SimPad - drukarka szeregowa (HP)

  • 2 Odpowiedzi
  • 1490 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SimPad - drukarka szeregowa (HP)
« dnia: Wrzesień 04, 2007, 00:49:49 »
Wydaje mi się, że jeszcze nikt nie pisał na tym forum o drukowaniu z SimPada na drukarkach (poza IrDA), a ja, pomimo, że SimPada mam już ze 3 lata, właśnie odkryłem, że bezproblemowo drukuje na mojej HP5! Śpieszę podzielić się odkryciem!

HP LaserJet 5 jest jedną z "porządniejszych" drukarek HP, z czasów kiedy jeszcze drukarki oprócz równoległego miewały także złącze szeregowe. Na Allegro HP5 można zazwyczaj dostać w śmiesznej cenie, a są to drukarki praktycznie nie do zajechania. W każdym razie wpadłem na pomysł, żeby przetestować, czy pójdzie druk z SimPada bezpośrednio na HP LJ5. Okazuje się, że jak najbardziej. Jedyny (mały) problem, to że trzeba znaleźć odpowiedni kabel szeregowy - męski-męski i w dodatku null-modem, ponieważ na prostym nie zadziała. Z braku takiego kabla zrobiłem go sobie własnoręcznie, ustawiłem na SimPadzie i na HP te same parametry transmisji (56KB XON/XOFF, DTR=High) i jazda! Oczywiście kabel szeregowy wpiąłem w złącze standardowego Simpadowego kabelka do synchronizacji.

Sprawdzałem InkWritera i Worda - i w jednym, i w drugim polskie czcionki drukowane są poprawnie.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: SimPad - drukarka szeregowa (HP)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2007, 15:48:12 »
Odkrycie niespecjalne, albowiem WinCE od początku miał wbudowany driver PCL i obsługiwał drukarki na porcie COM, dlatego nikt nie pisze o tym bo to oczywiste  :mrgreen:

*

Offline volender

  • 18
  • Sprzęt: zepsuty T-Sinus pad
Odp: SimPad - drukarka szeregowa (HP)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2007, 23:38:36 »
Niespecjalna to może być potrzeba drukowania przez simpada, ale ogólnie informacja ciekawa, nie powiem.
Pozdrawiam i gratuluję dociekliwości :).