SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?

  • 4 Odpowiedzi
  • 16576 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?
« dnia: Luty 18, 2008, 14:14:32 »
Najbardziej interesowało by mnie "logowanie" się w systemie przez kartę, zamiast hasło. Powstało wogóle coś do obsługi tego portu?
Napisane: Luty 17, 2008, 22:37:51
Znalazłem coś - WR-Tools SmartCard:
http://www.wolfgang-rolke.de/wince/

Program ma niestety tylko niemiecką wersję. Ale jest tak banalny w obsłudze że nie ma z tym kłopotu. Wyświetla nam informacje o karcie SIM, książkę telefoniczną, itd. Of kors po podaniu pinu. Będę pisał do autora czy nie zrobił by czegoś do blokowania urządzenia  :P

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2008, 23:01:02 »
Takie było założenie - jako karta do identyfikacji. W wielu laptopach ludzie mają czytniki i nawet o tym nie wiedzą (Zolty4 na PDAclub "odkrył" takowy na spotkaniu po kilku latach posiadania laptopa :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2008, 22:20:11 »
Takie było założenie - jako karta do identyfikacji. W wielu laptopach ludzie mają czytniki i nawet o tym nie wiedzą (Zolty4 na PDAclub "odkrył" takowy na spotkaniu po kilku latach posiadania laptopa :)

ja tez mam cos takiego w swoim .. tylko na stronie FSC dotyczacej suportu mojego modelu nie znalazlem aplikacji do jego obslugi ... no chyba ze robi sie z poziomu tego co jest juz z marszu wbudowane w windows 2000 czy windows XP .... HP np. daje aplikacej dostepne na stronie i per model, Fujistu Siemens ... juz nie bardzo

czy i gdzie mam szukac takowej aplikacji do zarzadzania / obslugi takich kart ?

czy karta musi byc Siemensa czy tez moze byc i HP lub innych marek ?

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2008, 22:28:27 »
Więc zrobiłem sobie karte "matkę" wycięta ze  starej karty bankomatowej (zagramanicznej)
otwór wycięty aby zmiesciła sie karta SIM.

kożystając z programu co podał autor wątku. sprawdziłem kilka kart SIM

zczytuje ksiązkę informacje itp.
na niektórych trzeba podać PUK PIN albo nic nie podawać.

karty bankomatowe niektóre też działają - znaczy sie dało sie odczytać ciąg niemieckich znaczków :) (raiffeisenbank - maestro)


przetestowałem 10 kart

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: SmartCard w simpadzie - idzie jakoś wykorzystać?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2008, 22:37:29 »
Więc troszkę mnie te kart SmartCard wciągnęły.

moja pierwsza karta matka była zrobiona z dużej karty z wyciętym otworem na kartę SIM (małą) i podklejona od dołu taśmą do oklejania paczek (szara)
Przez co musiałem wyjmować kartę odklejać wklejać nową.

Postanowiłem to zmienić :)

Użyłem starej znalezionej kiedyś w Hiszpanii karty jakiegoś Niemca :D
Zacząłem ją rozbrajać.
musiałem sie dobrać do styków karty ale od tyłu czyli od strony chipa.
Wyciąłem taki mały prostokącik i oczom ukazałl sie chip.
jest on zalany jakąś żywicą dość twardą trudno ją usunąć nie uszkadzając karty mi sie popsuły w ten sposób 3 inne :D
Ale udało się. i chipa już nie było a oczom ukazało sie 6 małych pinów (punktów lutowniczych o średnicy czubka szpilki)
A że moja lutownica to sprzęt rosyjski który ma 18 lat to na pewno mi sie uda :D

Druciki jakie użyłem aby tam przylutować to z linki (kabelek zasilający od płytę główną) zdjęta izolacja i poszczególne włoski :D

Jako siedlisko do kart SIM użyłem saneczek z telefonu Siemens C25 tylko to mi po nim pozostało (wiedziałem że kiedyś je wykorzystam)
Trochę to podpiłowałem poucinałem, umieściłem na kawałku innej karty i poxipolem przykleiłem do tej głównej karty "matki"

Lutowanie. przylutowałem poszczególne druciki do tych punktów.
Nastepnie kierowałem je do saneczek SIMkarty.
aby sie jakoś trzymały naciągałem je i nagrzewałem lutownicą co 1cm w ten sposób wtapiały sie w plastikową kartę.
Po przylutowaniu wszystkiego poszło trochę poxipolu na zaszpachlowanie dziurki po chipie i przy karcie.
Na to nakleiłem taśmę.

Po odczekaniu 15 minut przystąpiłem do testów:)
Działa bezproblemowo i czyta  dane kart SIM. :)

Oto efekt końcowy:





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 22:41:46 wysłana przez xprimo »