osób robi obrazy do pocketów. To czy nie można by wspólnie zrobić do simpada?
Co jest do tego potrzebne?
(tylko pełnymi nazwami i najlepiej z linkami)

Generalnie wystarczy "tylko" BSP do Simpada, czyli pakiet zawierający sterowniki i biblioteki do komponentów płycie głównej simpada. No i oczywiście jakiś Windows CE.NET 4.2 Developer Kit, czyli platformę do kompilacji wszystkiego i poszczególnych sterowników.  Nie mówiąc nawet o kosztach to i tak trochę nas przerasta organizacyjnie...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2008, 15:00:27 »

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: windows CE Net v4.2 na simpada SL4 ... skad wziac ?!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2008, 21:17:31 »
koleś trochę przegiął z ceną.
lepiej zobacz to:
http://www.allegro.pl/item367915012_tablet_niesamowity_nie_zniszczalny_gps_wi_fi.html
ostatnio wystawił za 750.
ten model to jest juz full wypas
i koniecznie obejrzyjcie filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=JaP8p9FC9To&feature=related
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 21:22:58 wysłana przez xprimo »